Empire Earth III

Empire Earth III

2007. december 21. 21:31, Péntek
A földi civilizáció három pillére, amit kiszemelt a fejlesztő Mad Doc csapat a harmadik epizód főszerepére, a technológiai fölényével ma is hódító, minőségre törekvő nyugati világ, a mobilitást, gyorsaságot és a rejtőzködést preferáló Közel-Kelet (arab világ) és a nagy számokban, tömegekben gondolkodó Távol-Kelet (Kína-Japán). A három egymásnak feszülő fél teljesen különböző módon képzeli el a hadsereget és annak hódításait, így a küldetések nem csupán abban térnek el egymástól, hogy más animációt kapnak az egységek, hanem valóban három népet kapunk a játékkal.

A nyugati régió egységei jóval erősebbek és természetesen ezzel együtt drágábbak is, mint a másik két civilizáció egységei. Nagyobb sebzéssel és több életerővel jó eséllyel indulnak neki a harcoknak, viszont egyben ez azt is jelenti, hogy csak kisebb létszámú seregeket bírnak összehozni. Az épületeket náluk mindig a speciális építőmunkás rakja össze, amik között lakóházak is szerepelnek, hiszen a kényelmes nyugati népeknek otthon kell. Szokás szerint az ember/amerika/nyugat a kiegyensúlyozott, szokványos nép, itt nem lesznek túl egyedi dolgok. A végén a tankokat felváltják a Mech harcosok, illetve tényleg sci-fi egységeket képesek gyártani.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A Közel-Kelet talán a legkedvesebb számomra mindhárom közül. Erősségük a mobilitásban van, nagyon könnyen képesek összerakni egy komoly haderőt és azt bárhol bevetni. Épületeik a főhadiszálláson készülnek, majd egy kis teherautóra pakolják őket, amit bárhol, akár ellenséges területen is fel tudnak húzni. Fő haderejük eleinte a lovasság, később pedig a teherautóra-fegyverarzenál kombó. A szállás náluk erődökben van megoldva, ami az egyik legkomolyabb csapásmérő fegyver. Elég csak 4-5 bónusz erődöt betolni az ellenség bázisára, ott gyorsan felépíteni őket, esetleg megtámogatni íjászokkal/gépfegyveresekkel és megvárni, hogy mi történik. Az arab kollegák közül a gerillavezér tud alagutat ásni, sőt több egység is van, ami rejtőzködik és csak detektor egységek veszik észre.

A Távol-Kelet az univerzalitás és a tömeg jegyében éldegél, s ahogy a valóságban is, a kínai munkaerő/haderő olcsó és sok van belőle. A harcok körülbelül úgy néznek ki, hogy egy monstre sereggel lerohanunk bárkit, akik fejvesztve lövöldöznek össze-vissza, végül a sok lúd disznót győz elven sikert aratnak. Persze a területre ható tüzérség tud nekik némi meglepetést okozni, illetve ha technológiai hátrányban vannak, akkor szánalmas véget ér egy bármilyen nagy sereg is.

A sámánjuk viszont képes megtéríteni egységeket, akár modernebbeket is, ez sokat segíthet. A későbbi érákban génmanipulációval nyomulnak, ami egészen meglepő megoldásokhoz vezet. A modern időkben már nekik sem a mennyiség a minden, egész jól kikupálódnak a végére. Náluk szinte minden gyalogos egység tud építeni, illetve majdnem minden épület lakóhelyként is funkcionál. A Nyugat és a Távol-Kelet képes falakat és őrtornyokat is építeni, ami egész jó védelmet biztosít a bezúduló seregek ellen.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A kampány mód - ahogy fentebb is említettem - nélkülöz minden komolyabb előkészítettséget, igaz időről-időre kisebb feladatokat kap a népünk. Eleinte a környező törzsekkel kell lepaktálni, ami vagy azt jelenti, hogy likvidáljuk őket vagy beolvasztjuk őket népünkbe. Később tényleg apró mikro feladataink lesznek, mint megmenteni az elrabolt hercegnőt vagy éppen átverni a nemzetközi ellenőröket és kifejleszteni az atomfegyverünket (amit használni éppenséggel nem lehet). Ezek a kis küldetések többnyire opcionálisak, a játék továbbmegy akkor is, ha kudarcot vallunk, de sokkal könnyebb, sőt inkább sokkal érdekesebb a játékmenet, ha ezeket nem hagyjuk ki. Szintén színt ad a játéknak a kémkedés, ami a világtérképen érdekesebb, de ez is felejthető, komolyabb szükség nincs rá.

A játékban sok helyen teljesen felesleges mondjuk kifejleszteni dolgokat, megtervezni a csatát, mikor kiválasztva valamelyik szívósabb egységet le lehet hengerelni az ellenfeleket erőből. A modern időkben a rush (korán támadni olcsó egységekkel) a legegyszerűbb és a szaporodó számú csaták miatt a legésszerűbb megoldás, hiszen ha körönként 8 csatát kell megvívni, akkor minden felesleges lépés csak időhúzás. A seregekben legyen bent sok kraftos gyalog és egy szállító egység, induláskor pedig mehet a Delta Force bevetés. Uncsi...

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások