A HP továbbra is őrzi első helyét a UNIX-, Windows- és Linux-szerverek piacán

A HP továbbra is őrzi első helyét a UNIX-, Windows- és Linux-szerverek piacán

2003. március 17. 17:56, Hétfő
Az IDC ma közzétett adatai szerint az összesített eladásokat tekintve a 2002-es naptári évben a HP volt a világ első számú szerverszállítója. A piackutató cég arról is beszámolt, hogy a szabványos Intel architektúrájú szerverek (SIAS), valamint a blade- és az Itanium-rendszerek szegmensében a HP rendelkezett domináns árbevétel-részesedéssel, a UNIX-szegmensben pedig megosztott első helyen állt a vizsgált időszakban. Az IDC adatai alapján a HP-nek 2002 negyedik negyedévében is sikerült megőriznie első helyét az SIAS- és a Linux-szegmensben, illetve előlépnie az első helyre a UNIX-szerverek mezőnyében.

"Amint azt a UNIX-, Windows- és Linux-szerverek szegmensében tartósan megőrzött első helyünk is bizonyítja, az ágazatban egyedülállóan széles körű szerverkínálatunkkal valódi választási lehetőséghez és rugalmassághoz juttatjuk az ügyfeleket" - jelentette ki Peter Blackmore, a HP Enterprise Systems Group elnökhelyettese. "Nagyvállalati ügyfeleink az új termékkategóriákban (pl. blade- és Itanium-szerverek) is szívesen választják a HP termékeit, amelyek innovatív menedzselési és kapacitás-hasznosítási jellemzőikkel hozzásegítik őket az üzleti változásokhoz gyorsan igazodó, adaptív IT-infrastruktúra kiépítéséhez."

A 2002 IV. negyedévében forgalmazott szerverek 30,2 százaléka a HP márkajelét viselte. Az IDC tárgyidőszakra vonatkozó szerverpiaci jelentése az alábbi fontos piaci szegmensekben sorolta a HP-t az első helyre:

  • 31,1 százalékos árbevétel szerinti részesedésével a HP 2002 negyedik naptári negyedévében is megőrizte vezető pozícióját a Windows-, a Linux- és a UNIX-szerverek szegmensében.

  • Az ipari szabványos HP ProLiant szerverek által nyújtott egyedülálló ár-teljesítmény aránynak köszönhetően ismét a HP végzett az élen a SIAS-szegmensben. Észak-Amerikában a vállalat 33,0 illetve 32,4 százalékos részesedést tudhatott magáénak árbevétel és értékesítési darabszám szerint ezen a területen a vizsgált időszakban.

  • A HP a felső és középkategóriás, valamint az összesített UNIX-szegmensben is az első helyen végzett árbevétel szempontjából: A felső kategóriás UNIX-rendszerek eladásából származó árbevétel 18 százalékkal emelkedett 2002 harmadik és negyedik negyedéve között - mégpedig a 60 százalékos visszaesést elszenvedő IBM rovására. A növekedés a HP Superdome rendszerek IT-konszolidáció, adattárházas működés, és nagy teljesítményű műszaki számítástechnika terén aratott sikereivel magyarázható;

  • A 2002 utolsó naptári negyedében, illetve az év egészében elért eredmények alapján a HP immár a hatodik soron következő évben őrzi globális első helyét a középkategóriás UNIX-szerverek szegmensében. A vállalat több szervert szállított ebben a kategóriában 2002 utolsó három hónapja során, mint az IBM és a Sun Microsystems együttvéve.
  • A HP által eladott Itanium 2 rendszerek száma 364 százalékos növekedést mutatott a harmadik negyedévhez képest, ami a műszaki és az üzleti ügyfelek körében egyaránt erősödő elfogadottságot tükröz.
  • A HP műszaki innovációinak és komplett blade-alapú megoldásainak köszönhetően továbbra is a ProLiant BL rendszerek diktálták a bővülés ütemét a blade-szerverek szegmensében. A vállalat e téren birtokolt 2002. évi 41 százalékos darabszám szerinti részesedése meghaladja a három legközelebbi versenytárs összevont eredményét.
  • A HP linuxos megoldásainak gazdag választékát jól mutatja, hogy - 30,8 százalékos árbevétel, illetve 29,5 százalékos darabszám szerinti részesedésével - a cég 2002 negyedik naptári negyedévében első helyen állt a Linux-szerverek globális piacán. Pozícióját az árbevétel szerinti részesedéséből immár három egymás utáni negyedévben folyamatosan vesztő Dell rovására sikerült erősítenie.

    Kapcsolódó linkek

  • Listázás a fórumban 
    Adatvédelmi beállítások