2005. október 21. 18:38, Péntek
A Microsoft saját böngészőjének következő verziója mellett most már az egyre öregedő Internet Explorer 6 felhasználói számára is elérhetővé teszi az új védelmet, de csak az MSN Search Toolbar részeként.
Az eWeek
tudósítása szerint a Phishing Filter névre keresztelt szűrőprogram végre
letölhető a szoftvercég weboldaláról. Az 1,3 MB-os program béta változata az MSN Toolbar kiegészítéseként jelent meg, és használatához elengedhetetlen a Windows XP második javítócsomagjának telepítése. Itt ugyanarról a technológiáról van szó, amely beépített védelemként gondoskodik majd az Internet Explorer 7 biztonságáról, így a vállalatnál egyértelmű előrelépésként értékelik a jelenlegi eszközökhöz képest.
"Az eljárás implementálása kissé eltér a különböző programok esetében, ám lényegében ugyanarról a technológiáról beszélünk" - szögezte le az oldal kérdésére Samantha McManus a szoftvercég részéről. Elmondása szerint mindkét esetben (az új böngésző és az MSN Toolbar használatakor egyaránt) lehetőségünk van az ismert adathalász oldalak megtekintésére, ám ezen oldalak esetében más-más eljárást követnek. Az IE7 ugyanis automatikusan elnavigál a veszélyesként bejegyzett weboldalról, míg az MSN Toolbar kiegészítése pusztán az oldal által igényelt adatok begépelését akadályozza meg.
A kiegészítő megjelenésével a Microsoft beváltotta a korábbi jóslatokat, miszerint még a sokat kritizált böngésző következő változata előtt fokozni igyekszik a jelenlegi verzió biztonságát. Ez az információ még augusztusban
szivárgott ki a vállalattól, mint lehetséges terv, és végül igaznak bizonyult. A döntés jelentősége az Internet Explorer elterjedtségében rejlik: a
legfrisebb adatok szerint ez még mindig bőven 80 százalék felett van, miközben az altervatív böngészők stagnálnak, vagy éppen visszaesnek.
Amint arról mi is
beszámoltunk, az IE7 részeként érkező technológia a WholeSecurity fejlesztése, amelyet időközben
felvásárolt a Symantec. A megoldás kétszeres szűrőt alkalmaz: a kliensen, illetve a központi szerveren tárolt listában is felsorolják a bizonyítottan adathalász weboldalakat. Amennyiben a weboldal címe nem található a kliens listáján, a böngésző a szerverhez fordul visszaigazolásért. Pozitív válasz esetén automatikusan elnavigál az oldalról, egyébként engedélyezi a további böngészést.