A neten szűrnék ki az öngyilkosságra hajlamosakat

A neten szűrnék ki az öngyilkosságra hajlamosakat

2018. január 5. 12:37, Péntek
Az első lépésben azért, hogy az illetékesek jobban felmérjék a regionális különbségeket.

Az online zaklatás témája mellett a depresszió, illetve az öngyilkosságok megelőzése is fontos témának számít manapság, ebben pedig egyre többen támaszkodnak a modern IT-eszközökre. A kanadai kormány belép ebbe a sorba, ők egy mesterséges intelligencia-cég segítségével jósolnák meg az új esetek gyakoriságát, mégpedig területi alapon.

Az aláírt szerződés értelmében a mesterséges intelligenciára, annak gyakorlati alkalmazására fókuszáló Advanced Symbolics mintegy 160 ezer, a ma népszerű közösségi hálózatokon használt felhasználói fiók folyamatos monitorozásával figyelné meg az aktuális trendeket, mégpedig a kommunikáció, a viselkedés, valamint a gondolatok jobb felmérésével, azok elemzésével, valamint a területi különbségek felvázolásával. Ennek révén a kormányzat jó eséllyel előre meg tudja határozni, hogy miként kell jobban elosztani az ezzel kapcsolatos erőforrásokat, a remények szerint tehát több öngyilkosságot tudnak majd megelőzni a jövőben.

Érdekes, hogy maga a Facebook is mostanában, egészen pontosan novemberben mutatta be új eszközét, amely szintén a megelőzésre koncentrál. A felhasználók jelenthetik a gyanúsnak tűnő hozzászólásokat, az érintett személyekkel pedig közvetlenül is felvehető a kapcsolat, hogy megelőzzék a konkrét cselekvést. A kanadai projekt most indul, első körben pedig júniusig tartana, amelyet az eredmények felmérése követ majd. A szerződés szerint azonban 5 alkalommal van lehetőség további 1-1 évvel kiterjeszteni azt, és míg ez az első lépés mindössze 25 ezer dollárba kerül, a teljes időtartamra 400 ezer dollárt irányoznának elő.

A Public Health Agency of Canada szóvivője szerint kifejezetten tesztprogramként gondolnak a kezdeményezésre, ők maguk is kíváncsiak, hogy miként lehet az online adatok révén jobban felvázolni a közeljövő trendjeit.

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások