Úgy bírom ezeket a dolgokat. Torinói lepel. Tudósok egész tömege dolgozik rajta, hogy megfejtse, ahelyett, hogy valami hasznos dolgon gondolkodnának (pl az AIDS vagy rák ellenszere, vagy az atombombák hatástalanítás mikrohullámú sugárral)
Aki igazán hisz Istenben és Jézusban, az úgyis hinni fog, még akkor is ha bebizonyítják végleg, hogy a torinoi lepel hamis, aki meg csak azért hisz mert "Ó igen, a lepel a bizonyíték", azt bármi más is el tudja tántorítani a hitétõl. Aki meg nem hisz annak meg nem mindegy? Akkor meg mi értelme van? Semmi
Sokkal fontosabb lenne megakadályozni, vagyis inkább redukálni a 3. világháború okozta károkat (merthogy úgyis ki fog törni, amilyen hülyék, és kapzsiak az emberek). Pl kitalálni, hogy hogyan lehetne az atombombák pusztítását megfékezni (sugárzás meggátolása), vagy hogyan kell megállítani/elpusztítani az AIDS vírust, vagy a rákos daganatokat.
De a népnek nem ez kell. A népnek cirkusz kell...
Hát nesztek.
(((A torinói lepel márpedig hamis! Ezt minden normális ember tudja. DaVinci meg ügyes volt)))
Olvassátok el Szabó Károlytól "A jövõ történelme" c. könyvet, ígérem, remekül fogtok szórakozni... :)
Az USA most a világuralommal van elfoglalva..
inkább a jelenlegi politikusokat kéne ráébreszteni arra, hogy milyen fontos (és többszörösen megtérülõ) befektetés a kutatás/fejlesztés.
Talán van aki egyetért velem abban,hogy egy jobb világ érdekében a tudósoknak/tudománynak (elsõsorban természettudósoknak) meg kéne szólítani a népet,és törekedniük kellene a politikai hatalom megszerzésére,egyedül ebben látom gyors,pozitív változás esélyét minden tekintetben.......
Gy, értelmes ember sosem gondolja azt, hogy a világképe tökéletes és kerek, nem lehet hozzá semmit sem hozzátenni. Amíg van rajta kívül esõ dolog, sosem leszünk elégedettek. Épp emiatt egészítjük ki folyamatosan.
Javaslom számodra a pozitivizmus tanulmányozását, na meg a posztmodernt. Ha észrevetted, az elmúlt század arról szólt, hogy sorban bebizonyították - illetve inkább érzékeltették - a "nagy" kérdésekrõl, hogy valójában mennyire is értelmetlenek, mennyire majom mivoltunk kis kézzelfogható bizonyítékai, miszerint azt szeretjük csak, amit meg tudunk rágcsálni meg amirõl meg tudjuk kérdezni, hogy mi az "oka", mert hisz így van agyunk felépítve. A természettudományok az ember nagy kísérlete arra, hogy valami rajta kívül álló stabil pontot próbáljon létrehozni, és akár hiszed akár nem, a keretei tökéletesen ugyanazok, mint ötszáz évvel ezelõtt: modell, predikció, cáfolat, majd minden elõlrõl. Amíg a valóságba vetett hitünk megvan, addig az eljárás végtelenül ismételhetõ: Isten is tanulmányozható lenne tudományos eszközökkel, ha kézzel tudnánk fogni. Csak a rajtunk kívül létezõ valóságba vetett hitünk hiánya okozhatná a természettudományos szemlélet alapvetõ változását - persze ki tudja, talán ez is eljön egyszer, de kétlem, mert egyszerûen testünk, gondolkodásunk és percepciónk nem hagy igazán más utat, mint a logikát. Talán ha az emberi faj majd egyszer átalakul valami mássá, nyílnak új utak is, de addig valamennyire értelmesen beszélni a világról csak a természettudományon keresztül lehet. Persze tagadhatod ennek is az értelmét, de akkor minden mást is tagadnod kell: a tudomány szerintem az elme utolsó "védõbástyája" a teljes káosszal szemben.
Bocs, ha kicsit poetikus voltam. Lehet persze beszélni máshogy is a világról, de az sosem univerzális, hanem mindig szubjektív. Mindig elõfordulhat, hogy ez a fajta beszéd értékesebb. De ritkán. Egy hívõ ember nekem hiába hivatkozik a Bibliára, egy hívõvel viszont nagyon mély beszélgetéseket tud ugyanígy folytatni. Nem becsülöm le azt sem, de számomra nem mond semmit. A tudományról, annak eredményeirõl viszont mindenkivel lehet beszélgetni, ameddig betartják a játékszabályait.
"Fõleg, ha látható, hogy nem is tud bizonyos kérdésekre választ adni.."
milyen kérdésekre gondolsz?
"És ki mondta, hogy egyedül a természettudomány illetékes válaszokat adni, mindenre?"
ha nem a Természettudomány, akkor szerinted mi adhat választ a kérdésekre? Mivel kéne a tudósoknak foglalkozni?
"Csak nyitottabbnak kellene lenni arra, hogy idõvel majd nyitottabb lesz a tudomány is, azaz nem a mostani keretei között lesz, és a mûvelõi sem. Mint ahogy a kvantumfizika is messze van már a newtoni világképtõl."
Ha szerinted ilyen zárkózott a mai tudomány, akkor hogyan volt képes túllépni a newtoni világképen?
A világ megismerésére a mai tudósok is ugyan azt a módszertant alkalmazzák, mint akik megalkották a kvantumfizikát. akkor hogy is van ez?
"Elég nehezen lehet rávenni, hogy kimozduljon a "normális pályáról", és olyat is vizsgáljon, amit még nem bizonyíottak be vagy 100-an elõtte."
honnan veszed, hogy csak ilyen kísérleteket végeznek? nézz utána, hogy mondjuk hány új részecskének bizonyították a létezését az utóbbi évtizedben elsõként és hogy mit csinálnak mostanában!
Ha valaki azt állítja, hogy a newtoni fizika "valójában nem magyaráz semmit", bármilyen pontosan predikálja is az eseményeket, akkor a szokásos problémával állunk szemben: az illetõnek elképzelése sincs arról, mikor lehet használni a "miért" szócskát. Sajnos a világ megismerésének a modellezésen kívül nincs más módja, mivel a beszerezhetõ információk mennyisége mindig véges marad, és nincs lehetõségünk semmilyen formában "tökéletes" válaszokat adni.
A természetgyógyászat v homeopátia hogy jön ide?
A téma a torinói lepel, ill már talán az h Jézus létezett-e.
Hogy a betegek azért gyógyulnak soxor, mert hisznek a gyógyulásban? Abszólút nem vok illetékes ebben a témában sem, de szerintem a kemikáliás (hagyományos), és újabb/régebbi (mondjuk gyógynövényes) gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket mind kipróbálják kontroll csoporttal is placebót használva. Tehát a placebónál hatásosabbak, akár hiszi a beteg, akár nem.
Két ember leül az Istennel együtt beszélgetni. Egy ideig nagyon jól elvannak, aztán a téma ráterelõdik egy lepelre, amibe állítólag a halott Krisztust tették, és a két ember megkérdezi az Istent: "Mégis, nem árulod el nekünk az igazságot?"
Az Isten erre azt mondja: "Még elõbb szeretném meghallgatni a ti véleményeteket."
A két ember hát rá is kezd a tények összegyûjtésére, közben az Isten néha-néha bólogat egy-egy jó hozzászólásra. Történik ekkor, hogy a két ember nem igazán ért egyet a leplet illetõen, és mélyebben belenyúlnak a témába. Mindkettõnek látszólag megdönthetetlen érvei vannak, de nem tudják a másikat meggyõzni. A beszélgetés hevében már-már ordítoznak egymással, és egy idõ múlva már ellenségesen gyûjtögetik a rosszabbnál rosszabb érveket érthetetlen logikával. Ekkor az Isten felkel az asztaltól, és elindul kifelé a szobából. A két ember felfigyel erre, és kóruban kérdezik tõle: "Hova mész?"
"Megyek csinálni valami értelmeset, mert itt már semmit se tehetek." Hangzik a válsz.
"Mielõtt elmész, nem árulnád el az igazságot?"
"Miért? Hogy azon is összevesszetek?"
Ezzel az Isten faképnél hagyja a két embert, azok pedig soha nem tudják meg már az igazságot a lepelrõl.
Gondolkodjon az elõbb, aki ellenséges választ akar adni!
Vallás & Tudomány = Tûz és Víz! ..
Én nem vagyok hívõ ember, max a tudományban hiszek, de azt sem tartom cáfolhatatlannak. Viszont az autentikus keresztény v buddhista, stb.. értékrendek jobbak, mint bármi más sugallta értékrend. Tehát tisztelem a békés hívõ embereket, annak ellenére hogy mosolygok, mikor pl idõs emberek a Bibliát szóról szóra igaznak hiszik.
Épp ezért nem provokatívan szóltam, tartom magamat annyira intelligensnek, hogy nem kezdek egy hívõvel vitát a hitérõl. Csak megpróbáltam arra rávilágítani, hogy minden ember hisz valamiben. Te ebben, õ abban és így tovább. Én például a tudományban hiszek, és úgy érzem az én hitemnek legalább van annyi alapja, mint bárki másénak. Tehát ha a tudomány emberi dolog, és megtéveszthetõ, akkor sztem ugyanígy az összes többi vallás is az.
"Természettudomány ellenõriz? Hogyan? Megfigyeléssel? Feltételezésekre épített "törvényekkel"? "
Szerinted a fizikusok miért végeznek kísérleteket? Miért építenek hatalmas részecskegyorsítókat?
Pontosan azért, hogy a törvényeik ne feltételezésekre épüljenek.
nagyjából az egyetlen értelmes hozzászólás.
nem az a lényeg, hogy kinek a leple, hanem hogy emlékeztet Jézusra. ha kiderülne, hogy 100%-osan biztosan az õ leple volt, akkor sem változna semmi. egy relikvia maradna, amit érdemes megõrizni.
Ha a tudomány emberi eredetû, és így tévedhet is, akkor viszont mindenféle vallásos-nem vallásos vita nélkül kérdem: a vallás vajon nem emberi eredetû?
Egy tárgy korának meghatározására a RC-n kívül van még más hasonló módszer?
sajna a vatikán nagyon sok olyan dolgot elhalgat , eltusol ami a kersztény egyházat alapjában rengetné meg...
mindenki a lepelrõl beszél ha jézusról van szó...
azt viszont már kevesen tudják hogy keresztjének egy darabját (szöget is ha jól emléxem) is õrzik.
Ezeknek a valódisága sokkal valószínûbb(majd 1000 évig egy beomlott kápolnában feküdt)de alig tudnak róla...
nem kommersz dolog..ennyi .
bezzeg egy lepel meg a lándzsa amirõl mindíg elmondják hogy nem valószínû hogy eredeti...
sziasztok!
nekem azért a történettel kapcsolatban vannak kételyeim. Egyrészt ugyan mitõl "sugárzódott" volna be egy emberi alak a szövetbe. Már itt is van némi trükk..Esetleg radioaktív sugárzás? De vajon mitõl?
Aztán, hogy ez a fránya Vatikán, hogy ódzkodik attól, hogy újra meghatározzák a korát...Szvsz már végeztek rajta jópár vizsgálatot, csak egyiket sem publikálták.
És ott van egy igen érdekes érv a mellett, hogy ez nem Jézus leple (ha elfogadjuk, hogy ez egy halott lepel, és ha elfogadjuk, hogy valami úton módon tényleg beleivódott a vkinek a "testmása" a lepelbe). Méghozzá az, hogy a közelkeleten nem igazán ilyen fejszerkezetû emberek éltek sem akkor, sem most. Hasonló korú leletek alapán rekonstruálták az akkor élt emberek kinézetét (ugye legalább az anyja ember volt...), testfelépítését és hát bizony Jézus kb 150-160 centi magas lehetett, kerek fej, elõreugró pofacsont, majdnem néger bõr...nem is sorolom tovább...a leplen lévõ ürge pedig köszönõ viszonyban sincs egy hasonló figurával, sokkal inkább európai vonásai vannak, magas, szikár, hosszúkás arc stb...
Ez így van a Vasfüggönyünkel is. A fertõrákosiak tekercsszám vették a szögesdrótot. ;)
Ez már megint csak Hit kérdése. Semmi tudomány, a szénizotópos méréseknél vannak sokkal korszerûbb módszerek, a Vatikán viszont tiltja az efféle vizsgálatokat. Hogy miért, az az õ dolguk. Úgy tudom h nincs abszolút bizonyíték semmilyen Ó- ill Újtestamentumi jelenségre.
én nem mondtam hogy hamisitvány! csak azt, hogy valakit megkorbácsoltak, majd keresztrefeszítettek, utána betakarták ezzel a lepellel
nem vitatom hogy egy embert belecsavartak! mivel a korbácsolás és a keresztrefeszítés teljesen általános volt, ugyanigy pénzérmét MINDEN halottra raktak akkoriban (hogy legyen mivel fizetnie a révésznek), ezek nem döntõ tények. Ok, palesztinában volt az a férfi. Hányezer ilyen ember van? Mibõl gondoljuk hogy pont jézus teste volt benne? A bibliai leirás módszerével nem csak egy embert végeztek ki...
A radiokarbonos kormeghatározáshoz elég egy kicsiny minta az anyagból. Ennek meg kell állapítani a C14 tartalmát, viszonyítva a C12 tartalomhoz, és ebbõl meg lehet mondani a kort, pontosabban azt az idõpontot, amikor a szövet anyagát képezõ növények elpusztultak. A folyamatban a minta valószínû megsemmisül. Én speciel kétlem, hogy három független labor ugyanazt a hibát követné el, ha az RC teszt szerint a lepel hamisítvány, akkor alighanem az is.
Gondolom, mert nem adnak rá engedélyt...Annyira nem is erem a lepel történelmét, de szerintem igen elterjedt a Radiocarbon-os kormeghatározás is, ami tudtommal valamilyen szinten roncsolja az anyag szerkezetét?? De ebben nem vagyok biztos, és szerintem a Vatikán nem ad ilyenekre engedélyt...Ez a lényeg.
Nézzétek meg a Stigmata-t és gondoljátok át mi történne, ha hamisítvány lenne a cuc...