Csináltak ebbõl a kacsából egy replikát is, ami a Grenoble-i automata múzeumban van, egyszer elkéne oda látogatni :) Egy ilyen hely számomra sokkal érdkesebb, mint egy disneyland.. :)
Kicsit utána ovlastam ennek a kacsának :) Úgy evett,hogy a nyakát kinyújtotta, és "megemésztette" a dolog, majt kiszarta. el is nevezték Franciaország kakiló kacsájának :D
Ja jó ez a kacsa, bár nekem kicsit egyszerûnek tnik, ahhoz, hogy ez le is tudjon hajolni a kajáért, meg honnan tudta, hogy valami ehetõ van elõtte, azaz, honnan tudta, hogy mikor kell lehajolni?
Ha szereted a mechanikus szerkezeteket, akkor valószínûleg tetszeni fog a következõ kép is:
A képen Vaucanson kacsája (1738) látható.
Ez a kacsa két lábon totyogott, fürdött, hápogott, megette, "megemésztette" az elészórt magvakat, majd bûzös kis golyócskák formájában ürítette azokat. Az egész mechanikus szerkezet volt többen látták, leírták, de sajnos elveszett.
Látom nem sokakat érdekelnek az ilyesfajta dolgok :(
ezeket már mindt tudtam róla, de azért köszi.
Engem az érdekelne, hogy a hivatalos álláspont szerint magyar volt-e? Mert se apja, se anyja neve nem volt magyaros, és azt olvastam róla, hogy egy magyar átírta az önéletrajzát, és ezért hiszi mindenki magyarnak.
Egyébkébt ez a polihisztor olyan szerkezeteket is gyárott, mint a Schönbrunni (Bécsi császári palota) szökõkút vízpumpái, budai vár vízhálozata, beszélõ gép, és még sok minden.
elsõ dolog, ami érdekelne, hogy tud valaki, valami HITELES életrajzi leírást, vagy hasonlót Wolfgang/Farkas Kempelenrõl? Elég sokat olvasgattam utána, de egyik helyen magyarnak, másikon osztráknak tartják, és egy oldalt sem találtam, ami hitelesen leírná, a "Török" nevû sakkozógépének a mûködési elvét. Valószínûleg egy profi sakkozó, akit az asztalba rejtettek, játszhatott, és az egész szerkezet nem volt más, mint egy mechanikusan mozgatható bábú, ami már önmagában is elég jelentõs a korszakban, de az nyilvánvaló, hogy "A.I." nem volt a gépben.
Pár kép a szerkezetrõl, és feltalálójáról:
Üdv!
Ezt a topikot azért nyitottam, mert odavagyok a mechanikus szerkezetekért, Jules Verne regényeiért, Syberia elképesztõ világáért, a régi, XVIII.-XIX. és a XX. elejei mechanikus alkotásaiért. Érdekelne, hogy ki érez hasonlóan ezek a mûtárgyak iránt.