Milyen érdekes hogy nekem XP van és mégis elfelejtettem már milyen a kék halál, vírusok stb... talán benned(vagy a gépedbe) kéne keresni a hibát, nem az XP-be.... lol ezekkel a sablonszövegekkel(vírus,újratelepítés,kékhalál) ma már fölösleges dobálózni.... 5-6 éve még talán... de ma semmiképp!!
jah és a 2000 se naon jött be nekem, munkára lehet jó, de játékra vmi eszméleten szar volt, pedig nem is vok egy nagy játék-fan de van 1-2kedcvencem épp ezé voltam kiakadva h még az se ment rajta, jelenleg az xp a legjobb, és ahogy látom ez még jó sokáig így is marad... (új oprenccer új gondok....)
Hát nekem nagyon nemjön be a vista így elsõre, szal még az is kétséges h ha tudnék váltani, egyáltalán akarnék-e... Legalább egy XP skint csináljanak már bele! semmi kedvem pölö azt a gyászkeretet nézni, az xp jobb. Cégnél szintén, ott az oprendszer tökmind1 h mien csak fussanak rajta a dolgok 1éve még nem volt ritka cégeknél a 95/98sem... mire ez a nagy cserélgetés? a cégnél ráadásul az oprnedszer csak egy eszköz azt fogják a legkevesebbet használni, mer csak a programjuk futtatására kell, arra meg mér kéne a meglévõrõl váltani? Pláne ha az xp!
Igen, a Win2k a legjobban összerakott win. Nem véletlen, hogy nem nagyon akarnak a cégek váltani ikszpire... Most azzal próbálják rávenni õket, hogy megszüntették a supportot, hátha akkor váltanak.
A munkahelyemen lévõ desktop gépemre 5 éve került Win2000.
Azóta:
- állásidõ a rendszer problémái miatt: 0
- állásidõ újratelepítés miatt: 0
- Állásidõ vírusfertõzés miatt: 1-2 óra.
- A rendszergazda ennyi idõt foglalkozott a géppel: 0
- Újraindítások száma frissítés végrehajtása miatt: ki nem szarja le.
- Frissítés alatti munkaidõ-kiesés: 0
Egyébként 1 évig üzemeltettem egy Win2K domaint. 180 gép mindenféle win verzióval 95-tõl fölfelé.
A munkaidõ nagyrészében neteztem. A munka 90%-a meg az SQL alapú könyvelés csesztetése és a matáv ügyfélszolgálat rugdosása volt. Windows hibákkal és vírusokkal szinte semmi dolgom nem volt.
"Na most én mindég azt mondom, hogy a sikerönket nem az ellenfél sikertelenségre kell alapozzuk, hanem a saját képességeinkre. Ha a Novell a Microsoft esetleges bukásában látja a haladást akkor sajnálom õket, én inkább arra mennék, hogy az ellenfél jobb legyen mint akármikor, de én még jobb legyek tõlle. "
Egyetértek, de ha a M$-nek bejött ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" üzletpolitika, akkor õket miért nem fikázod ezért?
Ja mert közben a médiaprodukciókon meg úgy tettek mintha nem is így lenne?
A M$ általában egy kanyi szót nem ejt az ellenfeleirõl (legfeljebb csak a belsõ papírokban), ez szerintem nem valami pozítív image való törekvésbõl fakad. Sokkal inkább a versenytársak inyorálásából, és a valós helyzet eltitkolásából.
Ha valóban pozitív képet akarnának nem mennének bele egy csomó kilátástalan perpatvarba! Leszarják hogy ki mit gondol róluk! A negatív reklám is reklám.
Minden szép és jó, csak az nem DOS ablak, az Console... a DOS-hoz az ég világon semmi köze, kivéve, hogy kinézésre hasonlít rá, de ez kb. ugyanaz, mindha azt mondanánk, hogy a haver a Linux-ban kinyitott egy DOS ablakot... na érted? És igen, tény, hogy a Windows nagyon sok helyen van alkalmazva, bankautomatákon kb. 80%-ban, POS terminálokon is fölényes... De érdekességként meg lehetne említeni, hogy ennek nagyrésze a Windows XP Embeded kiadás. Kikerülhetetlen dolog az, hogy a fejlesztési költségek sokszor jóval kisebbek mint a konkurens rendszereknél, a Visual Studio nagyon hatalmas fejlesztõrendszer, és sokan nem tudják de nagyon sok esetben éppen erre a szoftverdarabra hárul a Windows betörése a vállalati piacra és folyamatos térhódítása. (ezért koncentrál az IBM is többek között az Eclipse-re, mert sima szükség a fenmaradásért). Igen a fejlesztõk viszik a rendszert és ha a fejlesztõk effektív munkáját egy platform kiemeli, akkor a menedzsment erre felfigyel és lép, sokszor láttam már, hogy a Windows csak azért lett választva, mert a fejlesztõi környezet 6 hónapos megtakarítást eredményezett a konkurens rendszerekkel szemben és 6 hónap megtakarítás az egyenlõ 6 hónap kihasznált üzleti lehetõség minusz 6 hónap fejlesztési költség... és ez mindég nyerõ kombináció.
OFF:
Szétnéztem némileg MacOS X X86 ügyben ...
Szerintetek nem lehet valami szándékosság benne, hogy mióta "kiszivárgott" egy béta belõle, azóta hetente van új "kiszivárgó" verzió belõle?
az valami teszt verzió lehetett... :)
külföldön már nagyon sok xp-s atm van, de magyarországra még nem ért el a váltás hulláma.
hogy dos-os progik fussanak a háttérben szintén a tesztelést erõsíti, ha tényleg így történt :)
Dehogynem!
Az OTP pénzfelvevõ automatáján, nem tudom, hogy minden, de egyen biztos, hogy windows XP futott.
Épp szerelték, mikor ott voltam.
Az ember szétszedte, matatott benne, majd szépen elkezdett bebootolni, és az XP boot-olt be!
Aztán elõvett az automata belsejébõl egy egeret, és egy billentyûzetet, és azzal dolgozott.
Aztán, nem láttam tisztán, elindított néhány Dos-os, progit, amik ott futottak egymás mellett, Dos ablakban, majd összerakta, és a Monitorján megint a megszokott ábra jelent meg.
Na most én mindég azt mondom, hogy a sikerönket nem az ellenfél sikertelenségre kell alapozzuk, hanem a saját képességeinkre. Ha a Novell a Microsoft esetleges bukásában látja a haladást akkor sajnálom õket, én inkább arra mennék, hogy az ellenfél jobb legyen mint akármikor, de én még jobb legyek tõlle. Különben a Zsuzsi a legroszabb distrib, szinte izomszakadásig törekszenek másolni a Windows GUI-t, ne beszéljünk arról, hogy ami Debian-on vagy RedHat-on probléma nélkül fut, azt a SuSE sokszor földhözvágja... Na nekem a Novell sohasem tetszett, a SuSE alapjából erõss distrib volt (na nekem akkor sem tetszett) de amióta a Novell megvette szerintem hanyatlik, na most látom is, hogy miért. Még szerencse, hogy a Linux nem a Novell-tól függ, mert ha így lenne akkor ... na akkor elég baj lenne. Mindenesetre a Vista magával hoz egy komoly upgrade hullámot, mert túl sok lesz benne az új, avalon, indigó, és nem utolsó esetben biztonságilag fényévekkel jobb lesz minden eddigi Windows-nál, persze maga az Office 12 is belesegít majd a maga eddig nem látott lehetõségeivel amelyeket igazán csak a Vista tudja majd kihasználni. Persze lesznek sokan akik nem térnek át, de most van az IT-ben egy igazság: "ha az IT részlegedben van valami ami nem a legújabb szoftveren fut (a biztonság kedvéért ez a legújabb komoly környezetben 6 hónaposat jelent), akkor a te IT részleged nem adja meg a foglalkoztatottaidnak a megfelelõ erõt... mert egy IT rendszer az sokkal több mint egy irógép..." persze izen nem segíthet sem a Microsoft sem a Novell... egy CEO elsõ számú munkája a foglalkoztatottak támogatása a munka minnél effektívebb elvégzése érdekében és ezt ma IT nélkül nem lehet elérni, egy generációval öregebb IT rendszer meg sokkal kevesebbre képes mint a legújabb, föleg ha ez a generációváltás 5 év mint az XP-Vista esetében. Az persze lehet, hogy azt mondják, hogy ez nekünk elegendõ, de ezek mintha a sikert erõvel ki akarnák kerülni. A mai globális környezetben ha egy cég nem fektet be legaláb 1500 dollárt évente egy foglalkoztatott munkaszereibe (jobb szerszám, jobb szoftver stb.) az nem lehet sikeres, IT cégeknél ez az összeg legalább 3000 dollár évente, egy újabb, erõsebb és testreszabottab munkakörnyezet megteremtése nem költség, hanem beruházás, a Vista pedig az XP-hez képest ez. Persze ezt meg kell érteni... ebbõl a mesébõl ki kell zárni a Microsoftot, az X-et vagy az Y, ez a dolog mindenkire és mindenféle körülmények között érvényes. A Linux esetében is ugyanez a dolog, az újabb verziók mindég hatékonyabbak, és jobban mûködnek és kész tudatlanság kikerülni az upgradet, aki nem teszi meg az a következményekre kell, hogy számítson.
Én most szenvedtem meg mire Milleniumra találtam hangkártyadrivert az integrált vezérlõmhöz.
Linux alatt simán OSS-bõl futott minden, hozzá se kellett nyúlni.
És hiába lenne XP-m is, mert a vadiúj hardvert az se támogatná, linuxnál meg elég csak lehúzni az új kernelt.
Oké, akkor linsux, ahogy te mondod... jobb is, hogy nem kerül ilyen emberek kezei közé, mint amilyen te vagy... Amúgy meg eléggé hihetetlen a te windózós nézetedbõl, amit a #28-ban leírtak, mert hogy a win xp-d, sõt még a vista-d se fog ennyit menni fennakadás nélkül folyamatosan... #36 --> sajnos elõfordul az ilyen is... semmi sem tökéletes, mint ahogy a linux sem az... Mindíg lesz mit javítani rajta, hogy jobb, és jobb legyen... Csak éppen itt nem csak a kinézetre gyúrnak, hanem hatékonyságra, és szerintem pedig ez a jó hozzáállás...
Az én hardveremet a mai napig nem támogatja rendesen a linux :)
Persze a felét meg lehet tweak-elni, de a másik fele megoldhatalan :(
És itt nem túl új és nem is túl régi hwkrõl van szó.
jaj most mi van? csak ti fikázhattok? tán nem tetszik? pedig Linsux!
Én támogatom a linuxot, de sajnos van egykét terület ahol le van maradva szoftver ellátottságban még.
Ha ezeket pótolják, akkor teljesen egyértelmû lesz a többség átállása!
Otthon meg MacOSX ugyanezt produkálja! Hogy XP vagy Vista nem kérdés: egyik sem! Amióta Macira váltottam elfelejtettem mi az a kék halál , vírus , újratelepítés.Kb. 1000 munkaórát spóroltam, ha ezt csak 700.--os segédmunkás órabérrel számolom, akkor miért drága az átállás?
Otthon meg MacOSX ugyanezt produkálja! Hogy XP vagy Vista nem kérdés: egyik sem! Amióta Macira váltottam elfelejtettem mi az a kék halál , vírus , újratelepítés.Kb. 1000 munkaórát spóroltam, ha ezt csak 700.--os segédmunkás órabérrel számolom, akkor miért drága az átállás?
Látom baromi sok itt a szakértõ...
írok egy példát:
A munkahelyemen lévõ desktop gépemre több, mint 2 éve került Linux (Debian) Win2000 helyett.
Azóta:
- állásidõ a rendszer problémái miatt: 0
- állásitõ újratelepítés miatt: 0
- Állásidõ vírusfertõzés miatt: 0
- A rendszergazda ennyi idõt foglalkozott a géppel a Linux, vagy a telepítet programok problémái miatt: 0
- Újraindítások száma frissítés végrehajtása miatt: 0
- Frissítés alatti munkaidõ-kiesés: 0
A többi Linux-os géppel ugyanez a helyzet, pedig tényleg folyamatosan dolgozunk rajtuk.
Vannak Windows-os (W2000) gépek is. Na ezek már közel sem érik be ennyivel.
Nem számoltam ki de saccra legalább egy nagyságrenddel olcsóbb a Linux-os Desktop-ok üzemeltetése.
Más kérdés az átállás költsége. Szerintem cége válogatja, de valószínûleg sok olyan cég ill. szervezet van, ahol megéri beruházni az átállás költségeibe, hiszen ez ténylegesen megtérülõ beruházás. Jelenleg több ilyen, pilot-ként is felfogható project is fut a világban. Lásd pl.: München város önkormányzata (jövõre indul), vagy Olaszország egyik tartományának összes iskolája (idén nyáron lettek 100%-ban átállítva Linux-ra).
Egyáltalán nem alaptalan, amit a Novell vezetõ mond.
Linux ide vagy oda (hozzáteszem azért tetszik!) én nem tudom, hogy létezne AutoCAD Linuxra?!
Szóval szerintem marad benn a cégemnél az XP viszont én valószínüleg megveszem a Vista-t
Ha a Novell ebben reménykedik akkor elõre sajnálom õket...
nem lehetséges, hogy a novellnél is sok a magyar származású?
ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene" effektus hungarikum
egy atm nem a pénzforgalmi szerver miatt áll meg (ha az meghalna, akkor az egész rendszer leállna, nemcsak az atm-ek, olyan még sosem volt) hanem vagy megszakad a kapcsolata a központtal (mûhold), vagy belsõ hibája van.
Szerintem kezdõ sofõr vagy még, ha ilyet mondasz. :)
Egyébként a Novell fejes mondatának elsõ felével egyetértek, a másodikkal nem. Nem fog drasztikus mértékben növekedni az üzleti linux workstation-ök száma, már csak az üzleti rendszerek (nem) portolhatósága miatt sem. Nem tudom, miféle költségekrõl beszél, de az tény, hogy a Vista új hardverfejlesztést is fog majd követelni, de a szimplán linuxra átállás hasonló, ha nem nagyobb költségeket generál a speciális szoftverek átírása miatt.
Ahol én dolgozom, ott biztosan nem lesz linuxra váltás. De Vista sem egy jó darabig, az tuti.
Egyáltalán mi értelme, haszna lenne xp-rõl vistára váltani? Mert jobban néz ki, más nem jut eszembe!!!
egy rakás alkalmazásunk van ami kihasznál xp-s újításokat és már teszt környezetben vista-sok készülnek. Jelenleg ezeket a funkcionálitásokat portolni kell 2000-re is, ami plusz munka. A 2 féle kliens oprendszer támogatása eleve elég durva többlet költség. Tehát mûködés szempontból egyáltalán nem sürgõs az átállás, de költségcsökkentés ill. munkafolyamatok egyszerûsítése szempontjából fontos.
Az elsõ kiadások "szörnyû bugos" voltával nem értek egyet, mind a 2000-eket mind az xp-ket a megjelenés után 2 hónappal már telepítettük (persze elõtte hónapok óta folytak a teszt környezetben a béták tesztelése, most is ez folyik vista-val) és semmi komoly gondunk nem volt egyikel se, szerintem a vista-val se lesz.
Ez igazából attol függ mennyire sürgõs a dolog. Ha eddig jó volt a 2000, akkor ezután is jó lehet, de akkor felvetõdik, hogy a másik 500 gépre miért került XP, azoknak már nem volt elég a 2000? Másik kérdés a stabilitás. Amikor megjelenik a Vista még szörnyen buggos lesz és majd csak az elsõ javító csomag után válik használhatóvá, legalábbis az eddigi tendencia ezt mutatta. Ez pedig legalább még 1 év csúszás ha nem több.
Kérdés tehát ismételten mennyire sürgõs azt a kb. 500 gépet nálatok átállítani, na meg annál a több ezer cégnél ahol kivártak eddig a 2000 lecserélésével?
Ha sokalják a vállalatok az átállás költségét akkor nem állnak át!
Azt meg tényleg hülyeség azt képzelni hogy ettõl népszerûbb lesz a linux. Amúgy annak is van átállási költsége, mnem is kevés.
(Mivel az operációs rendszer ára, csak egy tényezõ)
xp-rõl tényleg kevesen fognak váltani, viszont a 2000-esek nagy része igen. Azok éppen azért nem váltottak eddig xp-re, hogy bevárják a következõ verziót és jól is kalkuláltak. Munkahelyemen is ez a helyzet (ezer gép) felén van xp másik felén 2000, de azokkal bevárjuk már a vista-t, nincs értelme most xp-re váltani...
Úgy látom, hogy jóval nagyobb a valószínûsége annak, hogy XP-rõl nem váltanak majd Vista-ra, mint annak, hogy Linuxra váltanak.
Valahogy úgy lesz mint az Office-okkal kapcsolatban. Majd azt mondják, minek váltani, amikor az elõzõ mindazt tudja amire nekik szükségük van.
Egy XP-rõl Vista-ra váltásnál gyakorlatilag "csak" költségekrõl beszélhetünk. Linuxra váltásnál azért ez kicsit másabb. Lehetséges, hogy itt kisebbek a költségek (bár ezen órákig lehet vitatkozni), de itt már másabb összetevõkre is szükség van. Elsõsorban egy remek linuxos szakemberre, na persze cég méretétõl függõen többre is. Bár egy idõ után meg el lehet küldeni a win-es rendszergazdákat.
A lényeg a zökkenõmentesség kockázata. Egy vezetõ nem biztos, hogy meri vállalni a linuxra való átállásból származó esetleges kimaradásokat hibákat, felhasználói hisztiket.
Hát, ikszpére se nagyon akarnak átálni a vállalatok 2000rõl, nemhogy majd vistára... Majd jól megszüntetik az xp támogatottságát, és akkor kénytelenek lesznek...tipikus microsoft húzás lesz...
"Úgy látszik az amerikai szakemberek is képesek ilyen hibákra..."
LÁL...amerikai szakemberek, az igazi szakemberek európából és ázsiából kerülnek ki az USA-ba...az amerikai oktatás a béka s.g. alatt van ott mindenki jár fõiskolára, az olyan mint itt a szakmunkás...