Chaser interjú

Chaser interjú

2002. február 14. 18:26, Csütörtök

Fejlesztő: Cauldron

Megjelenés: 2002. vége
Honlap: http://www.chasergame.com/


Úgy tűnik, nem csak Csehországban teremnek príma játékfejlesztő csapatok, hanem egykori testvérállamukban, Szlovákiában is. Kitűnő bizonyíték erre a Chaser, mely műfaját tekintve FPS, és elég egy pillantást vetni a képekre, hogy belássuk: itt bizony siker-várományos játékkal állunk szemben. A Chaser-t egy Cauldron kódnevű, eleddig (számunkra legalábbis) ismeretlen kis csapat fejleszti, saját motorral (CloakNT), és az ígéretek szerint minden földi jóval, amit csak egy FPS-addikt szeme-füle-keze (vagy bármelyik, játékra használható testrésze) megkívánhat. Az alábbi interjú jóvoltából most ti is képet kaphattok arról, hogy milyen finomság rotyog az üstben a szlovák srácok (boszorkány) konyhájában...

Át is adom a szót David Durcak-nak, a Cauldron fejlesztési igazgatójának:

Klikk ide!     Klikk ide!

Fel tudnád nekünk röviden vázolni a Chaser sztoriját? Ki lesz a főszereplőtök, mi a hősök fő célja, melyik évben játszódik a játék - ezekre lennénk elsősorban kíváncsiak...

DD: A főhős neve Chaser, aki a játék elején egy korházban tér magához, és gyakorlatilag semmire sem emlékszik a múltjából. A játékos fő célja pont az lesz, hogy kiderítse Chaser (vagyis a saját) múltját, és azt, hogy milyen sors rendeltett neki ebben a világban. Ez persze nem lesz túl egyszerű, mert rengetegen próbálnak majd megakadályozni az igazság felderítésében. A játék egyébként a közeljövőben játszódik, ahol alapvetően kétféle környezettel találkozhatunk: lesznek egyszer az ódivatú, lepattant, leginkább a 20.-ik századot idéző külvárosok, és a városközpontok, melyek a csúcstechnológia jegyében épültek fel. Ebben a bizonyos elképzelt jövőben az emberiség már a Marsot is kolonizálta. Hősünk ellenfelei mind a humanoidok közül kerülnek ki (tehát ne számítsatok gonosz földönkívüliekre), és egytől-egyig a tipikus „rosszfiúk” csapatát erősítik majd: katonák, kommandósok, gengszterek, vagy akár maffiózók keserítik meg Chaser amúgy sem túl unalmas életét.

A Chaser valami elképesztően jól néz ki. Mióta dolgoztok a játékon?

DD: Köszönjük szépen, a Cauldron-nál mindenki azon dolgozik, hogy a lehető legjobban nézzen ki a játék. Nagyjából kilenc hónapja folyik rajta a munka.

Klikk ide!     Klikk ide!

Nagyon sok jó dolgot hallottunk a játék lelkét alkotó (saját fejlesztésű) CloakNT motorról. Tudnál nekünk valami konkrétat mondani az engine tudásáról? Milyen új dolgokra számíthatunk?

DD: Amikor nekiálltunk megírni a motort, még teljes, dinamikus per-pixel megvilágításban és árnyékolásban gondolkodtunk, de a manapság használatos hardware sajna csak néhány dinamikus fényforrást tesz lehetővé egy scene-en belül. Mivel mindenképpen gazdag megvilágítást/árnyékolást akartunk megvalósítani, úgy döntöttünk, hogy maradunk a statikus fényeknél. A dinamikus fényeket csak a valóban mozgó fényforrásoknál (pl. a zseblámpáknál) használunk majd. Lényeges újítás viszont, hogy anyagokat (material) alkalmazunk az egyszerű textúrák helyett. Ez azt jelenti, hogy minden anyaghoz jellemzőket rendelhetünk, pl. spectacular intensity, gloss map, reflection map, bump map, és így tovább. Magyarán szólva az üveg tényleg üvegnek néz ki, a fém fémnek, és még egy egyszerű faborítás is megdöbbentően élethű tud így lenni. A Chaser kihasználja az újgenerációs, vertex és pixel shaderrel felszerelt grafikus kártyák minden előnyét, a játékot ezekre fogjuk optimalizálni. Nem beszéltem még a CloakNT rendkívül fejlett részecske-kezelő rendszeréről, melynek segítségével nagyon látványos tűz, robbanás, és füst-effekteket tudunk létrehozni. A motor természetesen egy meglehetősen komplex animációs rendszerrel is rendelkezik, ez teszi lehetővé, hogy a karaktereink mozgása részletes és élethű legyen. Ha megnézitek a mostanság kiadott technológia-videónkat látni fogjátok, hogy miről beszélek.

Klikk ide!     Klikk ide!

Milyen helyeket járhat majd be a játékos a Chaser-ben?

DD: A játék Montack City külvárosában kezdődik (egészen pontosan az ipari negyedben), aztán eljuthatsz majd a jeges Szibériai pusztákra, de akár a Marsra is. Nem akarok túl sok mindent elárulni, szeretnénk, ha az egyes helyszínek meglepetést jelentenének.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások