A Ripple kriptovaluta milliárdossá tette kitalálóját

A Ripple kriptovaluta milliárdossá tette kitalálóját

2018. április 12. 23:22, Csütörtök
A digitális pénz megalkotója a pénzintézeteket partnereknek tekinti és nem legyőzendő ellenfeleknek.

Az 57 éves Chris Larsen a Forbes amerikai magazin milliárdosokat felvonultató listáján a 456. helyen található, míg az egyesült államokbeli milliárdosok között a 150. A vagyonát a Forbes 4,6 milliárd dollárra becsüli. A férfi a Ripple (XRP) nevű virtuális fizetőeszköz létrehozója, és rendkívüli mértékben profitált a kriptovaluták iránt megnövekedett keresletből. A Ripple cég társalapítójaként miután a digitális pénz értéke tavaly 36 000 százalékkal nőtt, így nagyon rövid idő alatt multimilliárdos lett. A tulajdonában 5,19 milliárd Ripple XRP van, ez a teljes mennyiség huszada. A Ripple székhelye egyébként nem a Szilícium-völgyben van, hanem San Francisco szívében.

Míg a Bitcoin feltalálója ismeretlen (a Satoshi Nakamoto csak egy álnév), addig Larsen bármikor felhívható egy interjúra. Pénzügy szakon diplomázott és a Stanford Egyetemen szerezte meg MBA fokozatát. Korábban egy p2p alapon működő kölcsönzőpiac, a Prosper alapító-vezetője volt, később Eloan néven indított hasonló témakörben platformot, melyet 2005-ben felvásárolt a Banco Popular tulajdonosa. LinkedIn profilja szerint az Eloan volt az első cég, mely közölte ügyfeleivel milyen hitelbírálati pontszámokat értek el.


Chris Larsen szerint a világnak valószínűleg nincsen szüksége új fizetőeszközre, de arra hatalmas az igény, hogy a pénzt határokon átívelően egyszerűen mozgatni lehessen. A menedzser gyakorlatilag ezt tekinti élete missziójának. A vállalkozását még 2012-ben hozta létre Jed McCaleb szakemberrel közösen. A céljuk egy globális Ripple-hálózat kialakítása volt, amelynek köszönhetően gyorsabban, biztonságosabban és olcsóbban lehet lebonyolítani a külföldi átutalásokat. Jelenleg a banki átutalások külföldre lassúak és drágák.

Larsen példája szerint jelenleg úgy lehet a leggyorsabban Európából az Amerikai Egyesült Államokba pénzt küldeni, ha az ember készpénzt tesz egy borítékba és továbbítja a címzettnek egy futárszolgálat segítségével. A Ripple pont azt akarja bebizonyítani, hogy mindez másképp is lehetséges, az átutalások A pontból B pontba közvetlenül megvalósulhatnak. A cégnek már több mint 100 ügyfele van, közülük 89 olyan neves pénzintézet, mint a Bank of America vagy a Santander. Az utóbbi a múlt héten - első európai nagybankként - elindított egy alkalmazást, amely a Ripple technológiáján alapul és több millió ügyfél számára teszi lehetővé, hogy az okostelefonjaik segítségével gyorsan és kis költség mellett pénzt utaljanak pénzt külföldre. Egy tranzakció ideje általában öt másodperc.

A Ripple üzleti modellje nem arra épít, hogy a bankokat feleslegessé tegye. A cégvezető szerint a virtuális fizetőeszközzel és a vállalattal nem rombolni akarnak, hanem hidat építeni. Larsen és kollégái az értékek internetét akarják megteremteni, közben mellesleg hatalmas vagyonra tesznek szert. A Ripple-hálózat ráadásul az euróval és a dollárral való kereskedés mellett lehetővé teszi a nyersanyagokkal és akár a repülőgépeken megtett mérföldekkel való kereskedést is.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások