Részletek az AMD Fusion chipekről

Részletek az AMD Fusion chipekről

2008. augusztus 6. 19:05, Szerda
Az AMD háza tájáról - nem túl nagy meglepetésre - éppen azt követően szivárogtak ki az újabb részletek a Fusion projektről, hogy az Intel ismertette a grafikus szegmensben hódítani hivatott saját megoldását.

A héten már szolgálhattunk érdekes hírekkel az Intel Larrabee projekttel kapcsolatban, kiderült például, hogy 8 és 48 mag közötti megoldásokkal jelentkezne első körben a cég, illetve hogy a teljesítményre sem lehet majd panasz - még akkor sem, ha brutális erőműveket nyilván nem várhatunk, ez nem is szerepel a célok között. Most az AMD fejlesztési terveibe pillanthatunk be, igaz alig néhány érdekes részletet illetően.

Ágazati források szerint ugyanis az AMD a TSMC-vel gyártatná le készülő hibrid chipjeit, amelyek első körben 2 hagyományos processzormagot, valamint egy grafikus vezérlőt tartalmaznak majd. A pontos felállást illetően már jó ideje zajlanak a találgatások, a friss hír szerint azonban első, Shrike kódnéven készülő sorozat példányai egy ikermagos Phenom asztali chipet, valamint az ATI RV800 kódjelzésű vezérlőjét foglalják magukba. Utóbbi némi meglepetést jelent, hiszen korábban az RV710 típus került előtérbe, ám a jelek szerint a cégnek elég ideje volt arra, hogy megfelelő változtatásokat eszközöljön az új belépő szintű vezérlőn.


Az RV800-ról eddig nem sok adat jelent meg, de azt tudjuk, hogy támogatja a DirectX 10.1 technológiát, a csíkszélesség pedig 55 nanométer helyett immár 40 nanométer lesz, ezzel a gyártástechnológiával készülnek majd ugyanis az első Fusion chipek. A Shrike sorozat azonban csak az első lépcsőt jelenti, hiszen mindössze átmenetet kínál majd a következő generáció előtt, amely 2010 elején készülne el - alig lemaradva az Intel mögött. A 32 nanométeren készülő Bulldozer magokat tartalmazó Falcon család az eredetileg tervezett 45 nanométeres technológia helyett veszi fel a vadonatúj csíkszélességet.

A forrás szerint az RV800 némileg többet nyújt majd teljesítményben, mint amit a csíkszélesség csökkenése (55->40 nm) révén várhatnánk, de pontos adatokkal még nem szolgáltak ezzel kapcsolatban.

Kapcsolódó linkek

Listázás a fórumban 
Adatvédelmi beállítások