Nyilván aki fejleszt valamit az használja is. Méghozzá erõsen. A nagyobb profilú fejlesztéseket általában cégek szponzorálják. Tudod, fizetnek.
Egyébként kiváncsi vagyok a jóval több linuxos vírusodra...
Másrészrõl a piaci részesedés egy érdekes kérdés, hiszen azok után hogy sorozatosan jelentik be, hogy hódit a linux, pl München, Bécs, Párizs, Német vasút, és egy olasz bank után, elég érdekes a 0-ás piaci részesedésed. Ezeknek a váltásoknak a túlnyomó többsége meg desktop, tudod? A server piacon szépen többsége van a linux/unix/bsd rendszereknek...
"Mirõl beszélsz? W2k3 SP1 - alig pár hetes. WXP SP2 - fél éves..."
Arról beszélek hogy egy rendszernek nem csak hibajavításra van szüksége, hanem haladnia is kell a korral. Kernel, rendszereszközök, stb szintjén. Az SP2 az egy hibajavító csomag. Benne van a nevében, nem hozz friss kódot csak hibajavítás terén.
"Ez pedig egy komoly hozzáértõ számára max vicc kategóriába illik:
"a linux kernelben 5x jobb a kód minõsége mint a zárt forráskódú oprendszerekben..." "
Idézek:
"Linux Kernel Software Quality and Security Better than Most Proprietary
Enterprise Software, 4-Year Coverity Analysis Finds
Stanford computer science researchers analyze 5.7 million lines of software,
identify 985 software bugs most already fixed by open source community"
Forrás: http://lwn.net/Articles/115530/
Ha állítok azt nem a seggembõl kifele beszélve teszem, általában... Ha nevetni jobban esik, tegyed. Attól még nem változik meg a tény.
"Az talán elárul vmit, hogy linux kernel hány teljes, koncepcionális változáson ment keresztül a legelsõ verzió óta, míg az 2k3 kernele nagyrészt megegyezik az NT-ével, mert már akkor olyan jól megtervezték és kidgondolták, hogyan is kell kinéznie a rendszernek."
Egyrészt azzal vitatkoznák, hogy koncepcionálisan jól van felépítve, hiszen többek között VMS alapokból épít az nt gyökere, ami meg egy torz operációs rendszer. Másrészt, lásd elõzõ okfejtésemet a kód elöregedésérõl, a design elavulásáról. Én erre nem lennék büszke hogy NT óta változatlan valami.
"Veszélyes következtetés azt hinni, hogy a nyílt forrás bármiben is jobb - persze biztos szép, romantikus történetet lehet kanyarítani a 'gonosz, lefizett' zárt-kódú fejlesztõkrõl és a 'lelkes, a közösségért ingyen dolgozom (lol:))' open-source emberkékrõl. A probléma az, hogy a világ nem fekete-fehér, és aki egy kissé kinyitja a szemét, az rájön, hogy nincs igazad."
Ahogy Linus Torvalds is mondta, õ nem ideológiai hanem mérnöki alapon hisz a nyílt forráskódban. Ez tényekkel van alátámasztva, és mint egy törvénynél, azok nem ismerete nem teszi semmissé óket.
Csak egy ponton szólnék hozzá a rólam kialakult naiv képedhez, az nagy tévedés hogy nyílt forráskódból nem lehet megélni. Meg lehet. Sõt, ha csak nyílt forráskód lenne, akkor is a mai szakmai piac 80-90%-a ugyanúgy alkalmazva lenne.
Még soha senkinek nem sikerült hitelt érdemlõen bebizonyítania, hogy a Windows bármilyen információt küldene a felhasználó beleegyezése nélkül, pedig mérget merek rá venni, hogy többen kutatnak utána, mint ahányan fejlesztik.
senkit nem szeretnék fikázni.....ezek pusztán tények. Érdekes módon -szerintem- a linux egy másként összeszerelt embereknek gyártott oprendszer. Van egy barátom aki csak linuxot használ abból a megfontolásból hogy õ nem használ kémprogramokat. Én erre azt szoktam mondani hogy az atomreaktor tervet nem a gépen kell tárolni. Én nem sajnáltam párezer forintot egy oprendszerre. Innentõl kezdve mit fognak kideríteni rólam? Lehet lelopják a honlapom forráskódját amit egyébként is bárki láthat? Nagy dolog..
comet, ha szoftverfejlesztés a választott szakmád, akkor ajánlanám, hogy tanulmányozd a Windows APIját, majd a Linux APIját (ok, ilyen értelemben talán túl általános az API szót használni, de most hívjuk igy az egyszerûség kedvéért) ..
.. és hasonlítsd össze õket, melyik a logikusabb, melyik a jobban felépített, melyikben vannak következetesen elnevezve a dolgok és nem össze vissza, melyiknek a referenciája könnyebben használható. Ilyen szempontból hõn szeretett Linuxod eléggé ocsmány egy tákolmány :-|
Ez persze mitsem számít egy felhasználónak, vagy a mindennapok során, hiszen ez csak a háttérben meghúzódó dolog, és semmi köze ahhoz, hogy mennyire használható egy rendszer vagy sem, mennyi vírus van rajta vagy sem, mennyire könnyen megtanulható vagy sem, vagy hogy néz ki. De azért érdekes lehetne neked is :P Tudod, ismerd meg az ellenséged :P
Fantasztikusan összedett HSZ. Kár, hogy nem tudom, miként lehet csak egy hozzászólásra linket készíteni, hidd el, minden ilyen komának (értsd: Comet) a késõbbiekben belinkelném ezt a szöveget!
"Mert megérdemli"
=============================== .:i2k:. melóból:
Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
Én mint egyszerû felhasználó azt gondolom hogy az hogy mennyire jó a linux az majd akkor derülne ki ha annyi szart telepítenének rá mint egy vindowsra. Az eddigi tapasztalat az hogy alig találtam olyan linuxverziót ami hibanélkül ment fel egy gépre. És hogy miért az engem nem is érdekel, én csak használni akarom az oprendszert A részletek hidegen hagynak. Mellesleg ha egy egy irodaházban bejelentenék hogy holnaptól csak linuxon lehet melózni valószínûleg sok lenne a leszámoló. Értsétek meg a linux sok embertõl távol áll és a büdös életbe nem fogjátok õket meggyõzni az igazatokról mert alapból nem szimpatikus az oprendszer.
Jah gyakorlatilag erre szerettem volna en is kijukadni. Teljesen ertelmetlen veglegesen egyik vagy masik mellett letenni a voksunkat, mindig azt kell preferalni amely az adott pillanatban optimalisabb... a markahuseg stb. az egyik legnagyobb "fegyvere" a multinacionalis termekeknek (igen a linux disztribuciok is idetartoznak).
Comet bazz, te azert lehetnel egy kicsit objektivebb is, de ugyan abba a kategoriaba vagy sorolhato mint az elozo elvtars. Ha lenne egy kis eszed, akkor nem divatbol utalnad ms-t, mint a legtobb progmatos lamagyerek, hanem objektiven felmerned a helyzetet, hogy egyik oprendszer sem kanaan...
Nem ertem mi a bajotok, ezek a fejlesztesek azoknak keszulnek akik vevok ra. Nem vagytok vevok ra? akkor nem, maganugy. Engem nem erdekel, es masokat sem akik ide irnak. Tessek pofat befogni es nem idenezni amikor ilyen hir van kint.
Nem ertem, miert kell idejonnotok teriteni a tobbieket, vagy egyaltalan fikazni, irigykedtek vagy egyszeruencsak trendi, vagy ha ugy erzitek kuldetesetek van a vilagban akkor tessek elmenni afganisztanba, ott lehet teriteni.
Komolyan mondom egyszer szeretnek rajonni, hogy jovobeli programozok - teljesen ertelmetlenul -, miert probaljak maguk alatt vagni a fat? Ez olyan, mintha autoszerelonek mennel, lenne 1 marka amelyet a vasarlok 90% preferal, es te minden lehetseges formaban ezt a markat fikaznad, mikor ha lenne kis eszed felismerned, hogy jo eselyel az idod nagy reszeben ilyen stufokkal kell majd foglalkozni, es a fikazas helyett, esetleg a megismeresre szanhatnad az idot es akkor kicsit elorebbjutnal... de nem, hat latod ezt tenyleg nem tanitjak meg az egyetemen.
Én nem vagyok nagy számítógép machinátor - nem is "választott szakmám". Ellenben, immáron 5 éve turkálok a kódokban, autodidakta módon, mások (és angolul tudók) számára értelmetlennek tûnõ hobby-nak élve: játékokat magyarítok.
Ebbõl kifolyólag csak érzelmileg tudok a dologhoz hozzászólni, ahogy tettem korábban is.
Nagyon örülök, hogy a szakmai részét már jó páran elõttem ecsetelték, így comet-nek el tudom mondani ezt:
Én sosem vezettem Ferrarit, Ladát igen. Az elõzõ gyorsabb, szebb, drágább és egyedibb - mégis, a Ladát tartom mindennapibb autónak: bele merek ülni, kinn merem hagyni az esõben, s ha rohadni kezd a sárvédõje, el merem vinni szerelõhöz.
Lefordítva: bújj a Linux-világodba, csak azt lásd amit az opensource világ enged neked, mi addig szépen el leszünk a Windows-unkkal. Kicsit hibás, kicsit lassú, kicsit sokat eszik, de mi - amellett amit a Linux is tud - tudunk vele játszani bármilyen játékkal, el tudunk indítani bármilyen célprogramot, és nem kell aktív net ahhoz, hogy egyáltalán naprakészek legyünk.
Röhögök mindig egyik haveromon, aki Linux***i: újraírható DVD-vel rohangál, mert mindig újabb és újabb kerneleket, disztribúciókat meg csomagokat töltöget le kávézókban, kér el ismerõsöktõl és dicsekszik, hogy hm, most újabb héjat futtat...
Én használom a gépet, ne õ használjon engem!
=============================== .:i2k:. melóból:
Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
Bah, sokadszorra bizonyítod hozzá nem értéseted az egész témához :)))
Linuxon gyorsabbak a nativ játékok? Hol élsz te?
Nézzél már utána, itt egy LINUX FAN benchmarkja:
http://linuxreviews.org/games/2004-10-07_doom3_Benchmarks/
"pont az a lényeg hogy jobban hangolják össze a fejlesztést a nyílt forráskódú közösségben mert általában nem a "fõnök" dönt hanem egy hozzáértõ."
Marhaság a köbön. Az open source-osok messze nem a piaci igényeket elégítik ki, hanem ami épp az eszükbe jut, teszik mindezt nagyfokú koordinálatlansággal. Szemben egy piac és profitorientált vállalattal ahol pontosan meg van határozva ki mit csinál és részfeladatonként vannak vezetõk akik felügyelik és koorindálják az egészet és nem csak összehánynak mindenféle kódot egymásra...
Vírus meg nem 1-2 van linuxra hanem jóval több és ha ezzez hozzávesszük a 0-t közelítõ piaci részesedéséhez már nem is hangzik olyan jól. És persze nem csak vírusok vannak rá amihez a user hülyesége kell, talán senkit nem kell emlékeztetni a slapper féregre, ami linuxos webszerverek tizezreit nyomta fel pár nap alatt...
"Nem divatbó fikázom a windowst hanem azért mert szar, ennyit biztosan kijelenthetek mert egyrészt alá tudom támasztani"
LOL :)))
Mivel? Szinte nincs is olyan mondatod amit ne lehetne szakmai érvekkel megcáfolni... :))
"másrészt szoftverfejlesztés a választott szakmám"
Mint jópár embernek itt, csak az a különbség, hogy te még csak választottad ezt, mások pedig már csinálják is.
"Ezzel szemben aki windowst használ az egy lassan 5 éves szoftvert használ..."
Mirõl beszélsz? W2k3 SP1 - alig pár hetes. WXP SP2 - fél éves...
Ez pedig egy komoly hozzáértõ számára max vicc kategóriába illik:
"a linux kernelben 5x jobb a kód minõsége mint a zárt forráskódú oprendszerekben..."
Az talán elárul vmit, hogy linux kernel hány teljes, koncepcionális változáson ment keresztül a legelsõ verzió óta, míg az 2k3 kernele nagyrészt megegyezik az NT-ével, mert már akkor olyan jól megtervezték és kidgondolták, hogyan is kell kinéznie a rendszernek.
Veszélyes következtetés azt hinni, hogy a nyílt forrás bármiben is jobb - persze biztos szép, romantikus történetet lehet kanyarítani a 'gonosz, lefizett' zárt-kódú fejlesztõkrõl és a 'lelkes, a közösségért ingyen dolgozom (lol:))' open-source emberkékrõl. A probléma az, hogy a világ nem fekete-fehér, és aki egy kissé kinyitja a szemét, az rájön, hogy nincs igazad.
A windows nélkül halál biztos hogy nem itt lennénk. Hanem kb 5-10 évvel elõrébb. Nem divatbó fikázom a windowst hanem azért mert szar, ennyit biztosan kijelenthetek mert egyrészt alá tudom támasztani másrészt szoftverfejlesztés a választott szakmám. Nyilván ha belegondolsz, ha windows nem lenne, megírták volna másra a játékokat, sõt valószínûleg jobban, ahogy linuxon is a natív játékok linuxos verziója gyorsabban fut mint a natív játékok windowsos verziója....
Egy oprendszer korlátja három dolog kell hogy legyen: hardver, oprendszerfejlesztés és a felhasználó.
3 éve van GNU/Linux a gépemen, amióta meghalt egy merevlemezem (elõzõ is linux volt). Az alatt a három év alatt nem volt reinstall, nem volt vírus, nem volt fagyás (eddig minden esetben vagy áramszünet vagy átrendezés vagy új kernel miatt rebootolt a gépem). A legjobb az egészben az, hogy közben a beépített csomagkezelõ frissen tartja a rendszert, magyarul ha most letöltöm a legfrissebb változatot a netrõl, kiírom cd/dvd-re és feltelepítem, ugyanazt a rendszert kapom mint ami most fut. Ezzel szemben aki windowst használ az egy lassan 5 éves szoftvert használ...
Linuxra nem vírust írnak hanem rootkitet, és hatalmas a kulonbseg a ketto kozott.
Virus valoban van, 1-2 PoC, de nem 10000+ mint amennyit szamon tartanak a windowsnal...
Volt róla felmérés hogy a linux kernelben 5x jobb a kód minõsége mint a zárt forráskódú oprendszerekben...
Másik: pont az a lényeg hogy jobban hangolják össze a fejlesztést a nyílt forráskódú közösségben mert általában nem a "fõnök" dönt hanem egy hozzáértõ.
Van levelezõlista, scm. Tudod, subversion, bitkeeper, git, arch, stb...
Nem vagyok egy MS fan, de legalább akkor butaság elvakultan szidni (fõleg tudatlanul hülyeségeket állítani) a Windowst, és dícsérni az opensorce rendszereket mint fordítva.
Ezzel nem azt mondom, hogy szeretem a windowst (bár semmi bajom vele, és van linux is a gépemen).
Az elmúlt jó pár évben már leírtam többször is, megteszem megint: Aki kicsit is ért a Windows-hoz, az nem teszi tönkre, nem fikázza, egyszerûen használja.
Volna egy egyszerû mondás: "Senki sem xarik a saját portájára" - Értsd: ha van egy géped, amit ráadásul összekapargatott pénzen vásároltál, akkor legyen azon bármilyen operációsrendszer, igyekszel NORMÁLISAN, helyesen használni.
A Windows nélkül, valljuk meg, nem itt lennénk - pozitív és negatív értelemben egyaránt - , de megszoktuk, használjuk (még azok is, akik divatból fikázzák), és ha csak a Játékok miatt is, de jó nekünk.
Nekem semmi bajom vele.
Az XP-met (immáron 1,5 éve használom, a mostani telepítés immáron 9. hónapos) nem sikerült tönkretennem.
Pedig én több tucat játékot használok, fordítok, és kipróbálok mindent!
=============================== .:i2k:. melóból:
Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® integrated Graphics Media Accelerator 900 .:|:. Integrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP .:|:. 340W power supply - Active PFC .:|:. Windows XP HUN SP2
Meg miért ne menne. Total Commander. A win filemanagerét amúgy se használtam soha. És mint Pheel is írta a winen belül is megoldható :)
"miért a windows az egyetlen platform amin vírusok vannak"
Akkor azt hiszem ennyit arról, hogy ki hazudik... Linuxra is vannak vírusok, sõt! még SymbianOS-re is, pedig egyiket sem hívják Windowsnak.
"Nyilván a kettõ között az a különbség, hogy a reiserfs-t jobb programozók csinálják"
Na ez meg kéééész! Ezt hogyan méred le? Szerintem az opensource egy káosz, mert képtelenek olyan szinten összehangolni egy fejlesztést, mint egy cégen belül a fejlesztõk.
A keresés mikor fejlesztik vissza a windows 98 szintjére.
Egy *.php fájlban a 'valami' szöveg megkeresése az XP-nek nem megy!
Ha elöre tudtam volna nem ez lenne a gépemen. :-(
rand
Szerintem meg nem véletlenül van 4 felkiáltójel a nicked mellett...
NEkem már hat hónapja nem volt egyetlen vírusom se.. errõl ennyit!!
"jó helyen lenni jó idõben" Lehet,hogy ez így van, de ez önmagában édeskvés lett
volna ahhoz hogy az MS idáig jusson.. ezt csak az irigylõk pampogják
A Windows könnyen kezelhetõ, logikus.. ami a linuxról egyátálán nem mondható el,
arról nem is beszélve, hogy aki linuxot használ, annak erõs kompromisszumkészséggel kell rendelkeznie.
99% az egy idióta túlzás. Egy számítógépen sem fut windows. Azt már nem számítógépnek hanem vírusfertõzött eszköznek hívjuk.
Félretéve a komolytalanságot, olvass olyasmirõl, mint "jó helyen lenni jó idõben", "az IBM és MS kapcsolata", "MS a 80-90es években", "MS innováció avagy hogyan lopjunk másoktól", "miért a windows az egyetlen platform amin vírusok vannak", "visszeélés piaci helyzettel", "kartell", "PR és FUD mesterfokon".
A 99% hülyeség, pc-kre olyan 70-75%-t mondanék alsó határnak, felsõnek meg 85%-t. Servereken rögtön más a helyzet, ott a linux arat meg bsd-k. 2/3-addal legalább. Az embedded piacon sincs windowsos egyeduralom, ott is nagyon erõs a linux.
Egyébként is, ha a piaci részesedés tükrözné egy oprendszer jóságát, ezzel mintha azt mondanád, hogy:
- a matáv az egy korrekt, jó cég
- Bush és Hitler normális mert sokan szavaztak rájuk
- Gyõzike igényes tv mûsor
- Kínában a legjobb élni mivel ott élnek a legtöbben
Csodát nem fog tenni, de mégis az õ oprenszerük fut a számítógépek 99°%-án!
Talán nem véletlenül..
Ez nem windows fikázó topic, de te nyithatsz egyet bármikor..
Azt is tudod, akkor hogy egy fájlrendszert magas szintû adatbázissá alakítani nem csak tökéletesen felesleges, de rohadtul erõforrásigényes is. Van egy jó szó arra amit az ms csinál: Vaporware.
Mellesleg, létezik linuxos "változata", ami már most tesztelhetõ, egy közepesen magas szintû fájlrendszernek, úgy hívják reiserfs4.
Nyilván a kettõ között az a különbség, hogy a reiserfs-t jobb programozók csinálják, nem rakják tele csicsával hogy a marketingnek megfeleljenek és van alternatívád, ha nem akarod használni egy oprendszeren belül akkor nem fogod. Ennyi. Ha a winFS bekerul, es egyaltalan megirjak valaha, akkor szerinted opcionálisan nem használható lesz? ugyanmár. Akkor nem tudnák fenntartani a hardvergyártókkal kötött megállapodásukat.
Miért lenne cinikus. MS nem fog csodát tenni, ahogy eddig se tett soha.
Másik: Pheel mindig elfelejti hogy a WinFS-t már a 90es évek eleje, 15 ÉVE igérik.
Szerintem akkor fogok Longhornos WinFS-t futtatni ha a hozzá mellékelt Duke Nukem Forever gyorsabban fut majd mint az OpenBSD vagy Solarisra épített desktop amit mindenki tud használni ;DDDDDD
</maró_gúny>
Huh... azt hittem, hogy az ilyen mosopor arcu emberek mar kihaltak, vagy egy kis tudast szedtek fel magukra es kepesek kicsit objektivebben is szemlelni a vilagot a MS = szar divat trenden kivul... de nem, hat egesd csak magad a cinikus hulyesegeiddel, azzal ha fikazol es kokemenyen odamondasz te leszel a "szakerto" sott, a "szakember"! :D
Asysoft!
Akkor kezdhetsz örülni, mert ez tulajdonság már létezik Win XP-re!
Ugy hijjak h Ms Powertoys for WinXP, vagyis hogy ennek az ingyenes(!) programcsomagnak az egyik összetevõje.
Remélem ezzel segítettem valamit... Powertoys for WinXP
Szerintem az Indigo illetve a WinFS elég fontos újítások, kár, hogy utóbbi csak késõbb jelenik meg. Viszont az Avalonnak is lehet értelme, kérdés, hogy miképpen valósítják meg... Én pl nagyon tudnék neki örülni, ha ALT+TAB esetén nem a program ikonját látnám, hanem az ablakának kicsinyített képét.
De ez amúgy sem lesz benne a longhornban, csak a megjelenése utáni évben, szóval maradt az indigo+avalon.
Mint írtam, az én szemszögembõl így látom a dolgokat.
Amúgy a KDE-tõl sem vagyok annyira hasra esve. Apple-ben meg most debütált a Tiger-ben ez a dolog. Nem?
Avalon: Apple rajongók és KDE rajongók egyaránt erre élveznek. Ott nem gond, csak ha a MS csinál valamit, az a baj? :-P
Indigo: legalább erre nem szólsz be. Bár úgyis vannak/lesznek jólértesültek, akik szerint ez már 20 éve benne van mindenben, csak MS most képes lemásolni.
WinFS: mire jó?!? Manapság minden OS fejleszõ odaadná a fél karját egy ilyenért...
AVALON: Csicsa. Fölösleges. De most tényleg egy oprendszer lényege nem ez. Parasztvakításnak jó, másra nem. Mi abban a buli ha az oprendszer eleszi a gép erõforrásait a programok elõl?? Az lenne a lényeg hogy a programok minél gyorsabban fussanak.
INDIGO:Ez az amire még azt mondom hogy ok ez jó.
WinFS: Minek? Mire jó? Csak mert rendszerez és gyorsabban keres? Ez nem egy nagy durranás. Ráadásul nem is lesz benne, csak mikor a szerver változat jön ki.
Persze ez egyéni vélemény.
Röviden a Longhorn újításairól(a 3 fontos alapillér):
AVALON: (grafikus alrendszer)
Új, DirectX alapú grafikus környezet , mely kihasználja a modern grafikus kártyák nyújtotta 3D szolgáltatásokat. az Avalon elsõsorban a fejlesztõknek nyújt segítséget, akik egy jól használható felületet húzhatnak saját alkalmazásaikra.
INDIGO: (kommunikációs alrendszer)
Az Indigo feladata, hogy szabályozza a Windows programok és az egyéb szoftverek mûködésének összehangolását az operációs rendszerben, ám egyben azért is fontos, mert a Windows alatti programírás alapkérdéseit is szabályozza. Az új megoldás egyetlen szabályozott utat kínál, míg eddig öt különféle módon közelíthették meg a programozók a kérdést. Ez a Microsoft szerint egyszerûsíti a programozási folyamatot. Az összehangolás egyben automatizál is egyes rutinfeladatokat, például segítség nélkül képessé tesz egy .Net alkalmazást és egy Java szoftvert arra, hogy azok adatokat cseréljenek, így fölöslegessé válik a két program összekapcsolására megírandó külön programrész.
WinFS: (adatbázis alapú fájlrendszer )
A WinFS egyesíti a hagyományos adatbázis technológiák, az XML adabázis technológiák, valamint az NTFS fájlrendszer elõnyeit.
Az NTFS fájlrendszer kiegészítése, mely lehetõvé teszi a fájlok tartalmában való gyors keresést, az egyes fájlok közti kapcsolatok megjelenítését, szemben a jelenlegi hierarchikus, mappa-fájl megközelítéssel.
Szerintem azért ezek nem kicsi újítások..
"Remélhetõleg ez másképp lesz a Longhornban."
Álmodj királylány!!(Ahogy haverom szokta mondani)
Ilyen tartalommegjelenítõs dolog van például az ACDSee-ben is, de ott egy olyan könyvtárat nyitsz meg amiben egy csomó video van akkor látványosan megáll az élet. Remélhetõleg ez másképp lesz a Longhornban.
Az azért kell, hogy még kevesebb helyed maradjon a munkának. Milyen jól mutat majd a word másik "vastas sávja melltt".
A maradék vékony sávban meg dolgozhatsz.
(Bár én a wordben és az excelben is k..ra utálom. Remélem nem fog állandóan kint lenni, vagy minden marhaságnál felugrani.
minek oldalra, a vastag sáv? mi van ott, ami az asztalra nem lehetett volna kirakni? Amúgy tetszik
nem az volt a lényeg... hanem hogy helyben ki lehet lõni, nekem nem ugrál fel semmiféle buborék, telepítés után elsõ dolgom volt kilõni.
Hmm, ugy hallom fel giga RAM kell ennek az izenek:).
Ja, es meg fel giga, ha valami mas alkalmazast is szeretnel futtatni az oprendszereden kivul:).
Hat, nem tudom mi sul ki ebbol, de mar kezd tele lenni a .... ezzel a tendenciaval, hogy rejtsunk el minden szamitastechnikat a hulye felhasznalo elol, legyen minnel "felhasznalobaratabb".:).
Akkor mar inkabb egy Linux, vagy BSD, jatszani meg egy konzol.
De lehet, hogy nem mindenki ilyen o'divatu' informatikab.zi, aki szereti latni, mi tortenik...
Talan tenyleg ez a jovo. A digitalis alom.:)
Like the dinosaurs, Morpheus, like the dinosaurs:)... (Agent Smith)
Úgy néz ki, mint egy weboldal.
Remélem a ram kezelésén is ügyködnek valamit.
"Fontos változás lesz, hogy a lehetõ legkevesebb szoftver fut majd adminisztrátori üzemmódban, és alapbeállításban az operációs rendszer a meglehetõsen alacsony jogosultsági szinten végzi majd munkáját. Ily módon kiküszöbölhetõ a vírusok nagy része, és a felhasználók elkerülhetik a nagyobb felfordulást. "
Azt hittem ez megoldható egy szervízpekkel, vagy telepítõ átírásával! Ja hogy azok ingyenesek lennének!!!;(
"különbözõ gyorsindítási funkciókkal igyekeznek elérni, hogy egy-egy feladathoz - a jegyzettömb megnyitása, vagy zenelejátszás esetén - ne kelljen elindítani az egész rendszert."
Az igen! Hmmm, mikor is láttam ilyet elõször grafikus oprendszer esetén? Úgy 15 éve!!!
Az bizti, ha pl a DX funkciókat viszont ilyen módban el tudnánk érni az marha jót tenne egy játék sebességének!
Monnyuk szerintem ezt a funkciót is jól levédetik valami blikfangos néven aztán mások majd csak néznek (meg fizetnek)!
"Szóval ez a Longhorn olyan lesz, mint amikor U.T 2003 ról U.T. 2004 re "váltottak"."
Hát azért nem teljesen, mert ott legalább voltak igazi újítások is.
Nekem teccik az óra, jó nagy, nem kell erõltetni a dolgot :)
Na, szóval komolyan: majd ha kijött... addig lehet a levegõbe beszélni :) de addig sajnos csak oda...
Azt igazán megengedhetné az op rendszer, h asztal design-t változtassunk.
És az is nagyon jó fícsör lenne, ha alapból nem telne meg 150MB lapozó-file, meg kb 300MB RAM..
Meg nem kellene a regedit ben turkálni, ha ki akarok valamit törölni 100% ban..
Az is marhára tud bosszantani, mikor( keresek valamit, és ott marad az egér 1 pillanatig) megjelenik a "súgó" és elsusogja, hogy ez bizony egy ilyen file, ennyi a mérete.. valahogy nem tudom kikapcsolni..
Szóval ez a Longhorn olyan lesz, mint amikor U.T 2003 ról U.T. 2004 re "váltottak".
2db észrevétel:
1. ha M$ aszongya valamire, h na kedves mindenki a köv termékünkben ez meg ez lesz, abból mér az jön le mindenkinek, h úgy adja elõ mintha máshol eddig nem lett volna? mégis mit kéne mondania?
2. artynak (fõleg): nézd meg Ms oldalán... (azé elég lol beszólás volt)
"Ez fogja szétzabálni a gépet?? Ennek kell majd annyi erõforrás??"
Hát igen ez jó kérdés. De tényleg! Mi a fenére fog elmenni a sok processzor idõ + memória? Avalonra?? Ugyan már. Annyira nem eszik az sokat.
"Addig fel nem állok a gép elõl, amíg le nem sikerül majd fagyasztani!!" (#59)
Úgy tudom, a kernelén nem változtattak sokat, így nem lesz nehéz dolgod! :P
Én --a hibás, de valamilyen csoda folytán még mindig mûködõ winyóm segítségével-- bármikor elõhívhatok egy tetszetõs kékhalált xp-re...
Nem kell különösen félni, ezen is havonta jónéhány "kritikus hiba" lesz felfedezve, jórészük azért még javítható is lesz.. :D ;)
Imádni fogja a vírusokat, folytón náthától szendved, az "újdonságai" --amiket részben a konkurens op.rendszerektõl lopott-- úgyis csak idegesíteni fognak.
Az a fasza panel a jobb oldalon, benne a kretén órával, alsó részén a nagy kék színátmenettel igazán haszontalan képernyõrabló jószág.
De miért tetszik ennyire mindenkinek a kék szín?
Olyan mint egy kék monokróm monitor a nyolcvanas évek zöldmonitorainak mintájára. Ez fogja szétzabálni a gépet?? Ennek kell majd annyi erõforrás?? Pfúúújj.
"Az már most biztosra vehetõ, hogy az operációs rendszer 32 és 64 bites változatban is megjelenik."
Ki gondolta volna???
Hogy is van az a regi vicc?
"Keszits valamit, amit az idiotak is tudnak hasznalni, es csak idiotak fogjak hasznalni." :-)
A Longhornt? :D Ha annyi ideig tart mint az eddigi Wineket, akkor ellentétben a csókával a fotón, te nem leszel õsz... :D
annnnyira nem érdekelnek a keresési funkciók ... a kinézet dizájnolásán kivül mi a francal töltötték el az elmult éveket ???
Már mindenki errõl beszél. Baszki! Addig fel nem állok a gép elõl, amíg le nem sikerül majd fagyasztani!!
A mac mini jó kis gépezet, de sajnos játszani Macen nem igazán lehet (kevés játék, meg nem is igazán arra találták ki...), konzol meg számomra nem reális alternatíva. Aki viszont "csak" dolgozik, válthat: office is elérhetõ OS X-re.
Azt azért ne felejtsd el, hogy a MacOS X BSD alapú, így a kernelt nem igazán kellett megírniuk, rádaásul nagyságrendekkel kevesebb hardware-t is kell támogatnia. Viszont az eredmény tényleg bámulatos lett, el kell ismerni, talán 10 év múlva lesz egy akkori Mac minim:)
Nemtudom ti hogy vagytok vele, de nekem elsõ dolgom lesz eltûntetni azt a jobboldali óriásinagy értelmetlen hülyeséget. Meg az ablakok is windows98as kinézetet kapnak, mint ahogy xp alatt is megtettem.
Persze, hogy lesz értelme:o) Én a Gnome-ban nagyonis hasznosnak tartom. És amúgyis olvasd el ezt:
"... egy-egy feladathoz - a jegyzettömb megnyitása, vagy zenelejátszás esetén - ne kelljen elindítani az egész rendszert."
Errõl ennyit:/
Nem kéne megint feltalálni a spanyol viaszt. :oP
Ezek a feature-k már rég vannak máshol is, és beváltak. Így az ms átveszi, és beállítja úgy, hogy: "Gyertek birkák örüljetek, mert csináltam megint valami szépet és jót!"
Nem is az oprendszert fikázom, mert mondjuk a 2003-ból már igen pofás kis asztali gépet tudtam összerakni, csak az ms marketingjével van már tele a tököm:o)
Jim Allchin biztosan sokat dolgozik a Longhornon, mert már teljesen beleõszült..
ezek a képek alapján tetszik, fõleg az a 3dben elforgatós dolog, hogy lássad mi van az ablak alatt :) ( nem érdekel, hogy máshol már ezer éve van...másholt nem használok tehát winben legyen a többi nem érdekel)
juj egy fájlkezelõs képen bal fölûl a toolbar alatt hatalmas ( legalább 24es) betûkkel írja, hogy 11 items in this folder, lol ez aztán olyan fontos infó amit ekkora betûvel kell, eddig elfélrt az állapotsorban is...
egyik képen a kis buboréknál ami jobb oldalt jön fel minden hülyeséger, helyi menüben ( jobb klikk) ott van hogy "dont show again" meg "rules". ez jónak tûnik, remél majd a kevés az üres hely a meghajtón szart is kilehet így lõni.
19"os monitorom van, 1600x1200as felbontásba és igenis zavar, mert fölöslegesnek találom és foglalja a helyet (ofisznál - de legalabb ha 3x bezárod felajánlja a sugó hogy örökre eltünteti mert úgy látja nem akarom használni :D). acrobat readernél ugyan így zavar, de annal rakat funkciót csak azon lehet elérni (pl keresés).
ha m$ integrálna a keresõbe egy ilyen képnézegetõt EU biztos beperelné, hogy hátrányos helyzetbe hozza monopol helyzetével visszaélve más képnézegetõ progikat kiadó szovtver gyártó cégeket, ACDsee biztos EU mellé állna...