Star Wars: Force Commander

Star Wars: Force Commander

2000. április 29. 16:51, Szombat
A Force Commander előre kiválaszt nekünk egységeket, de ezek csak a küldetés teljesítéséhez minimálisan szükséges egységeket jelentik. A játékos hozzáadhat ehhez az egységekhez, de nem vehet el belőlük. A kiegészítéseket a transzportokban lévő egységek újjászervezésével lehet elérni. Fontos megszervezni azt is, hogyan hagyják el ezek az egységek a Csillagrombolót, hiszen egy lépegetőt nem lehet egy szokványos méretű transzportban elhelyezni. A hangár azzal is bonyolódik, hogy lehetőséget ad a játékosnak az egységek elmentésére egy tároló dobozban. Az ide elhelyezett egységeket nem lehet a küldetésben felhasználni, ezeket a későbbi bevetésekre tartogatjuk. Ez jó ötlet, főleg azért, mert a tapasztalat is beleszámít az egységek képességeibe. S bár ezek az ötletek nagyon előrelátóak, a Force Commander ismét a megvalósításban bukik el. Az előre kijelölt egységek szinte mindig kevésnek bizonyulnak, és elég nehéz kitalálni, hogy mivel egészítsük ki őket, amíg nem láttuk, hol fogunk harcolni. Ez sok fölösleges újrajátszáshoz vezet.

   

Ráadásul a kiegészítő egységeket parancsnoki pontok segítségével lehet megszerezni. A parancsnoki pont a Force Commander fizetőeszköze. Parancsnoki pontokat a küldetések fő céljainak teljesítésével lehet szerezni, a különböző alcélok teljesítésével pedig bónusz parancsnoki pontokat szerezhetünk. Ez egy érdekes és újító módszer, még ha furcsa is egy kicsit. A parancsnoki pontok kezelése és az egységek kiválasztása kulcsfontosságú a Force Commanderben. A parancsnoki pontokat bölcsen kell felhasználni, mivel nincs belőlük sok. Minél több egységet kell életben tartanod, mivel ezekért is kapsz pontokat, és ezek az egységek tapasztalatuk miatt erősebbek is lesznek. Ha elégedett vagy a kiválasztott egységekkel, akkor kezd meg a leszállást. Az első küldetésben a fenti lehetőségek még nem elérhetők, mivel még nincsenek parancsnoki pontjaid.

Amint földet érsz, megkezdődik a küldetés. A küldetések céljai változatosak, és Lucasék jó munkát végeztek a játékos érdeklődésének ébren tartásában. A mód, ahogy a Force Commander-ben erősítést kapunk teljesen különbözik minden más RTS játéktól. A kiegészítő egységek és épületek parancsnoki pontokba kerülnek, ami egyáltalán nem különös, de ahogy ezeket megkapjuk az már különös. A játékos az egyik legnehézkesebb interfésszel tud erősítést kérni, és ezeket egy transzport szállítja a bolygóra az orbitális pályán keringő Csillagrombolóról. A Force Commander egy teljesen új megközelítést kíván meg, és ha erősítést akarsz kérni, akkor jobb minél hamarabb kérned azt, mert nem kis időbe telik míg megérkezik. Az épületek is az égből érkeznek. A termelés és bevetés mögött megbújó mechanizmusokhoz nem könnyű hozzászokni, és ez a módszer egyáltalán nem hatékony és túlságosan sok időt vesz igénybe.

   
Most már láthatod, hogy sok érdekes ötlet van a Force Commander-ben, amit még finomítani kellett volna. Ez leginkább a játékmenetre igaz. A Force Commander egy három dimenziós engine-t használ, ami leginkább a Warzone 2100-re hasonlít. A felülnézeti stratégiai játékmenetet kombinálni 3D-s enginekkel nem könnyű dolog, amit sok bukott játék is bizonyít. Sajnos a Force Commander is felkerült erre a szörnyű listára. A designnal kapcsolatos problémák megszokottak a Force Commanderhez hasonló játékoknál. A játékmenet legkomolyabb ellensége a kamerairányítás. Túl érzékeny, így a navigáció komoly problémát okoz. Az egységek irányítása és a parancsok kiadása akkor válik kiváltképp lehetetlenné, amikor sok minden történik a képernyőn. A Force Commander közben gyakran fogjuk ütni a billentyűzetet, hajigálni az egeret vagy tépni a hajunkat. Ezenfelül még számos programhiba és az engine akadozása kínoz minket. Összességében a Force Commander egy nagyon gyenge játék lett. Bár van néhány jó dolog benne, de azok inkább a témával kapcsolatosak.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások