2012. február 20. 11:24, Hétfő
Bár a Proview Technology mindent elkövet azért, hogy elérje Kínában az iPad készülékek összegyűjtését, még maga a cég sem bízik a végső sikerben és eleve kudarcra ítélt ötletnek tartja az eljárást.
A Proview 2010 őszén
perelte be az iPad név használata miatt az Apple-t. A csődközeli helyzetben lévő, LCD- és LED-kijelzőket gyártó hongkongi cég utolsó szalmaszálként tekint az amerikai konszern ellen kezdeményezett eljárásra. Az események az elmúlt két és fél hónapban gyorsultak fel,. a sencseni (Shenzhen) bíróság ugyanis
kimondta: vagy új nevet ad iPadjének az Apple Kínában, vagy megveszi a márkanevet a hongkongi vállalattól. Néhány nappal ezelőtt arról
számoltunk be, hogy Kínában egyes helyeken állítólag megkezdték az Apple iPad készülékeinek a begyűjtését, sőt, a hatóságok lefoglaltak 45 iPadet, miután a márkanév-bejegyzés körüli jogi vitában az Apple alul maradt, s megtiltották számára a táblagépek árusítását. Az ügyben egyébként már a pekingi ipari és kereskedelmi hivatal is vizsgálatot indított.
Yang Long-san, a Proview Technology vezetője a Reuters hírügynökségnek
elismerte, egyáltalán nem biztos, hogy sikerrel zárul az akciójuk és úgy gondolja, hogy a hatóságok végül nem tudnak majd érvényt szerezni a nemrég született bírósági ítéletnek. Az üzletember közölte, hogy az ügyben illetékes vámhivatal már jelezte, hogy aligha kerül majd sor az Apple által piacra dobott táblagépek kínai értékesítésének leállítására. "A vámhatóság közölte velünk, hogy egy ilyen betiltást csak nagyon nehezen lehetne megvalósítani, mivel sok kínai felhasználó szereti az Apple termékeit" - nyilatkozta Yang Long-san.
A Proview Technology első embere elmondta, hogy ugyan néhány helyi vámhivatalt rá tudtak arra venni, hogy fellépjenek az iPadek eladása ellen, azonban ezek a hivatalok végső soron Peking utasításának megfelelően járnak el. Az pedig aligha lehet kétséges, hogy figyelembe véve a kínai piac méretét, nem lesz sikeres az elképzelés. Ettől függetlenül jelenleg 20 kínai városban nem lehet kapni az Apple táblagépét. A Proview most peren kívüli megegyezésre törekszik, célja annak elérése, hogy a kaliforniai társaság minél nagyobb összegű kártérítést fizessen neki. Az eredeti terv szerint a Proview 1,5 milliárd dolláros kártérítést követelt az Apple-től, ám kérdéses, hogy a bíróság végül megítél-e ekkora összeget. Az ügyben a következő bírósági meghallgatás február 22-én lesz.