A Microsoft megegyezésre törekszik a japán versenyhivatallal

A Microsoft megegyezésre törekszik a japán versenyhivatallal

2004. augusztus 12. 02:28, Csütörtök
A redmondi szoftveróriás azért kényszerülhet erre a lépésre, mert egyre jobban romlik az amúgy sem makulátlan imidzse a szigetországban. A helyi gazdasági versenyhivatal szerint törvénytelen a telepítéskor megjelenő licenszszerződés egyik pontja.

Mint ismeretes, a Microsoftot nem csak az Európai Unió de több ország is támadta a piaci magatartása miatt. Ezek között az államok között volt Japán is, ahol a helyi gazdasági versenyhivatal, az FTC nevű szervezet kezdeményezett még hónapokkal ezelőtt vizsgálatot az amerikai vállalat ellen. Ez a vizsgálat azonban Michael Rawding, a Microsoft japán részlegének igazgatója szerint csak ártott a cégnek és a társaság imidzsének a távol-keleti országban. Mindez azonban nem azt jelenti, hogy a konszern feltett kézzel néz szembe bármilyen ítélettel is.

Így természetesen meg fogják támadni azt a múlt hónapban született döntést is, hogy ki kell törölniük egy pontot a licencszerződéseikből, ami szerint a Microsoft szabadalmi vagy szerzői jogi jogsértések miatt nem perelhető be és nem támadható. Az FTC július 13-án egy levélben figyelmeztette a Microsoftot és közölte, hogy haladéktalanul távolítsa el a vitatott passzust a licencszerződésekből, a japán hivatal szerint ugyanis ez lehetővé teszi, hogy az amerikai cég büntetlenül követhessen el szerzői és szabadalmi jogsértéseket. Az ügy a bíróságokon akár két éven át is elhúzódhat, míg a japán versenyhivatal szerint akár még több időbe is telhet, mire pont kell az ügy végére.

A Microsoft azzal védekezik, hogy már az év elején törölte a vitatott részeket az új licencszerződésekből, ám a japánok azt szeretnék, ha ugyanezt megtennék a régi licencszerződések esetében is. A Microsoft azonban - ha számára kedvezőtlen ítélet születik - még mindig fellebbezhet majd. Ám, mint Michael Rawding elmondta: a cég mindenképpen megegyezésre törekszik, mint ahogy tette azt a korábbi esetekben is. A szakember ugyanakkor kiemelte, hogy nem értik, ami Európában és az Egyesült Államokban elfogadottnak és törvényesnek számít, az japánban miért nem számít annak.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások