Kiszállna a chipfejlesztésből a Sony

Kiszállna a chipfejlesztésből a Sony

2007. november 9. 03:25, Péntek
Gyártósorai, erre specializálódó részlegének eladása után a Sony nem látja értelmét a Toshibával és az IBM fejlesztőivel folytatott közös munkának. Ígéretük szerint a Cell projektbe még besegítenek, ám a jövőben másra koncentrálnak.

A cég terveiről annak szóvivője számolt be, kiemelve, hogy a közelmúltban sikeresen értékesítették gyártási részlegüket. A vállalatóriás ugyanis ki szeretne szállni a gyártó folyamatokból és a kutatás - fejlesztési feladatokra össz­pontosí­ta­na, ám itt is alaposan leszűkített, letisztult szegmensben. A jelek szerint ebbe már nem férnek be a 32 nanométeres chipek, amelyekről lemondanak, helyettük speciális szenzorokat részesítenének előnyben.

A Sony tehát a közeljövőben kiszállna az elsősorban a Toshibával közösen végzett projektekből. Ígéretük szerint ezen a téren egyetlen kivétel lesz, a szintén 32 nanométeres Cell Broadband Engine fejlesztését ugyanis nem hagyják el, ezt még utolsó erőfeszítésként befejeznék. Erre nyilván meg is van minden okuk, hiszen a múltban igen nagy összegeket öltek a processzor kifejlesztésébe, ezt nem szívesen hajítanák a kukába, még akkor sem, ha a meglévő példányok jól beváltak, nem volt tehát hiábavaló az eddigi munka. Az már más kérdés, hogy a Sony igazából nem váltotta be a korábbi reményeket, egyelőre nem tudott nagyot szakítani sem a konzolok, sem a speciális processzorokat igénylő szegmensek terén.

"Az értékesítési tervek végrehajtásával nem lenne sok értelme folytatni a chipgyártással kapcsolatos kutatásokat" - magyarázta a szóvivő. Ezzel gyakorlatilag megerősítette a tavasszal felbukkant pletykát, amelyben már felmerült az a lehetőség, hogy a Sony kiszállna a nagy hármasból. A hangsúlyt ezt követően a digitális kamerákba és a handycam készülékekbe szánt speciális szenzorokra helyeznék, amelyeket ők maguk gyártanának. A jelek szerint ebben nagyobb lehetőségeket látnak, mint a processzorokban.

Jelenleg az egyeztető tárgyalások zajlanak az IBM és a Toshiba vezetésével - meglátjuk mi sül ki a dologból és pontosan hogyan alakul a Cell és az egyéb projektek sorsa.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások