Na, látod ez a baj. Egyébként, kihasználom az alkalmat, hogy elmondjam a legnagyobb problémám, amely nem csak az enyém: a technika rabsága.
Az a helyzet, hogy mindenféle szoftver kezeléséhez száz oldalas könyveket kell elolvasni manapság, de mondjuk az XP kézikönyve 1000 oldalas. A gépemen telepítve van kb. 100 szoftver => 100x200 = 20.000 oldal. És ezenkívül ott vannak a szakmámba vágó olvasmányok, kellene általános mûveltség is, plusz napi tájékozottság politikában, sportban, egészségmegõrzés témában stb.
Oda kerültünk, hogy ha minimum a szakmádban naprakészen akarsz lenni, annyit kell ülnöd a seggeden a számítógép elõtt, hogy azzal az egészséged teszed tönkre. Azok a csírák meg, akik egész nap a plazákat járják, jobára nem is dolgoznak, hanem csak szórakoznak, vagy rosszabbik esetben rosszalkodnak, hát persze, hogy elõnybe kerülnek velem, veled szemben, nekik lesz több gyerekük stb. Ez ördögi kör.
Mondjuk én annak is örülnék, ha a számítógépem karbantartása egyszerûbb lenne.
Az odáig oké, hogy beállítom az automatikus letöltéseket, meg a karbantartást (vírusellenõrzés, töredezettségmentesítés), de ezek anyira lelassítják a gépet, hogy az ember kénytelen kikapcsolni, és végülis kézivezérelni, hogy akkor fusson, amikor épp elmegy otthonról (imádkozva, hogy közben ne legyen áramszünet). Emellett sok a különbözõ gyártó, mások a felületek, a nyelvezet is. Én néha együttérzõen olvasom azokat a felháborodott juzereket, akik a Microsoft kizárólagossága ellen tiltakoznak, de hamarosan az lesz, hogy minden harmadik fél által írt progit lecserélek, és tûzfaltól elkezdve a vírusirtóig az MS-re bízom magam, mert ez a káosz egyszerûen az idegeimre megy.
Lehet, hogy e hozzászólásom az Éntudat egy robotban! topikban kellett volna írjam, de mint már elõtte is jeleztem, én már alig várom a mesterséges intelligenciát és az okos robotokat.
Hát sts-el lehethogy könnyebb, mer a küldetés akkor indul amikor megfelelõ helyzetben vagy hogy elérd az iss-t és az út nagy részén függõlegesen emelkedsz, elõre meghatározott pályán. Én Delta gliderrel próbáltam, aminél elég sokmindentõl függ hogy hogy emelkedek(elég lassan is emelkedik), mikor hol vagyok, szóval lehet hogy ezzel rontottam el :\ mind1, majd próbálgatom mivel hogy megy :)
Olyan idõpontban és irányban indítasz, hogy egy pályasíkra kerüljetek és az ISS mögé kerülj.
A pályamagasság elõször kb. 250km legyen.
Ha a pálya majdnem kör alakú akkor egy kis játékkal beállítod hogy a perigeum és az apogeum ugyanolyan szögben helyezkedlyen el a csomópontokhoz képest (OrbitMFD-Agp értékei egyezzenek).
Így kergeted az ISS-t addig amíg kb 8-10 fokra men leszel mögötte (max.másfél nap). Ezután egy pergeumi gyújtással kb 5 km-el az ISS apogeuma alá emeled az apogeumodat, majd az apogeum elérésekor ugyanigy megemeled a perigeumot is.
Beállítod Nav1-re az ISS XPDR-t, Dock-ra váltod a HUD-ot.
Ismét csak vársz jópár keringést, mig a távolság 20 km alá nem csökken.
Ha továbbra is közeledsz akkor érdemes várni amíg lehet,majd a HUD segítségével -V(ISS) fordítod a járgányt és szinkronizálod a két jármû sebességét.
Innentõl jöhet a dokkolás...
Látható hogy a módszer energiatekarékos de idõigényes, a Progresszt és az Atlantist is úgy el lehet így vinni az ISS-hez, hogy a visszatérésre is marad üzemanyag. Egyébként a valóságban is kb 2 nap alatt ér a Szojuz és a Shuttle az ISS-hez, nagyon hasonló pályamanõverekkel.
Ennyi fény akkor sem lesz a Plútón, ha a Duracell támogatja a filmezést wah wah wah.
gz8: üdvözlöm a Dölorient ;)
ÉS MINDENKI HUZZON EL TANULNI, MIELÕTT LEIR EGY FORUMBA OLYANT, AMI MÉG 10 ÉVIG KINT LESZ A NETEN, ÉS KÉSÕBB SZÉGYELNI FOGJA!!!
ÉN IS! :)
Passz, én lehet ott rontottam el, hogy elõször mindenáron az ISS-re akartam bedokkolni (két hónap kellett odáig, amíg az STS-el be tudtam dokkolni, de akkor aztán majd kiugrottam a bõrõmbõl...). Utána próbáltam a bolygó- és holdutazást, ami már gyerekjátéknak hatott akkor. :))
JUJJ :D hát iss. Én játszom vele egy ideje(4 hónap), de soha nemtudom normálisan elkapni az iss-t jósok üzemanyag elégetése nélkül :D
A dokkolás már egyszerû, csak közelférkõzni hozzá nem eccerû :D
Amúgy bolygóra vagy holdra egész egyszerû imfd-vel, de ezt is meg kell tanulni használni :)
A Celestia gagyi?!?! Oké, akkor irány az Orbiter, de elõször szerintem add alább, és próbálj egyáltalán bedokkolnod az ISS-re, már az is szép eredmény lesz. :DDD
off
A Kelvin az nem fok, hanem simán Kelvin :)
A Celsius-fok meg nagy c, hiszen svéd csillagász barátunkról nevezték el.
on
Hát, ez a Celestia elég gagyi. Én olyan ûrszimulátorra gondoltam, amellyel leszállhatok a Marson, sétálhatok, kõzetmintákat vehetek, berepülhetem a marsi kanyonokat stb. Utána meg felszállok az ûrhajóval, beindítom a rekettákat, és elrepülök a Jupiter felé. Persze behúzom a nyakam, hogy nehogy ütközzek valamelyik aszteroidával. Odaérve, körberepülöm a Jupitert, leszállok az Ion, beásm magam az óceánjába, és mindenféle lényeket találok ott, vízalatti óriáspolipokkal küzdök meg, levágom mind a nyolc karját, majd kiszállok a vízóceánból, elmegyek a Tritonra, és ott lefagyasztom a zsákmányolt polipkarokat. Utána, befoldozom a Jupiter nagy vörös kommunista foltját, és megnézem a Shoemaker-Levy becsapódásának a helyeit. Stb. :-)
inkább 43 K (kelvin) fok lehet a plutón :)
Világûrben inkább ezt a mértékegységet használják, nem a celsius fokot.
Vagy próbáld ki az Orbiter-t. Ingyenes, bár igazából ûrrepülõszimulátor, de csak simán nézelõdhetsz is, és ha pár nagyobb felbontású textúrát letöltesz hozzá, akkor nem gyengén néz ki. Bár alapból Pluto nincs benne, de van letölthetõ addonban, jól lehet moddolni, úgyhogy mindent megtalálni hozzá :D
Jah jó kis program,ki lehet listázni a legközelebbi 500 csillagot a földhöz képest és több mint 100000 csillagot megtalálhatunk benne.Ráadásul valós idõben mûködik.
epikurosz szerintem a celestia olyasmi mint amire gondolsz. jopofa kis cucc nem emléxem honnan szedtem le, de keress rá tök free. kis addon-okkal a marsjárokat meg szondákat is meg lehet találni vele a jelenlegi aktuális helyükön. be lehet vele barangolni az eddigi összes ismert naprendszert. amit tudni kell rola minden ott van az oldalon.
bár nem egészen az, amit keresel, de az Elite 2, vagy másképp Frontier címû játékkal is jó kis virtuális túrákat tehetsz. (mondjuk én már vagy 10 éve repkedtem vele:) ) és legalábbis a közeli naprendszerekig nagyjából reális.
En fotoknak is orulnek, de teny hogy lenyugozo latvany mind. Milyen lehet mar a szaturnusz gyurujet a felszinrol nezni? (felszin felett lebegve persze, nehogy elmeruljunk)
Ja azt hinné az ember hogy a fejére szakad az ég. A napot pedig valóban elszúrták bár meg kell hagyni a képjó... nem akarom fikázni de Bryce 5-ös progival egy délután az ilyen kép... próbáltam régebben
És úgy képzeld el, hogy itt a napot túlméretezték, már a szaturnusz távolságából is csak egy ugyaolyan fénylõ pontnak látszik a nap mint a többi csillag, azzal a külömbséggel, hogy a fényereje nagyobb. A marsról is alig 2 szer ekkorának látszik a nap, pedig az jóval közelebb van a naphoz, szóval túl nagy a képen a nap :D
Amúgy az az érdekes, hogy a pluto holdjai(mivel találtak már 2-t a charonon kívül) nagyon közel keringenek. A charon alig 2300 km sugarú pályán kering a plutó körül, ez a föld holt távolság 0,6%-a! Szóval biztos érdekes látvány lehet :D
klafa :) egyszer uuuugy dobnék egy kirándulást igy a naprendszerben bejárva a bolygokat de sajna maradnak csak az sf cuccok mert ahhoz sok embernek kéne hirtelen összekapnia magát
Ha az átlagos -230 C, akkor az árnyékos részem tuti abszolút nulla lehet, nem semmi.
tök jó az a fantáziarajz :)
beleborzongok, ha meggondolom, milyen lehet egy ilyen látvány...