Feltettem a laptopomra az új frissítést..
Mintha újra tettem volna a gépet. Minden szar programot visszatett, alapértelmezettre vissza akart tenni mindent..
Megint minden adatgyűjtési szart ki kellett kapcsolni. - És Windozon belül is ki kell kapcsolni néhány dolgot.. -
Lassabban indul el az oprendszer.
Nem volt róla szó hogy betesznek egy éjszakai módot? Mármint éjszakai szemkímélő mód. (vagy ez még 1 évvel elfogják húzni?)
A Windows Defender biztonsági központ-ban hogyan lehet kikapcsolni a defendert? (beállítások->valós idejű védelem és a felhőalapú védelem és a minták beküldési engedélyezése..)
Na úgy látom megjelent a legújabb 1703-as verziójú Windows 10, ami már a beigért alkotói frissítés.
Modem az ok, de én router-t említettem, ami jó esetben saját (szolgáltatói az általában gagyi vagy gyengusz) Saját esetében már engem terhel a gariztatás vagy a csere.
Olyat nem játszok :) Modem behal szolgáltatót hivom zokszó nélkül cseréli... igaz 1999 óta mióta van netem talán csak 2 db halt be...
Nekem nem gáz ez a win bekapcsolás után + 30 sec-1 perc várakozás...
Az hogy be kell mindig pötyögni a jelszót az gázabb volt. Mondjuk a rendszerre nézve nevetséges ,hogy egyik napról a másikra magától elállítódik.
Megoldás, nem kell áramtalanítani. Routerek oprendszerének indulásához kell néhány perc, némelyiknek több másnak kevesebb. Sőt ha a gép hamarabb beindul mint a router dhcp szervere akkor az ip cím kérése is okozhat késlekedést. Amúgy van olyan router a környezetemben, hogy kifejezetten nem ajánlják az áramtalanítását, inkább a szabályos menüből történő leállítást majd utána kihúzni a konnektorból. Ellenkező esetben ha nincs szerencsére az illetőnek lehet egy döglött routere.
"Nem tudom miért áll fel lassan"
Mert mire a hálózat kiosztja az IP-t a frissen bekapocslt modemnek az nem 20 másodperc.... Ha nálad gyorsabb akkor szerencsés vagy.
Ez az SSD előnye gyorsabban jön be a Windows mint hogy ipt kapjon a modem.
Régen nem volt ilyen gond HDD-vel mert volt 2 perc mire betöltötte a wint....
Jaah. Már értem. Én azt hittem, előbb a gépbe megy, majd a modem-be. Nem értelmeztem rendesen a mondatod. Bocsi.
Mert haver nemrég ezzel szenvedett, hogy a gépbe volt kötve a net, majd a modem-be, s nem ment a wifi, ha nem ment a gép. :D Isteneeem.... Aztán most vett egy modemet, abba dugta net-et, majd arról a gépbe. Most vigyek neki hosszabb utp kábelt, mert rövid amit adtak hozzá. :D
Hát akkor passz. Nem tudom miért áll fel lassan, miért kér bejelentkezést...
De ha már találtál, akkor király! Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2017.04.05. 19:27:52
"Miért nem a modem-be van kötve közvetlen a net, és úgy megy a gépbe. Akkor sose szakad meg, nem kell h felálljon, és a wifi is megy mindig"
Hol írtam ,hogy nem így van?
Nem akarom hogy leégjen a házunk így ha nem vagyunk otthont a hűtőn kívül mindent kihúzok az áram alól úgy meg ugye nincs net :) Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.04.05. 17:30:17
Miért nem a modem-be van kötve közvetlen a net, és úgy megy a gépbe. Akkor sose szakad meg, nem kell h felálljon, és a wifi is megy mindíg. Miért van fordítva? Vagy nem értem...
Elvileg a modem-be megy a net. Abba megadod a net előfizetésed adatait és megy is a net. Abból rákötöd annyi gépre amennyire lehet. Megy mindíg. Nem kell azért benyomni a gépet, hogy net legyen. havernál is így volt (idáig), most vett egy normális modem-et, és örül, mint majom a farkának, hogy megy a wifi gép nélkül is. PFf.... Nem is értem, idáig hogy-hogy így használta?. :/
Bejelentkezésnél meg nyomd be, ok-zd le, majd újra nyomd ki. Lehet visszaáll.
Anno direkt kikapcsoltam ,hogy ne kérjen a belépéshez semmit. Most tegnap óta úgy kapcsol be a gépe hogy kiírja nem tud csatalakozni a hálózathoz és kéri a win 10 belépéshez a fiók dolgaimat....
Direkt megnéztem úgy is hogy jó előre bekapcsolom a netet wifin nézem telon van net ( mert mire be szokott tölteni a win 10 addigra még nem áll fell a modem és még kb 30-sec 1 percig nincs net) ,de így sem jó.
Ötlet ,hol állítodott el valami akármi bármi? (Bejelentkezésnél ugyanúgy az van ami eddig hogy ne kérjen semmit ezért lövésem sincs :(
Már jó ideje nem kell a windows 7-et használni a windows 10 telepítése előtt. Természetesen van letölthető Windows 10. pl. link Persze a laptophoz aktivált Windows nem vihető át másik gépre, de máig létezik ingyen beszerezhető Windows 10 a Microsoft-tól, ha valamilyen akadálymentesítő technológiát használsz.
Srácok, van egy alienware laptopom, melyhez kaptam anno eredeti win7et, és amikor volt a win10 release, beujjitottam a win10re ugye ingyenesen, azota többször ujraraktam már a laptopot, win10re.
Lassacskán megépül az asztali gépem és a laptop megy a polc tetejére. Valahogy feltudnám telepiteni a win10et az uj gépre, ugy hogy a win7es telepitést kihagynám?(a win7em ELMÉLETILEG alienware edition, bár semmilyen extrát nem tartalmaz, és még nem is próbáltam vele másik gépet ujrarakni.)
Igényelhető e valamilyen win10 telepitő melyet mondjuk egy pendrive-ra feltudnék rakni, vagy akármilyen adathordozóra? Utoljára szerkesztette: Jani Hun, 2017.04.01. 20:03:13
Gyorsabb semmiképp nem lesz. Inkább fordítva. ~magokat tilthatsz le, hogy mennyit használjon a rendszer. Alapértelmezetten hagyod, akkor teljesen kihasználja a cpu-t.
Gyorsítani csak tuning-al lehet. Meg "kitakarítani" a rendszert. Kilőni felesleges folyamatokat. Letiltani háttérben futó, automatikusan induló folyamatokat. Meg venni egy SSD-t.
Ez nem igaz - az op. rendszer alapból a lehető legjobb módon kezeli a processzorokat! Sok weboldal foglalkozik az általad említett "megoldással", ami valójában mindössze tévhit.
Állítólag gyorsabb lesz az oprendszer, ha az msconfig-ban beállítom a processzorok számát a proci maximumára, ez igaz?
4 magos, 2 szálas proci esetén ez 4, vagy 8?
köszönöm a segítséget, megoldódott. üdv
Menj a szolgáltatásokhoz lehetőleg "rendszergazdaként" -az UAC miatt(pl.: win+r,services.msc),keresd meg a Windows Defender-t és kattints a Indításra.
Amúgy miért kell az, miért nem valami ingyenes 3rd party szoftvert használsz? :) Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2017.03.19. 10:25:36
Én továbbra is új garanciális termékek vásárlását javaslom, körültekintően, vagy hozzá értő segítségével. " kb. minden vírust felismer" ilyen nem létezik.
SSD valóban sokat segít - manapság már érdemes minden gépbe - laptop és asztali egyaránt - azt bővíteni. Viszont a jelenlegi CPU-t is kicseréltetheted erősebbre, pl.: ahogy említették i3 vagy i5-re. Bár ez esetenként zsebbenyúlósabb egy ssd-nél - de legalább tudd, hogy maga a laptop tudása nem állt meg a Celeron-nál. :) Utoljára szerkesztette: hgabi84, 2017.03.16. 08:30:38
"Első gondolatam az volt, hogy win10-ben vannak felesleges dolgok amiket a beállításokban át lehetne állítani, de akkor ez az ötlet elvetve." ->Ne vesd el, nagyon jó gondolat. Tudok jó néhányat. De első körben - mivel a CPU gyengeségéről van szó, a Vezérlőpultban az Energiagazdálkodásnál az itteni kép alapján állítsd Teljesítménycentrikusra a géped. Ezzel ugyan valamivel kevesebb ideig bírja majd a gép akku-ról, de tapasztalataim szerint nem annyira vészes a cserébe kapott nagyobb sebességért. :)
Üdv.! " nem is gondoltunk ilyenre, hogy ha most veszünk újonnan egyet akkor lassabb lehet" -> Nem mindig az új a jó - ez a számítástechnikai eszközökön kívül sok mindennel van így. Én például laptopvásárlásnál vagy asztali PC-nél is inkább egy jó állapotú, megbízható forrásból vásárolt használt, de felsőkategóriás gépet javaslok. Ezeket már az új laptopok árának apró töredékéért megvásárolhatjuk alkalom adtán! Laptopból például márkából a DELL-t, szériából pedig a LATITUDE-t javaslom! De hogy a mostani géped gyorsításában is segítsek: Defender helyett például a Bitdefender ingyenes vírusirtóját javaslom, amely sokkal erőforrásbarátibb és a tesztek alapján kb. minden vírust felismer. A Defender teljes kikapcsolásához pedig kövessük ezt a leírást, ahol az is le van írva, hogy miért nem elég szimplán kikapcsolni egy másik vírusirtó feltelepítésével: A Windows 10 rendszer Defender programjának teljes kikapcsolása Sok sikert!
Na ez rendesen meglepett, akkor a proci lesz a faktor ami miatt érzem, hogy lassabb a gép. Nem hiszem, hogy szoftweresen tudnék bármi gyorsulást elérni :( Azt tanácsolták, vegyek bele ssd-t az talán segít valamit.
Még idén veszek magamnak is új laptopot, legalább ennyit tanultam az esetből,hogy akkor kérdezek előre, meg utánaolvasok. Barátnő, meg el lesz a dellel, max kicsit megtanulja, hogy kell türelmesnek lenni :D
Pedig rengeteg szemetet árulnak, Celeront alapból kerülni kellett volna. Corei3 vagy a felett érdemes venni. Amúgy az itt megtalálható összehasonlítás alapján lassabb az új proci: =1122&cmp[]=2762]link
Windows 7 felejtős, még ha driver lenne is hozzá.
Köszi a választ :) A régi proci Pentium Dualcore T4400 2.2GHZ. Az a laptop 6 éves, ezért nem is gondoltunk ilyenre, hogy ha most veszünk újonnan egyet akkor lassabb lehet. No persze megérte volna, előtte utánajárni a dolgoknak, de tényleg nem várok csodát, mert semmi komoly progi nincs futtatva. Ennek ellenére meglepett, hogy windowsban lassabb mint a régi gép.
Első gondolatam az volt, hogy win10-ben vannak felesleges dolgok amiket a beállításokban át lehetne állítani, de akkor ez az ötlet elvetve.
Esetleg egy teljes vinyó formázás és win7 telepítés a 10es helyett? Vagy nincs akkora különbség a kettő oprendszer gépigénye között?
Egész biztosan nem kell semmit kikapcsolni, simán előfordulhat, hogy a régi gép processzora erősebb mint az új gépé, mert szerintem a proci a gyenge láncszem a gépben. Milyen procija volt a régi gépnek?
Sziasztok! Tudom nem segítség kérő topik, de windows beállításokkal kapcsolatos valószínűleg a problémám.
Vettem barátnőnek egy új DELL laptopot a következő konfiggal: Intel® Celeron® Processor N3060 (2M Cache, up to 2.48 GHz), 4GB, 1600MHz, DDR3L, 500GB 5400 rpm SATA Hard Drive, Intel® HD Graphics. + Win 10 van rajta alapból.
Nem egy bivaly gép, de csak netre, sulis dolgokra, film nézésre kell, csak úgy mint az előző laptopja ami ennél gyengébb volt és win 7 volt rajta.
A probléma az, hogy az új gép elég lassú a régihez mérve, hiába új és erősebb. Windowsban lasabban nyitja meg a programokat, kattintástól kezdve mindenre lasabban reagál.
A win10 lehet a gond? Esetleg vannak felesleges dolgok amiket ki lehetne kapcsolni windowsban? frissítések stb? Nem vagyok egy hatalmas számítógép zseni, ha tudtok segíteni légyszi csak egyszerű válaszokkal amit én is megértek :D köszönöm!
Ha semmi sem segít, akkor végső elkeseredettségedre készíts egy backup-ot a Redo backup-al majd tedd az új háttértárolódra(szintén a redo backup segítségével).
A gombok valamelyikével előlehetne hozni a boot képernyőt: F5,F9,F12,ESC.Vagy lesd le a "POST képernyőről"(mikor bekapcsolod a gépet, nézz a képernyőre). Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2017.03.12. 19:13:40
Nyisd meg az alkalmazást "Rendszergazdaként" a "jobb egérgomb" segítségével.Aztán próbáld menteni.
Vagy kapcsold ki a UAC-ot... Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2017.03.12. 19:10:22
Raid módra állítás kevés lesz, sőt szerintem a rendszer el se fog indulni. Alaplap kézikönyvben úgy látom EZ Tuning Wizard kell hozzá. De majd a RAID módját is ki kell választanod.
Mi a francnak, visszahozni a régi elavult kinézetett és esetleg ezzel még a hibák számát is növelni. Ha kell a régi kinézet, telepítsd fel egy virtuális gépre a régi rendszert és nézegesd.
Azoktól kérnék tanácsot akik már csináltak RAID0-át (azaz tükrözést) SSD meghajtókkal. Most állok egy ilyen művelet előtt, jövő héten érkezik a második, ugyanolyan típusú SSD, mint amin most van a rendszerem. Windows 10 pro van felrakva jelenleg. hardverek: ASUS Z170 Pro gaming, I5-6600K, 16 GB memó, nemtom mi érdekes még.
Első kérdésem, hogy amikor berakom az SSD-t és átállítom raid-re a BIOS-ban, akkor vajon fel fogja ismerni mit akarok és automatikusan tükrözni fogja az op.rendszert?
Második: TRIM funkció fog működni így is vagy az valamilyen oknál fogva esetleg nem?
+1 Vagy akár vírus is. Utoljára szerkesztette: hgabi84, 2017.03.10. 01:02:25
Sziasztok! Találkozott már valaki olyan problémával, hogy ugyan csatlakozik a Win10-es gép a wifire de mégsincs net. Minden más eszközön működik.
Leállításkor eddig is altatta a szolgáltatásokat, minden gépen így működik. Áramtalanítás, szimplán felesleges és még a beépített gomb elem tönkremenetele esetén a gép beállítása is elvesznek.
Pendrive írásvédelmet okozhatja vírus is. Mappa jogosultságot ellenőrizd. Áramtalanítást hanyagolnám. Windows 10 leállításkor hibernálja a szolgáltatásokat, gondolom ezért megy három napja.
Jó reggelt.
Tegnap készitettem / MediaCreationTool/1 win10 bootpendrive-t. De a bootoláshoz a biosban nem látok pendrivot. Mire kell állítani hogy be bootoljon? Köszi.
Mindenkit szivat a win10..
A családban ahány gép annyi probléma.
Nem enged a saját mappámba menteni, kinyitni, törölni...
Vagy egy Pendrive-ot írásvédetté tesz,.. Nem tudni hogyan s miért. (A Pendirve-on semmi külső gomb nincs, ami csinálhatná..)
De most mást szeretnék kérdezni...
Minden este lekapcsolom a gépet. (kivéve péntek, szombat) Még áramtalanítom is.
Ma beindítom az AIDA-t és azt mutatja hogy majdnem 3napja megy a gép.
Mitől van ez? Eddig nem csinálta.
Kiegészítésként még valamit hozzátennék: előfordulhat hogy valamelyik programban esetleg (Akár véletlen kivétellel előfordulhat) nem müködik valamelyik közül: Ctrl+Shit+ vagy inkább az Altgr szokott problémás lenni és nem érzékeli és akkor rossz karakterkód lesz küldve az oprendszernek... Vagy az a program más billkiosztás alapján dolgozik van.
Ezért jó ha ilyenkor kimásolod valahonnan a jelszód karaktersorait.
(Letelt az a ki*****tt 5 perc az előző hsz-nek....) Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.03.06. 23:14:40
Ilyenkor megnyitod a Jegyzettömböt pl. (de még elég a Start menü keresőnek a szövegmezője is :D) Ahol már látni fogod a betűket és így leellenőrzöd a jelszavad begépelését (ha jó, át is copy-zhatod :D) BON-nak igaza lehet, velem is megesett már, vagy pl. egy virtuális gépen is. Ilyenkor szoktam alkalmazni a fenti módszert ellenőrzésre. ;)
Ma már nem tudhat a Windows átverni engem. :) 7-9 év (kocka)tapasztalat lakozik bennem a 98 óta. :)