Megjelent a SaveAs adatvédelmi szoftvere

Megjelent a SaveAs adatvédelmi szoftvere

2005. december 7. 09:54, Szerda
A mai napon kerül forgalomba SaveAs Rt. szoftvere, az EagleEyeOS. A szoftver hét verziója egyszerre jelenik meg a világon mindenütt.

A vállalat közleménye szerint lezárult az EagleEyeOS béta tesztje, a fejlesztők az észlelt hibákat kijavították, így mától kapható a magyar adatvédelmi szoftver. A program kombinálja a teljes fájl életút követést a gépek perifériákkal való kapcsolatának szabályozásával, így védelmet nyújt a hanyag, vagy rosszindulatú belső felhasználókkal, munkatársakkal szemben. A program a mobil eszközöket (Floppy, CD, DVD, InfraRed, COM, LPT, USB, Bluetooth, Wireless, stb.) nem egyszerűen tiltja, hanem lehetővé teszi, hogy az adatok használatára hozzáférési politikát alakítsunk ki. Az eszközök működését három módban szabályozza: normál, blokkolt, csak olvasható (read-only). A program képes speciális, izolált dokumentumtereket kialakítani, és azokat akár az informatikusoktól is elzárni. Ezen a területen belül az elektronikus munkák az eddig megszokottak szerint zajlanak, de a folyamatok kontrolláltak, a cég szerint az információszivárgás megakadályozható.

A legegyszerűbb EagleEyeOS ONE-t egyes gépek védelmére fejlesztették ki, és mától 10 nyelven - a magyar mellett angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz, japán, kínai és cseh változatban is - ingyenesen tölthető le.

"Az EagleEyeOS olyan problémára kínál megoldást, amely a világ valamennyi cégénél foglalkoztatja az informatikusokat, ezért bízunk a szoftver nemzetközi sikerében" - nyilatkozta Meksz Dezső a SaveAs Rt. vezérigazgatója. Szerinte ma már minden 40 évnél fiatalabb számítógéppel dolgozó munkatárs hord magával olyan elektronikus eszközt, amely alkalmas a vállalati információk eltulajdonítására, a printerek ellenőrzése pedig szinte lehetetlen. Az okostelefonok, MP3 lejátszók, vagy PenDrive-ok mindegyikén kivihetők céges információk, így a cégvezetés szem elől téveszti az adatokat. Sokan dolgoznak laptopon úgy, hogy a készüléket munkahelyükön dokkolják, majd hazaviszik. Mindez már most sok milliárd dolláros kockázatot jelent a cégek számára, de a veszély egyre nő. Ezt jól mutatja, hogy az FBI számítógépes károkat kutató felmérése szerint a belső munkatársak okozta adatlopások, kiszivárogtatások kárértéke 2004-hez képest 2005-ben megháromszorozódott.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások