Gigabyte: itt az első DTX-alaplap

Gigabyte: itt az első DTX-alaplap

2007. május 16. 10:47, Szerda
A gyártó elsőként készült el a mini DTX szabvány alapján tervezett alaplappal, amely az AMD Live! platformjának igényeit hivatott kielégíteni. Az Intel eközben újabb árcsökkentéssel készül, hogy ellensúlyozza vetélytársa újdonságait.

A Churchill névre keresztelt Gigabyte alaplap legfontosabb jellemzője, hogy a DTX-szabvány előírásai szerint készült, valamint hogy a Live! platform megfelelő kiszolgálását célozza. Ennek érdekében támogatja a Socket AM2 foglalatot, az ikermagos és egymagos Athlon 64 és Sempron processzorokat, a SiS lapkakészlet révén pedig integrált grafikus vezérlővel bír, amely viszont csak DirectX 7 támogatást nyújt, vagyis kifejezetten az "otthoni szerverek" elsődleges feladatainak ellátására hegyezték ki, amelyek közé nem tartozik a játékok futtatása.

Amint arról korábban beszámoltunk, az AMD a Live! platformmal szeretné némileg ellensúlyozni az Intel ViiV termékeket, ezzel egy időben pedig kiszélesíteni a Media Center PC-k lehetőségeit. Ennek érdekében bizonyos követelményeket támasztanak az otthoni szerverekkel szemben, amelyeket televíziózásra, a tartalmak rögzítésére és tömörítésére, valamint otthoni hálózatok kialakítására hegyeznek ki. Ennek érdekében helyet kap ezekben a rendszerekben az 5.1-es hangzás, a gigabites hálózati elérés, és az integrált grafikus chip, amely a SiS Mirage 1-es fejlesztése. A Gigabyte alaplapja ezek közül is elsőként felel meg a DTX-szabványnak, megjelenése júliusban várható, az ár egyelőre nem ismert.

A legújabb hírek szerint az Intel ismét komolyabb árcsökkentésre készül, hogy ellensúlyozza az AMD friss bejelentéseit. Július 22-én ennek részeként a négymagos asztali és szerverchipek ára esik majd, a Q6600 például 530-ról 266 dollárra, ennek régi árát pedig a QX6700 foglalja majd el. A kategória leglassabb példánya, az E4400 133 helyett már csak 113 dollárt kóstál majd. Ezzel egy időben a Xeon DP processzorok ára is csökken, a zászlóshajó szerepét betöltő X5355 például 1172-ről 744 dollárra.

Az Intel tehát nem hagyja magát és még az AMD újdonságainak megjelenése előtt vonzóbbá varázsolná saját fejlesztéseit - ez eddig bejött, ősszel kiderül, hogy a kisebbik processzorgyártó mit tud ezzel szembeállítani.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások