Az nVidiát okolják a korai Vista-fagyásokért

Az nVidiát okolják a korai Vista-fagyásokért

2008. március 30. 15:12, Vasárnap
Érdekes adatok kerültek napvilágra a Vista 2007-es teljesítményéről a Vista Capable matricák miatt indult bírósági perben. Az operációs rendszer megjelenését követően az nVidia meghajtói okozták a legtöbb gondot.

A perben most Martha Pechman bírónő döntése alapján hozták nyilvánosságra az összesen 158 oldalas, eredetileg belső használatra szánt dokumentációt. Ebből kiderül, hogy a Vista megjelenését követő időszakban milyen okokból fagyott le legtöbbször a késznek még jóindulattal sem nevezhető operációs rendszer, amely még most, az első javítócsomag megjelenését követően is vitákat vált ki megbízhatóságával és sebességével kapcsolatban. Első helyen az nVidia és annak szoftveres meghajtói találhatók, a Microsoft csak a második lett a listán.

Sokak számára nem jelent nagy meglepetést, hogy az nVidiát teszik felelőssé a fagyások tekintélyes hányadáért. Emlékezhetünk arra, hogy a tavalyi év első felében nagyon sok problémába ütköztünk a szükséges driverek hiánya, illetve akkori állapota miatt. Kompatibilitási és teljesítménybeli gondok jöttek elő a leggyakrabban, a dokumentáció tanúsága szerint pedig a fagyások sem voltak ritkák. Ennek tudatában is érdekes lehet azonban, hogy a cég szoftverei a Vista-fagyások 28,8 százalékáért tehetők felelőssé a közelebbről meg nem határozott 2007-es periódus alatt, míg a redmondi szoftvercég csak 17,9 százalékban volt ludas a rendszer összeomlásaiban - a Microsoft saját adatai alapján.

A listán az ATI 9,3 százalékkal, az Intel pedig 8,8 százalékkal szerepel, míg az összes többi külső fejlesztő 18,5 százalékban volt felelős saját megoldásaival - az sem mindegy, hogy 17 százalékban ismeretlen hiba okozta a rendszerek lefagyását. A szoftvercég ezzel kapcsolatban annyit jegyzett meg, hogy a Windows Update révén megalkották azt a platformot, amely lehetővé teszi a hibák viszonylag gyors kiszűrését és javítását, és az nVidiával, valamint a többi partnerrel együttműködve azóta jelentős eredményeket értek el ezen a téren.

Az nVidia szintén azon a véleményen van, hogy a fent említett adatok ma már nem sok jelentőséggel bírnak. "Több mint másfél éves gondokról van itt szó" - jelentette ki Derek Perez, a cég PR-igazgatója. Elmondása szerint azóta már több lépést is tettek a helyzet javítása érdekében, a meghajtók pedig tovább javulnak.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások