Rune

Rune

2000. november 27. 07:03, Hétfő
A térképek hatalmas méretét ellensúlyozva leginkább óriás rákokkal és feltámasztott hullákkal kell harcolnunk a játék első harmadában. Habár nincsenek levegőből támadó ellenségek, vannak szépen kidolgozott orkok, törpék és más kisebb nagyobb teremtmények. Mindegyik saját tulajdonsággal, támadással rendelkezik, amire érdemes már jó előre felkészülnünk. Van olyan ellenfél is, amelyik páncélt visel, amihez esetleg fegyvert kell váltanunk, hogy legyőzzük.

Klikk ide!   Klikk ide!

Nézzük akkor a fegyvereket. Kb. 15 különböző fegyverrel harcolhatunk, amik három kategóriába sorolhatók: kardok, balták és kalapácsok. Minden fegyver rendelkezik egyedi képességgel, combóval. Ebből következik, hogy rengeteg különböző és gyönyörű harci animációt láthatunk a játék során. Mint már említettem egyes fegyverek jobbak bizonyos ellenfelek ellen. A rákok és az orkokkal szemben a kalapács a legmegfelelőbb, míg később a keményebb ellenfelek az élesebb fegyverek martalékai lesznek. Mint az várható, vannak gyorsabban és nehezebben forgatható eszközök a játékban. Minden fegyverhez tarozik egyedi használati stílus és combo is, de szerencsére nem olyan bonyolultak, mint mondjuk a FAKK2-ben.

Klikk ide!   Klikk ide!

A komplex ütésváltások helyett a játékosnak inkább rúnaköveket kell gyűjteni, amik "power-up"-ként szolgálnak az éppen aktuális fegyvernél. Minden fegyver egyedi módon reagál a power-up-ra, így a játékosok sokáig kísérletezhetnek, hogy melyik fegyverre érdemes többet költeni, melyikre nem. Vannak védekező bonus-ok is, olyanok, amik védővarázst gerjesztenek Ragnar körül, és lecsökkentik a támadás erejét. A támadó variációk között találunk érdekeseket, mint például azt, ami hatalmas köveket hajigál az ellenség felé. Beillik akár egy távolsági fegyvernek is. A rúnakövek szerencsére nem túl gyakoriak, így nem rontják le a játék nehézségi szintjét.

Klikk ide!   Klikk ide!

A fegyvereken kívül használhatunk különböző típusú páncélokat és pajzsokat. Van amelyik könnyebb de kevesebb védelmet biztosít és vannak nehezebbek, amiben a mozgás lassabb, de több védelmet ad. A pajzsok idővel elkopnak, széttöredeznek. Majdnem minden ellenséges faj rendelkezik pajzzsal, amit a sikeres ütközet után felvehetünk. A pajzshasználat elsőre nagyon jó ötletnek tűnhet, de sajnos a gyakorlatban elég kiábrándító. Erről és a többi hibáról olvashattok a következő szekcióban.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások