Egyébként szerintem is hülyeség a cikk állítása. Még jópár nagy áttörés lesz, amit már most is lehet sejteni. Pl. a robotika, és a nanotechnológia hatásait ma még elképzelni sem tudjuk. Meg pl. én azt is jelentõs dolognak nevezem, ha sikerül végre megvalósítani a polgári ûrutazást. És jelenleg ez is emgvalósíthatónak látszik.
Magyarul : kvantum
Angolul : quantum
Te milyen nyelven írod?
Egyébként a kvantum teleportációt valóban megvalósították már, de nem az információ küldés volt az elsõdleges szempont. Hanem az, hogy az EPR paradoxon az a döntõ kísérlet, ami elárulja, hogy a klasszikus vagy a kavntum világkép a helyes. Vagyis, hogy a határozatlanság, és a hullám tulajdonság valóban létezõ dolgok-e. A kísérlet alapján egyértelmû a kvantumfizika helyessége.
Sajnos az információ küldés scak látszólag mûködik. Ugyan átmegy valami információ, de a dekódolásához szükség van más úton küldött információra is, tehát a fénysebességnél gyorsabb üzengetés ezzel a módszerrel nem megy.
Viszont részecskéket teleportálni lehet, és ez felveti annak a lehetõségét, hogy esetleg nagyobb tárgyak teleportációja is lehetséges.
Egyszer már igazán alátámaszthatnád valamivel az ilyen kijelentéseket. Mert az kevés, hogy "irreális".
Neked is el kellene végezned pár egyszerûbb kísérletet, és amikor szembesülsz a klasszikus fizika alapján nem magyarázható eredményekkel, elgondolkodhatsz. (Bár lehet, hogy összetörnéd az egész berendezést, és letagadnád az egészet.)
Volt valahol egy hasonló IBM-es szöveg, amiben nem ilyen "lötyis" cucc volt, hanem egy felületre egymás mellé felvitt valamilyen atomok, amik így alkottak egy 2-3 qubites rendszert. De azt nem találom.
Én nem veled foglalkozok, hanem azzal, amit ide írsz. :)
Azt is mondhatnám, hogy azzal, hogy ide írsz, szükségessé teszed, hogy foglalkozzanak vele(d).
Ja és a fény sem részecske ezért ámám! :-) Hanem hullám. Csak akkor részecske ha megmérik! Tegnap volt a Spektrumon errõl egy jó kis film csak késõn.:-)
Az a baj, hogy én most hiába kezdek el gondolkozni valamin, valószínûleg valaki már megelõzött.
Hát, szerintem õk is gondoltak erre. :) Csakhogy, addig, amig nem mérjük meg, egy bizonyos szuperpozicióban, határozatlan állapotban vannak, és ez a lényeg. Ez a szuperpozició nem csak egy fantázia-fogalom, tényleg van ilyen, ezt bizonyos kísérletek világosan szemléltetik. Van errõl 1-2 jó oldal, majd keresek linket, de rákereshetsz te is.
Véletlenek nincsenek! Amúgy nem véletlen.:-) A lézer polárszûrõn átküldve célba ért! de ha megmérték akkor nem! Vagyis a spínje megváltozott! Mert megmérve és a szûrõt elfordítva megint célbaér! Nincs benne semmi véletlen! 100%
Lehet. 1 éve 410m-nél tartottak, most nincs új infó.
Kezdeteknél a Duna alatt 1 optikai kábellel két gépet összekötöttek. És csak azt küldték el a kábelen ,hogy van-e mérés, vagy nincs, az adatok már a qwantum mezõn át mentek! De ha utána a qwantummezõt használnák a mérés megállapítására akkor semilyen kábel sem kéne.
szerintem sde sérül a rel-elm, csak az ikrek mindíg meghatározott tulajdonságokkal rendelkeznek egymáshoz képest, és mi ezt információtovábbításnak hívjuk.
Ja, még valami. Einsteinék idejében ez még csak egy gondolat-kísérlet volt, de úgy tudom, azóta már kísérletileg is bizonyított a dolog. (Kb. 10 éve volt errõl bejelentés.) És azt hiszem, mégsem sérül a relativitás-elmélet, mert így nem lehet külsõ információt továbbítani fénysebességnél gyorsabban. Vagy mégis? Nem tudom. (Azt hinném, mégis, mert ha határozott állapotban van a másik, az azt mutatja, megmérték az egyiket, ami információ. Csak talán azt nem lehet csak úgy megállapítani, hogy milyen állapotban is van a másik, mert az is mérés.)
Arról van szó, hogy ha az egyiket megmérjük, akkor a másik is azonnan határozott állapotba kerül, mégpedig az ellenkezõjébe (így azt még tényleg nem kell megmérni) - bármilyen távolságra van. (És azért hívják ezt paradoxonnak, mert a relativitás-elmélet szerint nem haladhat semmi a fénynél gyorsabban.)
a wikin, már nézem az angolt, ja és az EPR-ben igazad volt, de csak annyira emlékeztem, hogy egyértelmûen meghatározható mérés nélkül is az "iker" spinje
Hogy érted, hogy nincsenek fenn? Most néztem én is. :P
Meg ott van az az M. Zoltán-féle oldal is. (Meg még lehet találni jópárat magyarul is.)
Ja, most látom, hogy az IBM fejlesztésekért felelõs alelnöke nyilatkozott így... :D :D :D Hát ez jó, épp az IBM az egyik cég, ahol jópár nagy áttöréseket igérõ kutatások folynak, mint pl. szén nanocsöves megoldások, nem beszélva a kvantumszámítógépes kutatásokról. Ez hülye.
sajna nincsenek fenn a hivatkozott szócikkek
de ha ilyen lélegzetvételû, akkor jöhet az angol is
én olvasni angol, csak nem szeretni olvasni angol
Hát ehhez képest, hogy "És az EPR alapján [...] meghatározunk egy bizonyos tulajdonságát egy részecskének, amely tulajdonságról tudjuk, hogy a részecske ikertestvére i sugyanezzel rendelkezik, ennyi tudomásom szerint." olvasd el, mirõl is van szó. :)
egyébként szerintem a nyilatkozó nem nézte az elméleti fizikát, meg az abból kifejlõdõ pl. számítástechnikát
de inkább csak erre az évtizedre gondolhatott
max 10 év és jön egy bazinagy ugrás a gyakorlatban
~100 évvel ezelõtt is sokan így gondolták. Plancknak pl. azt mondták az egyetemen, ne fizikát tanuljon, abban már nincs sok felfedezni való, késõbb Planck lett az egyik úttörõje a kvantummechanikának. Mellesleg Einstein is tevékenyen részt vett benne, és idõközben még egy relativitás-elmélet is bejött.
Ja, bocs, most jövök rá, hogy te nem beszélni (olvasni) English. (Talán ideje lenne megtanulni... Sokkal több anyag elérhetõ angolul, mint magyarul, sokszor alapvetõ dolgok hiányoznak.)
A cikk tartalma: a fejlõdés már nem nagy ugrásokban, hanem több évi, elõre pontosan tervezett munka eredményeként keletkezik, és alapvetõen a pénz mozgatja, kivéve a htárterületeket, de nem azokra gondol, hanem az életünkre
cikk topicjának témája: megállt a fejlõdés?ö
szerintem nem állt meg, egyáltalán, csak már nem olyan hirtelen jelentik be, mint akkoriban... manapság már a csírájában publikálva van minden, lásd quantumszámítógép, 10 éve minden apró lépésbõl szenzáció van...
Hmmm... A cikk címérõl nekem a híres "640 Kbyte mindenre elég" kijelentés jut eszembe :D
Nem arról van szó, hogy ha megmérem eltõnik. Hanem arról hogy valahol máshol gyakorol valamilyen másik anyagra valamilyen hatást! Sok benne a valahol+ valamilyen tudom.:-D De ez van.
Nah azért ne vicceljük el a dolgot ( annyira :) )mert van ám itt találjunk fel dolgokat topic is!
Na és amibe az SG belekezd..
Te jöttél a kvantumszámítógéppel, meg azzal, hogy ha megmérünk valamit, akkor azonnal megváltozik...
Ha ez így lenne, akkor pl. a száloptika, mint olyan nem is mûködhetne. Pontosabban sosem látnánk azt, amit.
És még 1 érdekes kérdés! Ha a mérés befolyásolja az anyag tulajdonságát /bizonyítottan így van/, akkor ha megmérem a székem súlyát, honnét tudhatom, elötte mekkora volt a súlya? :-)
Úgy futnak az emberek, hogy fel sem tûnne, hogy egy "nem-elavulós" berendezés elavul, hiszen már a vérében van a mozgás, az elavulás.
Hát ez az...
Ez csak szimpla kampány, hogy vegyen mindenki bátran "nem-elavulós" új számtech cuccokat. :)
Aztán majd amikor megint pár év múlva dobhatja ki az ember az elavult terméket, akkor már nem is fog rá emlékezni, hogy ez egy "nem-elavulós" cucc. :D
Egy kicsit tovább gondolva ... ha itt állsz, és az anyag alapvetõ szerkezetét valahol távol azonnal meg tudod változtatni, mondjuk 1 dobozból csinálsz 1 krumplit, na akkor az mi? Komolyan! Mi az? Jó, itt még nem tartunk /szerencsére/ de nemsokára lehet hogy igen!
"Ez utan jott nehany evre re a villanykorte..."
Nono, a villanykörte 1870/1880-as évekbeli találmány - Edison és Swan nevéhez fûzõdik (addig versenyeztek egymással, míg 1883-ban létrehozták a Edison & Swan United Electric Light Company-t, a mai AEG elõdjét).
A wolframszálas izzólámpa meg magyarok neveihez fûzõdik - lásd itt.
Az 1900-as évek elején találja fel Kipping például a szilikont. Vagy ekkor dobták piacra az elsõ kormánykerekes autót (botkormány helyett).
Forrás: Felix R. Paturi - A technika krónikája
Mondj 1 tudományos áttörést, ahol semmi köze nem volt a mûszerezettségnek! Amúgy rendben van a dolog amit írtál valóban így van! De ez az adatok szempontjából /mondjuk az adat is csak fogalom/ valós teleportáció! Azonnali!
Wanek Te lola vagy !!!!
Le sem tagadhatod!!! :) :) :) :)
Nem tudom, írta-e már valaki, de nekem egybõl az ugrott be, hogy jó kis üzletpolitika:
"Vegyétek ezt a csúcsterméket, mert ez már soha nem avul el." :-) Ennyirõl lenne szó szerintem...
Legalábbis nekem egybõl az ugrott be nagy írónikusan, hogy akkor veszek valami high-tech cuccot, mondjuk egy új gépet, mert az már soha nem avul el. :)
Tudtommal, szerintem, kövezésemet kérem mellõzni, és továbbra is ÉPÍTÕ kritikát kérek.