Nem, a szürke az világosabb, mint a fekete:) A fekete illegális, a szürke meg csak ártalmas:) Mint esetünkben, mikor szegény országból vásárolsz olcsón, ami által kárt teszel a jó hazád gazdaságában és a termék gyártójának :) Mint amikor játékot veszel "kulcsos" oldalakról, mint G2A, stb. Az is mind szürke. Fekete mikor ingyen letorrentezed, lopod, csalod, egyebek.
"Szerintem azért vállalták ezt be, mert.."
Ez a rendszer W7 óta létezik, azt is akármennyiszer újratelepíthetted egy alaplapon. Egyébként amiről beszélsz csak az OEM verziókra vonatkozik. Retail verziókat bármikor, bármilyen gépre telepítheted, annyi hogy alaplapcsere esetén újra meg kell adnod a kulcsot. (6e Ft-ért lehet Retail W10 Pro kulcsot venni szürkében, oszt no stressz :D) Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.31. 21:50:32
Ha az alaplap tönkremegy, akkor az új alaplapon viszont nem lesz aktiválva a Windows, mivel az más hardware, de ha felhívod "Microsoftékat" akkor el lehet intézni hogy aktiválják. Több helyen olvastam ilyent és azt írták, hogy ez elintézhető "Microsoftékkal" úgy a Retail mint az OEM Windows verziók esetében is. Utoljára szerkesztette: kl24h, 2018.01.31. 19:38:06
Az alaplap egyedi azonosítójához van rendelve a win10 aktiváltsága az ingyenes upgradet követően. Ameddig az alaplapod él, addig bármikor újra telepítheted, és használhatod. Már többször éltem vele, és kifogástalan. Cserélhetsz minden mást, szűz winyóra, SSD-re is rakhatod szabadon. Telepítés után ránéz az adatbázisra, és ha a lapod benne van, akkor aktivált státuszt kap.
Szerintem azért vállalták ezt be, mert mindenképpen azt akarták, hogy a Win10 legyen a fő rendszer mindenütt, és normális esetben egy alaplap vagy nem él örökké, vagy reménytelenül elavul, és aki hozzászokott, az ezt fogja használni a jövőben is.
Három mi van a listában? Elérhető Wifi hálózat? Ha az a problémád, hogy a UPC Free nem látszik, akkor valószínűleg azért, mert ott éppen nincs. Miért nem hívod fel a UPC-t?
A felháborodásoddal kapcsolatban, ha nem tudjuk a választ, nem fogunk válaszolni, ez nem chat. Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.31. 13:29:30
Hidd el, megtalálom,hogy hol kell keresni, írtam is, hogy 3 van a listában,holott 4 nek kéne...
Googlevel jóban vagyok, ha találtam volna megoldást, nem jövök ide.
Téma részemről lezárva!
Feltelepíted a Windows 10 (Home, vagy Professional, stb., amelyikkel érvényes volt a licenc) és automatikusan aktiválódni fog. Ha telepítéskor megjelenik, hogy add meg a kulcsot, akkor telepítsd fel kulcs nélkül, mert mikor feltelepedett, internetkapcsolatkor úgyis aktiválódni fog. Utoljára szerkesztette: kl24h, 2018.01.30. 19:38:00
Fikázásod miatt, csak annyit mondok, hogy hálózati és megosztási központban ott van, mint ahogy korábbi rendszerekben is. Én mondjuk azért nem válaszoltam eddig, mert simán nem akartam. Ja amúgy meg Google a barátod...
Sziasztok! A laptopomon gyárilag volt Win 7 Pro. Még régebben ezt ingyen frissítettem Win 10-re, amikor lehetett. Most Linux van a gépen, és nem tudom, hogyan tudnám visszatenni rá a legális Win10-et. Mit kellene tennem?
ennyit a sok "nagy tudású" win10 userekről....
egy egyszerű kérdésre se tud senki válaszolni...
Tudom, most majd jönnek a fikázó kommentek... Hajrá!
Nekem nincs komolyabb bajom vele. OSX-é is gáz, Linux UI-k ablakai meg szóra sem érdemes a két nagy testvér mellett. Bárcsak ez lenne a legnagyobb baja a Windows-nak:)
Csak az AoT hiányzik, ennyi lenne az egész... Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.28. 21:40:12
Azt nem értem hogy azt a nyomorult "always on top" funkciót miért nem hajlandóak belepakolni a funkciómenübe... (bal felső menü) Minden OS tudja, MS 30 év után sem akarja... Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.28. 21:03:23
Ez egy feature, én is idegbajt kapok tőle. Azok a programok indulnak el, amik implementálják azt az API-t ami windows update után automatikusan visszanyílik.
Nem tudom ki és miért gondolta, hogy ez egy jó feature lesz....
Ez a startup apps szerintem nem ezt állítja, hanem az msconfig kap egy modern felületet, de ne legyen igazam.
decemberben jött egy frissítés, azóta megpróbálja elindítani bekapcsolásnál azokat az alkalmazásokat, amik kikapcsolásnál el voltak indítva, nálam általában a fájlkezelős ablakokat, outlook-ot stb-t is automatikusan megnyitja :D
majd az új frissítésben végre lesz egy menüpont ahol elméletileg ezt szabályozni lehet
és végre a win+ctrl+c is alapból kikapcsolásra kerül :D
Nem volt nagyobb Windows 10 frissítés. Ja és már nem az msfonfig-nál van az induló programok listája (jó pár éve), hanem a feleadatkezelőben. Na meg a feladatütemezőben.
Sziasztok! Volt pár napja egy nagyobb win 10 frissítés, és azóta automatikusan elindul a Utorrent a windowssal együtt. Msconfigban nem szerepel az induló programok között és a Utorrent beállításokban sincs kipipálva a windowssal együtt indulás....
Sziasztok!
UPC-free-t szeretnék beállítani win10-en. Új kapcsolatott kellene beállítani, de hiányzik a listából a "csatlakozás kézzel vezeték nélküli hálózathoz" -természetesen pont ez kéne....:(
Hogy tudom ezt elővarázsolni?
Köszönöm, a segítséget!
Az ubuntu.hu/letoltés oldalon vannak a 32, és 64 bites verziók. A BME oldalról simán letöltheted, vagy torrentként is, ha van torrent kliensed telepítve. De kb 1,5 GB, úgy hogy hamar lejön bárhogy.
A megfelelő verziót kiírod egy DVD-re, és ezzel van egy UBUNTU telepítőd, de ugyanez alkalmas arra is, hogy DVD-ről futó Live rendszerként használd, telepítés nélkül.
Kicsit szokatlan a file kezelése a windowshoz szokott embereknek, de hamar meg lehet találni benne a logikát, és alkalmas ugyanúgy file műveletekre is. Egy próbát mindenképpen megér, hogy ezzel tudod-e törölni az elárvult bejegyzéseket.
Ha sikerül, akkor ok, ha nem, akkor még mindig van "macerás" módszer.
Egy ilyen Live linux, meg mindig jó, ha van a háztartásban.
köszi, bon.
A problema az, h hiaba tiltotta le a MS az updatet ha mar nekem települt, csak ujrainditasra var az update, de nem kockaztatok. Erdemes lenne az updatet uninstallalni? Egyaltalan müködne az uninstall ha az install nem fejezödött be? Vagy hagyjam a francba es varjam meg a fixet. Köszi
Egyszer régen már megcsináltam ezt sajnos, már napok óta a lelkierőt gyűjtöm hozzá...
Reméltem, van valami fájleíró, ami hibás, és abban egyszerűen törölhetem. (Mondjuk, tuti van, mert gondolom, ez azért van így, mert az "adatbázisban" ott vannak a fájlok nevei, tehát kirakja, viszont a lemezen meg már nincsenek ott.)
Macerás, de biztos megoldás, ha nagyon zavar.:
Másold át az összes adatot egy másik winyóra a D partícióról. Majd töröld, és hozd létre újra formázva a D-t.
Ez garantáltan eltüntet minden szemetet.
Majd másold vissza a korábbi tartalmakat, és kész is van. Ha nagy méretű, akkor sokáig tarthat, de éjszakára időzítve a másolást nem annyira nyűgös a dolog.
Futtass le egy check disk-et. Az ki tudja javítani az ilyen file rendszer hibákat.
File kezelőben az adott partíción tulajdonságok, majd a tools, ( vagy eszközök ? ) menüben a check ( ellenőrzés ) pontot válaszd.
A távoli asztal elérésnek két oldala van - egyik oldalon az, akihez kapcsolódsz (ez a Host), másik oldalon az, aki kapcsolódik (ez a Kliens).
A Windows Home verziók korlátozása az, hogy nem szerepelhetnek Hostként. Kliens bárki lehet, le kell tölteni hozzá a kliensprogramot a Store-ból, és hajrá. Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.23. 07:49:36
Szokott ilyen hibás fájl lenni a Desktopon is Win 7-ben. Meg azelőtt is az XP mappáiban, ha kitöröltem valamit, néha maradt utána egy módosíthatatlan 0 byte-os fájl...
Nem fog jönni, örökké marad a hibás frissítés... Persze, hogy jönni fog, amúgy meg nem mindenkit érint a hiba és már letiltotta a frissítés terjesztését a Microsoft.
Visszaolvastam, volt mar szo a KB4056892 frissitesrol. En jan elejen nem nagyon hasznaltam a laptopom. Mikor nem olyan reg bekapcsoltam, frissitett is a win azon nyomban. Mivel en szinte soha nem kapcsolom ki gepet, csak altatom igy egyelore nalam nem jeletkezett semmi problema. Epp ma futottam bele egy cikkbe ezzel kapcsolatban, ezert is irok most. Mit kellene tennem, hogy ne keruljek bele ebbe a boot loopba es hogy ne csessze szet a gepem? Tovabbra sem kapcsolom ki a gepet. Jonni fog vmilyen update, ami javitja az elozo update hibajat? Elöre is köszi a segitseget.
Nekem úgy jött le, hogy ő a kliensre kiváncsi. Kliens sincs a home editionben (nem tudom, profot használok)?
Remote Desktop alkalmazás nincs, tehát azzal nem. Van RDPWrap amivel lehet emulálni a hiányzó protokolt, de felesleges pepecselni vele. Ott a jó öreg VNC, Teamviewer és társai. Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.22. 16:25:57
Megjelent a D:\ meghajtómon, néhány üres fájl. Ott vannak, látszanak, de 0 bájtot foglalnak, és nem törölhetők, mert a rendszer nem találja a megadott fájlt... rejtetté sem tehetők, ugyan emiatt.
Valakinek van valami tippje, hogyan lehet megszabadulni tőlük?
Néztem a különbségeket a home és a prof vezió között, és láttam hogy a home nem támogatja a távoli asztalt.
https://www.microsoft.com/hu-hu/windows/compare
Ez azt jelenti hogy a home kiadással nem lehet távoli asztalt elérni?
ez a link és ez a link (itt találtam) ahogy látom nagyjából mindenre kitér - ha OEM a kulcsod, akkor ott a downgrade-et az OEM partnernek kell intéznie, szerintem az számodra a legegyszerűbb - vásárlás előtt szólsz nekik, hogy te ezt downgrade-el használnád, és adjanak neked olyan kulcsot is vásárláskor.
Az a gondom, hogy jelenleg nincs olyan win10 licenszem, amivel felhívhatnám a supportot.
Ezért lett volna értékes, ha valaki elmondja, hogy nyugodtan megvehetem, mert működik.
Aztán lehet hogy megspendírozunk egyet, de ott sem mindegy hogy mit veszel.
OEM, vagy dobozos, vagy a géppel esetleg együtt adott használt szoftver licensz.
Az MS oldalán sem találtam eddig mindenre kiterjedő korrekt magyarázatot. Lehet hogy van, csak rossz kereső szavakat írok be.
( Kellene már az a fránya mesterségesen intelligens kereső, ami fél szavakból is megérti mit akarsz. )
Mindenesetre regisztráltam a Sysadmin fórumra, talán ott, de még molyolnak a regisztrációm meta adataival.
Arra, amit leírtál #5001 -ben és most szerintem mindenre kitér. Úgyhogy ahogy olvasom meg kell próbálni aktiválni azzal a kóddal, ami a Win10-hez jár, és miután nem sikerül, telefonálni :) Ott pedig, ha megfelelő licenszed van (legalább Pro Win10), akkor kapsz egy "egyszer használatos" kulcsot az aktiváláshoz.
(én még sose csináltam ilyesmit, szerencsére nem volt szükségem rá)
Ha OEM gépekről van szó, akkor elvileg ezt a telefonálást a gépösszerakónak kell intéznie, tömeges licenc esetén a rendszergazdának, egyéni esetben pedig a tulajdonosnak.
Elmesélem miről van szó, talán így érthetőbb lesz.
Létezik a downgrade jog a microsoft számos programjához. Ami értelmezésem szerint arról szól, hogy ha veszel egy mondjuk Windows 10 szoftvert, az tartalmazza ezt a jogot lefelé a korábbi verziókra. És ennek a licensznek a birtokában te jogtisztán használhatsz, mondjuk egy Windows 7 rendszert, függetlenül attól, hogy az adott vasra rendelkezel-e bármilyen korábbi licensszel.
Ugyanis ha rendelkezel, akkor az egész feltevés értelmét veszti, hiszen akkor azzal aktiválod, és használod, és nincs szükség egy frissebb licenszre.
Vagyis a downgrade joggal vásárolt Win10 birtokában szerintem a downgrade azt jelenti, hogy te telepítesz egy Win7-et az adott vasra, mindenféle előtelepített, vagy OEM win7 licensz nélkül, nyilván eredeti MS telepítő szettet használva, ami számtalan módon szerezhető, és a birtokodban levő Win10 jogával kérheted az aktiválását a Win7-nek. A telepített windows jogtisztasága, aktiválásának érvényessége ugyanis nem attól függ, hogy milyen adathordozóról telepíted, hanem attól, hogy van-e érvényes, igazolható licenszed hozzá. Ami jelen esetben egy Win10 licenszet takar.
Nyilván ezt egyszerűen a Win10 kulcsával nem tudod megtenni, hiszen azt a Win7 nem ismeri. Ezért valószínűnek azt tartom, hogy felhívod a Microsoft supportot, elmeséled a sztorit, bediktálod a birtokodban lévő Win 10 licensz adatait, kulcsát, majd a vonal másik végén csücsülő ifjú hölgy diktál neked egy kulcsot, amivel a win7-edet aktiválhatod, és mindenki örül, mert jé, működik, és érvényes a downgrade jog.
Minden más esetben, amikor meglévő win7 licenszre való hivatkozás történik, az nem downgrade, hanem az adott win7 licensz szabályos használata, aminek semmi köze az újabb win10 licenszhez.
Oks akkor nem arról van szó, hogy a win10-et szeretné downgrade-elni. Senem arról, hogy a win10hez vett cd-kulcsát kombatibillisé tenni a win7-hez. Ami nem downgrade-elés szerintem.
Akkor valami 3. Variáció áll fent, akkor valóban nem tudom mit szeretne, nem tudom a megoldást.
Viszont akkor nem kell még idegeskedni, mert amit leír, én legalábbis csak ezt a 2 variáns tudtam kiolvasni.
Persze kíváncsi lennék akkor mi a 3. variáció. Majd ha kiderül. De stílusban még nem szükséges elfajulnia a témának.
Az volt az első kérdés ( #4986 -ban), hogy milyen módon lehet és kell érvényesíteni ezt a jogot, és hogy működik a kulcsozás, hiszen nyilván nem fogadja ez a 7 telepítő a 10 kulcsát.
Utána indult el az egész tévút az upgrade visszavonásával, amit sikerült tisztázni #5003 -ban, majd te újra felugrottál a már rég lefutott vonatra.
Arra válaszolt. Vagyis ergo nincs ilyen. Csak akkor lehet win10-ből visszamenni win7-re, ha előtte win7 volt installálva és abból használtad ezt az ideiglenes extra upgrade fícsőrt.
Nem értem magát a problémát se.
Ha nem akarsz win10-et, akkor win7-et tegyél fel alapon!
Eleve nem életszerű, amit keresel.
A régiről logikus az upgrade, és ha nem tetszik, akkor a visszalépés.
De ha egy később megjelent win10-et rendessen telepítesz, akkor a józan ész azt diktálja, hogy a telepítéskor te választottad a win10-et.
De a régi win7-nél meg nem volt win10, amikor installáltak, nem tudtak választani, ezért van ilyen opció.
Vagyis egy gyári win10 telepítőnek NEM RÉSZE a win7.
Na most ha még mindig van kérdés, akkor megdumálhatjuk, de nem kell idegeskedni, pláne ha segíteni szeretnének.
Nincs olyan hogy felraksz egy win10-et, és abból te win7-et alakítasz gyári megoldásokkal.
Maximum valami egyéni buherált szar a neten, ami átalakítja, de amire te (szerintem) gondolsz, az nincs, vagy akkor télleg nem egyre gondolunk, de akkor rosszul fogalmaztad meg.
Akkor félreértettem, előfordul. MS fórum, első találat.. Szerintem mindent leírnak a válaszok, amire szükség lehet. Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.19. 07:56:40
Teljesen irreleváns dolgot idézel, mert a kérdés k*rvára nem ez volt. Csak te erőlteted a rollback-et. A kérdés downgrade-re vonatkozott, amire nem tudod a választ.
A cégnél jelenleg a win7 a sztenderd, ezért az új telepítéseknek is Win7-nek kell lennie.
Tervezünk vásárolni párszor 10 db használt gépet, amiken vígan elfut mind a 7, mind a 10 is.
De ezek licensz nélkül lennének, illetve 8-10 ezerért lehetne venni refurbished win7-et, de win 10-et is kicsivel többért.
Namármost, két éven belül megszűnik a win7 támogatása, és addigra remélem tudunk váltani win10-re. De akkor már a win7 licenszekre költött pénz kidobott pénz, ha meg kell vegyük a win10 licenszeket ismét.
Nem kellenek megjegyzések a cég szarrágónak tűnő hozzáállásáról, van úgy hogy minden fillér kiadást meg kell fontolni.
A downgrade jog régóta létezik a Microsoftnál, nem csak a win10 kapcsán. De mivel eddig nem éltem vele, ezért kérdeztem, hogy valaki ezt az utat már járta-e?
És azért fórumozunk, hogy hátha valaki már kitaposott olyan utat, amit mi is szeretnénk járni.
De ha te Microsoft szakértő vagy, ( Esetleg Microsoft Certified Solution Expert ) és minden részlettel tisztában vagy, akkor segíthetnél hogy tisztábban lássak a downgrade jogokkal kapcsolatos kérdésekben. Pl.:
"Downgrade rights for Windows software
The following OEM versions of Windows software are eligible for downgrade rights.
Windows 10 Pro includes
downgrade rights to:
Windows 8.1 Pro
Windows 7
Professional
Windows 8.1 Pro includes
downgrade rights to:
Windows 7 Professional
Windows Vista
Business
Windows 7 Professional and Windows 7 Ultimate include downgrade rights to:
Windows Vista Business and Windows Vista Ultimate
Windows XP Professional, Windows XP Tablet PC Edition, or Windows XP x64 Edition
Note Other OEM Windows 7 versions (for example, Windows 7 Home Basic and Windows 7 Home Premium) do not include downgrade rights."
És Downgrade jogok léteznek a kereskedelmi, vagy dobozos Windows verziókra is. Utoljára szerkesztette: suba53, 2018.01.18. 16:07:27
"Az a lényeg, hogy az alapján, hogy mennyi memória van "lefoglalva" épp a rendszerben, kb. semmi következtetést nem lehet levonni. "
Néha figyelgetem a teljesítmény grafikonokat, főleg a CPU használatot, de persze ott van a memória is és semmi rendkívülit nem tapasztaltam eddig. Biztos úgy van ahogy mondod, ehhez abszolúte nem értek, csak annyit mondtam, hogy engem nem zavar, hogy 1 vagy 3 giga van foglalva mert még így is marad elég, pl játékra. Van azért előnye is annak, hogy ezeket előre betölti, főleg, ha arra alapoz amit gyakran használok.
Ami gyorsított az egész rendszeren az természetesen az SSD volt, azóta hipersebesség van :)
Minél több van, annál több mindent telepakol olyasmivel, ami a folyamatosan monitorozott használati szokásaid alapján valószínűleg szükséges lesz hamarosan - előre betölt néhány programot, hogy indításkor rögtön "kész legyen", stb. (ezért van az is, hogy álló helyzetben néha egész aktívan dolgozik a gép)
Ha pedig indítasz valami nagy memóriaigényűt (pl. játék vagy photoshop), akkor ezeket az előtöltött dolgokat kihajítja.
Az a lényeg, hogy az alapján, hogy mennyi memória van "lefoglalva" épp a rendszerben, kb. semmi következtetést nem lehet levonni.