hát te nem lehetsz nagy lumen ha ezt nehéznek tartod.
vagy inkább az van, hogy megintcsak 0 tapasztalattal okoskodsz, egyszer sem próbáltad.
vagy ennyire antitalentum vagy hozzá
" Az XP egy Tiny XP, kissé feltupírozva a Vista Aero effektjeivel. "
Szóval lopott, buherált, gyárilag trójais XP verzsön? Aero effektjeivel? Na most ha valaki utálja a Vista/W7 párost minek akar Aero effekteket? És miért is jó a HW grafikai gyorsítás helyetti szoftveres megoldás???
Lopottnak lopott, buheráltnak buherált, gyárilag ugyan trójais, viszont pont ez van kibuherálva. Az Aero effektjei pedig nem úgy látszik nem csak nekem tetszenek, hanem annak is aki belebuherálta az XP-be. A grafikai gyorsítás az pedig bizony HARDWARE-es, amelyet a videokártya Linux driverén keresztül a WineD3D küld át a VirtualBoxban futó XP-nek.
---------------------------------------------------------------------------- "Ez meg csak úgy büntetésképpen a Windows 7 Starternak, hogy a Microsoft a saját OS-ét nem hajlandó futtatni a Starter Edition-ban (gondolok itt a VirtualPC-s XP hokira) viszont a Linux ezt pofátlanul tudja..."
Ez meg milyen marhaság? soha nem is volt róla szó, hogy a Business és Ultimate verziókon kívûl menne máshol. Amúgy külsõ virtual pc szoftverrel mehet, de ott meg a virtualizáció támogatásának hiányában lasabb lesz. Ez most olyan, mint ha fikáznád az Office Basicet, amiért nincs benne minden ami a Proban.
Azért fikázom, mert a Microsoft írta a VirtualPC-t és az XP virtualizációt is õk találták ki a Win7 esetében, illetve õk esküdöznek égre-földre hogy majd a Netbookokon milyen olajozottan meg jól fog majd mûködni az eleve min. 1 giga RAMigényû OS. Ha a Linux ilyen szinten hardware-es grafikai gyorsításostul kezeli a komplett XP-t, akkor hogyhogy nem tudja, vagy miért nem akarja a Microsoft a saját régi OS-ét támogatni az állítólag Netbookokra szánt Win7 Starter edition-ben, vagy miért lesz ott lassabb kompromisszumos megoldás, ha még a Linuxon is van kompromisszumok nélküli, gyors és kismérétû? Hát ezért fikázom.
A MacOSX-szel viszont van egy alapvetõ bökkenõ: csak a saját hardverre telepíthetõ gond nélkül, különben annyit fox vele szívni a telepítéssel, hogy a még a legbrutálisabb Linux termilnálos kernelfordítást is vissza fogod sírni !
Vágom én, észre is vettem miben akar újítani a SmoothStreaming. A videó felbontását csökkenti, ha csökken a sávszél és nem a képkockasebességet. Kipróbáltam, amikor a csúszkával lekorlátoztam a sávszélt, csökkent felbontás, aztán amikor visszatettem, pár pillanat múlva élesedett a kép. Amennyit felfogtam az egészbõl, hogy több felbontásban renderelik a streamelt médiát majd valahogy a különbözõ felbontások között váltogat a kiszolgáló szerver ahogy a sávszél megkívánja. Azért smooth, mert mindezt akadás nélkül teszi.
Elnézést ha valaki már megemlítette, nem volt idõm végigolvasni a hsz.-eket, de javítsatok ki ha rosszul tévedek, a M$ Qrva nagyot bukhat ha nem sikerül a Bing-jét felfuttatni, ugyanis sûrûbben használjuk a keresõjét a Guglinak mint az összes M$-os alkalmazást együtt véve. (legalábbis nálam ez a statisztika) Szerintem ha nem akarja a M$, hogy óriási szeletet lekanyarintson a tortából a Gugli azzal, hogy megszünteti IE alá a keresõjét, akkor fel kell kötnie a gatyáját. Játékra elõbb vesznek az emberek konzolt mint 2 évente új VGA-t és akkor a vasról még nem is beszéltem. Irodai munkában meg eszembe jutnak a cikkek, hogy számtalan önko. és egyéb hivatal váltott az itt sokak által leszapult linux-ra. A helyzet az, hogy a MS nem elbaszta a Pistát vagy a 7-t, hanem nincs igény a további fejlõdésre. A többiek meg behozzák a lemaradásukat. Míg a fizetõ ügyfelek joggal várták a M$-tól, hogy a pénzükért kapjanak cserébe fejlesztést és támogatást, addig a kalózmásolatok használói nem támasztanak ilyen elvárásokat, egyszerûen csak élvezik amit mások kikapartak nekik. Nekem aztán édes mindegy lesz, hogy melyik oprendszert fogom netezésre használni. A torrent seed-elés miatt egy netbook-nak már így is mennie kell itthon 36W-tal, nem fogom beröffenteni az 500W-ot, hogy M$-t használhassak. A Mac sznobizmustól meg a hideg is kiráz. A Szifon a saját szegmensében jó, mert a telefonoknál amúgy is muszáj kompromisszumot kötni. Na de egy jó vasat összehajigálok win alá fele annyiból mint amennyiért az Alma beárazta a Mac-et. Értem én, hogy az egyik trabi, a másik meg Ferrari, de bazz ki a rák engedheti meg magának idehaza a Ferrarit? 90k-ért komplett 2 magos gépet összeszórsz. Mennyi is a legalja a Mac-nek? 120k-ért kéz alól kapok gari nélküli netbox-ot? G8-akon belül még elmegy, mert aki hülye inkább megveszi a hozzá nem értését, aztán használja. De aki egy retkes M$-t is "torrentrõl frissít" annak nem lesz a kedvence a rákbeteg almagyáros.
Jelige: Aktív hang- és/vagy videóvágósok, meg "kell a munkámhoz" c. fejezetekkel kíméljetek, mert én is ahhoz az igencsak nagyobb többséghez tartozok aki magasról leszarja, hogy annak az 1-2 %-nak miért "muszáj" Mac-et használnia a munkájához. Gondolom Amcsiban az emberek 90%-a videóvágásból él.
" Az ár meg nem kifogás, az Apple minden piaci igényt lefed"
Igazán? Netbookok, elérhetõ árú (150-200e Ft) notebookok? Merre?
Úgy tippre az lesz az bizonyos MS lépés, hogy lesz egy õrült lebutított de ingyenes változata a Win7-nek. Ha, egyáltalán szüksége lesz erre a lépésre, a Chrome jelenlegi elterjedtsége nem ezt sugallja.
amúgy az arany középút a Mac OS X, komolyan nem értem, miért nem azt a rendszert használja mindenki.. és most itt ezt úgy értem, hogy a nyilvánvaló speckó szoftverek/taknyos kockáknak játékok hiányát ne nézzük, mert az csak a szoftverfejlesztõk hibája. a Mac OS-ben ugyanis megvan minden, ami vonzó a Linuxban (a geekeknek), ugyanúgy alkalmas netre/irodai használatra, mint egy ubuntu pistabácsinak, és felhasználóbarát, mint a Windows. Illetve beszélek hülyeségeket, amilyen fapados és felhasználóidegen a Linux kezelõfelülete a Windowshoz képest, olyannyira béna, idegesítõ és idegen a Windows-é a Leo-hoz képest.. Az ár meg nem kifogás, az Apple minden piaci igényt lefed. Hacsak nem vagyunk hobbi barkácsolók..
Tényleg ez a lényeg. Mondjuk eddig is tudtam, de nem fogalmazódott meg bennem leírhatóan. Gratulálok, mert minden más csak fölösleges szócséplés.
Akkor tévedtem, bocsi. Nem vagyok annyira benne a netbook dolgokban, és az én agyamig csak az Atom proci jutott el; nem tudtam, hogy Celeronnal is gyártottak.
Persze, nekem pl. profitabilis az aláirásomban szereplõ rendszert használni (mert érezhetõen több pénzt keresek vele mint amennyibe került), másnak ez esetleg pénzkidobás lenne, az a fontos, hogy a lehetõ leghatékonyabban végezzük el a munkát (ha dolgozunk) ha meg szórakozunk akkor a lehetõ legmagasabb szintû legyen az élmény úgy, hogy hajlandóak legyünk megfizetni az árát. Ha ez megvan akkor minden rendben van :)
egyetértek, aki a rövidebb megfogalmazást szereti, mindenki használja azt a rendszert, konfigot, ami legjobban kielégíti az igényeit, az újdonságoktól, alternatíváktól elzárkózni nem jó dolog, viszont túlmagasztalni sincs értelme õket.
Nincs Vantulok gépével semmi gond, jó kis gép az, az Ubuntu-val sincs semmi gond, az is jó OS. Csak azzal van gond, hogy õ úgy látja, hogy ha neki az elég akkor mindenkinek az elég (szubjektív dolog ez Vantulok, ne feküdj be a kollektivista gondolatnak mi szerint megtudjuk mondani - fõleg ha mi vagyunk a fõnökök - hogy másnak mi kell az életben, mi a fontos és mi nélkül lehet). Persze én nem tudom (és nem is tudhatom), hogy másoknak mi elég, csak tudom, hogy nekem az nem lenne elég (sok mindent eltudnék rajta végezni a napi munkából, de sok mindent még álmomban sem). Éltem 2+ évvel ezelõtt csak notebook-kal néhány hónapig (sokat utaztam kölföldön) és elég korlátozott voltam, pedig a már említett (Asus) Pentium M volt Go7300-al, 120GB HDD-vel és 2GB RAM-al, nem is egy netbook.
Nem a filmre gondoltam (persze az is jó, de ahhoz az MS-nek semmi köze) hanem a smooth streamingre :)
Szerintem egyszerûen arról van szó, hogy elérkezett az idõ, amikor a munkánkat (itt egy vállalat életébe, egy család életébe gondolkodjatok)egy pentium 1-es gépen is tökéletesen el tudjuk végezni.
Nem kell operációs rendszer, csupán egy felturbózott böngészõ, ami kezeli a perifériákat és egy vastag drót, ami kivisz a netre.
Gyakorlatilag szinte minden szolgáltatás elérhetõ már most is ami egy irodai, vagy az átlag ember munkájához szükséges. Ha épp nem a Googli szolgáltatja, akkor csatlakozol a vállalati szerverhez, ahol kapsz egy desktopot, amit kedvedre csicsázhatsz és futtathatod ott a kedvenc operációs rendszeredet.
Éljenek a csajok!!
SityiSXT el kell hogy keseritselek, de a gepemben bizony mondom nektek hogy 900 mhz-es ultra low voltage Celeron-M class vala 512 kessel, az egyik fo ok ami miatt ezt a gepet vettem.
"Vantulok, nem akarlak elkeseríteni, de az ASUS EEE 900 típusjelzésben a 900 nem a proci sebességét jelöli... Mint minden netbookban, ebben is 1,6 GHz-es Atom proci dolgozik."
A vicc az, hogy az atomok effektiv orajele egy fele olyan gyors ppro-nak felel meg, tehat effektive egy 450 Mhz-es gepe van. (az elso 900-asok meg tenyleg a regi lassabb cpu-val jottek) A masik, hogy eppen a linkekkel vallota be, hogy vagy nem o keszitette a videokat, vagy ugyanahoz a gyerekhez van szerencsenk akit arakistor, gettoharcos, stb. neveken latni. Ezek utan szinte biztos, hogy azert nem winxp-t hasznal host rendszernek, mert a szuleitol az olcso linux-os eeepc valtozatot kapta, nem egy msi wind-et. Egyebkent ilyen alapon akkor en is villoghatnek, hogy mindenki lama /esetleg alpaka/ :-), mert nem sajat keszitesu os-t hasznal, pedig nekem az egyik laptopon az van. (mondjuk eleg bena az egesz, csak egy sima runtime executive, vga konzol, fat16 filerendszer driver, soros driver es a robotokhoz gyartott vezerloszoftver, viszont az egesz ssd-rol fut es csak par nap volt osszedobni)
ps: Baratnomnek en wind-et vettem a foiskolara cipelni en meg maradok az 1.5 kilo koruli 14 inch-es thinkpad-eknel, a ceges es a sajat gepem is az, bar van egy par regi gep is a szekreny tetejen /a fent emlitett 10 inch-es ruggedized toshiba 1992-bol, meg ket nagyon regi thinkpad/. Desktop-ra pedig ott vannak az olcso (14 ezer ft-os) itx-es intel desktop board-ok, gyarilag beforrasztott 64 bites intelCore2solo procikkal, azokba meg eleg ero szorult a vista/win7 futtatasahoz is. A winxp meg 10-12 masodperc alatt all fel, majd ujabb 3 masodperc a user kivalasztasa utan a homokoramentes desktop. Epitettem egy ilyen gepet media pc-nek, egy lomex-bol vasarolt fekete brushed aluminium muszerdobozba, sajat tervezesu front/back panel-el. (sajat tervezes: keves led, keves gomb, jo sok extra csatlakozo) Egyebkent a fenti gepen azert van xp, mert csaladi media pc, tehat mindenkinek tudnia kell hasznalni es ha mar nem intel lassito van benne, akkor legalabb menjenek a directx-es jatekok is full hw gyorsitassal 1200p-ben, ha mar olyan szep nagy kepernyot kapott. (az os-t viszont nem kellett hack-elni, a winxp siman felment ra minden gond nelkul, pedig az aramkorok 20%-a sajat forrasztasu)
Beszarás ez a nyulas kisfilm, gurultam a röhögéstõl. Tényleg lenyûgözõ, ahogy lecsökkentve a sávszélességet, a videó felbontását csökkenti és nem a képkockasebességet. Kicsit durva amikor szétnyomja szerencsétlen lepkét...
De hogy a Linuxosok se sírjanak, ha a stáblistát nézzük, Blendert meg Ubuntut és Gimpet használtak az alkotók.
Illetve még egy dolog az MS-féle VirtualPC-vel kapcsolatban: az MS _HIVATALOSAN_ csak a Prof./Business/Ultimate kiadásokat supportálja, de ettõl függetlenül felmászik az bárhova és mûködik (nálam Vista HP alatt simán fut). Hogy nálad nem akar futni, az valószínûleg annak köszönhetõ, hogy a szénné tuningolt warez XP-dben ki van kapcsolva jópár olyan service, ami kellene a futtatáshoz. De hát aki lusta a hiba okát megkeresni, és csak write-only fórumtroll... :(
Vantulok, nem akarlak elkeseríteni, de az ASUS EEE 900 típusjelzésben a 900 nem a proci sebességét jelöli... Mint minden netbookban, ebben is 1,6 GHz-es Atom proci dolgozik.
" Az XP egy Tiny XP, kissé feltupírozva a Vista Aero effektjeivel. "
Szóval lopott, buherált, gyárilag trójais XP verzsön? Aero effektjeivel? Na most ha valaki utálja a Vista/W7 párost minek akar Aero effekteket? És miért is jó a HW grafikai gyorsítás helyetti szoftveres megoldás???
"Ez meg csak úgy büntetésképpen a Windows 7 Starternak, hogy a Microsoft a saját OS-ét nem hajlandó futtatni a Starter Edition-ban (gondolok itt a VirtualPC-s XP hokira) viszont a Linux ezt pofátlanul tudja..."
Ez meg milyen marhaság? soha nem is volt róla szó, hogy a Business és Ultimate verziókon kívûl menne máshol. Amúgy külsõ virtual pc szoftverrel mehet, de ott meg a virtualizáció támogatásának hiányában lasabb lesz. Ez most olyan, mint ha fikáznád az Office Basicet, amiért nincs benne minden ami a Proban.
sírok
nekem a telómba majdnemhogy gyorsabb procivan, mint a 900mhcen ketyegõ kis kávéfõzõje Na de megy a 3D animálás...nem szójjunk be, lehet a terminátor4-be is õ renderelt egésznapos windows virtualizációs futtatás közbe
Akkor ha már én is öreg és szenilis leszek és lecsúszok a te értelmi szintedre. Az unokáim valószínûleg majd oda nyomják az orrom alá a leg ledurrantabb noteszgéped, hogy tessék itvan papa a legújabb spanyol viasz.
Addigra valószínûleg én sem fogom észrevenni hogy nem az ie, hanem az ff ikonjára kattintok
Ezen túl majd én is szarabb gépet veszek, mert ha jó oprendszert telepítek fel rá mondjuk ubuntut akkor gyorsabb lesz, és egyébként is az munkára éppen elég. Majd ha játszani akarok akkor én is windowsos geek leszek, de ez nem fordulhat elõ mert a linuxra több ezer játék van, amivel tökéletetesen elégedett vagyok, igaz most egyet sem tudok felsorolni de mindegy
Látom ától zettig fújod oda vissza a windows és a linux kernelt, kár hogy nem árulsz el róla semmit. Hogy hány ezer diszti van... kit érdekel ? 10 éve linuxot használsz oké... de véletlen nem kellene elárulnod hogy mire ?
A suse linuxot nyugodtan kihúzhatod a listáról, inkompatibilis a dvd meghajtómmal saját dvdrõl, telepítési útvonal megadásával sem hajlandó feltelepülni, gyakorlatilag nincs driver a legnépszerûbb gforce karimhoz így nem látszik az egérkurzor telepítés után, ha annyira linux szakértõ vagy áruld már el nekem hogyan tudnám úgy mégis feltelepíteni, elõre szólok hogy az usb is bukta. Amúgy meg ne te mond már meg hogy játékra vagy munkára fogok gépek venni...
Unom az ilyen postokat amivel gyakorlatlag nem mondasz semmit de ugrálsz hogy jaj de jó jaj de jó a linux.
Lássátok kivel dolgotok, az alábbi videó egy ubuntu alatt VirtualBoxban futó XP-rõl készült. A host OS ubuntu netbook remix (unr). A guest OS 256 mega virtuális RAM-ot kapott és egy teljesképernyõt 20fps-sel rögzítõ program is fut rajta. Az XP egy Tiny XP, kissé feltupírozva a Vista Aero effektjeivel. Neve MiXP vagy csak szimplán MAXP :)
Ez meg csak úgy büntetésképpen a Windows 7 Starternak, hogy a Microsoft a saját OS-ét nem hajlandó futtatni a Starter Edition-ban (gondolok itt a VirtualPC-s XP hokira) viszont a Linux ezt pofátlanul tudja... ASUS EEE 900 + külsõ monitor , a külsõ monitoron az XP fut a VirtualBoxban:
Ezt a videót hirtelen felindulásból a telefonomról készítettem, mivel máig nem telepítettem a gépre full képernyõt kepcsörölõ programot mert egyszerûen nem kell, viszont hirtelen felindulásból fel kellett tolnom egy-két hitetlenkedõ kötekedõ Windows7buzee kedvéért büntetésbõl.
És mit mondanál a következõ szar Microsoft fejlesztésrõl? Elméletileg dolgoznia kellene neki talán Moonlight-al is Linux-on de nem probáltam ki.
Addig is, míg várni kell a Google Chrome OS-re, ajánlom figyelmébe az érdeklõdõknek, hogy kijött a LiveAndroid v0.2, amivel bárki tesztelheti az Android rendszert netbookon, PC-n, virtual PC-n, és akár lemezrõl, akár valami flash cuccról is bebutólható. ;) http://code.google.com/p/live-android/
640x480 az VGA nem SVGA. Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy ha valakinek a 480 elég, de miért kell lehülyézni azt aki többet akar, mert 720p sokkal jobb, 1080-at meg állítolag az emberek 30% tud megkölönböztetni a 720p-tõl (ezt olvastam nemrég egy UK kutatás eredményeként), nem tudom igaz e vagy sem de én megtudom különböztetni, persze 720p-vel meg vagyok elégedve, de ha lehet 1080 miért ne legyen, és még ez sem végleges, mert minnél több annál jobb, remélem néhány év múlva az 1080-at is úgy fogjuk kinevetni mint most a VHS-t :)
nem vágok HD felbontású videókat. Elvõl nem. Mert rühellem az olyan sznob buzeekat akiknek nem elég a 640x480 (SVGA) felbontású animáció. Innentõl kezdve tulajdonképpen egy 486-os is elég lenne nekem a feladatra, egy 900 Mhzes gépen közben még 5-6 fontosabb és összetetteb taszk is futogat. Nem teszek fel neked semmit se, egyrészt mert régebben már toltam fel nektek screen-shotokat és videókat és ha valóban érdekel akkor kikeresed, azt hiszem akkor kecske2 voltam, másrészt pedig azért nem tulajdonképpen ugyanúgy messzirõl jött emberként tulajdonképpen megcsinálhatnám a 70fps mellett a fullscreen capture-t egy 4 gigaherces 8 giga ramos gépen is ha hazudnék.
Lehet, hogy 180x160-as Intel Indeo videokat szerkeszt az ember Premiere 4.0-val :) és egy kínai gyártmányú nagyítóval nézi a kb. 10" kijelzõn... :)
Érdekeségként én kb. 3 évvel ezelõtt próbáltam meg egy Pentium M 1.72GHz Asus-on nVidia Go7300-al és 2GB RAM-al HD videot szerkeszteni és pocsékul sántikált az egész.
Kíváncsi lennék egy video szerkesztésre, mondjuk 3 db HD videosávval és néhány sztereo hangsávval, egy-két real-time effektel megspékelve virtualban 900 Mhz-es géppel. Ha már annyira bírja a vasad, muti már meg, egy screencapture biztos nyugodtan elfut még ezek mellett is. Oszt rakd fel a YouTube-ra, hadd lám azt a csodamasinát, mert én anélkül egy szavadat sem hiszem. Nálad biztos fut a Win3.11-es emulátorban 64 MB rammal az After Effects is. Ha-ha-ha! Tudod, messzirõl jött ember azt mond, amit akar. Legfeljebb kiröhögik.
Aki azt allitja, hogy csak linux alatt van tobb desktop az nem talalkozott meg egy winnt4.0 alatt mukodo nvidia riva128 kartyaval es a gyari driver-ekkel. Egy osoreg gep (PII350,64MB ram,4MB video) kepes volt erre, mehozza ugy, hogy ablakban vegezett 3d gyorsitast es kozben egy masikban ment a tv. Mindezt alapbol, az alap meghajto programokkal es valamikor 1998 kornyeken. Es volt tobb desktop, meg gyorsitott 2d-s gui rendereles. (bar a felnagyitott ikonok baromi rondak voltak ha a filtering-et bekapcsolta az ember) Mindezt a mai windows-ok osenek tekinteheto kernel-en, jopar evvel ezelott. Persze akkor meg a legtobb mai komment-ezo meg tul fiatal volt. (esetleg meg nem elt)
A linux akkoriban meg nagyon fejletlen volt, azota sokat javult, de meg mindig az elavult bsd alapu kernel strukturat koveti, pedig ezt lehetne jol is csinalni (lasd pl. solaris). Ezzel szemben a windows nt kernele nagyon jo, csak a win16 rendszer (windows 2.0) ota cipelt api-k vacakok. Az, hogy az uj linux-ok kezelnek mindent nem meglepo, mert ujabbak mint a veluk osszehasonlitott windows-ok. Ha valaki egyenloen akar osszehasonlitani, akkor a 2001-es windows xp-t egy vele azonos koru linux-al hasonlit ossze. (aztan rajon, hogy atlagban fel sem boot-olnak egy mai gepen) Akarhogy is nezzuk a linux meg mindig csak rohan a windows utan, annyira hogy bar a vista-t nagyon elszurta a microsoft, de az emberek inkabb maradtak a modern linux-nal 8 evvel regebbi winxp-nel, minthogy valtsanak. Ehhez kepest a win7 kap egy komplett winxp-t a kompatibilitas miatt, szoval legrosszabb esetben ugyanolyan lesz minden mint eddig, ami mar megyozheti az embereket, hogy uj gepre erdemes win7-et tenni, hiszen igy megkapjak mindket rendszert.
ps: Az aki a netbook-jan linux-ot hasznal valoszinuleg vagy tenyleg linux fanatikus vagy igy kapta a szuleitol es nem tudja ujratelepiteni.
Ilyesmi a Windowsban is lehet..valamiféle randomerror generator,ami idõközönként valamiféle hibát generál és ami idõvel magától is elmúlik,de addig mehetnek az örök laikus kérdések: miért? illetve a miért nem?:D
es mar megse haragudjatok de kis cegnel netre kapcsolodashoz meg akar webservernek mar van okos router vagy smoothwall amik megoldjak akar a portforwardingot is
egyszeru pedig...ugy ingyenes a win h igen kevesen veszik meg es sokan hasznaljak jogtalanul, nem nehez megerteni. ms pedig uj office verzioknal tesz azert h mas off csomagok nehezen kezeljek le dokumentumaikat, mondjuk meg is ertem ezt a hozzaallast. Linuxal meg csak annyi a baj h egyszer ma pontra kene tenni meg office csomagok mellett par nagy termek is fusson (Corel Adobe stb) persze ezert vki jol a zsebebe kell nyuljon es itt johet a guglival vegre vmi valtozas ... ennyi.
Hát vannak csodabogarak akiknek soha semmi nem jön össze csak terminálban. Nekem 15 perc az új ubuntu felhányása és nincs vele gondom , a frissitéskezelõ se tököl órákat úgyhogy nem értem ,de mind1 .
Na ha már összeesküvés-elmélet, akkor vessünk egy pillantást a Chrome meg a Windows logókra. A Chrome logót úgy alkották, hogy a Windows bal alsó kék négyzete köré tekerték a másik hármat fordított sorrendben. Ez biztos nem véletlen! Na, ebbõl mit olvasnak ki a vajákosok?
Ez olyan heti edzés amit a Linux minden user elé odatesz, nem azért mert rossz vagy mert nem tudná jobban hanem csupán azért, hogy ne rozsdásodj be (mint root) :) igy szépen mindég élestöltésben és harcrakész állapotban vagy :) ha esetleg majd valami komolyabb dolgokkal kell szembenézned...
Bizony-bizony szép dolgok ezek, csak azt tudnám hogy pl. két monitoros módban miért esik szét a képernyõfelbontás ha teljes képernyõs játékból kilépek, annyira hogy csak az újraindítás és újrakonfigurálás teszi azt rendbe ?
Vagy pl. két hangkártya esetén az elsõdlegesnek beállított eszköz, miért válik az újraindítás után véletlenszerû esetben másodlagossá ?
Ezek a "FOSSÁ alázott winFOS" esetében soha nem fordulnak elõ.
/amúgy szeretem és használom is a linuxot és nincs hányingerem tõle/
Van egy régi laptopom, ilyen letöltõ netezõ gép. Sima Ubuntu volt rajta a múlt hónapig (kb 5.04 óta) És ahogy fejlõdött lett egyre jobban erõforrás igényes. Mostanra meguntam és egy Xubuntut tettem rá. MIvel a mobil celeron 1.3 és az 512 MB ram kevés volt neki (ez egy 6 éves laptop). Ha a beryl -t benyomtam képregénnyé vált. Ezen kívül disztró frissítésnél fél napot ültem a gép elõtt, hogy minden úgy mûködjön ahogy kell. Hát nem vagyok beszarva az Ubuntutól egyáltalán.
A minap feltettem a nagy gépemre a 64 bites Ubuntut. Se 5 perc alatt telepíthetõ java se 5 perc alatt telepíthetõ flash. Parancssorban persze szarakodhat az ember csak nekem és az átlag usernek ehez nincs kedve.
Ami még nagyon tetszett, hogy az elsõdleges hangkártya megadásához is parancs-sorozni kellet. Arról meg nem is szólok, hogy a monitort nem ismerte meg, így az xorg.conf nekem kellet kézzel beírnom. De hál isten ezek után sem úgy mûködött ahogy kellet volna ugyanis induláskor valamiért nem a default beállításokkal indúlt el. (tudom én vagyok a hülye, mert egyeseknek ez 5 másodperc)
2009 -ben nem szeret az ember ilyenekkel szarakodni. Elmúltak már ezek a bütykölõ idõk. Legyen egy os könyen harcra fogható és ne keljen apróságokkal szarakodni.
nem szakadt rád a plafon? Mégis hogy nem használna erõforrást? Mit használna? nullponti energiát?
Tehát akkor szerinted a mi világegyetemünkön nem lehet igazi több asztal, hiszen nem létezik olyan hogy ne használjon erõforrást, ugyanis sajnos világunkban a semmibõl nem lehet valami.
"egyidejûleg több oprendszer futtatása" Komoly informatikusi feladat....
több asztal, görgõvel szabályozható kijelzõfényerõ , görgõvel váltás az asztalok között, elasztikusan ugráló ablakok, <----- kár hogy ezeket egy windows is tudja :D Amúgy a több asztal megtévesztés még a linuxban is hiszen az erõforrásokat ugyanúgy használja csak kényelmi funkcióként szolgál.
900mhz-es gépen 3D, animációkészítés? :D Jó sok idõd lehet.
Netfeltörlés és hekk :D Ez viszont vicces! már csak azért is mert netet nem lehet feltörni maximum számítógépet :D hekk egy fincsi étel :D
Többet nem írok...
100%-ig egyetértek. Annyit fûznék még hozzá, hogy egy 9.04-es Ubuntu szinte bármilyen ma kapható gépre hiba nélkül felmegy, minden eszközt azonnal Windowst megszégyenítõ módon felismer, különösen a hálókártyákat és a nettel kapcsolatos dolgokat, minden azonnal megy, mûködik , nincsen cumi, mindent felkínál, a se99ed kinyalja, nem egy ponton sokkal több a konfigurációs lehetõség mint a windowsban, elég ha csak a telepítésre gondolunk, ami megalázza mondjuk egy viszta telepítõjét. Tényleg csak a nagyon speciális eszközökhöz nincsen azonnal linux driver, felhasználóbarátságból is kenterbeveri a windowsokat, windows programok futnak rajta több különbözõ módon, több emulátorral, játékok is vannak rá, sõt nem kevés fps is létezik linuxra, és általánosságban minden téren 10x-20x többet tud mint a windows. A windows mára kizárólag egy ponton veheti még fel a versenyt mondjuk egy ubuntuval: a rá fejlesztett minõségi szoftverekkel, mint pl. az Adobe Flash, bár emulátorban még az is fut simán.
Nekem már nincs olyan pont ami miatt windowst kellene használnom, pedig használom a gépemet azért jó néhány dologra, netfeltörés , hekk, animációkészítés, 3D, grafika, videóvágás, operációs rendszerek tesztelése virtualizációkban, egyidejûleg több oprendszer futtatása, szövegszerkesztés, néha játék (Half Life) EGYTÕL EGYIK MIND A LINUXON FUT , NEM EGY EZEK KÖZÜL KIZÁRÓLAG A LINUXON .
MINDEZT EGY SZAROS 900 MEGAHERCES NETBOOKON !!!!!! Nem mellékesen mindezt olyan kényelmi funkciók közepette amirõl a windows álmodni sem merészelhet se most se a távoli jövõben... több asztal, görgõvel szabályozható kijelzõfényerõ , görgõvel váltás az asztalok között, elasztikusan ugráló ablakok,
összességében FOSSÁ alázza a winFOS-t. többé hallani sem akarok róla !
A Win Viszta féle mutációkról végképp nem mert a hányinger kerülget még a puszta hallatán is. Win 7 tõl dettó.
Esetleg még az XP-vel hajlandó vagyok foglalkozni a virtuálgépemben, vagy ha más megkér hogy telepítsek neki. Túl sok figyelmet azonban már nem szeretnék szentelni neki, és a halálba idegesít mikor valaki foggal-körömmel ragaszkdik bármi miatt is (fõleg mikor a szar ofisz miatt) ehhez a "szükséges" rossz kulahalmazhoz.
"Fontos hogy legyen, szórakoztasson, de nem élvez prioritást. A PC elsõsorban munkaállomás."
igy-igy...éljen a csõlátás...nyilván ezért vannak htpc-k,gamer konfigok és ezért adnak ki a videókártyagyártók csillió medium,high-end kártyát...mert munkára kell...
Magánfelhasználásnál szvsz az eladott pc-k kicsiny töredéke csak ami ténylegesen munkára kell..miért? Mert jóval kevesebben vannak azok akik dolgoznak rajta,mint akik nem...(egoizmus rulez:..az összes ismerösömnek van pc-je,de 1 sem dolgozik rajta...nyilván 1 programozó más arányt mondana,de õ szubkkultúra..vagy én vagyok az?)
Én még életemben soha nem találkoztam számítástechnikában olyannal amivel 100% meg voltam elégedve... pedig 20+ éve elég sok minden megfordult a kezemben. A legközelebb a 100%-hoz talán a Turbo Pascal 1.0 volt de nem azért mer tökéletes lett volna hanem azért mert elõtte egy teljesen más világban kellett szenvedni :)
Linux kernel messze túlmutat a Windowsén. A használata már más kérdés. Egyébként több mint 20ezer disztribúció van ebbõl ~2000 nagyobb, és ~50 nagyon nagy.
Egyébként lassan 10 éve használok Linuxot és mindig 100%-ig meg voltam vele elégedve. Egyszerûen érteni kell hozzá, senki sem mondta hogy átlag-játékos ifjúságnak való.
Az utóbbi 3-4 évben jöttek átlagfelshasználós disztrók, mint Ubuntu, Knoppix, LinuxMint, Suse, Fedora, stb. Ezek már teljesen bátran használhatók netezésre, multimédiára, irodai munkákra.
Aki játszani szerene az használjon Windows-t, vagy vegyen konzolt. Nem a játék a PC legfõbb felhasználási köre. Fontos hogy legyen, szórakoztasson, de nem élvez prioritást. A PC elsõsorban munkaállomás. Egyébként Linuxra is van több ezer játék.
"meg kb minden egyes mobil adótoronyban is vannak lehallgatókészülékek, de ez nem azt jelenti, hogy mindet használják is, csak a lehetõség adott, nem, nem ül minden kis adótorony alatti bodegában szemüveges kampósurró, sábeszes-gigaszakállas kalapos bácsi félfejnyi fejhallgatóval.."
Megnyugatlak nincs ilyen. A kozpontokban vannak es nem ul elottuk senki, mivel sokkal egyszerubb mindent tarolora irni, aztan utolag offline kivalogatni, hogy mi kell. Egyebkent az ezzel foglalkozo allomany jo resze nokbol all... (pl. anno kadar felesege is ezzel foglalkozott)
"kormányszinten meg gondolom van kötelezettsége az MS-nek is, hogy adjon ki a kódból részleteket, ezzel segítve az állami biztonsági intézkedéseket.."
Nem csak ott. A partner cegek (titoktartasi szerzodes alairasa utan) belenezhetnek a forraskodba. Es ugyebar ott van a device driver development kit, amit minden szabvanyos belso interface-t dokumental. (kb. olyan reszletes mint az open group fele posix doksi) Az egyetlen kemtulajdonsag az, hogy a microsoft kiadta a root key-et az amerikai allamnak, tehat az nsa minden microsoft-os titkositasba es digitalis alairasba belelat es bele tud nyulni. (ha mas is meg tudna szerezni akkor vegre rendesen torheto lenne az ms live) Ezzel elvileg rakhatnak fel a microsoft neveben akarmilyen programot is a gepre, presze csak akkor ha az valogatas nelklul elfogadja es telepiti a windows update-eket. Szoval a microsoft alapvetoen nem csinal semmit, csak odaadta a jogot az usa kormanyanak, hogy azt csinaljanak amit akarnak. Mondjuk az android drm-je sem jobb, az apple fele paranoiarol nem is beszelve. Ezert volt az, hogy az elso idokben csak az apple gepeken futott rendesen a vista drm-je, mert ok evekkel korabban az itunes miatt felraktak az alaplapra a szukseges chipet. (btw. ezert tiltottak ki vegul a lenovo-kat a pentagonbol, mert a vasarlas utan a kinaiak kicsereltek a tpm chipekben az nsa kulcsat a sajatjukra)
ps:"remélem legalább ez a disztrib rendesen fogja támogatni a 16:9-es noti kijelzõt, mert valahogy se Ubuntu se Mandriva nem akarta tartósan elfogadni a beállításokat... szal vagy driver hiányzott vagy egy-két használat után összeomlott a kép meg ilyesmi."
Pedig mar evek ota mukodik, ha a videokartya bios-bol tamogatja, akkor csak kezzel fel kell felvenni a beallitasokat a x szerver konfigjaba. A gond akkor szokott lenni, ha a videokartya bios-aban nincsennek meg a beallitasok, mert ilyenkor a windows a driver registry-bol kihalassza, de ilyen linux-on nincs, tehat ekkor kezzel kell megadni minden idozitesi parametert, amit nagyon konnyu elszurni vagy valamit elallitani.
mondjuk ki,: patchwork. Az. Ezért várom már nagyon, hogy legyen egy jól összepakolt rendszer, ami alternatíva lehet, és újdonságokat mutat fel. Pl: haiku.
+1: azért az elég érdekes, hogy a Windows-ra mondják, hogy 'tákolt' rendszer, mert a Linuxok.. hát... informatikai barkácskocsma :D
kedves Rexhawk, ha azt vesszük (és most nézz magadba), amikor új Windowsról van szó, akkor ugyanúgy az ez iránt érdeklõdõk elõre leszarozzák-szétfosozzák :) legalábbis én azt teszem mindig :)
Én örülök ennek a Google oprendszernek... Talán ez lesz a legesélyesebb disztribúció arra, hogy egy csokorba gyûjtse a linux fejlesztõket. Persze utópisztikusan hangzik, de azért hátha. Külön örvendetes, hogy az Acer a támogatók között van... remélem legalább ez a disztrib rendesen fogja támogatni a 16:9-es noti kijelzõt, mert valahogy se Ubuntu se Mandriva nem akarta tartósan elfogadni a beállításokat... szal vagy driver hiányzott vagy egy-két használat után összeomlott a kép meg ilyesmi.
:) de szeretem azt, hogy az ilyen tézisek ehhez hasonló béna félremagyarázásra épülnek :) merthogy az az egyik dolog, hogy a mai világban bárkit bárhogy le lehet hallgatni, de ebben nem a 'Windows beépített globálcionizm.szabadkõmüvpáh.trojan.exe' nevû fájlja a ludas, mert biztos vagyok benne, hogy az állami titkosszolgálatok ugyanúgy használnak Linuxokat is, de Windowsra is õk írják a saját kis programjaikat.. meg kb minden egyes mobil adótoronyban is vannak lehallgatókészülékek, de ez nem azt jelenti, hogy mindet használják is, csak a lehetõség adott, nem, nem ül minden kis adótorony alatti bodegában szemüveges kampósurró, sábeszes-gigaszakállas kalapos bácsi félfejnyi fejhallgatóval.. kormányszinten meg gondolom van kötelezettsége az MS-nek is, hogy adjon ki a kódból részleteket, ezzel segítve az állami biztonsági intézkedéseket..
sajnos a globális megfigyelõrendszerre való törekvés nagyon is valós ! ezt neked, mint rendszeres SG olvasónak , pontosan tudnod kellene, hány, de hány cikk szól a megfigyelésrõl, a lehallgatásokról, és a hasonló gusztustalanságokról.
nos felébredt bennem a gyanú, és utánnanéztem. a haiku az esélyes jelölt, a köv. okokból.
1. több régi beos stuff gond nélkül megy rajta
2. kiforrott böngészõje,és média player van (ff/vlc)
3. eszméletlen gyors. (a mai snapshot-ot nézem eeepc701-en lobogott a hajam.:))
4. kiba. stabil lesz. (most még alpha1 állapotban leledzik)
5. kicsi! (300-400mb az installja)
6. rugalmas, és felhasználóbarát
7. (ez teszi nagyon gyanússá) évek óta pénzeli a google a fejlesztést.
8. most nyomkodtam végig, a google összes szolgáltatása mûködik rajta. (nem meglepõ, módon mivel firefox-on néztem)
9. gõzerõvel portolják a cups/openjdk stb... cumókat. ggc4 már van, oss van. gimp-re már van törekvés, és amint kész az openjdk terveznek openoffice-t is.
10. A roadmap szerint jövõ év közepére várható a milestone (egybevágó idõpontok)
Ergo: ideálisabb szvsz mint összepakolni egy újabb linux disztrót
LOL Szerintem a Google oprendszere maximum a Linux konkurense lehet, vagy esetleg nem 98, hanem csak 97% lesz a Windows részesedése nagy ügy :D
'és pl ugyanúgy viszi a windowsos programokat is'
ezt sajnos felejtsd is el, bár vannak Lin-re/Macira is emulációs megoldások, nem hiszem hogy a Microsoft valaha bárkinek is bármennyi pénzért ki fogja adni az exe-k, dll-ek stb. mûködésének elvét úgy, hogy azt egy másik OS használhassa natív.. Inkább abban kell reménykedni, hogy sikerül a Google-nek egy, a fejlesztõknek vonzó környezetet kialakítani, esetleg valami egyszerûbb cross-platform fordítóval megspékelve..
van trójai a Windowsokon, ez nem vitás. már ha nem frissíted, nincs tûzfal, se kémprogi-pucoló, esetleg vírusirtó.
én is most csak azért reagáltam a hsz-ére, mert megfektetett az elõbbi a kiemelt részénél, de alapvetõen nem kell csórit észre se venni, alapvetõen paranoiás, naiv, tájékozatlan, könnyen befolyásolható jellem, emellett tipikus mintapéldája azon társadalmi csoportnak, amely a saját, anyagilag szegényesen fedezett életmódját másokra (nép-/vallási csoportokra) akarja kenni, ahelyett hogy betudná iskolázatlanságának/saját rossz és lusta felfogásának. Egyszerûbben: more, tanuljál szakmát, gondolkodj értelmesen/konstruktívan, légy becsületes és akkor lesz mibõl bulizni!
Két hónapja használom a Win7-et, már munkára is, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Gyanítom viszont, hogy te még sosem próbáltad, csak úgy vagy vele hogy ha a Vista szar volt (ami igaz) akkor biztos a 7 is. Hát nem, teljesen stabil, gyors és jó rendszer a hetes.
Egyébként most ugye a legtöbb netezõ windowst használ, akkor tud a google linux elterjedni, ha pl egyszerûen lehet telepíteni windows alól is, és pl ugyanúgy viszi a windowsos programokat is, pl a(z egyszerû sima ntfs fájlrendszerre való) telepítés után "googlinux" aló is egy kattintással elérhetjük windowsos programjainkat is, amit egy háttérben betöltött wine kezd el futtatni stb...
... ébredj barátom, nem sci-fiben élünk :)
elég jó író lenne belõled, ezek a szószerkezetek azért néha letaglóznak :D bár jó lenne egy kicsit tájékozódnod a témában, akkor legalább magadat nem égetnéd.. ha mondjuk úgy vesszük, az SG-t se nagyon égeted már, megcsinálják õk azt maguknak, de a leginkább azok égnek, akik még mindig képesek rendszeresen olvasni ezt az oldalt, beleértve magamat is.. kb le szoktam tagadni :) de legalább szórakoztató. MO info-Blikkje, csak helyenként MÉG roszabb..
1.: szerintem a Google OS-e lehet az elsõ lépés a Linux nagyobb körben való megismertetésének, ha sikerül annyira sallangmentes és jól használhatóvá tenniük, mint a webes szolgáltatásaikat. Bár azért remélem, kevésbé 'fapados' lesz a felhasználói felület. Azt hiszem, talán az egységesítés felé is elindulhat ezzel a Linux, mert ha a saját piacán belül nagy részesedést tud elérni, akkor az ilyen sufni-disztrók hamar eltûnhetnek, Ubuntuéknak, SuSE-éknak, RedHat-éknak, Gentoo-éknak stb. meg fel kell majd kötniük a gatyót..
A 'csináljunk korszerû OS-t = ide a Linux kernellel' felfogás meg szerintem is faszság. Kéne valami új a piacra! A Mac OS volt az utolsó értelmes ilyen jellegû próbálkozás szerintem, bár az meg ugye eléggé nem Linux :) Az inkább a Linux tesója, lévén ugyanúgy UNIX minõsítésû rendszer, de egy fél Torvalds-féle kódsor sincs benne (ha megfelelõen tájékozott vagyok és elnézitek a szándékos túlzásokat :) ).
2.: mostanában ez a 'kimilyenböngészõthasznál' téma elég komoly érzelmi kitöréseket tud okozni, ezért elnézést az IE használóktól, de én személy szerint úgy gondolom, ha a Gazelle-re odafigyelnek, akkor a Windows szerény véleményem szerinti legnagyobb hiányosságát fogják vele pótolni, kíváncsian várom, hogy sikerül. Arról nem is beszélve, hogy ha ügyesek, akkora a FireFox-Opera páros igencsak lemaradhat, mögöttük nincs akkora erõ, hogy ilyen fél-OS-t összedobjanak, bár az FF háta mögött a Chrome elõtti idõkig ugye ott állt a Gúúgöl.
3.: bár ez a jövõ, de én nem tudom, ezek a központi szerveren futó irodai szoftverek milyen jó ötletek.. Bár ha egy jól átgondolt, pénztárca kímélõ elõfizetéses rendszert dolgoznak ki, esetleg egy-két 'shareware' funkcióval megdobva, sokat nyerhet rajta az MS, mert az Office-ok egy összegben nézve szerintem sokaknak borsos kezdõárral vannak felcímkézve. Ha összehasonlítjuk pl a SZVSZ jobban használható és produktívabb iWork-kel (OOo számomra nem alternatíva! lassú, instabil és inkompatibilis, komoly munkára nem való, bár ingyenességével tökéletes lehet nem irodai/munkához kapcsolódó használatra, de ez most nem téma).
Íme egy újabb bizonyíték a sok közül, miszerint a Microsoft trójai szoftvereket ültet a Viszta és azon alapuló operációs rendszereibe:
magyarázat:
mivel jól tudták már a fejlesztés megkezdésének pillanatában, hogy valós bevételük nem lesz a visztából, az XP "eladási" (vagy inkább "el nem adási" ) statisztikáiból, ezért egyetlen profit-érdekelt gondolat vezérelte õket, melyet tettekké és kész rendszerré kovácsoltak: a globálcionista szabadkõmûves páholyok által elõre megvásárolt globális megfigyelõrendszer és adatbázis kidolgozása, amelyet "1984" óta szeretnének már bevezetni, az elsõsorban -de nem csak kizárólag- izraelita származású szabadkõmûvesek.
Éppen én is tegnap beszéltem a szomszéd pista bácsival, kérdeztem tõle mi újság, erre azt felelte :
Képzeld mostmár én is pingvintot használok, mert ugye azbár ingyenes nem úgy minta widóz, és már egyébként is sokat költöttem a gépre, 40 ezer forint volt használtan a feri bácsitól. És nem hogy csak ingyenes hanem még gyorsabban is futnak rajta a zenék ja meg ott van a firefox. Nem szaggat úgy windows pista vagy a windóz 7.