Android kerülhet az Atom processzoros táblagépekre

Android kerülhet az Atom processzoros táblagépekre

2011. szeptember 15. 00:07, Csütörtök
Paul Otellini, az Intel vezérigazgatója és Andy Rubin, a Google mobil részlegének vezetője, a konszern alelnöke közösen jelentette be az Intel Fejlesztői Fórumán (IDF), hogy a két fél együttműködik a táblagépek területén.

Paul Otellini bemutatta egy tábla PC prototípusát, amelyben az Intel következő generációs Atom-processzora, a Medfield dolgozott és amelyen Android 3.0 futott. Emellett a vezető bemutatott egy az Atom processzorra és az Android operációs rendszerre épülő okostelefont is. Az együttműködés mindenképpen indokolt, hiszen az Intel eddig nem tudott válaszolni arra a kihívásra, hogy jelenleg szinte az összes okostelefon és táblagép az ARM CPU-ira épül. Továbbá a társaság azt sem hagyhatta figyelmen kívül, hogy a Windows 8 is támogatni fogja az ARM processzorait. Otellini nem akarta vagy nem tudta elárulni, hogy mely gyártók termékeiben lesznek megtalálhatók a Medfield processzorok.


Az IDF másik fontos témáját az ultrabookok szolgáltatták. Az Intel vezérigazgatója számára ezek a készülékek jelentik a számítástechnika új formáját. Az első ultrabookokba a 22 nanométeres gyártási eljárással készülő Ivy Bridge processzorok kerülnek majd, amelyek a Tri-Gate tranzisztorokra épülnek. A háttérben azonban már gőzerővel zajlik a következő generációs, Haswell kódnevű CPU-k fejlesztése, amelyek lehetővé teszik majd, hogy az ultrabookok üzemideje akár a 10 napot (!) is elérje.


Az úgynevezett Connected Standby üzemmódban a készülékek képesek lesznek - az okostelefonokhoz hasonlóan - minden e-mailt és közösségi üzenetet frissíteni, illetve kezelni. Az ultrabookok fejlesztése során az Intel együttműködik a Microsofttal is, a cél az, hogy a Windows 8 megjelenésekor már elérhető legyenek az új generációs Intel tábla PC-k.


Otellini végül kitért a McAfee felvásárlására és a biztonsági fejlesztésekre. A vállalat hosszú távú célja, hogy ötvözze a hardveres védelmeket a szoftveres megoldásokkal, így a Windows alatt pusztító rootkitek ellen már kernelszinten kínálhasson megfelelő védelmet. Ugyanakkor az Intel évekkel ezelőtt, a vPro-technika bevezetésével, már hangoztatta az ilyen védelmek fontosságát. Akkor azonban hiába állt rendelkezésre a vPro, nem volt olyan szoftverfejlesztő, amely kihasználta volna a technikában rejlő virtualizációs lehetőségeket. Ezért volt szükség a McAfee felvásárlására.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások