Nagyon rosszul indult az Apple Watch

Nagyon rosszul indult az Apple Watch

2019. július 4. 18:38, Csütörtök
Most kerültek csak ki az első év számai, miközben egy érdekes iPhone-ról pletykálnak.

Az Apple kapcsán az idei újdonságokról még februárban, nem sokkal az MWC után számoltunk be, a napokban azonban már a főtervező távozásáról szóltak a hírek. Ez utóbbi vonatkozásában a Wall Street Journal további részleteket tett közzé, amelyek az Apple Watch nagyon is döcögősre sikerült indulását mutatják be nekünk.

A most megjelent írásban arról olvashatunk, hogy Jony Ive távozása összefüggésben lehet a várakozásoktól elmaradó piaci szerepléssel, bár itt leginkább az első év nagyon rossz adatairól tudnak csak beszámolni. Akkoriban meglehetősen nagy vita zajlott a cég berkein belül, egyesek az appok korlátozott száma miatt nem számítottak sikerre, míg mások azt emelték ki, hogy az iPhone-élmény miniatürizálásával meghódíthatják a felhasználókat. A vitát Tim Cook zárta le, aki támogatta a projektet, az Apple Watch számos részletét, így például annak külsejét is Ive-nak köszönhettük, most azonban az is kiderült, hogy az első évben a tervezett 40 millió helyett csak 10 millió példányt sikerült eladni, ami egyértelmű kudarcnak számított. Eredetileg egyébként egy arany változatot is piacra dobtak, ez azonban senkinek nem kellett, így a 17 ezer dollárt kóstáló példányok (több ezer darab) végül a cég nyakán maradtak.

A főtervező többek között emiatt is szánhatta el magát a távozásra, korábban ugyanis azt kérte a vezetéstől, hogy hagyják jóvá a napi teendőktől való eltávolodását. Bárhogy is legyen, az okosórák területén azóta sikerült javítaniuk, bár itt még mindig nincs szó olyan mindent elsöprő forradalomról, mint amit annak idején az okostelefonok elrajtolása hozott magával.


A kaliforniai konszern érdekes módon bővítené az eszköz funkcióit: az Apple 2016 szeptemberében nyújtotta be az Amerikai Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatalához (USPTO) azt a szabadalmi dokumentumát, amely egy kiegészítő objektív elhelyezését írja le az Apple Watch esetében. Az okosórákban eddig nem volt képszenzor. Ennek egyik oka az volt, hogy egy ilyen készülék házába beépített objektívvel meglehetősen kényelmetlen lenne fényképeket vagy szelfiket is készíteni. Az utóbbi esetben ugyanis a felhasználónak megfelelő szögben kellene tartaniuk a karjukat, míg a videotelefonálást még kényelmetlenebb módon lehetne megvalósítani.

A mostani szabadalmi leírásban az olvasható, hogy az optikai szenzort az Apple Watch óraszíjába integrálná a gyártó. A megoldást ráadásul nagyon okosan alakítanák ki, ugyanis kihúzható lenne az óra mögül, valamint balra, jobbra, lefelé és felfelé is mozgatni lehetne. Eközben azonban az aktuális kép a kijelzőn folyamatosan látható maradna. Az óraszíj kellően rugalmas lenne és egy nyújtható fémrészre épülne. Alternatívaként mechanikus elemeket is alkalmazni lehetne, de a két megoldás akár ötvözhető is lenne. A képszenzor tartalmazna egy-egy elöl és hátul elhelyezett objektívet, így elméletileg 360 fokos felvételek is készíthetők lennének. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor jelenhet meg a módosított óraszíjjal ellátott Apple Watch és mennyibe kerülhet majd.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások