Hehe, 2012-t azóta se merem, szerintem ott fél óra után a falat fogom kaparni kínomban és akkor még lesz hátra belõle 2 óra. :) Ez meg szép mese tényleg, ezért is nem zavartak különösebben a klisék benne. Csak feltûntek. :)
Tömve volt klisékkel? Javaslom, nézd meg a 2012-t, és ebben egyet sem fogsz észre venni, max a végén a gonosz bácsival való leszámolást, számomra az volt az egyetlen durva. : D De amúgy nagyon szép kerek mese szerintem, és klisék nélkül nem lett volna ilyen szép mese.
Január 6-án irány harmadjára a mozi :D
Nekem is az élmény a lényeg mégis 8/10 vagy 9/10 az Avatar. Miért? Nyilvánvalóan a látvány és a világ 10/10, de mondjuk nem ártott volna mellé egy olyan történet amitõl nem az indiános filmek jutnak eszembe kb. minden 2. percben. Még így is nagyon tetszett mert szeretem az indiános filmeket. :) Meg tömve volt klisékkel (kb. 10 percenként volt 8) bár szerencsére nem voltak zavaróak mert jól volt összerakva. Szóval jó a film mert Cameron még mindg egy zseni, év filmje meg minden de nálam 10/10 sohase lesz a kissé sablonos sztori miatt. Ennél azért a Mestertõl többet vártam volna ezen a téren. Minden másban persze odapakolt keményen szóval az Avatart 2nél már csak ezen kell majd javítani és ott lesz a 10/10.
Az én szememben ott van a különbség, hogy pl a Gyûrûk ura az fantasy, a Csillagkapu meg sci-fi. Szerintem elég nagy a különbség.
"Az elõbbitõl elvárja azért az embert, hogy legalább nyomokban reális legyen, vagyis kövesse a tudományos ismereteinket, az utóbbitól nem vár el semmi ilyesmit."
Egy fenét. Ott a nevében, hogy fantasztikum. Csak azért mondom, mert Te ahogy látom nem vagy hajlandó észrevenni ezt a részét a megnevezésnek :)
Akkor a Fantasy ami ugye Fantáziát jelent, mit takar? A fikció és a fantázia között mi a különbség? :)
A Tudományos-Fantázia a tudományos alapokon nyugvó fikció, a Fantasy egy tisztán fikció. Mert Te ezt a különbséget nem látod viszont. :)
Az elõbbitõl elvárja azért az embert, hogy legalább nyomokban reális legyen, vagyis kövesse a tudományos ismereteinket, az utóbbitól nem vár el semmi ilyesmit.
Egy fenét. Ott a nevében, hogy fantasztikum. Csak azért mondom, mert Te ahogy látom nem vagy hajlandó észrevenni ezt a részét a megnevezésnek :)
És bármennyire hihetetlen mindenhol ahol összevetik a sci-fit és fantasy rokonként említik õket.
Viszont az utolsó beidézett rész az nagyon jó: "A Fantasy a lehetetlent valószínûként mutatja be. A Tudományos-Fantasztikum a valószínûtlen lehetségesként."
Errõl van szó. Vannak még akiknek az élmény az érték, nem pedig az, hogy ugyan már kib.... nagy moziélmény volt, de akkor most lesz... és kivesézem, keresem a hibákat. Én is így gondolkodom. (Mondjuk én az élményt nem nézve is legalább 9/10-et dobnék rá, mert kicsit többet veszek észre benne.)
Ez az angol, ha a magyar nem jó számodra etalonnak.
Azért olvasd el légyszíves rendesen, amit írok, ugyanis amire válaszolsz, ott ezt írtam: "Na most ott érdekes (az angol wikirõl átvett) felosztást alkalmazzák."
eleve tudományos fantasztikum a mûfaji megnevezés. Igazából nagyon-nagyon közeli rokonok a fantasy és sci-fi.
Egy fenét. A fantasy tisztán álomvilág. A sci-fi pedig tudományos-fantasztikum, a nevében van, hogy tudományos. Ha nincs benne tudományos vonatkozás, akkor pedig fantasy. Az én véleményem az, hogy ha valami nem követi egyáltalán a tudományos vonalat, ergo a realitással köszönõ viszonyban sincs, akkor arra már nem jogos a sci-fi jelzõ.
Hogy nincs egységesen elfogadott definició, arra azt hiszem a legjobb példa az, hogy a wiki is egy külön szócikk foglalkozik a Sci-fi definiciójaival. Itt pedig több eltérõ meghatározás is található róla, most így hirtelen Rob Serlingét ragadom ki (szabados fordítás): "A Fantasy a lehetetlent valószínûként mutatja be. A Tudományos-Fantasztikum a valószínûtlen lehetségesként."
Na elolvastam. Szerintem a kritika nem korretk. Egyértelmûen lehúzós célú és hangvételû. Tudok linkelni olyan kritikákat, melyek szintén ugyanezt mondják és arra azt mondom korrekt. Mert 1. Nem mások elõtti lehúzási céllal (de nem is rajongással) van megírva és 2. Nem egy begyepesedett, szókészletében igen szegényes valószínû mûveletlen és olvasatlan illetõ írta.
Amúgy mirõl is megy a vita Avatar kapcsán? Már megint trollkodás, h nem is scifi igazából, hanem mese, v esetleg mégnagyobb marhaság?:)
Jááj, ehhez már annyi ellenérvet hoztam fel, h nem is akarom többet koptatni a bill-t..
nálunk a karácsony amúgy sem a moziba járásról szól, szóval errefelé egyik film sem vonzott túl sok látogatót... kivéve az AVATAR-t, ami viszont gebaszott sokat. :)
Ez az angol, ha a magyar nem jó számodra etalonnak. De az angol egybevág a magyarral. Olyan nincs, hogy tudományos sci-fi. eleve tudományos fantasztikum a mûfaji megnevezés. Igazából nagyon-nagyon közeli rokonok a fantasy és sci-fi. Megnevezés alapján azt is mondahtjuk, hogy a sci-fi is fantasy, csak tudományos illetve pszeudotudományos vonulata is van.
Semmi bajom nincs az oldallal, de én csak a hírek miatt látogatom néha.
Valahogy mindig eltér a véleményem az ottani kritikákkal.
Pl. Watchmen is kapott egy 10/6 -ot amit azért nem vártam volna....
Végülis annyira nem lehet messze az "igazságtól". Mondjuk ha összehasonlítom azzal, h Transformers 2-re 6-ot adott, úgy már kevésnek tûnik.
Ha nem számítanám a pontozásba az élvezeti faktort, akkor olyan 8/10 körülit adnék, de beleszámolom, így marad a 10/10:)
Hát a kommentekben ott megy aztán a kemény harc, boritékolható volt, hogy pillanatok alatt megjelenik a "ha nem tetszik, ne nézzed" kategóriájú megjegyzések. :)
A kritika amúgy korrekt, bár még én kicsit szõrõs szívûnek érzem. Igaz nálam a Star Trek 2009 is 9/10 lett... :)
Olvasd el az egészet. Ott van, hogy pszeudotudományos. Na most akkor értelmezd a szó jelentését kérlek. ;)
Te azt írtad, hogy a Sci-fi-nek nem kell reálisnak lennie. Én azt mondtam, hogy ha nincs benne semmi reális, akkor az már nem Sci-fi, hanem Space Fantasy, Ûropera, stb, Lásd még Flash Gordon vagy Star Wars, ahol a tudományos világképet semmilyen szinten nem vették figyelembe, nem is szándékozták soha. Lásd még a Star Wars-ban az ûrvadászok jeleneteinél George Lucas II.Vh-s légiharc felvételeket vágott be elõször, hogy a trükkmestereknek megmutassa mit szeretne. Apró probléma, hogy ugyebár egy légköri repülésre szánt vadászgép telejesen másképpen viselkedik, mint egy légüres térben mozgó ûrhajó, vagy a TIE vadászok nevében lévõ Ion-hajtómû (Twin Ion Engine) fizikailag képtelen nagy tolóerõre, tehát éppenséggel nem ideális egy mozgékony vadászgép számára...
Na, az valóban csak a szórakoztatás célját szolgálja, és ott tényleg nem is vár senki, még én sem realitást. De egy Sci-fi film esetében elvárás, hogy ne rúgják fel a közismert fizikai szabályokat. Azt persze én is elismerem, hogy sajnos a legtöbb Sci-finek szánt film és sorozat itt-ott csal, lásd légüres térben nem terjed a hang - most hirtelen még is csak a 2001, 2010 mozifilmeket illetve a Firefly TV-sorozatot tudom felhozni példának, ahol ezt tiszteletben is tartották.
Visszatérve a kiindulási pontra, ez volt a bemásolt idézeted:
"Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely a jelenben lehetetlennek tudományos vagy pszeudotudományos eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhetõ vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania."
Szerinted akkor ez azt mondja, hogy nem kell egyáltalán követnie a tudományos tényeket? Mert szerintem nem, éppenséggel azt, hogy legalább vonalaiban követnie kell az ismert tudományos világképet...
Na most ott érdekes (az angol wikirõl átvett) felosztást alkalmazzák. E szerint az Ûropera a Sci-fi alválfaja... Hát ha ezt tekintjük "etalonnak", akkor valóban nincs igazam, Maxima Mea Culpa, bár én akkor sem értek egyet azzal, hogy a "tudományos" Sci-fi-t és a tudománytól alapjaiban elrugaszkodott, a realitással nem foglalkozó filmeket egy kalap alá vegyük. :)
Namost, ez egy egészen egyszerû dolog. Valami vagy lehetséges, vagy nem.
Csak a poén kedvéért.
A Discovery és a Leonov ûrhajók a 2001 és 2010-ben lehetségesek, filmbéli megalkotásukkor valódi mérnökök is közremûködtek, hogy olyan reálisak legyenek, amennyire csak lehetséges.
Az Avatarban lévõ ISV Venture Star csillagközi ûrhajó az itt felvázolt "Valkyre" csillagközi ûrhajó alapján lett megalkotva, sõt, még az elnevezése is utalás, a Venture Star az 1990-es évek végén az STS ûrsikló leváltására tervezett olcsó SSTO (Single Stage To Orbot - Egy lépcsõben a Földkörüli pályára, vagyis az ûrhajó a pályára állás közben nem "dob le" semmit, nincs eldobható, leválló gyorsító rakéta vagy külsõ üzemanyag tartály) program elnevezése volt. A Venture Star technológiai demonstrációs programja az X-33 volt, ezt lõtték le 2001-ben, és döntöttek úgy, hogy egy "Apollo 2.0"-t akarnak helyette. Errõl röviden itt írtam.
Most nézegettem ezt a trailert.
Hihetetlenül eltalálták benne Pandora világát :Pandora/na'vi Trailer O.O
Jöhetne már egy wrz verzió, hogy singleval ki bírjam , nyárig XD.
Kár hogy sok emberbõl,hiányzik ez az erény :) :(.
Respect :P :)^^.
Húúú, most visszanéztem mire is írtam elsõnek és fejet hajtok elõtted. Valóban nem azt írtad, hogy jobb folytatásokat. Csak azt, hogy jó folytatásokat. Excuse me, sir!
Ugy latom nem ertetek nem hasonlitom oket hanem arra celzok hogy lehet csinalni jo folytatast.
Na azért a Gyûrûk Ura sem egy ide való példa mivel adaptáció így a jó folytatáshoz eléggé adott volt egy jó könyv. Amit persze jól kellett vászonra vinni de azért mégiscsak ott volt. Persze Cameron már bizonyította párszor, hogy képes elsõ részt felülmúló folytatásokat alkotni (Aliens, Terminator 2) így most sem aggódom különösebben. :)
Egy szóval sem mondtam, hogy nekem nem tetszett a Mátrix 2-3. része. Ott van, idézem: "(Az elsõ részhez képest.)"
Szerintem nem volt jó példa felhozni, mint elsõ résznél jobb folytatásokat. Ennyi.
Azt nem tudom hogy Dolby vagy Real, nem emlékszem mi volt kiíva az elején. Hang az korrekt. oldalt 6-7 hangszóró, hátul 4 asszem, meg lenn a nagyok a vászon mögött ugye. Szal a 11. sor közepérõl megvolt faszán a térhangzás.
A 3D pedig fasza. Nekem tetszik. Ami engem csöppet zavart, hogy belülrõl a szemüveg széle picit csillan a vetítõ fénye miatt. Legalább is ahol ültem onnan. De ez tényleg csak apróság. Zsepit vigyél letakarítani a szemüveget. Mert a vízköves vagy milyen a mosás miatt.
Lehet te igy latod egyeni szocc, mondjuk en minden filmhez pozitivan allok hozza es szerintem jok voltak kifejezetten a 3-ik resz.
Szoval en nagyon orulnek meg 2 resznek amiben meg benne lennenek ezek a szereplok.
Amugy szerintem siman meg lehetne oldani logikus hogy ezek a penzhes ceges disznok megprobalnak vissza maszni.
mátrixot énis nagyon nagyon imádom, hát konkrét fanatik vagyok :D
csalódott még sem vagyok
az elsõ részben felálították az egész rendszert, a kultúrát, a mindent, a többi részben meg ahelyett hogy elcsavarták volna mégjobban az amúgy is érthetetlen történetet (manapság is gyakran futok társaságban emberekbe, akiknek annyiból áll hogy vannak az ûrben a csövekben, aztán bedugják a fejükbe az izét és akkor ott megállíthatják az idõt :D)
szóval szerintem teljesen korrekt, hogy az elsõ rész filozófájára felhúztak még két részt, amik csupán a történetet mesélik el :)
Na csak a Mátrixot ne említetted volna ebben a vonatkozásban. Az elsõ rész kiváló lett. Amihez ugye mindenhonnan összelopkodták az összetevõket szintén, de kit érdekel ha jól sikerült és hangulata van. (Ezt nem fogják fel néhányan.)
De mikor a folytatásokhoz már nem volt alapanyag, hát jól elcseszték õket. (Az elsõ részhez képest.)
Na megnéztem 2x is. 3D-ben szintén.
10 nappal a premier után Gyõrben telt ház van még mindig. Ja és már 3 teremben vetítik.
Amugy a gyuruk ura meg a matrix jo pelda arra hogy lehet jo fojtatasokat csinalni, es szerintem Cameronhoz lehet bizni azert o tudna jo fojtatast es igeny is lenne ra szerintem.
Bejöttek a végleges adatok hétvégérõl, végül mégis csak Avataré lett a legerõsebb második hétvége a világon:)
(#1 Avatar: $75,589,048, #2 TDK $75,166,466)
Szerintem a na'vi-k úgy jók ahogy vannak:).
Amúgy-se akarnának emberek lenni, eleve nem nézték jó szemmel az embereket se, olyan téren hogy 'na'vi' testben rohangáltak páran.
Meg azok után,amit tettek velük az emberek,kinek lenne kedve ember testbe bújni?^^ :):D
Amúgy teljesen igazad van arról, amit mondtál.A színészeknek nagyon sok munkájuk volt, fõkép hogy úgy rezdült a rá vetített animációban az arc, ahogy élõben grimaszolt a színész. :)
Alap,hiszen abból adódhatna az újabb konfliktus. Meg pöpec így, a föld-félék és a pandorai világ keveredése, meg azért azt se felejtsd, hogy az animált része se teljes animáció. A színészek végigcsinálták, és rengeteg munka van mögötte, nem csak a puszta animálás folyamata..
Esetleg kitalálhatnának valami olyasmit, ami a naviknak kreál emberi avatart : D
Öreg,moderáld már magadat.Senki nem hívott,el lehet fáradni innen ha valami nem tetszik. ^^
Gondoltam ez után, a megnyilvánulásod után megnézem a korodat,látom nem vállalod fel aztse...
Az emberek ilyen megnyilvánulásai csak saját magukat tükrözik.
Ui.: Itt lezárva a téma, ne vigyük át a topicot rossz irányba.
megnéztem ,, nekem tetszett,igaz kicsit hosszú de a gyûrûk ura óta nem láttam ilyen jó fantasy-kalandot
Általában a Moderátorok, ha nem kattantak meg, nincsenek pia vagy drog hatása alatt, akkor olyan hozzászólásokat törölnek, amik megszegik az adott fórum szabályzatát, amit ugye a fórumra regisztrált emberkék mind elfogadtak. Szerintem.
ja látom, semmi baj, te is olyan faszfej vagy mint a legtöbb sg-s...
Csak77, félre ne értsd, nem a személyeddel van a bajom, és nem azért törlöm szinte minden hsz-ed.
de vagy személyeskedsz. vagy reklámozol. semelyiket nem szabad :D
1. Quadrology
2. Az elsõ kettõt még értem, de a többi nem jobb a Thingnél szerintem, de ez OFF.
én is jobban szeretem a T2 és az Aliens-t is
DE sztem sokan nem így gondolják és van is benne valami, Alien korszakalkotó-film, alap. Aliens-t bár jobban szeretem "csak" akció-sci-fi az egyik legjobb.
T1 alapfilm, király sztori, hangulat stb. T2 remek film de tényleg csak ott tudott hozzátenni a Terminátor-franchise-hoz ahová még tudott, eksön, CG, ennyi.
Ez biztató! Ha nem is lesz olyan kasszasiker, mint az elsõ rész, mi szívesen fogjuk nézni. :)
Amúgy Cameron-ban az jó, hogy kibas*ott jó folytatásokat csinál, nem azt mondom, hogy jobbakat ez szubjektív DE méltókat az biztos, szóval tõlem jöhet simán az Avatar trilógia, nem izgulok
Én csak arra leszek kíváncsi a folytatásban, hogy vissza újra behozzák-e majd mint szereplõt az "embert" vagy Cameron bepróbál egy teljesen animációs filmet?
Egy folytatás szinte mindig jobb bevételeket hoz, fõleg ha jó a reklámja. Lesz folytatás, ezt már most biztosra veszem. A második részt szerintem 2013-14 környékére várhatjuk, mivel a Battle Angel premierje az IMDb szerint 2011-ben lesz.
CIFU csak77-el nem kell foglalkozni, már az elején megmutatta hogy személyeskedésben és probléma felfújásban õ a koronázatlan király :)
A nevében is elnézést kérek, úgy látszik õ (és még páran innen) nincsenek tisztában a háttérismereteid milyenségével. és nevezhet akárki seggnyalónak, akkor is szeretnék annyi mindent tudni a haditechnikáról mint õ.
Szerintetek, ha lesz 2. és 3. része is a filmnek, ennél sikeresebb lesz? Ezen érdemes elgondolkozni, mert kicsit nehéz lenne felülmúlni és persze nem szeretnénk a továbbiakat elkönyvelni "unalmasnak". Nem arról van szó, hogy nem szeretnék következõ részt/részeket, de csalódni sem szeretnék. Remélem Cameron nem vágta túl nagy fába a fejszéjét. Bár az is igaz, hogy ha több mint 10 éve egy ilyen világ pattant ki a fejébõl, akkor biztos van még, ahonnan ez jött.
Bár állítólag ez a másfél óra nyers anyag szóval Cameron eldönti majd mi kell, és mi nem.