A kalózkodás elleni fellépést sürget a U2 menedzsere

A kalózkodás elleni fellépést sürget a U2 menedzsere

2008. január 31. 18:07, Csütörtök
Paul McGuinness 30 éve a népszerű ír rockbanda menedzsere széles körű összefogásra buzdította a zenészeket és arra kérte őket, hogy segítsék az illegális másolókkal szembeni harcában.

A pénzügyi szakember a Franciaországban megrendezett MIDEM nemzetközi zenei konferencián tartott szenvedélyes beszédében igyekezett minden kollégáját és előadót megszólítani. Paul McGuinness szerint eljött az ideje, hogy a művészek végre maguk is tegyenek valamit saját műveik megvédéséért, valamint az ellen, amilyen módon őket és a dalaikat a digitális korszakban kezelik. A menedzser a zeneiparban kialakult helyzetért azonban nem csak az illegális másolókat, a fájlcserélőket és a letöltőket tette felelőssé, hanem a kiadókat is, mondván azok elővigyázatlanul és tervezés nélkül megnyitották az utat a zene ellopása számára.

McGuinness azonban bírálta a nagy technológiai cégeket (Apple, Microsoft stb.) is, mert azok gyakran nincsenek tisztában a fejlesztéseik következményeivel, valamint támadta a kormányokat, mert azok nem hangsúlyozzák eléggé, hogy az internetszolgáltatók felelősek a webes tartalmakért.

"Nagyon sok pénz van az albumok eladásában, de ez nem igazán jelentkezik a zenészek bevételeiben. A nagy informatikai guruk, mint Steve Jobs és Bill Gates profitálnak a világhálón vadul burjánzó kalózkodásból anélkül, hogy bármit is tettek volna a megállítására. A helyzet kialakulásában szerepet játszott ezeknek az internetes vállalkozóknak a hippi-mentalitása. Javaslom, hogy a szakmai szervezetek a jövőben ne a fájlcserélőkre, hanem ezekre a multimilliárdos konszernekre gyakoroljanak nyomást.

Az internetszolgáltatóknak két feladatuk van: az első, hogy védjék a zenét, a második, hogy vegyenek részt a zenei bevételek igazságos elosztásában. Ahhoz, hogy ezt elérjék, megfontolhatnák hogy az illegális másolatokat letöltő vagy terjesztő fájlcserélőktől egyszerűen elveszik az internethozzáférés lehetőségét" - hangsúlyozta a U2 menedzsere.

McGuinness véleménye azért érdekes, mert John Kennedy, a Nemzetközi Zeneipari Szövetség (IFPI) elnöke éppen tegnap jelentette be, hogy az Európai Uniót hívja segítségül azért, hogy az kényszerítse a zenei kalózkodás visszaszorítására az internetszolgáltatókat. Az Internet Szolgáltatók Egyesülete szóvivője azonnal reagált a felvetésre és jelezte, hogy a teljes adatforgalom monitorozása műszakilag lehetetlen.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások