Kémszoftverek eltávolítására kötelezték a Spamkirályt

Kémszoftverek eltávolítására kötelezték a Spamkirályt

2004. október 25. 13:47, Hétfő
Egy szövetségi bíró ítéletében kémszoftverek semlegesítésére kötelezte azt a férfit, akit több éves, rendkívül káros tevékenysége miatt nemes egyszerűséggel Spamkirály néven emlegetnek a szakértők.

Joseph DiClerico bíró itéletét Stanford Wallace, illetve a vezetése alatt álló cégek SmartBot.net Inc., illetve Seismic Entertainment Productions Inc.) ügyében hozta meg. Wallace ügye az első, amely a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Commission, FTC) által indított kémszoftver-ellenes kampány részeként került a bíróság elé. Az ítélet révén Wallace köteles eltávolítani a saját maga által készített kémszoftvereket, amelyek kihasználják az operációs rendszerek, illetve a böngészők biztonsági réseit, figyelemmel kísérik a felhasználók internetes tevékenységét, és nem kívánt reklámokkal bombázzák a gyanútlan felhasználók számítógépeit.

A Spam Királyt korábban azzal vádolták, hogy kémszoftverek előállítása és terjesztése mellett Spy Wiper illetve Spy Deleter néven olyan kémszoftver-ellenes alkalmazásokat árult, amelyek teljesen hatástalannak bizonyultak, és nem távolították el a kártékony programokat. "Az ítélet minden bizonnyal nagy megkönnyebbülést jelent a felhasználók számára" - fejezte ki véleményét Laura Sullivan, a Kereskedelmi Bizottság jogi képviselője, bár azt nem árulta el, hogy a Wallace által terjesztett kémszoftverek milyen veszélyeket hordoznak magukban.

Wallace védőügyvédje ugyanakkor kijelentette, hogy nem ért egyet a bíróság döntésével, mivel védence mindvégig tiszteletben tartotta a törvény előírásait. "A világhálón sokféle módon reklámozhatjuk tevékenységünket, és a Kereskedelmi Bizottság ezen eljárások egy részét törvényellenesnek tekinti. Továbbra sem világos ugyanakkor, hogy pontosan mely eljárások szabályosak, és melyek azok, amelyek törvénybe ütköznek" - jelentette ki Ralph Jacobs, Wallace védője.

Wallace a kilencvenes években a Cyber Promotions nevű vállalat élén állt, és egyes időszakokban napi 30 millió kéretlen elektronikus üzenetet küldött szét a világhálón, amivel kiérdemelte a Spamkirály becenevet. Évekkel később azonban elhagyta a vállalatot, miután az America Online és a CompuServe közös pert indított ellene.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások