2013. október 26. 20:56, Szombat
Kiadó: Telltale Games
Fejlesztő: Telltale Games
Honlap
Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Pentium 4 2,0 GHz-es vagy AMD Athlon XP 1700+ processzor, Nvidia GeForce 205 vagy ATI Radeon HD 6290 grafikus kártya, 1 GB RAM, 2 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz-es vagy AMD Athlon 5050e processzor, Nvidia GeForce GT 130 vagy ATI Radeon HD 4650 grafikus kártya, 2 GB RAM, 2 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: The Walking Dead
Kategória: kalandjáték
Talán még maga a Telltale Games sem gondolta volna néhány évvel ezelőtt, hogy milyen óriási őrületet indítanak el az epizodikus kalandjátékok megvalósításával, hiszen míg korábban a legtöbb alkotás egy nagy egészként látott napvilágot, addig az amerikaiak bemutatták, hogy mindez másként is kivitelezhető. Játékaikat így elkezdték a televíziós sorozatok mintájára felépíteni, sőt mi több, a közelmúltban egyre divatosabbá vált esetükben az is, hogy egy híres franchise-t állítanak aktuális művük középpontjába. A Jurassic Park esetében ugyan próbálkozásuk kis híján csúfos kudarcot vallott, de a Vissza a jövőbe mozifilm sajátos mellékszálával sikerült emlékezeteset alkotniuk, karrierjük csúcspontjára azonban minden kétséget kizáróan tavaly jutottak el, méghozzá a képregényként és televíziós sorozatként is nagy népszerűségnek örvendő The Walking Dead kalandjátékkal. A szó szerint elsöprő, és egyben megérdemelt sikerek után várható volt, hogy a Telltale Games emberei egyre merészebben nyúlnak majd hozzá a különféle témákhoz, de azt álmunkban sem gondoltuk volna, hogy következő nagy dobásukhoz a Vertigo által 2002-ben életre hívott, és mindmáig nagy sikernek örvendő képregény-sorozat, avagy a Fables szolgáltatja majd az alapanyagot.
Mielőtt bárki megijedne a hazánkban sajnálatos módon eléggé ismeretlen grafikus novella nevének hallatán, gyorsan szögezzük le, hogy a játék megértéséhez nem szükséges a képregény ismerete, a nemrégiben debütált bemutatkozó epizód - avagy a Faith - ugyanis már az első másodpercekben tökéletesen összefoglalja számunkra a Fables lényegét, ami a Grimm testvérek mindenki által jól ismert történetein, de sokkal inkább szereplőin alapul. Röviden és tömören ugyanis a Vertigo képregény-sorozatában Piroska, Hamupipőke, Hófehérke, A szépség és a szörnyeteg, valamint számtalan egyéb ismert mesebeli teremtmény mai történetével ismerkedhetünk meg. A franchise alapkoncepciója szerint a kérdéses karaktereknek el kellett hagyniuk saját mesevilágukat, így jobb híján New Yorkba költöztek, ahol továbbra is igyekeznek boldogan élni egy Fabletown nevű közösségben, de mivel a mesék kora már lejárt, ezért saját maguknak kell gondoskodniuk sorsukról és megélhetésükről. Ez néhány esetben rendkívül radikális változást eredményez, így a korábbi kedves és barátságos szereplők egy részéből bűnözők, prostituáltak, alkoholisták vagy gazdag kéjencek lettek, de azért természetesen nagyon sokan megmaradtak a jó úton.
Ebbe a kategóriába sorolható részben Bigby Wolf, avagy a játék történetének főszereplője is, aki annak idején a Piroska és a farkas, A három kismalac és egyéb történetek rettegett antihőse volt, mára azonban az igazságszolgáltatás útjára lépett, így amennyiben Fabletown közösségében valami probléma adódik, a bajba jutottak első körben mindig az ő nevét kiáltják. Wolf egyébiránt egy varázslatnak köszönhetően - több társához hasonlóan - képes emberi alakot ölteni, így egyáltalán nem tűnik ki New York többi lakója közül. A The Wolf Among Us esetében az első epizód amolyan tipikus betekintő volt mindabba, ami vár majd ránk a teljes évad, avagy a későbbi öt rész során, egyszóval megismerkedhetünk a főbb szereplőkkel, képbe kerül egy rejtélyes sorozatgyilkos, nem utolsósorban pedig megismerkedhetünk a Fables képregényekből tökéletesen átvett, kissé sötét és komor fantáziavilággal is, ami azonnal megadja majd az alaphangulatot.