VoIP-hálózatra vált a Raiffeisenbank

VoIP-hálózatra vált a Raiffeisenbank

2005. október 18. 22:24, Kedd
A Raiffeisenbank tiroli bankfiókjaiban a pénzintézet Logis IT nevű partnercége VoIP-hálózatra cseréli le a bank hagyományos vezetékes telefonhálózatát. A szakemberek elsősorban a költségek csökkenését remélik az új távközlési rendszertől.

Amint az a Raiffeisenbank illetékesei által Bécsben tartott sajtótájékoztatón kiderült, a program keretében összesen 278 tiroli bankfiók 4500 hagyományos készüléket felölelő telefonhálózatát váltják fel az internetes telefonhálózattal. Az átállást a tervek szerint 2009-re fejezik be. A szükséges VoIP hardver- és szoftvereszközöket a pénzintézet logisztikai partnercégének az IBM biztosítja.

A hálózat alapját a Cisco VoIP-rendszere, a Cisco Call Manager nevű központi terminál jelenti, amelyet a Logis IT-nél helyeztek el és amelyhez bármelyik, a VoIP-ra átálló intézmény új rendszerét csatlakoztatni lehet. A külső telefonhálózathoz a VoIP-készülékek az úgynevezett Voice Router segítségével tudnak kapcsolódni. "A Voice Router emellett afféle tartalék központi rendszerként is szolgál" - mondta Florian Lang, a Logis IT munkatársa.

A szakember kiemelte, hogy a VoIP lehetővé teszi, hogy a banknak egyszerre álljon rendelkezésére egy, a külső és a belső hálózatban is jól használható rendszere. Ezáltal egyszerűbb a telefonhálózat üzemeltetése és csökkenek a távközlési költségek is, ezenkívül egyszerűbben rögzíthetővé válnak a beszélgetések, ami által nő a biztonság is. Egyébként a bank új fiókjait már eleve IP-telefonokkal szerelik fel hazánkban is.

A német internetes cégeket tömörítő ecónálmár nem lepődnek meg a VoIP térhódításán. A szervezet legújabb tanulmányában - amely az Internet Agenda 2015 címet viseli - a német szakemberek egyenesen azt állítják, tíz esztendőn belül a VoIP mind a hagyományos vezetékes, mind a mobiltelefon-rendszereket fel fogja váltani. Az eco által megkérdezett szakemberek egyharmada véli úgy, hogy az internetes telefon teljesen ki fogja szorítani a távközlési piacról a vezetékes telefont és 25 százalékuk szerint ugyanez a sors vár a mobiltelefon-rendszerekre is.

A magyar piacon gyakorlatilag bárki kínálhat internetalapú hangszolgáltatást, csupán bejelentési kötelezettség van a Nemzeti Hírközlési Hatóság felé. Tóth Ottó, a NextiraOne Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója szerint három év múlva a világ céges telefonrendszereinek 44 százaléka internetalapú (IP-VoIP) lesz, és részesedése 2009-re a világ teljes telefonpiacának 12 százalékát is elérheti. Az IP-alapú technológia elterjedését segíti az is, hogy hosszú távon egyszerűen nem lesz más technológiai lehetőség, mivel a hagyományos rendszerek szép lassan kihalnak.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások