Jó estét mindenkinek!
Ma volt szerencsém látni egy holland zenekar koncertjét, ahol volt egy zongorista, egy kórus meg egy karmester, és az elsõ szám annak rendje és módja szerint: Queen - Bohemian Rhapsody
hát, jól meglepõdtem, amikor bekonferálták, huh, nagyon szépen énekelt a kórus is, és a billentyû is ott volt, elnyomtomta zongorán a csákó a gitárszólót, csak lestem :D
Nagyon nagy élmény volt, kár, hogy nem tudtam felvenni...bár majd lehet leadják a tévébe, remélem :)
Imádom azt a képet, amin Freddie a jobb karját fölnyújtja, a balt meg le (ahogy ezen az album borítón is van). Valaki belinkeli a képet?
Ez a lemez nekem is hiányzik. Sikerült összekaparnom a rajta levõ számokat, csak az uccsó 9 perces hiányzik még most is.
pont ma gondoltam ra, hogy men lesz Made in heaven kivesezes?
kulonben ezt az albumot anno megvettem CDn, de mivel nem volt CD lejaccom odaajandekoztam akkori baratnomnek. Igy csak az van meg amit felvettem kazira es persze mp3
1992-ben közvetlen Freddie emlékkoncertje elõtt Brian bejelentette, hogy a Queen nincs többé, az együttes azt a négy tagot jelentette, akik közül egyikük már nincs.
Ezek után érthetõ, hogy nagy kételkedések közepette szivárgott ki egy hír 1995-ben, hogy a Queen kiad egy utolsó LP-t az Innuendo után felvett és be nem fejezett dalokból. A hírnek tulajdonképpen csak a fele volt igaz, viszont az volt a lényeg. Az album megjelenését késõbb hivatalosan is bejelentették így addig soha nem látott szezációként várták. Nem is kellett nagyobb reklámkampányt csinálni, a hír önmagában megmozgatta nemcsak a Queen rajongókat, hanem az egész rock-társadalmat. Megjelenésekor az album azonnal az angol listák élére ugrott és ezzel újra beírta a Queen nevét a zenetörténelembe: ez volt a kilencedik ugyanis, s ez csak az ABBÁnak és a Beatlesnek sikerült.
Az újságírók a megszokott pocskondiázást most hanyagolták, minden bizonnyal a halott énekes miatt, kinek nem akarták emlékét szürkíteni. Egyébként is teljesen megváltozott az álláspontjuk Mercury halála után, ami eléggé undorító. Mindenesetre mindenki kíváncsi volt, mirõl is és hogyan énekelt Freddie utolsó heteiben, hónapjaiban. Nos kicsit csalódniuk kellt, de talán már meg is szokták. Az album által szolgáltatott 11 dal közül mindössze 2 készült az Innuendo után: a Mother Love és az A Winter's Tale. E két dal ellenére az album igen változatos a Queenhez méltóan. Bár nem pompázik az Innuendo változatossága, ami annak köszönhetõ, hogy a többi dal a 80-as évek különbözõ korszakaiból való.
Az elsõ dal a csodás hatásokkal megáldott It's A Beautiful Day. Kedvelt lehetne a ballagások alkalmával ha nem lenne egy óriási hibája: sajnos nagyon rövid. A utómunkálatokon dolgozó Brian és Roger nagyon jól alkalmazták az új technika által szolgáltatott effekteket, nem úgy mint az akkori zenei "elit" akik a teljes hangszerelést a technikusokra bízták. A dal mellesleg 84-85 körüli ami arra enged következtetni, hogy valamely filmbe szánták.
A következõ a szellemesen keserû címet adó dal, a Made In Heaven ami eredetileg Freddie elsõ szólóalbumán jelent meg még 1985-ben. Kissé át lett hangszerelve és hosszabb lett, de a címadó dalok tradícióját nem követte, nem lett sláger.
A harmadik dal már ismét "valódi" Queen dal 1983-ból. Az érdekessége, hogy Freddie, Brian és Roger egyedül itt énekel közösen. A dal hûen tolmácsolja az akkori klasszikus rockos Queen-t. Remek Brian gitárja és Roger megleõen jól énekel benne.
A Mother Love nagyon szomorú életrajz. Tuljadonképp Freddie a haláltusáját meséli el benne és vágyakozást, hogy végre a sok szenvedés után nyugalomba vonulhasson. Bravúros, ahogy a dal végén visszamegyünk az idõben: elõszõr a One Vision dallama hangzik fel, aztán a felejthetetlen Live Aid hangjai, majd végezetül Freddie elsõ kiadott felvétele a Larry Lurex lemezrõl: Goin' Back.
Ezek után a My Life Has Been Saved szinte felüdülés. Minden bizonnyal ez a dal mutatja meg, hogy a Queen milyen zenét csinált volna, ha a 90-es években is még aktív, hiszen az éneken kívül teljesen újra lett felvéve minden.
Az I Was Born To Love You szintén Freddie szólóalbumáról van, ugyanúgy újrakeverve. Az album leglendületesebb dala az Innuendo-s vonal folytatása, remek szerzemény a mindig aktuális témáról, a szerelemrõl.
A Heaven For Everyone Roger, The Cross nevû bandájának dala volt 1988-ban és eléggé ismert is volt, de hiába. Ha Freddie egyszer elénekelt valamit az mindig jobb volt. Ezt a dal is felénekelte még 1989-ben, aztán feledésbe merült. Roger viszont elõvette és "saját" slágerét Freddie hangjával újra feljátszották. Ez volt az õ gesztusa halott barátjának. A dal a Queen névhez méltóan szerepelt: sláger lett. Szintén a Innuendo vonal folytatása lehetne, ha nem lenne még jobb, még kiforottabb. Hiába, jobb lett a technika.
Az album legsikeresebb dala mégsem ez lett, hanem a Too Much Love Will Kill You, amit még Brian adott elõ az 1992-es emlékkoncerten és óriási sikere volt. Akkor említette, hogy a dal nem új, még régebben írta, de azt csak most tudta meg minenki, hogy Freddie ezt is felénekelte még 1988-ban. Így egészen az 5. helyig kúszott fel az angol listán, és ezzel Freddie posztumusz díjat kapott (nem az elsõt). Megtestesíti mindazt amit a Queen 20 éve alatt a lírikus rockból kiadott. Csak a hangszerek lettek kicsit modernebbek. A dal témája és meghatottsága semmit sem változott.
A You Don't Fool Me ismét megmutatta, hogy a Queen több stílusban is nagyágyú. A diszkókat hódították meg ezzel a dallal és világhírû sláger lett. Azért a fiúk nem tudták levetkõzni teljes énjüket, mert bár a fel lett turbózva kicsit (mert ez is ugye egy 80-as évek beli dal), ugyanúgy ott van benne a Red Special utánozhatatlan hangja és Roger metronóm pontosságú dobolása.
Az A Winter's Tale Freddie utolsó felvétele. Ez a legszomorúbb is. Minden keserûsége benne van a halálra várásnak az ágyban, ahonnan már nézni lehet a külvilágot, ahova soha többé nem lehet már eljutni. Életének utolsó napjaiban már állítólag nem látott így különösen elgondolkodtaóak az utolsó sorok:
A világom forog és forog és forog
Ez hihetetlen
Erõsen felkavar
Álmodom
Álmodom...?
Ó - ez mennyei
Igen, "szészedte" a szétszedhetetlennek hitt slágerduót
No igen, kevés szerencsés mondhatja el magáról, hogy Freddie "tanította" énekelni.
Különben a MAgic koncerten nem ez az egyetlen érdekes dolog a Friends.. tõl, hanem az is, hogy megszakította a szokásos WATC-WWRY végzõdést.
Nekem a Love Of My Life a kedvencem a koncertesek között. Szinte minden koncerten a közönség énekelte a közepét. Mondjuk ez elmondható a BoRhap elejérõl is :)
Azért hiába emlegetjük A BohRahpot (na jó, nem teljesen hiába) a WWRY-val May is nagyot alakított, monbdhatni beírta a nevét vele az abszolút rock halhatatlnok közé. Hihetetlen dinamikus hard rock szám, annyira ki van hegyezve a végén lévõ riffre, hogy szinte fájna, ha gitár nélkül szakadna véget a dal. Talán nem olyan innovatív, mint a Rapszódia, de a maga nemében igen páratlan volt 77-ben (mondjuk 10-es skálán 9-es, a BoRap 10-es).
Aztán az idõ próbáját is kiállta, ebbõl a szempontból felül is kerekedik a Rapszódián, hisz ugyanolyan friss, átütõ, mint harminc éve (valljuk be, a dilettánsoknak az opera rész akár mulatságos is lehet, a WWRY-nál ez fel sem merül).
Persze a koncer erõssége fõleg a vége. A Radio Ga Ga amely alatt minden kéz a klipben látott módon tapsol. Ez is olyan egyedi, Queenes, nekem nagyon bejön. Mikor összegyûlik 75 ezer ember, és mindenkinek eszébe jut, mit is kéne tenni.
Aztán a We Will Rock You, mikor Freddie a közönséggel énekelteti a refrént. Asszem, ha egy együttes idáig jut el, hogy a közönség szinte vele együtt/helyette énekli a refrént, annak nem kell már bizonyítani. Lehet erre azt mondani, hogy: "egy Guns koncerten is éneklik a refrént", én erre azt mondom, hogy viszont talán egyik együttes refrénjét sem ismeri a fél világ, mint a Queen WWRY-ét.
B*szki, ha megfigyelitek az In The Lap Of The Gods olyan kis motyódal az eredeti albumról, hogy semmi az egész, ezzel szemben olyan jól nahgzik a Wembley koncerten. Ha más, erõteljesebb (a koncertverzióra hasonlító) stílusban nyomták volna eredetileg, sztem a banda egyik legnagyobb himnusza lehetett volna...
Ha megfigyelitek, az elsõ öt dalból hármat Freddie írt.
Oks. Majd megbeszéljük. Az este idelátogatók is majd mondanak biztos jó dolgokat
ez jo otlet, de olyan interaktiv kellene, hogy leszedjuk a flast es datum szerint adja a kerdest, beirja a valaszt az adatbazisba amit a kviz vegen elkuldunk es bobo kiertekeli :)
Köztudott, hogy idén lenne Freddie Mercury 60 éves. A születésnapjára valami nagyobb kaliberû dolgot tervezek. Várom az ötleteket!
A Van Halen az egyik leginnovatívabb metal együttes, az 1978-as Van Halen albumuk rocktörténeti jelentõségû. Akármennyire is szeretem a Queent (mert szeretem), ilyet róla nem lehet elmondani.
Nem fanatizmus. Lehet, hogy Hendrix példakép volt, de féldakép volt Freddienek is sok jelentéktelen indiai elõadó is, és ezért még nem nagyobbak.
Van Halenrõl meg annyit, hogy megalakulásukót kezdve (1975) metal számokat nyomtak, nem a Jump volt az elsõ. És akárhonnan is nézem, a Van Halen sem rajongótáborban, sem sikerekben, sem eredményekben nem múlja felül a Queen-t, de mégcsak meg sem közelíti.
Van Halen nem jon be nalam, vagy meg nem talaltam meg bennuk azt ami megerintet volna. Policenal valahogy a reagge beutes nem teccik, Blondietol csak egy valogatasom van ami nem olyan rossz.
Nono, B0B0, ez már fanatizmus. Ne felejtsd el, hogy Hendriy a Queeneknek is példakép volt, a Van Halen meg többek között a zenetörténelem elsõ No. 1 metal számát szerezte (Jump, 1984). Persze ettõl függetlenül sztem is jobb a Queen, mint a Van Halen, de hogy senkik lennének...
Blondie viszont jobb mint a Police, számomra bombasztikus az a zene, amit mûveltek. Pont mostanában jön be nagyon.
very cinikus :)
bocsi Bobo, ma egy kicsit erzekeny vagy
nagy kedvencem a nagy allat Meat Loaf nincs sehol, pedig eladas alapjan nem al olyan rosszul. A hetvenes evek beli koncertjei meg (amig nem ment el a hangja es nem kezdte el szetinni az agyat) fantasztikusak. Innovancio kicsit forditotja az egesznek - mert olyat csinalni ami nem volt akkoriban divat - klassikus rock lemezt a punk koraban :).
Masik kedvencem a Deep Purple ugy le van csuszva, hogy azt lehetne hinni valami kis barzenekar.
A szazadik hely pedig tiszta rohely (tactactac)
Ja meg annyit hozzátennék még:
A Blondie több lemezt adott el mint a Police, és sehol sincs rajta.
És ami még igazán fontos: nem akarom bántani õket, de egy Jimi Hendrix Experience és egy Van Halen egy senki a Queen-hez képest. És az meg vicc, hogy a Van Halennek több pontot ítéltek az innovációra.
nagyon igazsagos lista, ugyanis csak az US eladasokat veszi szamba. us kivul nincs is vilag. kedvenceim ugy lecssztak hogy csak na. lehet hogy azert, mert angolok?
Princess Of The Universe - fõcímdal
Gimme The Prize - Kurgan a kocsiban
One Year Of Love - a bárban
Don't Lose Your Head - nyanya a kocsi tetején
Hammer To Fall - a tengerészgyalogos nyomul a corvette-jével
Who Wants To Live Forever - meghal Header
New York (nem jött ki albumon) - Kurgan szivatja Brendát a kocsiban
A Kind Of Magic - stáblista a végén
Már csak egy izgalom van hátra, a holnapi all star lista.
Én kettõt fedeztem fel Kurgan a kocsiban a Gimme The Prize-t hallgatta (zúzda), a bárban, mikor McLeod és a nõ elõszöt beszél, a One Year Of Love.
na ez jó volt: Who can live forever, it's a kind of magic, princess of the universe, és még jónéhány jó Queen szám volt a filmben, amikre nem is emlékeztem
B*mmeg, mekkora zúzda ez a Princes Of The Universe!!!
A Hegylakó kezdetén nem a szokásos módon szólt, a bevezetõ vokál nõi volt, de az énekhangot ezer közül is felismerném. Meg úgy az egész szám beosztása, ritmusa változott. A hideg ráz...
Nos, ha be lett szavazva, akkro egyértelmûen jogosan van itt. Bár ha korai, akkor inkább szívesebben látnám a The March...-ot a helyén.