A jövő az áramkörök közötti kommunikációé

A jövő az áramkörök közötti kommunikációé

2004. szeptember 27. 16:50, Hétfő
A Sun Microsystems bejelentette, hogy a cég egyik munkatársát, Dr. Robert Drost vezető kutatót beválasztották a világ 100 legjobb fejlesztője közé.

A Technology Review magazin szerkesztői és a rangos zsűritagok által összeállított TR100 lista azokat a 35 év alatti kutatókat tartalmazza, akik munkássága jelentős hatást gyakorol a világra. Dr. Drost az elismerést a nyomtatott áramköri lapkák közötti ún. "proximity" kommunikációs, vagyis valós, molekuláris fizikai kapcsolat nélküli adatátvitel technológia kidolgozására irányuló kutatásaiért kapta.

A kutatási eredmények a számítógépek teljesítményének teljes megváltoztatását ígérik - akár adatok terabájtjainak átvitelét másodpercenként, ami mintegy százszorosa a mai technológia szerint lehetséges értéknek. Ezzel az újítással lehetővé válna következő generációs szuperszámítógépek megépítése olyan nagy adatfeldolgozási igényű alkalmazások teljesítményének jelentős javítására, mint a távoli galaxisok feltérképezése, a fehérjék térbeli szerkezetének szimulációja, az orvosi kezelések eredményének - például egy kemoterápiás kezelésnek - a megjóslása, vagy az emberi gének feltárása.

A "proximity" kommunikáció folyamán egy lapkapár egymással szemben helyezkedik el, mikronokra egymástól, de nem érintkezve. Ezáltal az egyik lapkán található adó áramkörök és a másikon lévő fogadó áramkörök között az adatcsere lapkán belüli sebességgel történhet, anélkül, hogy a lapkán kívüli vezetékekre, forrasztásokra vagy egyéb jelenlegi, a folyamatokat lelassító műszaki megoldásokra volna szükség.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások