Mafia: The City Of Lost Heaven

Mafia: The City Of Lost Heaven

2002. szeptember 24. 00:33, Kedd
Az első küldetés teljesítése után feladatunk egyszerű taxizás, itt kicsit több időnk van megismerni a várost, és az egész játék működését. A GTA sorozat tapasztalatai alapján felbuzdulva rögtön megpróbáltam kirángatni egy szerencsétlen sofőrt a kocsijából, és ekkor ébredtem rá, hogy ez nem olyan egyszerű, ugyanis ismerni kell hozzá az adott autótípus zárjának a nyitját. Csalódottan visszaülve a taxiba fuvarozni kezdtem az utasokat, és itt ért a másik meglepetés, hogy a rendőrök igen komolyan veszik a gyorshajtást, és a piros lámpán való áthajtást is. A rendőrök figyelésére is alkalmas többek között a bal felső sarokban található radar (hogy kerül ilyen a harmincas évekbe?), bár ha kilencvennel száguldozunk a városban, akkor a rendőrök hamarabb bemérnek, mielőtt észrevesszük őket, és le tudnánk lassítani. A gyorshajtás elkerülésére szerencsére került a játékba egy automatikus sebességkorlátozó funkció, ami mindig az aktuális sebességkorlátot alkalmazza maximális sebességként autónkban.

Klikk ide!    Klikk ide!

Ha már ennyit kell vezetni ebben a játékban, ejtsünk néhány szót az autókról is. Összesen hatvan különböző autót vezethetünk, amelyek mindegyike a '30-as években használt típusuk korhű mása. Ez néhány óráig hangulatos, de egy idő múlva unalmassá válik, hogy eléggé instabilak és ráadásul lassúak is ezek a kocsik. Kidolgozásuk egyébként nagyon részletes, itt többek között a törési modellre gondolok, ami lehetővé teszi, hogy egyenként betörjük a kocsik ablakát, vagy tetszés szerint sorba kilőjük a gumikat is.

Klikk ide!    Klikk ide!

Az autók után most jöjjön a gyalogos akció. Az ellenségek irtására 12 fegyver áll rendelkezésre, az arzenálban megtalálunk a basaball ütőtől kezdve a shotgunig mindenféle nyalánkságot. A Mafia-ban jóval több a gyalogos akció, mint a GTA3-ban, de azért a küldetések többségét itt is autóval kell teljesíteni. A több mint 20 küldetés egyébként jó ideig szórakozást nyújt számunkra, ugyanis mindegyikük több alküldetéséből áll. És itt jön a játék egyik kritikus pontja, méghozzá az, hogy mennyire tudja fenntartani a játékos érdeklődését. A sztori izgalmas, és nagyon fordulatos, erre semmi panasz nem lehet, az egyetlen rosszul megoldott résznek azt tartottam, hogy sok küldetés után a város egyik végéből át kell döcögni az ilyenkor kifejezetten lassúnak tűnő autóval a bázisunkra, és ez egy idő múlva roppant idegesítő tud lenni az akcióra kiéhezett játékos számára. :)

Klikk ide!    Klikk ide!

A küldetések egyébként változatosak, van itt bérgyilkosságtól kezdve bankrabláson át autólopásig minden, mi szem-szájnak ingere. A normál játékmód mellett lehetőségünk van a Free Ride nevezetű játékmódban is játszani, ami azt jelenti, hogy tetszés szerint taxizhatunk bármeddig a városban, vagy bűnözőket foghatunk, és hasonló jótéteményekkel gazdagíthatjuk a közösséget. Ha végigjátszottuk a játékot, akkor elérhetővé válik a Free Ride Extreme mód is, amiben olyan őrült küldetéseket kell teljesítenünk, mint például az alsógatyában, 50 km/h sebességgel rohanó fickó elfogása. És most nézzük a részletes értékeléseket:

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások