Festménymásolatok igény szerinti nyomtatása

Festménymásolatok igény szerinti nyomtatása

2005. április 26. 22:31, Kedd
A HP igény szerinti nyomtatási (print-on-demand) megoldást dolgozott ki a bécsi Művészettörténeti Múzeum számára.

A HP és a Művészettörténeti Múzeum együttműködése 2004-ben, a Giorgione kiállítással indult. Ez a tárlat a halhatatlan Giorgione-festmények mellett különleges röntgenképekkel mutatja be az alkotások eredetét és elkészítésük folyamatát. A röntgenfotókon jól láthatók a festményeken utólag végrehajtott változtatások, felülfestések. A HP vállalta a röntgenképek elkészítését, és a múzeum annyira meggyőzőnek találta a végeredményt, hogy a felkérte a vállalatot "My Collection" projektje lebonyolítására.

Christine Donner, a HP Austria Képalkotási és Nyomtatási Divíziójának vezetője szerint: "A múzeum minden látogatójának biztosítjuk a lehetőséget, hogy hazavihesse magával kedvenc képét". Erről gondoskodik a gyártó közleménye szerint képzőművészeti nyomatminőséget nyújtó "My Collection" rendszer. A múzeum bejáratánál kérhető audioguide segítségével a látogatók már szemlélődés közben kiválaszthatják a nekik tetsző képeket, hogy aztán távozás előtt katalógus formájában ("My Catalogue") vagy akár poszterként kinyomtassák őket a HP Colour LaserJet 9500 és HP Designjet 5500 UV nyomtatókkal.

A Művészettörténeti Múzeummal folytatott együttműködés csupán egy a HP Ausztriában és nemzetközi szinten végrehajtott számos művészeti projektje közül. Az ausztriai példák közül említést érdemel a Bécsi Múzeum John F. Kennedy kiállításán végzett munka, vagy a hamarosan megnyíló Zeltwegi Repülési Múzeum, ahol Designjet-ekkel készítették a dekorációs anyagokat és a dokumentációt.

A HP európai szinten is számos művészeti kezdeményezésben és partnerkapcsolatban vesz részt. Az egyik projekt keretében a londoni National Gallery-ben telepített igény szerint működő nyomtatási (print-on-demand) rendszert. Emellett aktívan dolgozik a Londonban és Párizsban már nagy sikerrel alkalmazott HYPE kiállítási koncepció megvalósításán. Ennek lényege, hogy a múzeum a képzőművész hallgatóktól kezdve a hivatásos fotósokig, a teljes művészvilágot bevonja a kiállítás megtervezésébe. A felhívás nyomán megszülető digitális alkotásokat a művészek beküldik a múzeumba, ahol aztán a HP technológiája segítségével kinyomtatják őket. Ezzel a módszerrel a lehető legváltozatosabb alkotásokkal lehet kitölteni a galériában egyébként üresen álló tereket.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások