Tarolnak az ingyenes appok

Tarolnak az ingyenes appok

2012. szeptember 13. 20:12, Csütörtök
Az összes letöltött app mintegy 90% százaléka ingyenes, így ezek szolgáltatják a növekedés ütemét az elkövetkező években. Lesz mire alapozni, az okostelefonok forgalma ugyanis szintén gyors ütemben nő majd.

A Gartner által most közzétett anyagban arról olvashatunk, hogy az idei évben csaknem 46 milliárd appot töltünk le világszerte, ami majdnem duplája a tavaly elért eredménynek. Nem kivételes növekedésről van azonban szó, hiszen a 2016-ig terjedő időszakban hasonló expanziót jósolnak, ennek eredményeként pedig négy év múlva már 300 milliárd felett lesz az éves adat.

Ahogy az a címben is olvasható, az ingyenes fejlesztések jelentik a növekedés motorját, idén például az összes letöltés 90 százalékát ezek tették ki. A teljes állomány, vagyis a letöltésre kész, rendelkezésünkre álló app nagyjából egynegyede az Apple online boltjában található meg, nem ez lesz azonban szükségszerűen a fő hajtóerő, a piackutató cég szakértői ugyanis kiemelik, hogy a forgalom egyre több ilyen internetes piactér között oszlik meg. Természetesen továbbra is a Google, az Apple, valamint a Microsoft lesz ott a legnagyobbak között, az újonnan csatlakozók azonban szintén részt követelnek majd maguknak, ezt pedig ugyanúgy az ingyenes appokra alapozva tehetik meg, hiszen ez utóbbiak részesedése 2016-ra már valamivel 90 százalék felett lesz.


A Canalys ezzel egy időben az okostelefonok és táblák forgalmát igyekszik megjósolni, itt pedig hasonló ütemű növekedéssel számolnak. Négy év múlva már 1,2 milliárd felett jár majd az okosok éves forgalma (globális szinten), évente átlagosan ötödével bővül a szegmens, míg a táblák ugyanebben az évben 200 milliós adatot mutathatnak majd fel. A telefonoknál Ázsia viszi majd a prímet, 2016-ban csaknem 600 millió készülék találhat ott gazdára, ennek felét pedig Kína teheti ki, amely egyedül csaknem annyi okostelefont fogyaszt majd el, mint a teljes amerikai régió. A 2.5G (EDGE) technológiára támaszkodó példányok nagy népszerűségnek örvendenek majd, különösen azon részeken, ahol a 3G még nem igazán elérhető, mialatt a hagyományos mobiltelefonok fokozatosan szorulnak majd vissza.

A mobil operációs rendszerek versenyében nem igazán mernek a jelenlegihez eltérő állapotokat előrevetíteni, itt az Android nagy előnyét jósolják, amelyet az Apple messze lemaradva követ majd a maga 18-20 százalékával, mialatt a Microsoft távoli harmadikként igyekezhet erősíteni saját pozícióját.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások