Volt errõl cikk, hogy valszeg azért nem találnak az hozzá értõ emberek életet, mivel rosszul keresik :) Mármint mindenhol ezt a speciális felállást keresik ami ittvan.De a cikkben az is volt, hogy mást nemis nagyon tudunk keresni, amíg nem tudjok hogy néznek ki :)
Persze mert sokan írnak és ez jót tesz a látogatottságnak...de nem is baj, inkább ilyen jellegû és számítástechnikai cikkeket olvasgatok, mint Blikk jellegû csekmeteket.
Szerintem vicces mennyire ragaszkodunk a szénhez, a vízhez, és a szent ereklye periódusos rendszerhez. Ennyi reõvel azt is mondhatnánk, hogy ami nincs pl a függvénytáblában az tuti nem létezik. Pl biztos nem lehet mûanyagot mágnesezni, mert nincs benne...pedig lehet.
Még mindíg nem bírtuk felfogni talán ,hogy amit látunk és képesek vagyunk felfogni, az a körülöttünk lévõ világ cirka 6%-a. És ebbõl kiindulni, hogy mert mi ilyenek vagyunk mint amilyenek akkor nyilván más is ilyen...ostobaság.
Amíg nem vagyunk képesek magunkon túl teni és "felülrõl" vizsgálni az eseményeket, addig nem fogunk találni semmit, mert ragaszkodunk hagyományainkhoz.
A tudomány ma olyan, mint régen a tollfosztás. Sokan csinálták, van aki értette is mire jó, de kézrõl kézre terjedt, merõben új munkafolyamatot seholsem tartalmazott.
De hogy közlebbit mondjak...elektromosság. Évszázadokig nme tartották semmire pedig tudták hogy van, és a súrlódásos generáláson kívül nem tudták létrehozni sem /kivéve Egyiptom: alkáli elemek/, mert egyszerûen azt ismételgették, hogy hogyan nem lehet forgó mozgással elõállítani, és csak igen hosszú idõ múlva jöttek rá hogy az elv az jó csak az elrendezés volt a rossz, mert a már bevett szokásokat ismételgették /a drótozással keresztirányban mozgatták a mágnest/.
Hahh,aki azt mondja, hogy nem lehetnek másféle elemek(olyanok,amiket még nem ismerünk) messze innen, az téved, hiszen babajaga megmondta a tutit..:D Nem is értem mi a francnak pöcsölnek holmi világûrkutatással, ahelyett, hogy õt megkérdeznék:D És természetesen a föld a világegyetem közepe, "értelmes" élet csak itt alakulhatott ki, sehol máshol...(Ha én E.T. lennék, úgy elkerülném ezt a rohadt bolygót, mint egy lepratelepet:D)
mostanában nagyon felkapott ez a "földkívüliélet" az sg-n:D
"folyamatosan fedeznek fel új elemeket... amikor"
Igen de azok csak laboratoriumi korulmenyek kozott leteznek milliomod masodpercekig.Gondolom akar 200-as rendszamu atomot is letre lehetne hozni de gyakorlatban semmire sem lenne jo.Eletet csak stabil elemekbol lehet epiteni es ezekbol ugy nezki csak 93 van.Persze szerintem ennek 93-nak olyan szamu kombinacioja lehetseges,hogy szinte kizart hogy ne lehesen beloluk osszeallitani valami alapvetoen mas elet tipust mint a mienk.
babajaga:
üsd már fel a függvénytáblázatodat... nemtudom minek kell mindig belekötni mindenbe!! mivagyte bölcsész?? ügyvéd??
"már megint a rohadt szilícium"...
The Cylons were created by Man.
They Evolved.
They Rebelled.
There are many copies.
And they have a Plan.
huh errõl mennyit vitatkoztunk anno :) !!! amugy ha feltünt volna babajaga folyamatosan fedeznek fel új elemeket... amikor mengyelejev megalkotta a periódusos rendszert akkor még az F csoport elemei közül nemis ismertek 1et se,,,
nem kell basztatni a cikkírót,nem õ találja ki az egészet,csak összegíûjtötte az eddigi kutatásokat és leírta,hogy legyen min hajbakapnunk:)
persze ha másképp vn sry
Na ja, csak épp a periódusos rendszer elemeit 1 és kb110 közötti részét ismerjük.
Viszont a nehéz elemek már roppant bomlékonyak, nem valószínû hogy a természetben stabilan új elemek elõfordulnak.
Lehet léteznek olyan anyagok amiket mi nem ismerünk mert a Földön és a környezõ bolygókon nem találhatók meg.
Na jó azér az egy kicsit sánta ötlet hogy kénsav azt már nem is kell víz....Kedves Cikkíró, Ön mit gondol? Miben úsznak a kénsav ionjai?
Más. A víz azért is kell mert amfoter. Persze, a jelenlegi tudásunk alapján lehetséges víz nélkül az élet. De. Sokkal kisebb a lehetõsége, pontosan azért mert amfoter, így savas és lugos közeget is tud biztosítani. Verhetetlen. Hogy a többi tulajdonságáról már ne is szóljak.
Szilícium.
1.A szilícium MINDIG oxigénhez kötõdik a természetben, máshoz soha nem fog.(homok)
2.3 vegyértéke van, és ezek különbözõ értékûek. Míg a szén esetében 4 vegyérték a jellemzõ, ráadásul ezek azonos értékûek, így lényegében mindegy hogy melyik elektronja kötött.Bár a szilíciumnál is, hisz csak oxigénhez kötõdik.
90 A nyomáson olyan sûrû lenne az oxigén, hogy mérgezõvé válna.Búvárok tudják, akik merültek 100m-nél lejjebb, vagy oktatást kaptak.
Madness
Amugy mi van, ha egy másik bolygón az életnek köze nincsen azokhoz az anyagokhoz, amik nálunk vannak?
Lehet, hogy az "élet" náluk láthatatlan anyaghalmazokbol áll, aztán rég itt vannak köztünk. Mi van, ha "él" az egérpadom? Annak se kell oxigén, meg szén vaze! Sött, tuti, mer egy idö után kunkorodik.
<< Silicon's inability to readily form long silane chains, multiple bonds, and rings severely limits the diversity of compounds that can be synthesized from it. Under known conditions, silicon chemistry simply cannot begin to approach the diversity of organic chemistry, a crucial factor in carbon's role in biology. >>
"ha feltornásszuk a nyomást 90 atmoszféráig, ami a Neptunuszon vagy a Vénuszon tapasztalható, a CO2 egy kvázi-folyadék állapotba zuhan, amit a kémikusok szuperkritikusnak neveznek. Ha ezt a szuperkritikus CO2-t egy edénybe helyezzük, akkor ugyanolyan nehéznek tûnik mint a víz, ha viszont belevetnénk magunkat egy ilyennel telített medencébe, akkor olyan érzésünk lenne mintha a levegõben úsznánk, mivel molekulái nem kötõdnek olyan szorosan egymáshoz, mint a legtöbb folyadéké"
90 atm nyomáson biztos úgy érezném, mintha a levegõben úszkálnék :DD
"A víz nem minden tulajdonsága egyedi..."
Ez közhelyszerû.
Ami miatt azonban igenis fontos volt az Élet kialakulásában az, hogy ~4 Celsius fokon éri el a legkisebb térfogatot, onnantól alacsonyabb/magasabb hõmérsékleten is tágul->többek közt emiatt is lehetséges az, hogy ha a nagy víztömegek teteje be is fagy, alatta még "vígan lubickolhatnak" élõlények, tehát nem hal ki az elsõ tél után az élõvilág.
"Évtizedek óta lebeg a levegõben azon eshetõség, hogy valahol a világegyetemben létezik egy olyan különös életforma..."
Hát én nem tudom, de szerintem az eshetõsége 1 milliárd évvel is megvolt, nem mi találtuk ki a földön kívüli életet (na jó, az UFO magazin 1 kicsit:) )