Mesterséges intelligencia funkciókkal bővült a Google Chrome

Mesterséges intelligencia funkciókkal bővült a Google Chrome

2024. január 24. 10:38, Szerda
Mesterséges intelligencia funkciókat kapott a Google Chrome webböngésző legújabb kiadása. A vállalat ma bejelentette, hogy egyszerűbbé válik a lapok intelligens rendszerezése, a téma testreszabása és a webes dolgok - például fórumbejegyzések, online vélemények és egyéb - írása.

A Chrome Tab-csoportok funkciója lehetővé teszi a sok lapot nyitva tartó felhasználók számára, hogy csoportba rendezéssel kezeljék azokat. Ezt eddig kézzel kellett megcsinálni, de az új Tab Organizerrel a Chrome automatikusan csoportokat javasol és hoz létre a már megnyitott lapok alapján. Használatához a jobb gombbal rá kell kattintanunk egy lapra, és ki kell kiválasztjuk a "Organize Similar Tabs" lehetőséget. A Chrome neveket és emojikat is javasol majd az általa létrehozott lapcsoportokhoz, hogy azok könnyebben megtalálhatók legyenek. Ez a funkció akkor nyújt segítséget, amikor a felhasználók online vásárolnak, kutatnak, utazást terveznek, vagy egyéb olyan feladatokat végeznek, amelyek során sok nyitott lapot hagynak nyitva.

Szintén újdonság lesz a Chrome beépített írássegítője, amellyel a felhasználók többek között értékeléseket írhatnak, barátságos válaszokat adhatnak, vagy hivatalos levelet írhatnak, beleértve az online fórumoldalakon megjelenő bejegyzések megírását is. Az eredmény hasonló a Google kísérleti MI keresési élményéhez, az SGE-hez (Search Generative Experience), amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy segítséget kapjanak olyan dolgok megfogalmazásához, mint például különböző hangnemben megfogalmazott e-mailek - egy kattintással lehet váltani a hivatalos és a lazább stílus között, és a hossz is igény szerint meghatározható. A még kísérleti jelleggel rendelkező funkció a Chrome jövő hónapban megjelenő kiadásában lesz elérhető. Használatához jobb gombbal kattintunk kell egy szövegdobozra vagy mezőre a weben, majd kiválasztani a "help me write", azaz segíts írni opciót. A kezdéshez először néhány szót be kell írni, majd a Google mesterséges intelligenciája beugrik segíteni.


Az utolsó kiegészítés az új generatív MI háttérkép-élmény, amely nemrég érkezett meg az Android 14 és Pixel készülékekre. Mostantól a Google ugyanazt a szöveg-kép diffúziós modellt fogja használni, hogy a felhasználók egyéni témákat generálhassanak a Chrome böngészőjükhöz. A funkció lehetővé teszi, hogy ezeket téma, hangulat, vizuális stílus és szín szerint generáljuk, ha a "Customize Chrome" oldalsó panel megnyitása és a "hange theme.", azaz téma módosítása gombra kattintva kiválasztjuk az új "Create with AI" opciót. Korábban a Chrome számos színes, de egyszerű témát kínált a művészek által készített témák mellett, de ez a funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a beépített választékon túlmenően olyan témákat hozzanak létre, amely jobban megfelel a saját aktuális hangulatuknak.


Míg az íróasszisztens funkció csak a Chrome jövő havi kiadásával érkezik, a többi funkció, tehát a lapszervező és az MI témaalkotó a következő napokban elérhető lesz Macen és Windowson egyaránt. A funkciók eléréséhez be kell jelentkezni a Chrome-ba, a hárompontos menüből a "Beállítások" menüpontot választani, majd a "Experimental AI" oldalra navigálni. Mivel a funkciók kísérleti jellegűek, vállalati és oktatási ügyfeleknek nem lesznek elérhetőek. A Google szerint a Chrome a következő évben további MI funkciókkal frissül, többek között az új modelljével, a Geminivel való integráción keresztül.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások