Márciusban brutális mennyiségű új filmet láthatunk moziban

Márciusban brutális mennyiségű új filmet láthatunk moziban

2015. március 3. 14:30, Kedd
Szegény kritikusok most jól megszívták, hiszen majdnem minden napra jut egy premier, vagyis egy ingyenes sajtóvetítés. Ember nincs, aki bírja ezt szusszal.

Hányszor voltál moziban februárban?
Egyszer sem
Egyszer
2-3-szor
4-5-ször
5-nél többször
Márciusban csak négy premiercsütörtök lesz, amikor új filmeket mutatnak be a mozik, de a hazai forgalmazók hatalmas mennyiségű premierrel készültek, így az egyszeri nézőnek nem lesz egyszerű kiválasztania azokat a filmeket, amiket érdemes is megnézni. Akinek tehát van esze, az elkezdi felszippantani a filmekre vonatkozó információkat különféle kritikákból és nézői véleményekből, míg a többiek kénytelenek lesznek a reklámokra hagyatkozni és azok alapján dönteni, hogy később talán megbánják döntéseiket.


Chappie

A hónapban majdnem minden napra fog jutni egy premier, így nem csoda, hogy március igencsak bekezd, ötödikén jelen állás szerint akár 10 új filmet is kaphatunk. Persze a többséget csak a kommersz alkotások, a közönségfilmek fogják érdekelni, így első helyen említsük meg Neill Blomkamp új, robotos scifijét, a Chappiet (Chappie), mely minden bizonnyal meg fogja csípni az első helyet a bevételi listákon a premierek közül. Hollywoodból ezen a héten egyébként még Tim Burton jól sikerült, de nagyot bukó filmje, a Nagy szemek (Big Eyes) érkezik, valamint az Üzlet bármi áron (Unfinished Business) című bénázó üzletemberes komédia, de ugyancsak jól szerepelhet az argentin Csocsó-sztori (Metegol) című animációs film, melynek rendezője az a Juan José Campanella, aki az elmúlt pár év egyik legjobb filmjét, a Szemekbe zárt titkokat készítette. Nem mintha utóbbiról a gyerekek tudnának.


Csocsó-sztori

A rétegfilmek közül ugyancsak Dél-Amerikából érkezik a Rio, szeretlek! (Rio, Eu Te Amo), melyben ismert rendezők Rio De Janeiróban játszódó romantikus rövidfilmjeit fűzték egy csokorba A francia Csajkor (Bande des filles) egy tizenéves afrikai lány megpróbáltatásairól szól és senkit ne rémítsen el az Oscaros népszerűséget meglovagoló cím. Hiába gáz a címe a Szeretni, inni, énekelni (Aimer, boire et chanter) című Alain Resnais-filmnek, ezúttal nem a népszerű sablonra kényszerítették rá az eredeti címet, hanem már eleve így szólt a francia változat is. És ugyancsak egy neves francia rendező filmje Az új barátnő (Une nouvelle amie) - François Ozon ritkán hibázik, most is drámázni fog. A hét egyik legérdekesebb premierje pedig A tenger dala (Song of the Sea ) ír animációs film lesz, mely idén Oscar-jelölést is kapott, most legalább megtudjuk, hogy jogosan-e.


A tenger dala

Március 12-től láthatjuk Adam Sandler új filmjét, A cipőbűvölőt (The Cobbler), de ezúttal nem valami alantas komédiára kell számítani, hanem olyan igényesebb alkotásra, amit Amerikában még a mozikban sem mertek bemutatni, hiszen a rendezője nem más, mint az a Thomas McCarthy, aki Az állomásfőnökkel, a látogatóval és a Győzzünk már!-ral eddig egy mesterhármas tett le az asztalra. (Sandler egyébként a filmben egy cipész lesz, aki egy ember cipőjét felvéve az életébe tudja képzelni magát.) A hét legnézettebb filmje azonban nem ez lesz, hanem az Éjszakai hajsza (Run All Night), ami Liam Neeson új akciófilmje.


Üzlet bármi áron

A többi heti premier a toplista alsó fertályába fog csak elférni. Érkezik ismét a mozikba a 2001: Űrodüsszeia (2001: A Space Odyssey), egy francia romantikus dráma Sophie Marceau főszereplésével, az Elemi szerelem (Une recontre), a legjobb dokumentumfilm Oscarjára is jelölt A föld sója (The Salt of the Earth / Le sel de la terre), mely készítői között ott van Wim Wenders és egy fotós, Sebastiao Salgado életével és munkásságával foglalkozik. Ezeken kívül még egy francia filmet láthatunk a Francia Filmnapoknak (is) köszönhetően, a 2009-es Nicolas az iskolábant (Le petit Nicolas), melyben egy kisiskolás életét a születendő testvére borítja fel, míg a heti utolsó bemutatót, az osztrák Őrült szerelem (Amour fou) című filmet Heinrich von Kleist 1811-ben elkövetett öngyilkosságának története ihlette.


Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről

Március 19-től szusszanhatunk, hiszen ekkorra csak hat premier jut, amiből az egyik az élőszereplős Hamupipőke (Cinderella), mely minden bizonnyal megcsípi a mozis toplista első helyét a héten, hacsak nem szerzett a felvezető epizód óta rengeteg tinirajongót a Divergent-sorozat, melynek A beavatottat követő második része, A lázadó (Insurgent) érkezik. Kötelezőnek azonban nem ezek a filmek ígérkeznek, hanem a Velencében Arany Oroszlánt nyerő svéd Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről (En duva satt på en gren och funderade på tillvaron). Az itthon a Dalok a második emeletről című film készítőjeként ismert Roy Andersson filmjében egy galamb nézőpontjából láthatunk egy szomorkás szatírát sok, különálló történetből, amiket egy ügynökpáros köt össze.

Ugyancsak fontos film lesz a héten a Fácángyilkosok (Fasandræberne), ami egy dán krimi, azonban a kiképző táborban játszódó francia romantikus komédia, A küzdők (Les combattants) és az ugyancsak francia Samba (Samba) már közel sem tűnik olyan érdekesnek, de hátha ránk cáfolnak. Utóbbi egyébként dettó egy humoros romantikus film lesz.


Fácángyilkosok

A hónap utolsó mozis hetére, ami 26-án kezdődik, okosan négy hollywoodi közönségfilmet is összehoztak a forgalmazók. A felbérelhető barátról szóló Bérhaverokban (The Wedding Ringer) Kevin Hart és Josh Gad fog bohóckodni, a Gunmanben (The Gunman) Sean Penn intéz el mindenkit nyugdíjasként, míg A szomszéd fiú (The Boy Next Door) Jennifer Lopez fog rettegni, míg végül és utolsó sorban jön a Dreamworks új, a sorminta szerint bukásra esélyes animációja, a Végre otthon! (Home). A hét utolsó bemutatója is animáció lesz, A 7. törpe (Der 7bte Zwerg) Németországból érkezik és Csipkerózsika történetét mixeli össze némiképp Hófehérke sztorijával.


Gunman

Melyik márciusi hazai mozis premier érdekel legjobban?
Chappie
A lázadó
Éjszakai hajsza
Hamupipôke
Gunman
Bérhaverok
Valamelyik a többi közül.
Áprilisban pedig elkezdhetünk felkészülni a mozis nyárra, elég csak annyit mondanunk, hogy érkezik a Halálos iramban 7, aminek a címe is bőven elég ahhoz, hogy a nézők libasorban vonuljanak a vetítésekre, senki nem fogja megvárni az előzetes véleményeket arra vonatkozóan, hogy jól sikerült-e a film, hogy érdemes-e kifizetni rá majdnem kétezer forintot és pluszban a büféköltséget. Még mondja valaki, hogy nem szívesen költekezünk a multiplexekben!

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások