De azért arról se feledkezzünk meg, hogy egy CRT monitornak még mindig szebb képe van, mint egy hulladék TN+Film paneles TFT-nek. Már csak abból kiindúlva, hogy a TN panel nem képes 24bit színmélység megjelenítésére. 3 szomszédos pixel színeinek variálásából kapunk egy 4. színt. Marha vicces.
Egy PVA, vagy S-IPS paneles TFT-t viszont bevállalnék, mert arra már tényleg azt lehet mondani, hogy szép.
Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb FullHD tv ugye a felsõ kategóriában van (még) és azokban a képjavító elektronikák is fejlettebbek, amik igencsak nagy hatással vannak a sima Sd adásra, term pozitív értelemben.
1. Sony-nál Smart funkció, Philipsnél Panorama.
2. ezekszerint még mindíg nem láttál normális jellel, normális LCD-t... :) (UPC Direct pl. teljesen korrekt képet ad mostanság.
freddirty válsza az irt témádra:
valamenyit javíthat a képen föként ha az adot anyag jobb de a jelenlegi adások amit szolgáltatnak azok nem mondható jonnak. komponnensen is kibaszot joh kép tud átmenni a tvre tom én azt elég sokat tapasztaltam már a munkahelyemen de HDMI az azért valamicskével jobb de a komponnens az viszont megbizhatobb nem esnek szét a jelek ha pl 20 db tvt rákapcsolunk egy HDMI csatlakozásnál már joval problémásabb ezt megoldani. de othoni felhasználásnál jobb a HDMI csati a most jelenleg forgalmazot beltérik 10-50e ft ig jelenleg komponnensen küldik ki a jelet max s az adot jel amit pl Digi tv szolgáltat sokat nem változtat dolgon egy HD beltéri most 80-120 e ft ba kerül kiváncsi lennék a közönséges vásárló még a 200 e ft is alig meri kiadni a tvre a pénz akor még egy 100 e ft érö beltérire mit szolna:D az adások egy digitális szolgáltatonál dvd nél nem jobb egy ilyen lcd tvn valamenyit javit sokat nem.
Panoráma módban még ez sem igaz, mert ott középen jók az arányok és így mónikasegge is normálocsmánynagy méretû marad, mivel általában középtájon van akit éppen mutatni akar a kamera.
Izé, ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy az, hogy a magyarok a kinti 16:9-es filmeket (pl. Csigakapu, Enterprise, Dr. House, vagy bármi manapság) levágják 4:3-ra a barmok és azt tovább 16:9-esítve tényleg borzasztó eredményt kapunk (nem szólva a felbontáscsökkenésrõl és inromációveszteségrõl), na szóval az megintcsak az LCD-k hibája?!?!?!
Másrészt túl van ez lihegve. Én pl. szaros földi antennáról (kibasztam a tetõre) fogom a TV adást és még az is elmegy bõven, ha valamit mégis nézni akarok. EGYSZÓVAL TV nézésre is alkalmasak szerintem bõven.
Azt irtam, hogy a TV adások szemcsések, de nézhetõek. Valóban gáz a 4:3 képarány, de erre irtam, hogy szélesnagyitással, ahol volt az adásban kis szélessáv, már nem annyira rossz a képarány. De én általában, miután lement adásban, letöltöm a szinkronos filmet 16:9 képarányban divx-ben, és ugy tök jól lehet már nézni a sorozatokat. Amugy engem néha a 4:3 adás széthúzva 16:9-re sem zavar annyira.
Ahogy kolléga mondta: "Monikának (Mónika show), nem ekkora (mutat egy méretet), hanem ekkora (mutat még szélesebbet) feneke van.
Sir Quno Jedi: "Õszintén szólva "az adás rossz, ezért szar az LCD" elven pedig röhögnöm kell."
Ezután felhozod, hogy HD anyaggal, és PC/konzol betolásával tök jó a minõség :D Ezt nem vitatta itt senki, azt viszont igen, hogy TÉVÉNÉZÉSRE használhatók lennének ezek az LCD tévék.
Lásd itt allant runner78-at:
"szörnyû, kilog House feje a képböl, meg ilyenek" és aztán kijelenti, hogy "Szóval nem vészes a TV adás a TV-n." :D De azért inkább letölti internetrõl ugyanazt, rárakott magyar szinkronnal, vagy pedig játékra használja.
Szóval jók ezek a laposképernyõs technológiák, csak Magyarországon pont amire kitalálták, arra nem alkalmasak.
"Egyszerûen pc irányból ez nem standard felbontás, és ugye még a szabványos wide is néha szopó gámákban."
Ez ki van csukva, egy ezer éves GF2MX-el tökéletesen megy 1366-os panel 1360x768-ban. Ott szertintem vagy olyan csatlakozón használják, ami csak a fix HD felbontásokat támogatja, vagy a készülék nem támogat PC-s csatlakozást (múltkor találkoztam ilyennel említett topikban), én az elsõre tippelek. Ha másként nem, de analóg D-Sub csatiról vagy komponens HDTV csatival csak mennie kéne ...
Szoval ha vennek otthonra egy Plazma TV-t es azt szamitogep hasznaltra is hasznlnam akkor mien csatlakozokat kene keressek a Tv hatuljan? ( ha FullHD-t vennek azaz 1080p-t akkor elkene hozza egy Randeon 2900XT es amin van HDMI vagy micsoda...es ha mezei 720-ast vennek akkor eleg lenne egy 7600as Geforce DVi kimenettel? hogyisvanez?)
Én olyan 3 hónapja vettem 32"-os LCD TV-t. Samsung LE-32S81 tipusut. Paráztam én is, hogy milyen lesz, de nagyon jó! A TV adások persze szemcsések, mikor régen nem volt jó az antenna. De ez ügye a szar magyarországi müsorszórás tehet. Amugy pl. RTL klub-on megy a vészhelyzet és van egy kicsi szélesvászon...TV-n > Szélesnagyitás funkció és azt levágja, és nem annyira nyultak az emberkék. Discovery-n (sok béna adó közt, talán ez a legnézhetöbb) minden adás általában kis-szélesvásznú. A sorozatokat hazánkban 4:+-ban adják, BORZALMAS. De erre van a net, lemegy adásban, pár óra múlva már neten lesz az amerikai képre (16:9) tett szinkron, és még 12-es karika sincs, és tök jó a TV-n. Pl. Dr. House a TV2-ön 4:3-ba megy, és sok ráközelitett kép van a sorozatban, az szörnyû, kilog House feje a képböl, meg ilyenek, nem is beszélve arról, hogy DVD-n is 4:3ban jelenik meg. Na mindegy. Szóval nem vészes a TV adás a TV-n. Amugy meg ugyis mindent már számitógéprö nézek, meg játszok és erre van az 1360x768 felbontás. Eddig szinte minden játékban is be tudtam állitani ezt a felbontást. Söt aki akar az már sok HD filmet is le tud szedni, vagy akár amerikai sorozatokat HD-ben...
Nos tájékozódni kell, olvasgatni kell, kérdezõsködni kell, próbálgatni kell. Sok gyártó direkt nem teszi lehetõvé a tévéi monitorként való maradéktalan felhasználását, mert nem szeretne magának konkurenciát az óriás monitorjai ellenében. De számos kivétel is van 1:1 pixelmappinggal, SÕT valós DVI bemenettel (nem DVI-HDMI) és teljeskörû PC supporttal.
Azért még mindig drága dolgok ezek ahhoz, hogy az ember csak úgy belevágjon vakon.
Nos én már a harmadik LCD TV-met nyûvöm (meg a sokadik TFT moncsimat, most is rohad otthon pár) és általában azt mondhatom, hogy csak az állítja, hogy a CRT az igazi, aki nem kóstolt bele alaposabban az LCD-k (esetleg plazmák) varázslatos világába, esetleg dilettáns, vak, vagy megvezették.
Õszintén szólva "az adás rossz, ezért szar az LCD" elven pedig röhögnöm kell. Ez az õssötétség netovábbja. Bizonyára a vezetõ szórakoztató elektronika gyártók HIBÁJA az is, hogy a balkánon lakunk.
Bizton állíthatom, nem találkoztam még olyan emberrel (nem is szeretnék), akinek ha odahaza betoltam valami HD anyagot, PC/konzol gammát, vagy csak sima DVD-t 37"-es LCD-n (esetleg 3m*2.5m vásznon projektorral), megfelelõen brutál hifivel, az utána úgy állt fel, hogy HÛEZDESZAR! Valahogy mindig máshogy történt...
LOL!
Jah még valami:
"még mindig csak analóg adást fog elérni kicsit feljavítva mert csak scarton vezetik ki a jelet"
Analóg broadcast és analóg jelátvitel között hatalmas a különbség! Pl. a PC VGA csatlakozója is analóg, oszt mégis szép lehet a kép. A digitális jelátvitel a digitális/analóg/digitális jelátalakítás során létrejövõ problémákat hidalja át. Egy jó minõségû VGA kimenet képét nehezen lehet megülönböztetni a DVI kimenet képétõl!
Tehát nehogy azt hidd hogy egy digitális eszköz SCART(RGB)/kompozit kimenetén nem lehet szép a kép! Lásd xbox360, digi mûholdvevõk stb...
A DVB-T tunert egyáltalán nem tartom fontos dolognak. Egyrészt mert egyenlõre az adás minõsége ugyanolyan vacak mint az analóg adás minõsége. Egyetlen elõnye a DVB-T-nek, hogy nincs zaj a képen /ámde lehetnek MPEG tömörítésbõl származó problémák a képen./
Másrészt nem tudni biztosan hogy MPEG4-ben vagy MPEG2-ben fogják majd sugározni az éles nem kísérleti adást. Esetleg MPEG2-ben kezdik és átállnak MPEG4-re. Mivel a jelenlegi vevõk MPEG4-et nem tudnak, ezért egy esetleges váltás után a régi külsõ/belsõ digi tunerek mehetnek a levesbe...
Egyszer majd biztos lesz DVB-T adás 720p csatornákkal de az már biztosan MPEG4 tömörítéssel, mivel kevés a sávszélesség amit M.o. elnyert...
Haver vett nemrég egy lcd tv-t, de itt is gyártó válogatja a használhatóságot. Nála speciel nem lehet belõni rendesen a kívánt felbontást, Tv típusára nem emlékszem, de a vga az épp nvidia. Egyszerûen pc irányból ez nem standard felbontás, és ugye még a szabványos wide is néha szopó gámákban.
Érdekes senki sem írta, és eleinte én se gondoltam bele, de rengetegen használják PC monitorként IS az ilyen tévéket. Az 1366-os panelt én se értem, biztos valami gyártási oka van ...
hát anyit hozzáfüzve hogy sokan elfelejtik hogy digitális tuner nincs is beépítve az idehaza forgalmazot tvk 90% kában szal ha megveszi az ember a tv-t akor vehet hozzá boxot amivel még mindig csak analóg adást fog elérni kicsit feljavítva mert csak scarton vezetik ki a jelet ritka még az is hogy HDMI n vezesék ki. illetve a legdrágáb se mindig a legjobb én mint eladó s mint tapasztalt vásárló a Sharp Aquos Ad5 ös mondeljét találtam ugy hogy 82cm tv jért 200 e ft ot megér fehér az joh rajta bár a wd modelnak jobb de 240 e ft szar hangás s gyenge HD jel esetén nem érzékeli a jelet igy maradtam a Ad5 modelnél ár s tudás mértékében jobb s Samsung R es szériát lenyomja az LG sárgás világítás véget nem joh Sony magas kategoriában joh alacsonyabb kategoriánál S, P, és az U modeloknál elég eröteljesen rosz analóg digítális adásnál is s nem szinhû a képe Toshiba nem rosz bár DVB-t tuner nincs beépítve még hiányolom de képre fehér fekete egyensúlya joh Philipsek nem roszak csak nem igazán a legjobb tudást adják. Olcsobbaknál meg a Videoton lehet felmutatni mint jobb minöséget s képet produkálo gépezetett. (helyesírás hibákért sory:)) nah szal jot akar venni az ember Toshiba vagy Sharp közép készülékei, olcsot Videoton, felsöbb kategoria 1 helyezetje Sony D 100Hz model 2 helyezet Sharp Rd2 100Hz model 3 Panasonic LX 700 modelje (hiányzik belöle a DVB-T)
a második oldalon ami van a scofieldes meg a csatlakozós
sajnos nem az ami az elsõ oldalon:)
A számból vetted ki a szót. Otthon egy SONY 40W2000 figyel egy PS3 társaságában és nem semmi például egy Super Stardust HD vagy Gran Turismo HD demo 1920x1080-ban. Ha TV adást nézek akkor maximum a híradó jön szóba, mert a többi (fõleg a honi adókról beszélek) mûsortól csak hányingere lesz. Szóval a tv játékra és filmnézésre lett véve. Persze ha nemsokára beindul a digitális adások elterjedése és a sugárzott mûsorok színvonala is emelkedik még lehet, hogy visszaszokom tévézni. Szerencsére ebben a tvben már gyárilag benne van a digitális dekóder, amit sok vásárló figyelembe sem vesz amikor új tv-t vásárol.
Pedig van már 1080p-s tévé, de MINEK? kis tulzással egy kézen meg lehet számolni az ilyen formátumban megjelent filmeket.
Ha csak TV-t néz az illetõ rajta, esetleg DVD-t, akkor tényleg felesleges. De lassan terjednek a PS3 konzolok, a Blu-ray lejátszók, ahol az 1080p már használható.
Ha pedig valaki monitornak akarja haszálni a TV-jét, akkor a FullHD bizony nagyon is jó dolog. Természetesen a felhasználók kis részérõl beszélünk csak ezzel.
jajjmár, hagyjuk ezt. akinek van 100-150 ezer forintja annak még a sony boltodból sem tudsz ajánlani olyat, amin jó lenne a tv adások képe, akinek meg van pénze dögivel, az úgysem mondja, mert sz@rik az árra és megveszi a legjobbat.
Egyet mondjon meg nekem valaki. Ugyebár a 720p szabvány 1280x720 képpont, és a 720p-s filmek ekkora felbontásban vannak tárolva. Az LCD tévék felbontása viszont általában 1366x768.
Az LCD-nek nem pont az lenne a lényege, hogy minden képpont pont a helyén legyen??? Ez így képromlás elméletben, nem is kicsi!!! A TV-k miért nem 1280x720-asak, vagy a filmek miért nem 1366x768-asak?
kicsit körbenéztem, már lehet itthon is fullHD-s adást fogni, persze semmi sem fog magyarul jönni :D, egyenlõre egy normális site-t találtam ahol ezzel foglalkoznak és Sky Digital HD-t csomagokat lehet venni az alap csomag az havi 12e-tõl van, gondolom van 1/2 éves hûségszerzõdés és akkor ingyen van a set top box, a minden-t nézhetsz velem csomag meg havi 20e, az infokat innen néztem: http://www.digitalsat.hu/index.php?module=staticpage&id=89
nemtom én közel egy éve vettem egy LG 32"-es hdtv-t és nem bántam meg, igaz nem fullHD hanem csak 720p, de nekem az is elég xbox 360 mellé vettem, sima tv-t egyébként sem szoktam gyakran nézni, hiába van 50 adónk, azoknak a 90% szemét(kiv.: national geo/discovery/cartoonnetwork ), ami meg mostanság kijön dvd-n annak van HD verziója is emiatt szinte csak HD-n szerzem be, van egy erõs masin ami meg rá van kötve a tv-re meg 5,1-re , szal HD filmekhez/játkhoz meg bõven jó, ha megi heti 1-2óra tv-t nézek azzal sincs bajom. az meg csak mellékes, hogy mivel nem crt az egész nem süti szét a fejem, meg nem 50kg, a nagyon finnyásak meg vegyenek egy jobb Bravia-t, mellesleg nemtom, hogy van-e értelme ilyesmit venni leszámitva ha van egy gépet amivel HD filmeket nézel rajta vagy PS3/x360, bár tudom minenki már nagyon várja, hogy 1080p-be nézhesse a barátközt 15681-ik részét szerintem azért az még odébb lesz, a legtöbb csatorna még a digitálsitól messze van :).
Az LCD tévé nem jó a magyar tévécsatornák nézésére:
1. A lapostévék képaránya 16:9-es, így biztosan vagy levágja a kép alsó-felsõ részét, vagy pedig szürke csík van jobb és bal szélen. Elõbbi gáz (pl. egy közelinél nem látod hogy sapka van a fickó fején), utóbbi szintén az, mivel gyakorlatilag többtiz vagy akár százezer forintot is kidobtál az ablakon, mivel egy 107 centis tévén olyan képet látsz, amit egy 72 centisen is láthatnál.
2. Az adások minõsége szutyok. Borzasztó látványos a különbség a számítógéppel készült részek (pl. RTL Klub hiradónál az alsó információs sáv) és a mutatott élõkép között. Vannak technológiák ennek kiszûrésére, de nem a hazai viszonyokra készültek (mint ahogy a német feszes lengéscsillapítású autókat sem a budapesti kátyúkra méretezik).
Cáfold meg ezeket pls, hátha többen vesznek tévét nálad a boltban.
és megen egymásnak feszül a két tábor: várd meg míg jó készülékek lesznek (igazuk van) vagy vegyél most, de akkor már minõségit, hogy késõbb is jó legyen (nekik is igazuk van)
wörldpísz:)
Higyjétek el tudom mi a dörgés szórakoztatóelektronikai fronton és aki azt mondja, hogy az LCD tv nem jó SD adás nézésére, az valszeg nem látott még NORMÁLIS LCD tv-t.
Akinek nem inge......... :)
A nagy méret sztem azoknak van, akik odahajolnak a tv-hez fél centire és vizsgálják hány pixelbõl áll :))
Most nem nagyon értelek. Szabvány ide vagy oda attól még az 1366x768-as készüléken is kitûnõen meg fog jelenni a kép csak nem fogod teljesen hiánytalanul élvezni. Amúgy egy 32-40" készülékek esetében kurvára nem veszed észre a minõségkülömbséget.
Egyébként USA-ban , sõt az egész világon ez is egy HD szabvány tehát nem is értem mirõl beszélsz.
1920x1080-as felbontású natív tv kellene, mert az euban ez a szabvány, szóval a 1366 x 768 felbontással majd lehet popsit törölni. Érdemes szerintem kivárni.
Kicsit lehetett volna mélyrehatóbb is ez a cikk.
mert 3000:1 a kontrasztaránya ....
hehe köszi a választ, akkor úgymond az LG L206WT mennyi "WATT(W)" lehet?
A dinamikus kontraszt a TFT-knél kb az, mint ami a hi-fi-knél a PMPO, magyarul parasztvakítás. A valódi teljesítményhez semmi köze.
TV adások nézésére még mindíg a 4:3-as CRT a legjobb, LCD-n, plazmán csak digitális adást érdemes nézni, abból is inkább a szélesvásznú DVD film a nyerõ, mint egy 4:3-as DTV adás.
Hát sztem annyi, hogy a TV nagyobb, és távolabbról érdemes nézni (közelrõl látszanak a pixelek), míg a monitort általába fél méternél közelebbrõl nézed.
Egyébként tudod használni a HDTV-ket is monitorként, tudsz játszani is akár. Bár én inkább játszok monitoron, jobban átlátom :-)
2 dolog van, az egyik a dinamikus kontraszt nevezetû képjavító elektronika, illetve a dinamikus kontraszt mérés. A zelõbbi kavar össze-vissza és pl egy végefõcímnél a fehér betûk behalványodnak, hogy feketébb legyen a fekete. Ezt leginkább gagyibb paneleknél szokták alkalmazni, komolyabb modellekben bent sincs ez a funkció.
A másik a kontrasztarány mérésével alakul, tehát:
1. Valódi kontrasztarány: amit úgy mérnek, hogy egy adott képen belül van egy fekete és egy fehár felület és az ezek által adott értékek alapján számolják ki
2. Dinamikus kontraszt: egy fehér és egy másik fekete képet külön-külön bemérnek és ezen adatok alapján számolják ki.
Érdekes, sokat tudtam ezekkel kapcsolatban, de azért mondott új dolgot a cikk :) Jó cikk nagyon!
Szerintem jöhetne egy olyan cikk is, amiben összehasonlítják a különbözõ tipusokat (CRT, Plazma DP, LCD, TFT, meg minden). Bár találtam jó összehasonlítást plazma és lcd-re, de azért jó lenne egy cikk is (sokaknak segítene az is).
.
Valaki magyarazza el pls hogy mi a kulonbseg egy szamitogepre hasznalt kepernyo es a tv-nezesre hasznalt kepernyo kozott...avagy en vehetnek egy plazma tvt szamitogephasznalatra es tv-nezesre is?
Koszi
Hidd el sok tn paneles LCD TV van fõleg az olcsóbbak között, amit ma dömpingben nyomnak a bolthálózatok.
Azért van még egy apróság. Az 1080 mellett a 768-al szemben. A mai TV adások jellemzõen 720*576, vagy csatornától függõen 768*576-os felbontásúak, azaz jellemzõen 576 sorosak. Namost egy natív 720p-s LCD, vagy plazma ezt csak interpolációval tudja megjeleníteni, ami igen-igen zavaró pl szövegeknél, vagy akár sportmûsoroknál (pl a fû), de filmek esetén sem túl szép. Jó próba erre, ha valaki nem natívban használja a TFT monitorát és esetleg ott megnéz egy ilyen adást.
Az 1080-as felbontásnál használnak (illetve általában van egy) olyan üzammód, ami az 576 soros TV adásból elcsal néhány sort alul és felül (alul picit többet) és összesen 576 helyett 540-et jelenít meg, de ott minden sort 2x, így kijön az 1080 soros felbontás interpoláci nélkül és nincs a 720-asoknál látható kellemetlen hatás.
Egyébként meg aki az elején azt írta, hogy bizony kár elfelejtkezni a jó öreg CRT-krõl annak nagyon is igaza van. A ma relatíve olcsó LCD TV-knek elég pocsék képük van (alacsony kontraszt, kicsi betekintési szög, nem túl jó fényerõ és még csak nem is biztos, hogy képes venni a hamarosan érkezõ digitális adásokat). Általában tényleg sokan csak azért veszik, mert menõbb, aztán az õszintébbek utánna bevallják, hogy az elõzõ 100Hz-es CRT-jük valahogy mássabb (késõbb már bevallottan inkább jobb) volt.
És még egy érdekesség azt is el kell dönteni, hogy mihez kell inkább a TV videózáshoz, vagy TV adás megtekintéséhez. A vidózás jellemzõen 16:9, míg a TV 4:3 és egy 16:9-es készüléken 4:3-as TV adást ugye vagy jobb és bal oldalon fekete (bocs sötét) csíkkal nézünk, vagy vág alul és felül a képbõl (sokat), vagy torzít, ami szerintem ocsmánnyá teszi képet. A csíkok a képernyõ szélén meg ugye nem használnak a készüléknek hosszú távon (néhány kezelési útmutató ezt töredelmesen be is vallja, bár inkább csak a tiszteségesebb gyártók esetén). A fekete csíkok esetén a 4:3-ban mutatott TV adás már nem is olyan hatalmas és ahhoz, hogy vissza kapjuk a korábbi 72 cm-es TV-nk 4:3-as kép méretét egy 16:9-esbõl közel 90 cm-s TV képátlójut kell venni (és akkor az még torzításmentesen csak akkora, mint a sima 4:3-as 72 cm-es TV-nknél volt, persze csak 4:3 adás esetén igaz, azaz TV-zés kzözben jellemzõen).
Akkor csakmegveszem az LG L206WT -t
Dinamikusnál látszólag jobb a kontraszt (szinekkel buherál), de bizonyos esetekben, pl. videolejátszás ilyen ronda dolgok jelenhetnek meg színátmeneteknél tõle. Persze ha jól tudom a dinamikus kontraszt kikapcsolható. Érdekes módon TV készülékeknél nem halottam ilyet, talán mert nem f*s TN paneleket használnak?
illetve tudtommal az lcd alkalmatlan az interlaced képek megjelenítésére, csak progressive-re jó, ezért az ilyen jellegû adásokat deinterlace-eli valami kis fáint cucc benne. minél drágább, annál jobban.
csak szólok, h azért a "nézési távolságokkal" kapcsolatban egy kicsit kacifántosabb a helyzet.
hogy a moziélményt elõidézõ 30 fokos látótéret megkapjuk, a kép szélességét 1,87-el kell megszorozni, ekkor az 1920x1080-as felbontás pixelei is már éppen az érzékelhetõség határán lehetnek (ha jól tudom 3 méterrõl érzékelhetõek), illetve a tömörítési hibák, zaj stb. szintén erõteljesen látszik, ezért általában aszondik ökölszabályként, h pl. 720p-nél ideálisabb a 2.4-2.5-ös a nézési távolság.
így a 100 cm-hez 2.4-2.5 m (nem pedig akár 4! méter), míg az 50"-hoz pedig kb. 3,2-3,5 m tartozik, fõleg mivel ebben a méretben tudtommal már 1080p felbontás a gyakoribb.
ezt írták nekem:" A 700:1 az statikus a 3000:1 meg dinamikus ami lehet hogy vilogni fog ahogyan váltogatja a képnek megfelelö értékre " mit is jelent ez a statikus illetve dinamikus dolog, és mi a hátránya az egyiknek a másikhoz képest? Valaki mesélje már el nekem
Alig két éve indultak el európában az elsõ kereskedelmi HD adók, akkor is erõsen csak mutatóban mert még alig lehetett hozzá DVB-S2-es STB-t kapni. Szóval azért a több éve az erõsen túlzás. Azóta a nagyobb nyugati országokban végre elindult valami, megjelentek a HD adók, de még csak igen kis számban és ez azért még most is így van. Persze fokozatosan javul a helyzet, de még mindig igencsak le van maradva nyugat-Európa(a kelet meg pláne) az USA-tól vagy Japántól ahol több tucat HD adó van a kínálatban évek óta, itt meg ha már fél tucat van az nagyon jónak számít. Ráadásul az USA-ban az elkövetkezendõ egy évben a 100 HD adót elérését célozzák meg a nagyobb szolgáltatók. Persze Európában is fejlõdik a HD, de tagadhatatlan hogy évekig itt nem igazán történt semmi így igen nagy volt az elmaradás és még most is igen távol van az hogy beérjék a fejlett nyugati országok az USA vagy Japán HD mûsorszórás szintjét. Kelet Európa helyzete pedig jóval rosszabb, ott ez szokás szerint mint minden téren több évnyi fáziskéséssel fog megvalósulni.
Ez a model nem éppen a pénztárcámhoz van mérve ... azok a modelek árai között gondoltam valamire ... vagy ha tudtok mondjatok valamit arról az LG -rõl :)
Azért az gondolom tiszta, hogy több éve vannak európai HD csatornák is, nem csak japán és amerikai :)
Na igen, egy jó részük elõfizetõs. Kétségtelen. De nem megfizethetetlenek.
elképzelhetõ hamarosan egy ilyen összeállítás is, de samsungból a tw modellek jók gaméra és filmre is (pl 215tw)
mindenképp olyan panelest vegyél, aminek a betekintési szöge 178/178 fok.
arra viszont számíts, hogy egy 21es lcdnek a felbontása 1680x1050, az alá meg kell egy kraftos vidkari. Mondjuk próbálgattam 1280x960 alatt is, és viszonylag még tûrhetõ volt a kép.
Pont most akarok venni egy Widescreen monitort, és kéne a segítségetek. Nos én három modelben gondolkodok. Az egyik a SAMSUNG 205 BW, de nem nagyon fogott meg ,mert csak 6ms, és 700:1 és én persze nagy GAMER vagyok, így tehát valami gyors, és egyben napsütéses idõben jól láttszó monitort akarok . A másik választásom a nagyobb testvére a SAMSUNG 206BW, ez jobban tetszik mivel 2ms, és 1000:1. És most jön az én kedvencem, én nagyon erre hajlok LG L206WT, ez is 2ms, ám most jön ami megdöbentett 3000:1 !!!!! Tehát evvel nem nagyon lenne gondom a nappal . Kérlek meséljetek valamit errõl az LG -rõl, mert az ára se túl drága !!!
Segítsetek valasztani ... köszi
Nem rossz cikk, de lehetne még biztos írni pár oldalt a témáról. Például sokan befürdenek olyan készülékekkel, amiket nem lehet a natív felbontásban meghajtani, hiába van tucatnyi féle csatoló rajta. Mega témával fogalkozó fórumból kiderül, hogy egyazon gyártó hasonló paraméterekkel rendelkezõ régebbi (kifutós így ólcsó) és legújabb (így drágább) medelljei között képminõségben hatalmas ugrások lehetnek.
Vaddiszno: Tesóm tévéjén én is darabosnak és rondának láttama a tévéadésok jórészét, még késöbb Antenna digitál esetén is. Viszont pl. ugyanott újabban már olyan minõségû difgitális adást produkálnak, aminél ez a jelenség erõsen lecsökkent. Ha pedig elindul a MUX1-es 2008 januárban, és év közepéig lesz rajta 18 csatorna, remélhetõleg õk sem a leggagyibb minõségben fogják az adást kiküldeni. Mivel 2012-ig meg át kell állni digitális sugárzásra, hosszútávon a ronda analóg adások eltünnek a fenébe. A DVD képe meg még így is nagyon szép. Pláne ha a T vagy a lejátszó tud normális interpolációt csinálni.
Aki meg igényes és megteheti, az néz külföldi HD adókat vagy vesz (egyenlõre drága) BD vagy HDDVD lemezeket :)
Pedig van már 1080p-s tévé, de MINEK? kis tulzással egy kézen meg lehet számolni az ilyen formátumban megjelent filmeket.
ez nem azt mutatja, hogy az LCD tévé szar, hanem hogy ilyen borzasztóan szutyok a magyar adás. Nálam volt pár napig 107 centis plazma és LCD tévé is, azóta csak röhögök azokon, akik ilyet vesznek, és közben magyar csatornákat néznek rajta. Annyira tûéles a képe egy 1366 x 768-as tévének, hogy élvezhetetlenné teszi a tévémûsorokat. Nem európába készültek ezek, hanem HD minõségben sugárzott amerikai és japán csatornákhoz. Lebeszélnék mindenkit róla.
"A mai igények kielégítésére egyébként a legtöbb modell által nyújtott 1366 x 768 felbontás tökéletesen megfelelõ, fõként 40"-os méret alatt." Ez hogy bírja el az 1080p-s felbontást? Még nemnagyon láttam olyan TV-t amire azt írták volna hogy megjeleníti az 1920x1080-at. Vagy ezt csak egy átalakítóval tudja és a felbontás az csak a cikben írt 1366x768?
es igencsak ajanlatos osszehasonlitani egy crt monitorral v egy hagyomanyos tv-vel , mert ha nem hivalkodasbol vesz az ember lcd/tft herkentyut akkor igencsak el fog szomorodni a vegen
Nem szomorodtam el, elõtte egy 40 cm-es hagyományos tévém volt és annál sokkal jobb... de persze nem ez volt az összehasonlítási alap. A technológia miatt nem is érdemes az analóg képeket közelrõl nézni, a kanapéról meg úgysem látszanak a pixelek. De ha ráteszem a notebookra egy HD filmmel, akkor az hihetetlen élmény és ez a lényeg. Sõt a notebookról (VGA vagy DVI csatlakozóval)a nem HD anyagok is sokkal szebbek!
es igencsak ajanlatos osszehasonlitani egy crt monitorral v egy hagyomanyos tv-vel , mert ha nem hivalkodasbol vesz az ember lcd/tft herkentyut akkor igencsak el fog szomorodni a vegen .... egesek azt mondjak h masabb v hogy csak meg kell szokni, ezt magyarul ugy mondjak h szarabb joval. Filmek rondabbul neznek ki, az apro betuk ugyancsak es ha szerencsed van akkor hullamzik. es ez nem frekvencia v minoseg kerdese! (ugyanugy egy uriember nem fekete oltonyt vesz piros nyakkendovel hanem egy kremszinu szerelest hasitottbor cipovel, mert ugyebar nem temetesre megyunk - mna ez mintha off lenne kicsit)