A Pentagon Kína katonai IT-fejlesztéseitől tart

A Pentagon Kína katonai IT-fejlesztéseitől tart

2007. május 30. 12:16, Szerda
Az amerikai védelmi minisztérium éves jelentésében arra figyelmeztet, hogy Kína a hagyományos és nukleáris haderő fejlesztése mellett komoly összegekkel támogatja a kiberhadviselést kiterjesztő egységeket.

A teljes, összesen 42 oldalt számláló jelentésben a fő figyelem a kínai interkontinentális és egyéb rakétákra, azok kilövőállomásaira, valamint a számítógépes hálózatok elleni támadásra specializálódó különböző csoportokra és egységekre irányul. Kiemelik, hogy miközben a kommunista vezetés mindent elkövet a nukleáris haderő további fejlesztése, kibővítése és modernizálása érdekében, legalább ilyen jelentős figyelmet fordítanak a kibertámadások kidolgozására és összehangolására, amelyek az ellenség számítógépes hálózatainak megbénítását célozzák.

Ezen a területen a legfőbb cél természetesen a totális számítógépes fölény elérése, vagyis miközben megbénítják az ellenséges hatalom hálózatait, saját rendszerüket igyekeznek megvédeni a hasonló behatolási kísérletekkel szemben. Erre mi más lenne a megfelelő módszer, mint a hatékony, gyorsan terjedő és a védelmet kijátszó vírusok kifejlesztése, amelyek a gyenge, sebezhető pontokat megtalálva semlegesíthetik a másik fél polgári és katonai hálózatait. A modern hadviselésben ez katasztrofális eredményekkel járna, hiszen megbénítanák a kommunikációt, a vezetést, teljes káoszt idézve elő az ellenfélnél, amely ezt követően nagy valószínűséggel kénytelen lenne feladni a harcot.

Az ilyen és hasonló jellegű akciók keretében sor kerülhet a műholdak megbénítására, illetve megsemmisítésére. Éppen ettől tart a Pentagon is, amely a jelentésben jelzi, hogy az Ukrajnából a kilencvenes évek végén beszerzett technológia az UHF-sávú szatellitek semlegesítésére alkalmas, ám emellett dolgoznak a közvetlen, precíz csapások megszervezésén, amelyeket például lézertechnológia segítségével valósítanának meg. Az amerikaiak szerint mindez veszélyt jelent az űrutazásokra, különösen az emberi missziókra, és emiatt minden olyan ország gyorsan érintetté válhat, amely maga is kacérkodik az űrutazás gondolatával.

Kína időközben élesen tiltakozott a tengerentúli jelentésben foglaltak ellen, mondván, hogy mindez beavatkozás az ország belügyeibe.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások