Gyógynövények
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
közben elkezdtem termeszteni/szedni és szárítani a növényeket, van csalán, citromfû, menta, stivia (bár ebbõl talán még egy gramm se jött össze)
ami éppen növöget: chili, kerti borágó, golgotavirág, aloe vera és grapefruit
a következõ projekt egy házi hidroponikus kertészeti rendszer összeállítása lesz, természetesen jól dokumentálva, és megosztva
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
Fasza gyerek vagy tomsolo! :D 5 büntipontot mikor írod be magadnak?
jól kihûltem múlthéten! (nem kelett volna pucéran táncolni az esõben ittas állapotban<#idiota>#idiota>)
most kurvára fáj a torkom, hurutos köhögés stb.
elõkerült a lándzsás útifû és ánizstea, valamint a pemetefû-cukorka... (drogériában lehet kapni, finom és ilyenkor ezis jó)
"a takarítón? az ?rület határát súrolja, aztán a légifolyosót mossa föl"
A 10 hétnél hosszabb, kúraszerû alkalmazása nem ajánlott.
A ginzeng készítmények alkalmazását nem javasolják várandósoknak, szoptatós kismamáknak, magasvérnyomásban és szívritmuszavarban szenvedõknek.
Koffein fogyasztása a ginzeng szedése közben kerülendõ, mivel emelkedhet a gyomor-bélrendszeri eltérések kialakulásának kockázata.
Az asztmás betegek szintén ne használják e készítményeket.
A ginzeng hosszú távú használata menstruációs zavarokat és emlõérzékenységét idézheti elõ, esetleg álmatlanságot okozhat.
A ginzeng készítmények fogyasztását nem ajánlják terhességben, szoptató anyáknak, magas vérnyomásban szenvedõknek, asztmás és tüdõgyulladásos betegeknek, valamint véralvadási zavarokkal küszködõknek.
Mellékhatások: A keleti ginseng fogyasztás több mint 2000 éves történelemre tekint vissza, a megfelelõ dózisok bevitele mellett súlyos mellékhatások nem fordultak elõ. Az elõírt mennyiségben alkalmazott ginseng biztonságos. Esetleg álmatlanságot okozhat. A ginseng hosszú távú használata menstruációs zavarokat és a mell érzékenységét idézheti elõ. Szedése ellenjavalt terhes és szoptatós anyáknak.
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
"a takarítón? az ?rület határát súrolja, aztán a légifolyosót mossa föl"
"a takarítón? az ?rület határát súrolja, aztán a légifolyosót mossa föl"
Lehet kapni asszem DM-ben is nagy zacsis kiszerelésben, de ha maga szedi az ember, az dupla öröm 😊
Amúgy azt olvastam, hogy parlagfûérzékenyeknek ajánlott. Sajnos nekem 5 keresztes parlagfû allergiám van, ennek ellenére tartok néha kamilla kúrákat, és semmi panaszom nincs. Kérdés, hogy a hatást ez mennyiben befolyásolja.
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
Ellazulásra meg bármelyik tea jó, csak fel kell venni a konvektort hogy ne fázzon a kedves a testmasszás során.😄 Amúgy néha ilyet szoktam vásárolni (teszkaú), nekem ízlik, finom, jó, tényleg egy-egy fárasztó nap végén jól esik.
"Ha ez az a szint, ahogyan ma egy állítólag civilizált ember értékeli a n?i szépséget, akkor az a véleményem a világról, hogy sunáznám."
már legalább a 20. szarrá áztatott zsepinél járok. már a könnyem is folyik 😄
az orrom meg baszottul csíp.
pornhub - the world's biggest archive of nothing.
de az a baj hogy ezek a cuccok meggyorsítják az anyagcserét és vízhajtó hatásúak is többnyire...szal nemtom!
egyszer megettem egy fél fejjel és 2 napig fostam... félóránként rohangáltam wc-re... :sSS
Az lenne a kérdésem a topiknyitóhoz, hogy felfázás ellen milyen gyógytea a legjobb? Tehát, hogy ne pisiljek annyit....
Azonkívül melyik a legjobb tea ellazulásra? (nyugtatótea)
Grúz OP
Java OP Malabar
Nepal Masala
Tuareg Menta
Formosa Oolong
Darjeeling FTGFOP-1
[/spam]™
kamillából (nem filteres szar, hanem rendes virágzat) 4-5 csésze az ajánlott max, ezt tudom, de minden anyagra igaz, hogy kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben méreg
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
>:C
teát = bemész 1 herbáriába, vannak ilyen gyógyfüves tasakok, rávan írva hogy mi-mire jó (meg az eladó is tud segíteni)
egy zacsi olyan 150-500Ft között van ezekbõl (a kiszerelésben is lehet különbség, hol több, hol kevesebb cuccal)
forralsz vizet, a füveket berakod 1 bögrébe, ráöntöd a forralt vizet, vársz, aztán leszûröd, megiszod
elsõre nagyon szar az íze de meglehet szokni!
egy idõ után már nem lesz tõle büdös az ember, de nem tudom pontosan, hány nap kell hozzá
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
elsõre annyit írnék a teákról, hogy ezek a filteres szarok a kellõ hatóanyagmennyiség töredékét tartalmazzák, kb semmi értelme ezeket inni
rendes szárított levelek, virágok kellenek, és azokból mehet a fõzet és forrázat
Ismersz?? https://www.facebook.com/mickey.startraveller
nem is olyan tossz ötlet ezek a teák. király topik😊
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
Elvesztem a show útveszt?iben. Soha nem láttok többé tiszta lelketekkel. Tudod, mi múlunk, nem az id?.
Elvesztem a show útveszt?iben. Soha nem láttok többé tiszta lelketekkel. Tudod, mi múlunk, nem az id?.
Mellesleg nem vagyok nagy teás.De reggel Earl Grey teát iszok.Sok benne a koffein.Ha meg vmi betegségem van l megfázás akkor hársteát szoktam inni.
Annyit sem érünk, mint az égről zuhanó madár, Aki halni készül de küzd még az életér’ De mit mutatunk fel, ha nálunk pihen meg a halál?
nem minden nap, mert csak 20 db van benne és annyira nem olcsó tea 😄

múlt héten 2órát voltam kinnt (kibaszott terepgyakorlat), utána 3napig fájt a húgycsövem :S nagyon nem szeretem az hideget, fõleg emiatt... pillanatok alatt kész a baj nálam...
pl most is 3 hétig óránként mentem hugyozni. 😄 ma már jobb, de nem akarom elszólni.
Egyszer vagyok a lakásban 2 percet mezítláb, 1 hétig szar a vesém
gyógytea csak egy része a topic témájának...
#2: mikor hogy. így rotálva iszom általában a cuccokat, ha pl. sokat vagyok kinnt akkor valamit a légutakra, stb...
zöldtea nálam is alap<#eljen>#eljen>)