HP: uniós méretű fejlesztés a Vidékfejlesztési Hivatalnál

HP: uniós méretű fejlesztés a Vidékfejlesztési Hivatalnál

2005. december 23. 08:43, Péntek
A HP Magyarország vezetésével rekord gyorsasággal lezárult első, uniós méretű fejlesztés jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal megkapta a végleges akreditációt.

A projekt 2004-ben indult, 2005-ben sor került a rendszer főkönyvi, térinformatikai funkciókkal való bővítésére illetve további jogcímek kezelésének informatikai megvalósítására. Az Integrált Igazgatási és Ellenőrzési Rendszer (IIER) közel negyedmillió magyar gazdálkodó számára folyósítja járandóságaikat. A rendszer lényege, hogy az uniós szabályozásnak megfelelően alapeszköze legyen a gazdálkodók által benyújtott pályázatok befogadásának, ellenőrzésének és kifizetésének, valamint összekötő kapocsként működjön a földhasználók, a statisztikai nyilvántartások, az Államkincstár és az Európai Unió között.

A feladat nagymértékű komplexitása, a magas nemzetközi elvárások és a rövid határidő miatt a cég szakemberei ír, holland, cseh és magyar szakértők és vállalkozások bevonásával, és komoly nemzetközi konzorcium támogatásával végezték a fejlesztést. A rendszer mintegy 240 ezer magyar gazdálkodó munkáját kíséri figyelemmel, dolgozza fel adataikat és biztosítja pénzügyi támogatásukat. Az IIER átfogja a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal teljes, közösségi forrásokból származó, agrártámogatásokkal kapcsolatos tevékenységét és kapcsolódik az FVM más intézményeiben futó egyéb informatikai alkalmazásokhoz.

A rendszer létrejötte különösen nagy jelentőségű, hiszen az Európai Bizottság még 2003 végén is kritikát fogalmazott meg Magyarországgal szemben az IIER bevezetésének elmaradása miatt, ami a magyar gazdák uniós pénzügyi támogatásának előfeltétele volt. Mint Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter kifejtette, az erőfeszítések hatására Magyarországnak a 2004-es kifizetéseket 2005 áprilisában, éppen az uniós határidőn belül sikerült teljesítenie, míg a 2005-ös területalapú támogatások kifizetésének tekintetében a decemberi folyósítással hazánk az első három uniós tagország között van.

"Jól jelzi a rendszer kialakításának összetettségét, hogy a HP és partnerei mintegy 100 emberévnyi szakértői munkát fektettek a sikeres megvalósításba. Meggyőződésem, hogy a később csatlakozó országok számára a magyar rendszer kiváló referencia lesz" - nyilatkozta Szalay Imre, a HP Magyarország szolgáltatás üzletágának vezetője.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások