Beszéd­felismeréssel foglalkozó céget vett a Facebook

Beszéd­felismeréssel foglalkozó céget vett a Facebook

2018. július 5. 14:21, Csütörtök
A közösségi platform jobban meg akarja érteni az emberi beszédet, mert azáltal kiszűrhetők lennének a gyűlöletkeltő tartalmak.

A Facebook 23 és 30 millió dollár közötti összegért megvásárolta a Bloomsbury AI nevű londoni vállalkozást, amelynek a természetes beszéd gépi kiértékelése a szakterülete. A társaság arra számít, hogy komoly előrelépéseket érhet el az emberi beszéd megértésében és a megfelelő alkalmazási lehetőségek kifejlesztésében.

A Facebook mesterséges intelligenciát kutató részlegének (FAIR) az a célja, hogy megtanítsa a mesterséges intelligenciát arra, hogy miként szűrje meg a tartalmakat. Az algoritmusoknak értelmezniük kell a képeket, a videókat és a szövegeket. A társaság hosszú távon azt reméli, hogy így automatizálni lehet a most még emberek bevonásával végzett tartalomtörlési munkát. Az egyik legnagyobb problémát az jelenti, hogy a gépi agy például sem a szarkazmust, sem a szatírát nem ismeri. Azonban a technológiát nem csupán a tartalmak átvizsgálására alkalmaznák, hanem integrálnák abba a digitális asszisztensbe is, amelyen a vállalat dolgozik. Ezen a területen szintén sokat számíthat a Bloomsbury AI tudása, tapasztalata és szakértelme.

A Bloomsbury AI nem az első olyan beszédfelismeréssel foglalkozó cég, amelyet a Facebook megvett. 2015-ben ugyanis megszerezte a Wit.ai-t, amely olyan technológiát fejlesztett ki, amely beszédfelismerő funkcióval láthatja el nem csupán az okostelefonokat és a táblagépeket, hanem az interneten keresztül irányítható háztartási berendezéseket is.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások