Van miért aggódniuk az ARM konkurenseinek

Van miért aggódniuk az ARM konkurenseinek

2011. október 27. 18:04, Csütörtök
A brit chiptervező az elmúlt negyedévben több mint a kétszeresére növelte a nyereségét és egyre több céggel tud licencmegállapodásokat kötni. Egyre több területen jelennek meg a cég processzorai, az Intel aggódik.

Az ARM nyilvánosságra hozta legújabb pénzügyi eredményeit, mely alapján a vállalat az idei esztendő harmadik negyedévében 31,5 millió fontos nyereséget könyvelt el, míg a forgalma 120,2 millió font volt. Mindez összehasonlítva a tavalyi esztendő harmadik negyedévében elért 14,8 millió fontos nyereséggel és a 100,3 millió fontos forgalommal, komoly előrelépést jelent. A chipgyártó érthetően optimista, arra számít, hogy az idei teljes üzleti évben 763 millió dolláros forgalmat könyvelhet majd el és ez a Bloomberg gazdasági hírügynökségnek nyilatkozó elemzők szerint jóval nagyobb lesz a vártnál.

Az idei harmadik negyedévben világszerte 1,9 milliárd ARM chipet szállítottak ki a kereskedőkhöz, ami szintén komoly előrelépés az előző esztendő harmadik negyedévében kiszállított 1,5 milliárd darabhoz képest. A chipenkénti licencdíj 4,5 centről 4,4 centre csökkent, mivel egyre több cég licenceli az ARM megoldásait, köztük van a Samsung és a Freescale is. A brit vállalat az elmúlt negyedévben 14 új társasággal kötött licencmegállapodást és jelenleg 28 processzorát licencelik a különböző gyártók.


A hordozható és beágyazott eszközök milliárdjaiban ARM szív dobog

Az üzleti eredmények növekedése nem csak annak tudható be, hogy világszerte egyre több mobil készüléket értékesítenek, hanem Warren East cégvezető szerint annak is, hogy profitálnak a csúcstechnikájú televíziók és a hálózati rendszerek eladásaiból. Egyre több területen jelennek meg ugyanis az ARM processzorai, jelenleg már megtalálhatók televíziókban, automatikusan működő rendszerekben, szenzorokban, számítógépekben, mikrovezérlőkben, mobiltelefonokban és azonosítókártyákban is.

East azzal számol, hogy az ARM termékei iránti kereslet 50 százalékkal meghaladhatja majd a tavalyi keresletet. A cégnél azt remélik, hogy ez a folyamat a következő években is folytatódni fog. Ráadásul az ARM-nek komoly konkurenciától egyelőre nem kell tartania, hiszen az Intel próbál ugyan a saját platformjaival megjelenni az ARM által uralt piacon, de inkább kevesebb, mint több sikerrel. Aggódni valója inkább az Intelnek van, ugyanis a brit cég chipjei nem csak egyre kevesebbet fogyasztanak, de már a teljesítményükre sem lehet panasz és így - többek között a notebookgyártóknak is - egyre komolyabb alternatívát jelentenek az Intel megoldásaival szemben.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások