2009. január 15. 04:04, Csütörtök
Bár ügyvédei mindent megpróbáltak, a bíróság elítélte azt a 17 éves amerikai fiatalt, aki a Halo 3 elkobzása miatt gyilkolt saját otthonában.
Daniel Petric még 2007 októberében követte el a szörnyű bűntettet, aminek közvetlen előzményeként szülei elvették tőle a Halo 3 kópiáját és konzolját. Petric azonban addigra már erősen függővé vált, napjait az Xbox 360 konzol előtt töltötte, szülei lépése pedig erős haragot váltott ki belőle. Mintegy bosszúként (valószínűleg több hónapos tervezgetés után) apja 9 mm-es pisztolyával meglőtte mind anyját, mind pedig apját - az esetet egyedül utóbbi élte túl, az édesanya belehalt fejsérülésébe.
A fiú ügyvédei arra hivatkozva próbáltak felmentést kieszközölni, hogy Petric nem beszámítható, tettét pedig úgy követte el, hogy nem volt tisztában a következményekkel. Az ügyben eljáró bíró nem is vonta kétségbe, hogy a 17 éves fiatalember valószínűleg megváltozott szellemi állapotban követte el tettét, így például előfordulhatott, hogy a fiú nem akarta "végleg megölni" saját szüleit. Ez azonban várhatóan nem vezet enyhébb ítélethez, az ohiói Lorain megye illetékes bírósága a per során felnőttként kezelte a tinédzsert, büntetését pedig szintén ennek megfelelően szabják majd ki.
Petric ennek eredményeként életfogytiglani börtönt is kaphat (a szabadlábra helyezés minden esélye nélkül), ebben pedig minden bizonnyal a gyilkosság kitervelésének ténye, valamint az eset öngyilkosságnak történő beállítása is közrejátszott. Az apa vallomása szerint fia belépett a szobába és arra kérte, hogy csukja le szemét, mivel egy meglepetése van számára. Miután meglőtte szüleit, a fiatalember apja kezébe nyomta a pisztolyt, ezután pedig elhagyta a helyszínt, és a játék kópiáján kívül semmi mást nem vitt magával. A fiatal függésének bizonyítéka, hogy barátja lakásán akár napi 18 órát is képes volt a játékkal tölteni.
A Microsoft az üggyel kapcsolatban egyetlen mondatban foglalta össze álláspontját, mely szerint tisztában vannak az ügy részleteivel, és tragikus esetnek tartják azt.