"Before rushing to install the patch, however, users and admins should note one important issue: the fix may not yet be compatible with your antivirus software.
Microsoft noted that, unless a registry key is updated by the antivirus package, installing the security patch can result in a blue screen of death (BSoD). For that reason, Microsoft said it has set the update to only apply when the registry key has been changed. In other words, antivirus tools must set the key when they are confirmed to be compatible with the operating system update. The patch introduces a significant change to the design of Windows' internal memory management, and this is probably tripping up anti-malware tools, which dig into and rely on low levels of the system.
Some AV vendors have already issued updates to change the key, and allow the fix to be applied without causing any cockups, while others have an update in the works to be released this week or early next week. The malware hunters expected the Windows patches to be released next week, and were caught out when Microsoft brought its patches forward after Meltdown exploit code emerged on the web.
Vendors reported to have updates are Symantec, F-Secure, Avast, and Microsoft's own Windows Defender platform. Check that link for a table of supported and not supported products – obviously, if there is no support, don't flip the key.
Users and admins who are comfortable editing Registry keys themselves can manually perform the task by setting the following:
Key="HKEY_LOCAL_MACHINE"Subkey="SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\QualityCompat"
Value Name="cadca5fe-87d3-4b96-b7fb-a231484277cc"
Type="REG_DWORD”
Data="0x00000000”"
Egy ideje nálam is fagyogat, akkor is, ha épp hozzá sem érek az egérhez, nem terhelésfüggő. Napi 2-3-szor tuti újra kell indítanom a gépet... A legújabb - nem insideres - Windows 10 van fenn az összes megjelent frissítéssel, és még 1 hónapja sincs, hogy feltelepítettem.
Hát nem tudom mi a fsz van de már harmadszorra fagy le a win10 internetezés közben . Most yutub kommentelés közben, máskor meg egy fórumoldal nyitvalétekor ezt észrevettem. Másnak nem csinálogat ilyet?
Sziasztok!
Ma reggel megérkezett a Win10 frissítése, gondolom az adott sebezhetőség miatt.
Van valaki aki kellően kocka ahhoz, hogy folyamatosan benchmarkokkal ellenőrzi as gépe sebességét?
Érzékeltetek valamiféle változást, lassulást?
Ha elolvasod az eredeti dokumentációkat, ott azért ennyire nem biztosak a dolgukban, mint a táblázat készítője... de egyszerűsíteni a dolgokat mindig népszerű (és főleg a redditen sok upvote-ot hoz).
"Módosítás oka: System time synchronized with the hardware clock."
"A(z) Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás szolgáltatás indítási típusa Automatikus indítás típusról Igény szerinti indítás típusra változott.
Meg telepített egy "frissítést"
9WZDNCRFHVQM"
"Jah, azt hozzáteszem, hogy alvóban van a gép"
Elkönyvelhető megoldásként is.
____________________________________________________
"Másik meg, eddig NEM akarta leállítani a HDD-ket, hiába állítottam be x időt. NEM álltak le. Most ~1-2 hete. Azokat is ki-be kapcsolgatja.
Nem nyomom csak a böngészőt, erre beindul vmelyik hdd. PFf. Nah ezt is miért?"
Miért is akarod leállítani a HDD-ket? A rendszerparticíós HDD-kre nagyobb szükség van rá.
Kérdés:
~1-2 hete a gép random beindul.
Eddig ezt nem tette. Semmi változtatást, win "mókolást", semmit nem állítottam el. Nem nyúltam semmihez.
Ma pl 18:00-kor beindult.... Miért?
Eseménynaplóban ez az első bejegyzés:
A rendszeridő értéke a(z) 2018-01-03T23:55:45.196078300Z értékről a következőre változott: 2018-01-04T17:00:27.500000000Z.
Módosítás oka: System time synchronized with the hardware clock.
Aztán van egy ilyen : 7040 -es.
A(z) Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás szolgáltatás indítási típusa Automatikus indítás típusról Igény szerinti indítás típusra változott.
Meg telepített egy "frissítést"
9WZDNCRFHVQM
Most ez mi???? Szellem a gépben? Vagy mi?
Jó ez a 10. De amiket néha művel... Érthetetlen számomra.
Vagy a gépem ~haldoklik?
Ötlet, amiért most be -beindulgat? Vagy ezt a win 10 csinálja?
Jah, azt hozzáteszem, hogy alvóban van a gép.
Vírusirtó a defender, meg az Eset Smart Sec. (topic-ból, kóddal aktiválva).
Vírust ezek nem találnak a gépen.
Másik meg, eddig NEM akarta leállítani a HDD-ket, hiába állítottam be x időt. NEM álltak le. Most ~1-2 hete. Azokat is ki-be kapcsolgatja.
Nem nyomom csak a böngészőt, erre beindul vmelyik hdd. PFf. Nah ezt is miért?
Nem lehet ezt is vlami kapcsolóval kinyomni, ha nem kell, ne tekerje.
Vagy ha böngészek, NE indítsa már be... Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2018.01.04. 18:57:43
Ahogy én kiveszem nem feltétlenül a CPU okozza,mert szerepet játszik a kernel is.A lassítás valószínűleg a titkosítás(kódolás/dekódolás) miatt lesz.
Bár szöveg nem egyértelmű számomra hogy milyen memóriával kapcsolatos(cpu-cache,fizikai-,virtuális memória). Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2018.01.04. 18:26:39
Igen, ha a linkelt oldalt elolvastad, ott is írják, hogy 2017 nyara óta dolgoznak a javításon, és egy 2016-os konferencián kezdték el a sebezhetőséget karcolgatni.
Hogyne tudtak volna róla, ugyanúgy, ahogy az ARM és az AMD is. Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.04. 17:17:47
az Inteles szerverparkok pedig csúnyákat mondanak Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.04. 14:52:42
"igen, szerintem a processzorgyártók már hosszú évek óta tudták a hibát, csak várták, hogy mikor lenne a legideálisabb időpont előhozakodni vele"
És ezt PONT AKKOR hozták elő, amikor az Apple az elmúlt hetekben elismerte hogy szándékosan lassítják a iPhone-eket... Erre az elsősorban az Intel is lépett, majd a Microsoft is, méghozzá úgy az összes Windows-os gépet lelassítják, bármilyen proci is legyen a gép szíve... Persze Linux-okat is lassítják, Linus Torvalds által..
Összeesküvések... Jájj..!
Persze, nem tudom elhinni hogy nincs más megoldás!! OKé hogy a procik egy funkciójának asszem a letiltása (nem olvastam még el a linket) miatt a prociknak másképp kell dolgozniuk, emiatt lassabban dolgoznak... De...! Ami sok, az sok! lassítást mondanak a többiek is...
én mondom: ők négyen "összedolgoznak"....
Ha eléggé belemész kiderül, hogy kik, mikor, hogyan fedezték fel a hibát, mióta dolgoznak együtt a processzorgyártókkal, hogy ezt bármilyen módon korlátozni lehessen, és a többi (hogy miért is okoz teljesítménycsökkenést a Meltdown elleni védelem). (legalábbis hivatalosan - hogy a háttérhatalmak mit titkolnak el, az sajnos ebből nem derül ki, oda ízlés szerint elhelyezheted az összes elképzelésedet) Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.04. 11:57:08
Én a linkelt cikkből indultam ki, ami javarészt az otthoni felhasználók szemszögéből írta le a problémát, nem gondoltam bele, hogy a nagyok is bukhatnak rajta. Mondjuk sajnálni nem fogom őket, mert kb. egymás között utalgatják a mi nehezen összeguberált pénzünket... Amúgy, ha van valami részletesebb cikk erről, légy szíves linkeld be nekem, mert úgy látom, hogy Te többet tudsz a sebezhetőségről! Különösen az érdekelne, hogy mit kell letiltani a processzorban, ami a teljesítménycsökkenést okozza. (Az egyetemen tanultam a processzorokról, és programozni is, de még ez a tudás is kevés ahhoz, hogy kitaláljam, hogy hol a gyenge pont...) Köszi!
A véletlenekben pedig egyszerűen nem hiszek, valahogy mindig kiderül, hogy az egyes botrányok időzítve, mindig akkor kerülnek felszínre, amikor épp "jól jön" az egyes cégeknek. További érdekesség, hogy valahogy nem érdekli a multikat, ha milliószám lopják el tőlük a felhasználók adatait, de ha valaki képes egy 20 éve meglévő hibát kihasználni - amire ezek szerint még nem volt példa -, rögtön be tudják foltozni a lyukat, csak épp úgy, hogy a következéménye árbevétel legyen. Mert ugye akár az általad említett Amazonnak, akár a Google-nek kell új szerver, az is jó pénz. Azt pedig Te magad is elismerted, hogy a mezei júzer egyszerűen megy, és vesz új gépet, nem pedig kártérítésért perel.
Hogy a kérdéseidre is válaszoljak:
- igen, szerintem a processzorgyártók már hosszú évek óta tudták a hibát, csak várták, hogy mikor lenne a legideálisabb időpont előhozakodni vele (és mivel épp egyre kevesebb új vas fogy, ez egy kiváló időpont, hogy avultassák a régi gépeket);
- ha egy céghez a korábbinál nagyobb megrendelés érkezik, nem habozik nagyobb gyártósort felhúzni, ha az érdekében áll - ilyen a piac;
- a nagyobb cégek előre tervezik a pereskedések/pénzbüntetések költségeit, és jelentős ügyvédgárda dolgozik nekik állandó jelleggel.
Továbbra is azt tartom tehát, hogy az avultatás szándékos, és az eleinte csak Intelt érintő probléma azért került kiterjesztésre a többi processzorgyártóra, mert megállapodtak egymással a sebezhetőség nyilvánosságra hozásában.
Nem az otthoni felhasználókról van szó - ott nem fog feltűnni a ~10%-os lassulás (normál környezetről van szó), mert nagyon nagyon ritkán van az, hogy a processzor összes magja csúcsra van járatva, és sok minden fut egyszerre a háttérben. Plusz jelenleg úgy tűnik, hogy a Spectre-t még nem sikerült "hasznos módon" kiaknázni, így nincs is védelem ellene - a Meltdownt igen, az ellen jön a patch, és úgy néz ki jelenleg csak Intel procikra vonatkozik - ha lesz Spectre exploit, akkor kiderül, hogy azzal mit lehet kezdeni és mi kell hozzá - 1995 óta ez a hardveres sérülékenység minden ARM, AMD és Intel processzorban benne van. Ha úgy alakul, minden mobiltelefon, konzol és számítógép sérülékeny lehet bármilyen jöttment weboldallal szemben.
Itt a sok száz millió, vagy akár milliárdnyi szerverről van szó, amin az Internet nagyobb része fut - pl. az Amazon szerverparkjai. Ezek jelenleg nagyobb részben Intel környezetben futnak, és nem engedhetik meg, hogy egy "jöttment szerverbérlő" (mert te is bérelhetsz az Amazonnál vagy bárki másnál szervert fillérekért) körülnézzen az adott vas összes többi virtuális gépében, és az ottani felhasználói adatokban, egyebekben. És nem tudják anyagilag és logisztikával megengedni azt sem, hogy hirtelen több száz millió szervert átállítsanak egy másik architektúrára (ami ezek után valószínűleg AMD processzoros lesz). Azt gondolod, hogy ezt az Intel tervezetten, szándékosan követi el önmagával? Megroppantani azt a talajt, amire évtizedek óta építi a tevékenységét?
Még ha készen is állna az erre érzéketlen processzoruk, el tudod képzelni, hogy le tudnak gyártani belőle annyi darabot olyan rövid idő alatt, hogy minden váltani szándékozó szervertulajdonost kiszolgáljanak? (és ez a rész igaz mind az AMD-re, mind az Intelre, mert abban a pillanatban, hogy a Spectre sérülékenységet sikerül hasznosítani, az összes AMD szervernél is lehet, hogy erőltetni kell a PTI-t, amitől ugyanúgy megkapják a sebességcsökkenést)
Nem arról a néhány otthoni felhasználóról van szó, akiknél összedől a világ, ha fix 144 helyett 119 fps-t hoz a játékuk, vagy a videót 5 helyett 6 óra alatt kódolják le. Ők morognak kettőt, és megveszik a következő generációs vasat. Arról a milliárd szervergépről van szó, amivel a Google, az Amazon, a Facebook, az Apple és a többi óriáscég kiszolgálja az Internetező milliárdokat.
A pereskedésekről nem is beszélve. Nincs az a józan cég, ahol ezt bárki megtervezné. Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.01.04. 10:24:01
Az én processzorom 2012-es (FX-8350), a videokártyám pedig 2015-ös (R7 370). Azóta csak az tudott teljesítményben előre lépni, aki az előző konfigurációja árának többszöröséért vett gépet, a fejlesztés a belépő kategóriában gyakorlatilag áll, csak a prémium szegmensben történt előrelépés. Személy szerint meg vagyok elégedve a konfigommal, és feltételezem - a hardcore gamereket leszámítva -, ezzel a legtöbb legfeljebb 5 éves géppel rendelkező felhasználó így van. Namármost, az, aki megszokott egy bizonyos sebességet, azt igencsak zavarni fogja, ha hirtelen 30 %-kal lassabb lesz a gépe, és mivel más választása nincs, gépet fog fejleszteni, de ugye ezt csak úgy teheti meg, ha nem a belépő szintű terméket veszi, mert annak a tempója megegyezik azzal, amit most hirtelen lassúnak talált.
Ugyanerre az analógiára épül egyébként az Apple 10.2.1-es iOS verziótól beépített lassítója is, mely az elhasználódó akkura fogja ugyanezt. (Az meg a pofátlanság netovábbja, hogy még így is pénzért cserélik az akkukat. Nekem szériahibás telefonom van, melyről a gyártó is tud, és 2 évig ingyen javítják a telefont, ha a hiba előjön... Igaz, ez nem Apple, hanem LG...)
Szóval szerintem itt megint valami csúnya összeesküvés van, mint régebben a memóriaáraknál tapasztalható kartelleknél, vagy az ugyancsak üzletpolitikai okokból régebbi gépekre - Q9300 szint - már nem telepíthető Windows 10-esek esetén.
Ha lenne valódi verseny a piaci szereplők között, akkor valóban mondhatná azt az ember, hogy mivel ezek nem tudnak biztonságos eszközöket gyártani, ezért viszem a pénzem máshova, de mivel nincs "máshova", ezért a "pofon" is inkább a vásárlón csattan, nem a cégeken...
Csak én vagyok paranoiás? Neked/nektek mi a véleményed/véleményetek?
Szerinted ha lenne kevésbé problémás megoldás (nem csak nekik, a Spectre-re az AMD és az ARM is érzékeny, tehát kb. az összes mobiltelefon, táblagép, otthoni PC és az összes szerver szerte a világon), akkor nem oldanák meg máshogy?
Milyen racionális, üzletileg elfogadható gondolat lehet szerinted amögött, hogy egy ilyen pofont bevállalnak?
Sziasztok, van egy gondom.
Adott 2 gép, 2 win10 pro gép.
Van egy A gép, amibe egy külön HDD-re ttettem egy 27GB-os Ghost fájlt
Na ezután átraktam a B jelű gépbe....lemásooltam a 27GB-os-t és melléá bemásoltam egy 15gb-os Iso-t.
Ezután visszatéve az A gépbe nem látja a 2 nagy fájlt, csak a mappákat és a többi maradékot!!!!
Windows Media Player Rich Preview Handler a neve, és ezt találtam hozzá, ezzel letilthatod az egész előnézeti funkciót:
készíts valami szövegszerkesztővel egy .reg kiterjesztésű fájlt, és ezt rakd be tartalomnak:
[code];-------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00
;Disable WMP Rich Preview Handler
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\PreviewHandlers]
"{031EE060-67BC-460d-8847-E4A7C5E45A27}"=-
;-------------------------------------
futtasd (rendszergazdai jogosultság kell hozzá), és elvileg ez lelövi az előnézetet itt találtam
(ahogy a registryt nézem, a \PreviewHandlers részben sok ilyen előnézet van, lehet, hogy további dolgokra is szükséged lehet) Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.12.24. 18:48:20
Hol tudom offolni azt a funkciót amikor a kurzor rajta van valamilyen vidi, képi vagy hangi média fájlon akkor ne játssza le miniatűrbe
Akinek a legutóbbi nagy update óta tekeri a prociját az Internet Connection Sharing szerviz, az nyomjon a tűzfalra egy reset to default-ot. Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.12.24. 00:02:38
Rádugod a gépedre, simán átmásolod pl. total commander-el. majd törlőd a partíciókat és újra létrehozod a beépített lemezkezelővel. Ha a törlés nem megoldható akkor a paragon partcion Manager program megoldja a partíciók egyesítést.
Sziasztok!
Kis segítség kellene. Régi gépem megpusztult, és egy értelmes alaplap, (az halt meg) drága lenne bele, még használtan is, annyit nem ér a gép. Így, amit tudok, kimentek.
Ezzel kapcsolatos a kérdés. Az abban lévő vinyót akarom a mostani gépembe, rendszerlemeznek. De, most a wint10-em be van lakva, semmi baja. Milyen progit ajánlotok, amivel át tudom tenni a C:\ tartalmát az "új" meghajtóra? És adjam hozzá a felszabaduló részt, a D:\-hez?
Windows old mappának semmi köze a lassuláshoz, mert nem használja. Inkább frissítésekkel még nem végzett, pl. áruház frissítések.
Start menübe gépeld be, hogy "lemezkarbantartó", és ott a meghajtót kiválasztva meg fog jelenni mint valami "előző windows telepítés" vagy ilyesmi - ez a nagy frissítés előtti állapotot tartalmazza, 30 napon belül automatikusan törlésre kerül. Ha úgy gondolod, hogy biztosan nem akarsz rá visszatérni, akkor elpucolhatod.
Tegnap megtörtént a "nagy" windows 10 frissítés, lényegesen lelassult a számítógépem. Kutakodtam a fájlok között és meglepődve tapasztaltam, hogy a windows.old mappa 36,6 GB. Szükség van erre?
Kerestem a törölhető tartalmakat: Temporary Internet files, és History mappát, de ilyen néven nem találtam. Toshiba laptop core i3 procival és 3 GB RAM, 350 GB HDD. Már öreg gép, de frissítés előtt gyorsabb volt. Mivel tudnám gyorsítani?
Biztos hogy az előző kettő elromlott? Próbáltad más gépen a kormányokat?
Más eszköz is megpusztult volna, Ha pl táp döglődik, más is használ 5V-ot egy számítógépben. Szerintem már az alaplap is megadta volna magát, mert több ponton is kap 5V-ot.
Miért van az hogy bejelentkezéskor a zárolási képernyő pár másodperc múlva átvált alvó állapotba? A gépházban fél óra múlva van beállítva az alvó állapot.
Használom más USB-s kütyüvel is azt a portot, ha folyamatosan túlfesz lenne rajta akkor már azokat is kinyírta volna szerintem. Azért szerzek egy multimétert aztán rámérek, hátha.
Alapból nyilván nem, de ha valami elromlik... vezérlő, táp, akármi. Fél évig jól működött a kormány, beszart, kaptam egy újat, az 1 órát bírt és ugyanúgy mint tönkre mint az előző. Ez azért minimum gyanús...
A nyűgöm lényege az, hogy két FFB-s kormányom is csontra ugyanúgy halálozott el egymás után, amire azért nem sok esély van, ezért kezdtem el az USB portra gyanakodni, viszont ha akkora feszültség megy át rajta ami a kormányt tönkre teszi, akkor az szerintem az USB vezérlőt/portot is kinyírná.
@Jim Morrison: Köszi előre is! Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.12.14. 09:15:44
Van ilyen, nekem így döglött meg egy webkamerám is. Előbb csak néha írta ki a windows az usb hibát, disconnect, power surge, stb, utána már kékhalállal is díjazta, ha bedugtam a kamerát...
A Windows érzékeli és küld hibajelzést akkor, ha egy USB kimeneten ingadozik vagy túl nagy a feszültség?
Sziasztok olyan problémám van, hogy a laptopomhoz vga porton át kötöttem egy monitort de az állandóan elsötétül és csak pár pillanatra van kép. (sötét akár 5-10mp-n át is) Más monitorral jó a kábel, más géppel jó a monitor+kábel csak az ennyémmel nem. Mire gyanakodjak? :/ Driverek naprakészek.
Azt már észrevettem milyen jól ki és be lehet lépkedni az OS-ba azoknál a játékoknál ahol ez körülményes volt idáig.
Megpróbáltam a laptom-om gyárilag visszaállítani. 64%-ig sikerült és utána lemerült. És azóta ha bekapcsolom kiírja, hogy előkészíti utána 64%-on van meg azt írja, hogy ez egy darabig eltart. És újraindul és kezdi előlről. Most ilyenkor mit csináljak?
Jó nagy frissítés jött! Lehet tudni róla részleteket? Alul megjelent ilyen személyek ikon.Szerintem már sokan nem is használják az MSN-t.D
Most megnéztem és nálam is jóval lassabban mozog, mint egy normál ablak, az outlook valamivel gyorsabb. De ennyire nem vészes a helyzet, de ez egy i7-8700k.
Nekem úgy tűnik mintha minden pixel mozdításra ráhívná a mozgatási animációt és ettől belassul, szimpla office bug.
Üdv!
Win 10 (64) rendszer alatt jelentkezik egy olyan dolog, hogy dragolva a Ms Word ablakot és húzva az egérrel "késik" a mozgatás (mozgás megjelenítés). Már jobb oldalon van az egér pointer de az ablak még a képernyő közepén tart és lassabban követi a kurzort. Memória gond nemigen lehet, 16Gib van a rendszerben és csúcsra járatva is csak 39%-át használom ki (általában 30-40 fül van megnyitva chrome-ban +8-10 program fut +4-5 fül a firefox developer edition-ből). Proci használat 10% vagy az alatt.
Ez mi lehet? Offfice 2016 van fent. Word lehet a hibás vagy rendszerszintű lehet a gond?
Aktivált (és gond nélkül frissülő) lett, de nem legális, ha bármilyen hatósági ellenőrzésre kerül sor.