Age of Mythology

Age of Mythology

2002. november 10. 23:59, Vasárnap


Kiadó: Microsoft
Fejlesztő: Ensemble Studios

Rendszerkövetelmények:
Minimum: PII 450 MHz, 128 MB RAM, 16 MB-os videókártya
Ajánlott: 1GHz-es processzor, 256 MB RAM, 64 MB-os videókártya
Hasonló játékok: Age of Empires, Age of Empires II: The Age of Kings
Kategória: real-time stratégia

Az Ensemble Studios neve valószínűleg ismerős a legtöbb stratégia rajongónak, ugyanis ennek a játékfejlesztő csapatnak köszönhetjük a méltán népszerű Age of Empires sorozatot. Az első rész még számos idegesítő hibát tartalmazott, de alaposan átgondolt, nagyszerű játékélményt nyújtó darab volt. Hibáinak többsége javításra került a második részben, amely számos újítást is tartalmazott. Az Ensemble ezzel a játékkal mérföldkőhöz érkezett, ugyanis az Age of Mythology már teljesen 3D grafikát tartalmaz, és a korábban kötelezőnek számító történelmi hűség is módosult, ugyanis a legújabb részben már nem csak a valóban létezett egységtípusokkal harcolhatunk, hanem mitológiai lények segítségét is igénybe vehetjük céljaink elérése érdekében.

Klikk ide! Klikk ide!

A játékot egy 1300 MHz-es Celeron processzorral, illetve GeForce2 MX400 videókártyával szerelt gépen játszottam, ami nagy meglepetésemre épp megfelelt arra, hogy akadás nélkül játsszak 1024x768 felbontásban maximális részletesség mellett, pedig ez a manapság megjelenő játékoknál egy ilyen konfiguráció mellett nem egy mindennapi dolog. Most valószínűleg a legtöbben arra gondolnak, hogy ez valószínűleg azért lehet, mert a játék grafikája így biztos nem a legszebb, de mindenkit megnyugtatok, hogy látvány terén nem lehet panaszunk. A meglehetősen részletes egységek és a különböző objektumok teljes 3D-ben pompáznak, és még a játékteret is úgy forgathatjuk, ahogy nekünk tetszik.

Klikk ide! Klikk ide!

A program telepítése után, 1 GB-tal kevesebb szabad hellyel a winchesteremen, nekiláttam a real-time stratégiák legújabb darabjának megismeréséhez. Elsőként végigjátszottam a tanítóküldetéseket, hátha megtudok valami hasznos dolgot belőlük, de nem sok értelme volt, mert aki már játszott néhány RTS-el az nem sok újat fog tapasztalni itt.

A program felajánlja a szokásos single illetve multiplayer módokat, de előbb mindenképp érdemes az egyjátékos küldetéseket végigjátszani, mert így mielőtt interneten is megmérettetnénk magunkat alaposan megismerhetjük a különböző egységek előnyeit illetve hátrányait.

Klikk ide! Klikk ide!

Az egyjátékos kampányok során három teljesen különböző nép katonáit vezethetjük csatába, név szerint a görög, az egyiptomi, illetve a norvég seregeknek lehetünk a vezére. A korábbi részekben ennél sokkal több nép szerepelt, de a fejlesztőknek sikerült megoldaniuk, hogy ez a három nép igazán változatos legyen, így gyakorlatilag nincs is szükség továbbiakra. Az első és második részben a különböző népeknek nagyon sok ugyanolyan, nevében is azonos egysége volt, melyek csak a népi bónuszok miatt különböztek valamelyest tulajdonságaikban, így a valóban különböző egységek száma már nem is volt olyan sok, mint ahogy először gondoltuk.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások