Imádom az ilyen atyáskodó zsenikéket, akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy elmenjenek megnézni azt amirõl jó kis vitriolos kritikát írnak.
Hogy miért mondom ezt? Mert a zsenikém a következõt írja:
" Csak lapos kis sztoriját elrejtette elõletek a piros-zöld celofán mögé!"
Vagyis fingja sincs arról, hogy a mozikban milyen technológiával vetítik manapság a 3D filmeket. Talán húsz éve látott 3D pornóképeket ilyen piros zöld celofános papírkeretes szemüveggel, és ott megállt számára az idõ.
amugy lehet hülye kérdés lesz de az IMAX 3D miben különbözik(technológiailag) a sima 3Dtõl? meghogy oda milyen szemüveg kell ugyan úgy kék/cián lencsés? (feb elején megyek megnézni IMAX 3Dben a filmet ;)
Na, most értem haza az Avatar eredeti nyelvû Dolby3D vetítésérõl. Szerintem jobb, mint az IMAX verzió. Élesebbnek láttam az egészet, nem kellett a szar szinkronnal foglalkozni és úgy alapból a hang minõsége is jobb volt. Még mindig kurvajó film :D
az alien királynõt is cameron tervezte Zbrushban :)
Csak halkan jegyzem meg, h a T2-ben mûködött a dolog :)
(sajnos itt erõltetett lenne valóban. sztem)
Ezt próbálom itt propagálni sok-sok hozzászólás alatt, hogy Cameron nagy rajongója a természettudományoknak és a gépeknek. Mindig ügyel arra, hogy lehetõleg reálisan nézzenek ki a filmjeiben a gépek, az alkalmazott technológiák. Innentõl kezdve a grafikus-desinger és a megrendelõ kapcsolata attól függ, hogy mit vár el a megrendelõ, és ennek mennyire tud megfelelni a grafikus. A Titanicnál volt valami olyan eset, hogy Cameron dührohamot kapott amiatt, mert a CGI grafikusok szépen lerendelték azt a jelenetet, ahol a hajó tatja kiemelkedik a vízbõl, ám a hajócsavarok forogtak e közben. Cameron pedig tudta, hogy a hajógépeket leállították még az elõtt, hogy a csónakokat elkezdték leengedni a vízre, jóval a jelenet elõtt.
Ha neked azt mondják, hogy egy valósnak, reálisnak kinézõ bolygóközi ûrhajót rajzolj, akkor nyilván nem állsz neki te sem egy Star Trekbe illõ ûrhajót felvázolni, hanem elõször végzel egy gyors háttérmunkát, hogy mondjuk a NASA vagy az oroszok (mondjuk az Energia tervezõ iroda) milyen Mars-ûrhajókat terveztek, például.
A grafikus szabadsága "csak" addig terjed, amennyit a megrendelõ megenged - bár nyilván errõl többet tudnál mesélni, mint amennyit én tudok róla. ;)
“You think those two arrows in my chest are going to stop me from coming back?” barks Stephen Lang, who plays the evil Colonel Miles Quaritch. “Nothing’s over so long as they’ve got my DNA.”
hát ha már így kezdõdik akkor én már most félek tõle, hogy milyen lesz. szerintem 0 értelme lenne még 1x leverni ugyan azt az ellenséget.
másik: az újság borítón Neytiri igazán férfias alakot kapott. :DDDD
Öööh, Cameron is nagyon sokmindent tervezett meg grafikailag. Nagyon jól rajzol... pl a Titanicban a képet, amit Jack rajzol Rose-ról Cameron rajzolta. Úgyhogy tud õ is tervezni, és minden állatnak, növénynek és gépnek részt vett a grafikai tervezésén is.
Néhány órát eltöltöttem Avatar játékkal, fan szemüvegen keresztül élvezetes. Sandbox féleség (lehet szabadon barangolni, repülni) sok-sok jármûvel, fegyverrel, egyelõre nem túl változatos csatákkal. Látvány szép, technológia picit elavult, viszont így lehet h régebbi gépeken/notikon is megy. Sok háttérinfót lehet olvasni a film világáról, csak rá kell vinni a "fényképezõgépet" egy adott tárgyra/élõlényre.
Ajánlom bárkinek, aki az Avatar világában ragadt, v elköltözne Pandorára stb, viszont egyéb esetben el lehet kerülni, olyan átlagos kis próbálkozás.
Ez világos, csak már sok évvel ezelõtt is hír volt ugyanez, pl wow, gta-k, cod4 stb esetén, és már kb 10-15 éve felismerték a cégek, hogy egy sikeres játékkal nagyokat lehet kaszálni.
A két mûfaj nyilván egyre közelebb kerül egymáshoz sok tekintetben (fejlesztés, modellezõk száma, költségvetés, bevétel) de attól még a terjesztési modell teljesen más.
Lehet, hogy a zokni iparnak megy olyan jól a szekér, mint a gyorséttermeknek, de ez attól még nem értelmes adat:)
Persze Cameron almodta meg a tortenetet, de azt hogy azok hogy is fognak kinezni vegul a grafikusok dolgoztak ki persze tortenet alapjan.
De egy grafikus ketlem hogy azon gondolkodik hogy beakad e a heveder vagy sem vagy eppen az urhajo mennyivel megy van egy stilusa amivel dolgozik es kreal x menyisegu rajzot amibol kivalgatjak a vegsoket.
Pl mikor mi csinaltuk az air show plakatokat vissza adtuk hogy a red arrow gepeit mivel az volt a fo aktrakcio az mar mas kerdes hogy abban a szogben nem biztos hogy repulnenek is.
Annyi az értelme, hogy a számítógépes játékok bevétel szempontjából felnõttek a mozifilmek szintjére. Mivel mindkettõ szórakoztató média, így nyugodtan össze lehet õket mérni. Igazán érdekes persze úgy lenne, ha egyéb médiák is szerepelnének, például egy sikeresebb TV sorozat, vagy bestseller regény is ott lenne mellette.
Abból a szempontból is érdekes, hogy össze lehet hasonlítani a költségeket, például a mozifilm esetén a film maga többe került, mint a reklám, a játéknál viszont a reklámra négyszer annyit költöttek, mint magára a játékra.
Te azzal kezdted, hogy felesleges ilyesmiken filozofálni, mivel az egészet pár mûvész álmodta meg. Én pedig pont azt mondom, hogy különbség van abban, ha az adott mûvész a realitást veszi figyelembe, és különbség van, ha csak a látványra megy. Én pont azt ecseteltem hosszadalmasan, hogy Cameron általában igyekszik az eféle kérdéseket reálisan megközelíteni. Az egész elemzés arra vonatkozott, hogy az itt, vagy adott esetben az ALiens-ben a bemutatott rendszer mennyire volt reális.
Technikai aspektus vagy kaszkadõrmutatvány, teljesen mindegy.
Az eddigi, legismertebb CGI-s filmekre visszagondolva - és ez msot kissé furcsa lesz - de 2D-s moziban nézve az Avatar számomra legalábbis semmivel sem tûnt élethûbbnek, mint pl. a Jurassic Park....a Titanic-nál viszont néha kilógott a lóbáb..azaz az elõkép viszonya a háttérrel...
Asszem talán a Jurrassic az, ami számomra hihetõ és elég élethû...az Avatar talán a túl kék és élénk színek miatt tûnik kevésbé reálisnak...persze lehet ez is változna 3D-ben
nemtom mi értelme van egy film és egy játék bevételeit összehasonlítgatni, amikor teljesen más mûfaj. ráadásul a film még bõven megy a mozikban, aztán majd utána kerül dvd/br-re..
le lehet szûrni, h mind2 qrvasikeres, mint "új" információ.
Nem erted mit mondok az a baj pedig meg nem is 16 vagy.
Mit neznel szivesebben ha kiloklek egy helikopterbol es le retardalkodsz a kotelen, vagy ugyanazt a muveletet egy profi hajtja vegre?
Egyértelmû, hogy lesz... ekkora bevétellel manapság lehetetlen, hogy ne legyen következõ rész. Most, hogy a technológia megvan, reméljük több figyelmet fordítanak a forgatókönyvre, és még a sztori is sokkal jobb lesz. Nem mintha nekem nem tetszene a sztori, csak ugye sokan amiatt panaszkodtak.
A realista megközelítés a hitelességet kölcsönzi a filmnek, legyen szó arról, hogy egy színész hogy tartja a fegyverét, vagy akár arról, hogy a filmben látott ûrhajó megalkotásakor mennyire realistán közelíti meg a témát a grafikus.
Ezen konkrét esetben a cél az volt, hogy az ûrhajó hogy valóságosnak, reálisnak hasson. Nem pedig az, hogy olyan ikonikus megjelenéssel bírjon, mint a Csillagromboló vagy az USS Enterprise.
Nem minden grafikus fog csillagrombolot rajzolni, de mikor ezeket a koncepcio rajzokat keszitik nem igazan a megvalosithatosaguk a fo cel.
Az hogy hordoznak elemeket a realitasbol pl a katonia kikepzes vagy hogy a michelle tanult helikoptert vezetni csak a latvany reszet kepezik.
Ki tudja mennyi érhet "most" az a 20 millió? Pl. 1910-ben Magyarország 15 millió aranykoronát költött az ÖSSZES állami alkalmazott nyugdíjára. :D (Egy ezredes évi 3000 forintot keresett ...) A negyvenes években a teljes csendes-óceáni flotta féléves költségvetése kb. 340 millió dollár volt. :D
félre ne értsetek nem leszólni akarom a filmet,
és még ha vannak ilyen apró bakik akkor se vonnak le (számomra) semmit a film értékébõl.
tökéletest csak a természet tud alkotni. mi meg max próbálkozunk kevés hibát ejteni :)
Ezt ellenõriztem, akkor is a kezével segítette be magát, csak a snitt olyan rövid, hogy a kézmozdulatról szinte csak egy kocka van.
Ami viszont ül, az az, hogy a szent fánál amikor Eyvahoz imádkozik, a jobb
válla elõtt van a hajfonata, majd a szinte folyamatos cselekmény során, amikor felállva Neytirihez fordul, már a háta mögött. Mondjuk ez legyen a legnagyobb hiba. :)
amikor elrugaszkodik a földrõl akkor jól kezd lobogni, zuhanáskor miközben felülrõl mutatják, akkor nem, majd vízbe érkezés elõtt ismét jól:)
ha ezt nem direkt így csinálták, akkor ez legyen a legnagyobb bug és indulhat a leghibátlanabb blockbuster címért:)
imdb-t olvasgatva egy jelentõsebbet találtak eddig (amit még nem cáfolt meg senki), ezt majd köv alkalommal megnézem moziban: "Continuity: In all the scenes where Sully gets in the chamber, he lifts his legs by his hands but the last time he gets in the chamber, he lifts his legs without any help."
A beágyazást letiltották, de így megnézve már értem mire gondolsz, és az is nyilvánvaló, hogy nincs semmi súly a zsebeiben, tehát az én elméletem is megdõlt - szóval itt valószínûleg tényleg csak gyengén van kivitelezve ez a rész. :)
1:33nál látszik hogy könnyedik lengedezik az ha akar.
1:41nél tök jól lobog (így kéne neki végig)
1:42-47ig meg olyan mintha hirtelen 30kilós lenne és meg se moccan pedig emberesen zuhan közbe
mondjuk picit lassítva van a shot, de akkor is béna (szerintem)
Csak végiggondolva a dolgot, egy lehetõséget azért nem zárnák ki, mi van, ha az ing zsebeibe valami súly van? Bár nem látni, hogy valami kidomborítaná (mondjuk tartalék tár, vagy hasonló), de ez lehet megmagyarázná, miért nem lengedezik, igaz, hogy ez esetben viszont akkor a súlyok miatt a mozgásán is látszana ez.
Persze ahhoz megint meg kéne nézni, hogy ezt alaposabban ki lehessen elemezni. :)
errõl beszélek.
fõleg amikor utána mutatják felülrõl...
napi szinten gecisokat biciklizek, és nincs jobb mint nyáron trikó + kigombolt ingbe hajatni, bmx-ezek, azzal max 20kmp-t érsz el...
na most õ futott mint az álat, egy ember simán fut 15-el, õ navi, szerintem 40-el is kényelmes, itt vészhelyzet volt szóval sprintelhetett vagy 60-al...
plusz még rájön hogy zuhan ergó az is ad egy kisebb gyorsítást (a képen már süllyedt vagy 5-6 métert minimum)
a lényeg hogy az ingem bmx-en 20kmph-s tekergetésnél is lobogösszevissza.
értem én hogy ez vastagabb anyag, meg militarista szuperszövet (NEM) :D
de irreális amikor mutatják felülrõl...
amúgy az Aliens-ben látható töltény-számláló jó elgondolás, de nincs rossz helyen az kis LED-sor? :)
dramaturgiailag mindenképpen jó, hisz' szépen rázoomolhat a kamera, és bennünk nézõben meg nõhet a feszültség, ahogy látjuk, a számok mindjárt elérik a nullát. ez szép és jó, csak a fegyver kezelõje ebbõl szart sem lát. na ez ráhúzható az egész Avatarra, és ezzel szerintem sincs semmi gond
Az elhelyezése logikus, mivel egy gyors mozdulattal (fegyvert kicsit oldalra fordítva) ellenõrizhetõ a kijelzõ. Ennél jobb talán csak az lenne, ha az optikai irányzék keresõjébe vetítenék, mint valami HUD-nál - ám ez esetben ha az optikai irányzék megsérülése esetén ez az információ is elveszne. Már amennyiben lett volna a pulzus fegyvereken optikai irányzék, mivel a filmben nem volt ilyen.
No persze a valóságban ennél frappánsabb megoldást találtak ugye, átlátszó polimer tárak jelentek meg a HK G36 és a Sig 550 szériás gépkarabélyoknál, ám az ilyen fegyvert használó hadseregeken kívül máshol nem terjedt el, mert nagyságrenddel drágábbak, mint a hagyományos fém szekrénytárak.
@Suba53:
Szerintem tisztában voltak mindezzel, és be tudták volna mutatni a jövõbeli fegyverrendszereket, csak szerintem nem akartak ötleteket adni a kínai hadmérnököknek.
Ugyan a kínaiak nagyon jók a másolásban, de nem kevésbé szeretnek saját innovatív megoldásokat keresni, egyes területeken a nyugat elõtt járnak, például a Type-98 harckocsikon egy fura doboz jelent meg a torony tetején, amely valószínûleg lézeres aktív védelmi rendszer (képes megvakítani a optikai és infravörös rakétafejeket, célzóberendezéseket)...
@Pharaoh:
Gondolom nem számítottak jelentõsebb ellenállásra így a cég spórolt a katonai felszerelésen.
A jelentõs számú katonát és harci gépet figyelembe véve nem hiszem, hogy ez logikus lenne, egy ember mindig jelentõs plusz költséget takar, hiszen élelemre, levegõre, élettérre van szüksége, ezért a kisebb létszámú, hatékonyabb fegyverekkel felszerelt katonaság kifizetõdöbbnek tûnik.
Meg mivel helyben gyártották õket, így nem is tudtak szuper jó cocokat csinálni.
Mibõl gondolod, hogy helyben gyártották õket? Az Avatar wiki és hasonló oldalak szerint a filmben látható összes fegyver és jármû Földi eredetû, az AMP Suit, a Samson, Scorpion és Dragon is mind-mind Földi katonai eszköz, amelyek megfelelnek a Pandorai használatra. A gyártósorok felállítása szerintem mindenképpen drágább lenne, mint odaszállítani a harceszközöket, legalábbis ilyen nagyságrendben még. Ezen kívül ezek technikai színvonala elég magas, ha tegyük fel helyben gyártják ezeket, akkor egy modernebb kézifegyver vagy harci robot gyártása sem okozhat problémát.
A robot gépekkel is ez van, azoknak az a lényege, hogy le legyen emberi veszteség, nem gondolták, hogy szükségük lenne ilyenekre nyilakkal felszerelt ellenség ellen.
Elég megnézni Quaritch fejsebét, hogy ezt gyorsan megcáfoljuk. :)
De azt is érdemes megnézni, hogy végezzük manapság a tudományos kutatást, a Tenger fenekére és a Marsra is inkább távirányított robotjármûveket küldünk, nem pedig ember vezette jármûveket. A robotjármû huzamos ideig tud munkát végezni, nem kell neki alvás, nincs szükség levegõre, élelmiszerre, lakótérre, tehát kisebb, könnyebb lehet, ami egyben olcsóbbat is jelent (az ûrutazásban a tömeg minden, minél nehezebb valami, annál drágább a szállítása).
@Midas:
sztem folosleges ilyeneken filozni mivel van par muvesz aki megalmodja a koncepciokat es az lesz
Épp azzal kezdtem az egészet, hogy Cameron általában igyekszik reálisan megközelíteni az ilyen kérdéseket. Példának fel lehet hozni az ISV Ventuire Star esetét, ugyebár, amely ha tisztán mûvészi álmodozás terméke lenne, akkor úgy nézne inkább ki, mint a Star Wars, Star Trek vagy a Battlestar Galactica ûrhajói. Ehelyett inkább egy reális(abb), tudományos alapokon nyugvó megoldást ábrázoltak, és lássuk be, a nagy közönségnek egy ilyen "ûrállomásszerû" (itt lejjebb benkoszabi is annak nézte) ûrhajó kevésbé fogyasztható, mint mondjuk a Star Wars Csillagrombolói, vagy a Star Trek USS Enterprise-ai.
Azt nem értem, hogy Tsu'tey hogy éli túl a lövéseket....mert a zuhanásba nem hal bele az érthetõ, de kap egy kisebb sorozatot ami kicsit súlyos....
sztem folosleges ilyeneken filozni mivel van par muvesz aki megalmodja a koncepciokat es az lesz
Másik lehetõség, hogy bizonyos egyensúlyt kellett tartani, a kõhegyû nyilak, és lándzsák, által még éppen sebezhetõ ellenfelek terén.
Hiszen, ha a valóban elképzelhetõ legkorszerûbb jövõbeni arzenált vonultatta volna fel, akkor nem lett volna na'vi gyõzelem, még Eywa segítségével sem.
Gondolom nem számítottak jelentõsebb ellenállásra így a cég spórolt a katonai felszerelésen. Meg mivel helyben gyártották õket, így nem is tudtak szuper jó cocokat csinálni. A robot gépekkel is ez van, azoknak az a lényege, hogy le legyen emberi veszteség, nem gondolták, hogy szükségük lenne ilyenekre nyilakkal felszerelt ellenség ellen.
Korrekt. Pedig biztosan volt katonai tanácsadó is a stábban.
Szerintem tisztában voltak mindezzel, és be tudták volna mutatni a jövõbeli fegyverrendszereket, csak szerintem nem akartak ötleteket adni a
kínai hadmérnököknek. :)
hát igen, itt már borul a rendszer, a látvány mindent visz. errõl szól ez a film. a scriptment és a végleges film története, valamint e között közötti párhuzam igen hasonló. a '97-es írás a legtöbb esetben jóval érettebb, átgondoltabb, emberibb, realistább.
amúgy az Aliens-ben látható töltény-számláló jó elgondolás, de nincs rossz helyen az kis LED-sor? :)
dramaturgiailag mindenképpen jó, hisz' szépen rázoomolhat a kamera, és bennünk nézõben meg nõhet a feszültség, ahogy látjuk, a számok mindjárt elérik a nullát. ez szép és jó, csak a fegyver kezelõje ebbõl szart sem lát. na ez ráhúzható az egész Avatarra, és ezzel szerintem sincs semmi gond
sztem semmi, csak hát vannak emberek, akik szerint a pilótáknak meg kellene fulladniuk, norm avatarja önálló tudatra ébredt, a nyilaknak nem kellene áttörniük az üveget lendületbõl sem, az emberek nem viselnek maszkot a film végén stbstb..
én szeretek hibákat keresni filmekben (nem rossz indulatból, csak szórakoztat), illetve érdekel, hogy mások mit találtak, de egyelõre igazi hibák helyett csak trollkodást tapasztaltam:\
Az ûrhajó max. sebessége 0.7c, a 0.9c az a sebesség, ami a Cameron által alapul vett Valkyre program ûrhajója elérhetne maximum (már ez is azonban szigorúan hipotetikus dolog, részletekbe most nem megyek :)).
A hadsereg "elavultsági" témája:
Akartam írni egy cikket az Avatar technlógiájáról, de sajnos nem volt idõ rá, hogy normális minõségben nekiállhassak. Tömören a katonai részrõl:
Cameron már többször bebizonyította, hogy nagyon figyel a jövõbemutató technológiai vívmányokra. Az Abyss (a mélység titka) c. filmben a nagy mélységû merüléshez folyadékkal töltött búvárruhát mutatott be, amelyben a búvár folyadékot, perfluorcarbont, egy oxigéndús folyadékot lélegzik - noha a mai napig nincs és nem is terveznek ilyen búvárruhát létrehozni, a technológia mûködõképességét a film élesben mutatta be, mivel abban a jelenetben, ahol a patkányt perfluorcarbonba nyomják, és ott a folyadékot lélegezve életben marad, élesben vették fel, valódi patkánnyal és valódi perfluorcarbonnal.
Az Aliens (a bolygó neve: halál) c. filmben a Colonial Marines egység felépítése, fegyverei és jármûvei is átgondolt koncepcióra épült. A tengerészgyalogos kicsi, de nagyon hatékony csapatban dolgoznak, nagy létszámú katonai erõt mozgatni csillagközi térben igen erõforrás igényes, így a feladatot a lehetõ legkisebb szükséges létszámmal végrehajtani tudó egységet mozgósítanak csak. A kis létszámot a hatékony technológiával teszik ütõképessé, a leszállóegység egyben légi tüzérségként tudja segíteni a harcot, a páncélozott terepjáró erõsen felfegyverzett, hasonló célból, így mindkét jármû egybõl két feladatot láthat el. A katonák olyan sisakot viselnek, amibe beépített rádió van, egy kamera van rászerelve, aminek a képét a parancsnoki tiszt valós idõben láthatja, és ez alapján úgy tudja a legmegfelelõbb parancsokat meghozni, hogy rendelkezik ugyanazokkal a taktikai ismeretekkel, amellyel a saját katonái, mintha mellettük lenne a harctéren. Végül pedig a sisakba beépített infravörös éjjellátó is helyett kapott. Mindez az 1980-as években még elég futurisztikus volt, hiszen akkoriban még jó, ha minden rajnak jutott egy rádiókészülék, például, ma viszont már a filmben látott megoldások gyakorlatba ületésén fáradoznak, és a Francia és az Amerikai hadsereg már most rendelkezik hasonló képességû rendszerrel. Az Aliensnél még említést érdemel a katonák kézifegyvere (amik amúgy a jó öreg Thomson géppisztolyok (Tommy Gun) elmaszkírozásából születtek), ahol a beépített lõszerszámláló, és a hüvely nélküli, puha-hegyû, késleltetett gyújtású lõszert tüzelõ megjegyzés is teljesen logikus és életszerû, ugyanakkor katonai szemmel futurisztikus.
Ehhez képest az Avatar egyfajta visszalépést képvisel. A fegyverek mindegyike a mostani technológiát mutatja be, hagyományos, rézhüvelyes lõszert tüzelõ lõfegyverek, még csak a ma már elterjedõben lévõ fegyverre szerelt kamera se látható. A fegyverek igen látványosak, és hatalmasak - szemben az Aliens viszonylag rövid, mokány fegyvereivel, amelyek jobban megfelelnek egy szûk térben való használatra. Az exoskeleton (jó magyar szót még nem találtak rá, talán a külsõ váz a legtalálóbb) leginkább az Aliens-ben robbant bele a köztudatba, Cameron nagyon jól mutatta be a lényegét és használhatóságát. Az Avatar Exoskeletonjai, vagy ahogy itt hívják õket, AMP Suitok nagyobb méretûek, és furcsa módon mintha továbbra sem katonai alkalmazásra lennének szánva (noha a háttérinformációs weboldalak szerint eleve katonai célra készültek). A hatalmas ablakokra nem tudni mi szükség van, mert ugyan igen nagy látóteret nyújtanak, de egyben egyértelmûen a szerkezeti gyengeség is velük jár (amint az a filmben be is lett mutatva), sokkal logikusabb lenne, ha külsõ kamerák képét vetítenék a vastag páncél mögött ülõ pilóta elé. Szintén látványelem lett az, hogy a fegyver hevederét a vállról lelógva vezették a fegyverbe. Ez jól néz ki, és egyes gerilla hadviselést folytató félkatonai szervezetek macho emberein tényleg jól néz ki a mindenfelé szabadon tekergõ hevederek látványa, ám gyakorlatilag egy könnyen sebezhetõ pont, és a heveder mindenbe beleakadhat. Nem véletlen, hogy a mai hevederes géppuskáknál is a hevedert általában valamilyen dobozban helyezik el a fegyver alatt vagy mellett.
A légi harcjármûvek terén Cameron valószínûleg a Vietnami háború hangulatát akarta visszahozni, a kisebb Samson nevû gépek egyértelmûen az UH-1 'Huey' gépekre hajaznak, a nyitott (csúszóajtókkal zárható) raktér, az oldalgéppuska, a csonkaszárnyakra szerelt rakéták mind-mind egy korai Huey-t idéznek. Az oldalgéppuska a legérdekesebb, ugyanis ez ma már az egyik legfõbb probléma az ilyen megoldással, tudniillik túlságosan is fel van fedve a lövész, könnyû célpontot jelentve. A jövõbeli elképzelések mind távirányított fegyvertornyokban gondolkodnak, és a lövészt a gép belsejébe, biztonságba helyezik el. A gépek hajtása viszont teljesen átgondolt, gyakorlatilag gyûrûsházakba helyezett ellenforgó rotorok felelnek a felhajtóerõért és tolóerõért. Itt csak egy probléma van, a gyûrûsház a Samson és a Scorpion esetén nagyon vékony, érdekes, hogy a jóval nagyobb Dragon esetén már sokkal reálisabb, hosszabb házat kaptak a rotorok. A Dragon ugyanakkor egy erõsen eltúlzott groteszk jármû lett, a hatalmas gép gyakorlatilag az összes fegyverzetét a testen kívül helyezték el, ami eléggé illogikus, és olyasmi benyomást tesz, mintha egy sündisznót látnánk. A fegyvereket ekkora test esetén el lehetett volna helyezni a testben, ahol védve vannak a külsõ behatásoktól, és egyben kisebb aerodinamikai ellenállást jelentenek. A leggroteszkebb mégis az, hogy gép orrában egymás mellett két különálló fülke is helyet kapott, az egyik a jelek szerint a pilótáé, a másik a lövészé. Nincs arra logikus magyarázat, hogy miért lenne értelme teljesen elszeparálni, mégis ilyen közel elhelyezni egymás mellett a két fülkét. Ha egy fülkében, egymás mellett kapnak helyet, akkor jobban tudnak egymással kommunikálni, ez valósul meg a legtöbb hasonló gépben, ha pedig a két különálló fülke azért lenne, hogy ha az egyik megsérül, akkor a másikból tovább irányíthassák a gépet, akkor viszont túl közel van egymáshoz a kettõ.
Ami ugyanakkor a leginkább kritizálható a filmbéli elgondolásoknál az a távirányított fegyverek és harci illetve felderítõ jármûvek teljes hiánya. Már ma is távirányított robotok végzik a harctéri felderítés oroszlánrészét, ha pedig fegyvereket is szerelnek rájuk, akkor már harci feladatokra is nagyszerûen használhatóak, illetve használják is õket már évek óta. Ahogy pedig az Avatarok vagy a gigászi Bulldózerek távirányítása megoldható, valószínûleg megoldható lenne az AMP suitok, illetve a légi jármûvek távirányítása is, ilyesmire pedig nincs utalás a filmben (igaz, szerepel egy régió, ahol ugye a elektromos érzékelõk megkergülnek, érdekes kérdés, hogy a fedélzeti számítógépek miért nem).
Eközben az Egyesült Államok hadereje 2015-re szeretné, ha a harctéri fegyveres jármûvek harmada robotjármû lenne...
Megj.: Ez csak szigorúan szakmai szemmel vett elemzés, igen, tisztában vagyok vele, hogy ez egy film, ahol a dráma miatt nem kell a realitással foglalkozni. :)
A samsonok, skorpiók pilótafülkéje hermetikusan zárt, ott tiszta levegõt lehet szívni. A raktere viszont nem. Ezért is van, hogy amikor a pilótafülkében ülnek, akkor nincs rajtuk maszk, de a raktérben utazva igen. Az oldalgépágyúkat kezelõ lövészek is maszkban vannak.
Na most volt az, amikor elszöktek. Akkor maszkban repültek a pilótafülkében is, mert Quaritch bácsi kilyuggatta a pilótafülke ablakát.
No mondom, megfogtam, mert a végén a harc alatt ismét maszk nélkül repült Trudy. Jobban megnéztem, és lám a pilótafülke ablakain a lyukak akkurátusan be vannak ragasztva, a hermetikus zárás ismét adott.
Szerintem annyira odafigyeltek minden részletre, hogy nehéz lesz valódi szarvashibákat felfedezni benne.
A pilótafülkében normális levegõ van, nem? o_O Viszont amikor kilövik a gépét, akkor elvileg a lyukakon áramolnia kéne be a pandorai levegõnek, mégsem kap föl maszkot.
Ezt hajkózom én örülök, hogy más is látja.......
Viszont ami hiba az a maszk van egy két jelenet mikor nincs rajtuk....fõleg Trudyn mikor repülnek.
Csak az avatarral azonos génállománnyal rendelkezõ ember bújhat bele avatarba, ezért mák az, hogy Jake Tom ikertestvére volt, mert senki más nem vezetheti azt az avatart. Ugyanez igaz a többi avatarra is. Tehát nem lehetett másik tudós.
Cameron mester ekkora szamárhibát nem követ el. :)
Az nem Norm. Ha megfigyeled, akkor a másik oldalon egy avatar lány is áll.
A legelején látjuk, hogy hõseinken kívûl még sok avatar van a telepen, ketten kosaraznak, mások az akadálypályán gyakorolnak, stb.
És ne felejtsük el, hogy õk foglalták el a vezérlõközpontot Max vezetésével. És õk maradhattak a bolygón, mert kiérdemelték.
a legvégén amikor vezetik az embereket akkor ott áll Norm és a másik tudós a na'vik mellett emberi testben.
5 másodpercel késõbb ott áll az ürsikló felé menõ emberek mellett Norm az avatarjával. Fegyverrel a kezében és barna rövidújjúban.
Igazából ,én ahogy a hogyan készülteket elolvastam , meg a videókat megnéztem pandora 90 % a föld nagyon szép pontjairól lett össze gyûjtve és átmodellezve a lényeg az avatar szindrómásoknak nincs mitõl félniük mert amit ott látnak az más színben létezik, persze nem az összes cuccra gondolok.:D
azért fog készülni(remélhetõleg) több rész is hogy szép lassan mindenre fény derüljön ;)
szerk: végülis elsõ körben lelõni az összes poént az már bûn:D
Ma hallgattam itt nálunk a "rédiót" és azt nyilatkozta az egyik manusz,hogy rengetegen megnézték itt nálunk (Szombathely) az Avatar-t és sokan megjegyezték,hogy bizony szivesen megnézték volna 3D-s technikával is,úgyhogy a mozi vezetõsége eldöntötte,hogy fejlesztenek és nemsokára kb nyárra,elkészülnek az upgrade-el.
Jejejeje, nem kell elutaznom sehova,helyben is lesz 3D-s mozi!!
Azert hasznaltak az RDA emberei ugymond "primitiv" eszkozoket, mert lehetoleg mindent helyben kellett legyartaniuk az itt elerheto technikai szinvonallal. Ugyanis a foldrol csak evente egyszer erkezett utanpotlas es az urhajo hasznos terhe is csak 350 tonna.
Dehogyis csak addig, csak egyenlõre addig lehet jegyeket foglalni... hol olvastad, hogy csak addig nyomják? Amíg ennyi vevõ van rá, bizots nem áll le.