Milyen alaplapod van? Nekem pl az itthoni gépen intel ich10r usb vezérlő van és gond nélkül feltelepült és működik, a munkahelyin már egy jóval újabb Z97 Express van és ott is simán települt és működik stabilan. Utoljára szerkesztette: bon, 2016.12.27. 21:33:21
Jelentem most, hogy csak az az egyetlen meghajtó van bedugva a gépbe, amin a windows van, így újratelepítés után van boldogság. (lehet, hogy csak ennyit kellett volna amúgy is csinálni? :D)
Szóval jöhet az ániverzári ápdét
Én is vettem kulcsot, aztán írták az oldalon, hogy hogy szerezzem meg hozzá a telepítőt. Eddig még nem akadékoskodott semmi, hogy esetleg hamis lenne. Kiírtam egy lemezre, csak nem írtam rá tollal, hogy mi is van rajta, mert újraírható.
Nesze neked, előrelátás :D
Annak is sok szép sünt kívánok xarni a retyón, aki ilyen windows telepítő image-et talált ki... (Microsoft oldaláról leszedett image készítővel öszehozott cucc)
Egy tetves readme fájl sincs rajta, a lemez neve meg ESD-ISO. Ha nem lenne vásárolt lemezem is, most csak tippelném, hogy ez a telepítő.
Szóval most egy kis pihi, majd RelakS][-ként csinálom még a fesztivált :D
Naja, nekem is van ilyen gyanúm :S
De mi van akkor, ha fejreáll a vinyó, és másikra új rendszert húzunk? Viszlát OneDrive, mert ezen a gépen máshol kéne lennie a mappának?
Mind1, újrahúzom ezt a xart, ha megtalálom a lemezt, aztán kiderül Utoljára szerkesztette: RelakS, 2016.12.27. 14:18:19
Tudod, mi a leghajmeresztőbb?
A félig-meddig összeomlott Win10 meg az új Win10-ben létrehozott mappát törölte
Elég volt? Nem? Ugyanazokat a mappákat ugyanazokban a windowsokban létrehoztam újra, és most köszönik szépen, jól elvannak a vinyón
Szóval eléggé elegem van, a friss windowst már én is újra akarom telepíteni, mert lehet az tett be neki, hogy időközben változtattam, melyik a fő e-mail címem a microsoft fiókban, vagy nem tudom...
Hála istennek egy új frissítést már nem hajlandó leszedni
Amúgy az lehet, hogy két Win10 egy gépen baromságot csinál egymással?
Meg egy kis előélet:
Win7 32 bit volt a gépen
Tettem mellé memóriát meg Win7 64 bitet. Ezek ketten jól megvoltak egymással.
Aztán a Win7 64 fel lett húzva Win10-re. Ez után a Win7 32 bit rendszeresen szerette ellenőrizgetni a vinyókat...
Majd nagyobb hardver csere, települt egy szűz új Win10 (ez már rendes bolti :D ), amin felfordult a OneDrive.
Közben sikeresen felfordult az előző Win10 is, a Win7 32 bit meg csak röhög a markába, működik rendesen
Na, most fordulok le a székről.
Az új rendszeren átrendeztem a meghajtókat, mert az úgy jó.
A régi rendszeren látszólag semmi változás, viszont totálisan összeomlott, nem működik szinte semmilyen program, még a műveletközpont sem hajlandó betölteni
Meg átmásoltam a régi rendszeren a firefox profil tartalmát. Az új rendszeren gyakorlatilag a szemem láttára tűnt el a mappa
Huha, akkor kicsit érdekes a dolog.
Én amúgy feltettem néhány gépre mostanában, laptop-pc asztali, de még nem futottam bele ilyenbe.
Ellenben olyan van, hogy 2 fájlnak nincs semmi kiterjesztése, nem is lehet törölni és minden gép indításkor rinyál hogy nem tud mit kezdeni az OD ezekkel a file-okkal.
Ja hogy ez már egy friss.
Akkor félreértettem sorry.
De akkor megintcsak érdekes eset. Ezt autómatikusan kéne kezelnie normál esetben a rendszernek, autómatikusan beléptetni az OD-ba. Meg ha nem is, akkor egy érvényes profillal miért nem lép be.... érdekes.
A hibát nézve egy olyan gond van ha jól látom hogy szinkronizálni szeretne egy profilt, ami nem a win10 rendszergazdi profillal egyező.
Akkor kérdés mit szeretne szinkronizálni, ha nem azt amit beírtál.
A Gépházban-> Fiókok-> Családok és más felhasználók -nál mit látsz? Több profil van, vagy csak 1?
Épp ez az, hogy mivel az upgrade-től a fél rendszer fejreállt, aminek következtében az új frissítések sem hajlandóak felmászni, csináltam egy csont új friss telepítést, gyári Win10 telepítővel.
Ezen az új telepítésen a fiókomba be tudok jelentkezni a MS fiókba (valahogy csak hozzáadtam a screenshotot ;) ), de az asztali alkalmazás nem hajlandó csatlakozni a OneDrive fiókhoz.
Megőrülök.
Van egy masinám, Win7->Win10 upgrade megvolt, szerencsétlenül, de működik. OneDrive használatba véve, mert "kell"
Anyámnak telepítettem Win10-et az új laptopjára, bejelentkezek a felhasználói azonosítómmal, öröm, boldogság, minden működik.
A masinámon új háttértárra telepítettem új Win10-et. Áruházba be tudok jelentkezni, viszont a OneDrive alkalmazás az alábbi üzenettel pattint le (klikkide)
Bármi ötlet, hogy az új telepítést hogy tudnám rávenni, hogy csatlakozzon a tárhelyhez? A régi telepítésen az alkalmazást már leválasztottam a tárhelyről.
Visszatérve a gyártó honlapjáró való leszedésről. Csak simán leszedem a kívánt drivert, (hisz uninstallálni úgysem lehet a már meglévőt) és simán felülírom a már meglévőt?
Honnan lehet egy win10 kompatibilis Hálózati drivert szerezni? Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V
Ha hálózat nélkül használom a 10-et, akkor nincs semmi gond, minden szuper.
Vagy beállítani hogy ne b*sz*kodjon.. Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2016.12.21. 12:52:00
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Mivel jómagam már hosszú hosszú évek óta OSX-et használok, abszolút nem vagyok otthon Windows téren. Karácsonyra vettem a fiaimnak laptopot, illetve mellé Win10 Home usb-s telepítőt. Mivel azt hallottam, hogy ez már egy igen csak jó kis oprendszer, gondoltam nem sok dolgom lesz vele. Annak rendje és módja szerint fel is települt minden gond nélkül a laptopra, és le is frissítette magát. Viszont (és itt jön a képbe a kérdésem) nem egy nem két frissítésnél a "telepítés sikertelen" felirat fogadott.
Ezek az alábbiak:
Intel - Other hardware - Dynamic Platform and Thermal Framework Manager
Intel - Other hardware - Dynamic Platform and Thermal Framework Manager Processor Participant
ASUS driver for Asus Support Device
Qualcomm Atheros Communications - Bluetooth Controller - Qualcomm Atheros Bluetooth 4.0
Intel - Other hardware - Intel Management Engine Interface
Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM2.0 - Intel HD Graphics 5500
ASUS - Other hardware - Asus Wireless Radio Control
Szóval ezeket nem sikerült feltelepítenie. A kérdésem az, hogy ezen hiányzó frissítéseket honnan tudom (meg egyáltalán mik ezek?!) leszedni, illetve kell e egyáltalán frissíteni ezeket? Lehet jól gondolom, hogy esetleg a Win10-hez még nincsenek ezekhez driverek?
Ami igazából zavar, az a Asus illetve a HD 5500 driver nem frissülése.
Mennyire lehet szabályozni a programok internet elérését a windows defender/tűzfal-al?
Vannak programjaim amit nem szeretném ha kimennének a netre.
Adalék: az új frissítéseknek sem akaródzik feltelepülni. A frissen telepített laptopnak és új rendszernek nem esett nehezére frissülni.
Kezdem azt hinni, hogy a virágbolti Windows 7, ami frissült Windows 10-re lesz az oka, vagy csak simán félrecsúszott valami a legutóbbi nagy frissítésnél.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni érdekes problémával kapcsolatban. Nem tudok semmilyen hátteret beállítani, mert ha az adott képet be akarom állítani rögtön átáll az egyszínű windows-os színre.Több képet is próbáltam mindegyikkel ua. Ötlet?
Pedig benne van:A hardveres újraindítás az oprendszertől függően működhet "szoftveres" újraindítással is,mintha (a lefagyás óta) nem történt volna semmiféle változás,ami magyarázatot adhat a "jelenségre".
"...ilyenkor ha resetelek akkor a BIOS nem érzékeli az SSD-t" Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.12.13. 16:17:27
A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Left
Nincs szükség beavatkozásra. Az állapota 97% kiváló = Ezt írja az SSD-re ,a HDDre meg ,hogy 100% és kiváló
Hétvégén újratelepítem a rendszert, átdugom máshova az SSD-t , frissítem a hozzá tartozó firmware-t, kiporolom a gépet bár a túlmelegedést kétlem (több nagy ventilátor és egy gázos hűtő mellett+ átszellőző gépház), és próbálgatom majd ,hogy mi történik ha minden az SSD-n van ,vagy a rendszeren kívül minden a HDD-n. Érdekes ,van hogy napokig semmi gond ,és egy hét múlva megint egyszer csak lefagy az asztal vagy egy játék alatt. :/
Csak tipp, de ez nem arról szól eredetileg, hogy pl user mappát átdobod másik vinyóra?
Meg az "ennek ez segített, másiknak amaz" dolgokból, amiket említ, az alapján ez nem egy fix dolog, csak júzerek találgatnak mi okozza a problémát.
De nem olvastam őszintén szólva erről, hogy "mi lett a vége"...
Lehet kezd elromlani az SSD-m ? De tényleg az új build óta csinálja, a google-t böngészve több helyen is olvastam erről a jelenségről: Win10 + SSD + HDD
A frissítés előtt semmi gond nem volt, több mint 1 évig hibátlanul futott a win 10-el a gép.
Sziasztok! Korábban olvastam ,hogy a Win10 legújabb build-je allergiás arra ,ha a rendszer SSD-n van de bizonyos dokumentumok ,pl nagyobb méretű játékok HDD-n. Ez még mindig nincs kijavítva ? Nekem kb egy hónapja véletlenszerűen lefagy a rendszer, többnyire játék alatt ,vagy csak simán ha nem fut semmi ,és az asztal meg az intéző is lefagy, ilyenkor ha resetelek akkor a BIOS nem érzékeli az SSD-t és le kell áramtalanítanom a gépet ,majd újra elindítani és az SSD-t állítani a bootolához ,hogy újra tudjam indítani a rendszert, elég macera :S
Találkozott itt már valaki ilyennel ,vagy tudtok esetleg valami megoldást?
A frissítések előtt semmi gond nem volt ,a configom: 125gb SSD, 500Gb HDD, (2 évesek), Nvidia GTX 970 4gb, Amd Fx 8350 8x4Ghz, 16Gb ram... Bőven elég a win 10 alá... ) a rendszer 64 bites, játékra használom ,és van játék (Forza Horizon 3) ami csak a legújabb win 10 verzióval fut... :/
Nekem win8-ról frissítve win10-re nagyon lassú volt minden, de teljesen friss telepítés után már teljesen jó. Ha neked nem friss telepítés, lehet megér egy próbát.
Sziasztok
A 10 nem szereti a régi HDD-ket? (4, 5évesek)
Ennyire érzékeny rájuk?
A HD sentinel nem mondja hogy rosszak, csak annyit, hogy becsült hátralévő élettartam 946, 900(valamennyi)nap.
7 alatt nem volt rájuk allergiás.
Nyugodtan mehet a szemétbe a rajta lévő rendszer, törölj mindent.
Vettem egy Dell lapos topot, de ubuntu linux van rajta.
Ha win10-et telepítek helyette, gyalulhatom a teljes rendszert, vagy nem árt valamit megtartani? Pl van rajta valami ESP (ezen lehet az ubuntu, mert rendszer), DIAG (ez meg "OEM" meghajtó), meg OS meghajtó (ezen is a rendszer lenne? :D)
Mar regota hasznalom a win 10 -et,legujab nvidia driver van fent,nem mai darab vga,de win 10 kompatibilis.( http://www.geforce.com/drivers/results/110260 ),ja es tisztan volt telepitve a rendszer kb 5-6 honapja,idaig semmi gond nem volt vele.A win update le van tiltva,nem nagyon szeretek frissitgetni,mer olvasgattam hogy eleg sok galibat okoz,de meg olvasgattam a neten,es lattam tobben irtak forumokon eme hibauzenet kapcsan!